Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"
Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"
Joanna Stempień/Fakty po Południu TVN24
Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"Joanna Stempień/Fakty po Południu TVN24

Taylor Swift właśnie wydała nowy album "The Tortured Poets Department", który na serwisach streamingowych bije rekordy popularności. Na najnowszym albumie, który składa się z 31 utworów, piosenkarka rozprawia się z byłymi partnerami i z trudnymi emocjami po rozstaniu. - Przez ostatnie 2 lata napisałam tyle "udręczonej" poezji, że chciałam się z wami nią podzielić - pisze Swift.

W porównaniu z innymi mega gwiazdami muzyki Taylor Swift jest wyjątkowo pracowita. Zaledwie półtora roku po wydaniu poprzedniego albumu piosenkarka wypuściła na rynek już 11. krążek.

"Niespodzianka o drugiej nad ranem! "The Tortured Poets Department" to album podwójny. Przez ostatnie 2 lata napisałam tyle "udręczonej" poezji, że chciałam się z wami nią podzielić. Do albumu jest dołączonych 15 dodatkowych piosenek. One już do mnie nie należą. Są wasze" - napisała na Instagramie Swift.

Swift dobrze wie, że fani nigdy nie mają jej dość i że będą zachwyceni każdym kolejnym projektem. Tym razem też się nie przeliczyła. "The Tortured Poets Department" był najczęściej zamawianym i ściąganym albumem w ciągu jednego dnia w historii muzycznych serwisów streamingowych.

ZOBACZ TEŻ: "Barbenheimer" i Taylor Swift. Trendy, które zdefiniowały 2023 rok w kulturze

- Ona ma niekończącą się energię. To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek. Na coś podobnego zdecydowali się pojedynczy muzycy country albo gwiazdy rapu. Już widać, że to tylko pracuje na jej korzyść i że w sieci bije kolejne rekordy. Wydaje mi się, że ona po prostu chce wyładować całą tę kreatywną energię, która w niej buzuje - komentuje Chris Willman, krytyk muzyczny z "Variety".

Krytycy nie szczędzą gorzkich słów

W najnowszej płycie energia została spożytkowana na rozprawienie się z byłymi partnerami i z negatywnymi emocjami po rozstaniu. Recenzje może nie są entuzjastyczne, ale dziennikarze doceniają, że muzycznie Swift jest coraz dojrzalsza.

"To oczyszczające wyznanie kobiety, której wydawało się, że jest dorosła i znajduje się w dorosłym związku. Okazało się jednak, że nie ma pojęcia o mężczyznach" - ocenia czasopismo "Rolling Stone". "Nowy album artystki ma dobre momenty, pełne wzruszeń, ale jest zdecydowanie zbyt długi i zbyt wtórny" - zauważa "The New Yorker".

Z kolei brytyjski "The Guardian" pisze, że "dominacja Taylor Swift jest wszechobecna i pewnie to nie jest zbyt normalne.. (...) Przyznajmy jednak, że skoro ma być tylko jedna królowa popu, to naprawdę mogliśmy gorzej trafić - dodaje dziennik.

Taylor Swift jest niekwestionowaną królową popu, co udowadnia najnowszą trasą koncertową, z którą objeżdża właśnie świat. Kosmiczne przychody z trasy koncertowej "Eras" sprawiły, że na początku kwietnia Swift stała się miliarderką. Magazyn "Forbes" szacuje jej majątek na miliard sto milionów dolarów.

Taylor Swift jest jedną z największych gwiazd na rynku muzycznym (nagranie archiwalne)
Taylor Swift jest jedną z największych gwiazd na rynku muzycznym (nagranie archiwalne) Reuters Archive

Triumf na Grammy

Swift rzeczywiście ma fantastyczną passę - ustanowiła nowy rekord w historii nagród Grammy, zostając pierwszą osobą, której cztery płyty wyróżniano w jednej z najważniejszych kategorii, czyli Album Roku.

Wydaje się też, że jest szczęśliwa z nowym partnerem Travisem Kelce - futbolistą Kansas City Chiefs, który wygrał ostatni mecz Super Bowl. - Jest niesamowita. Ona dosłownie na nowo pisze historię muzyki. Powiedziałem jej, że muszę dorównać jej poziomem i zagrać najlepiej, jak się da - przyznał po meczu Kelce.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec sporu z platformą społecznościową. Muzyka Taylor Swift wraca

Wpływ Taylor Swift wykracza daleko poza muzykę i zawodowy sport. Powszechnie uważa się, że jej ewentualne poparcie dla prezydentury Joe Bidena może zdecydować o wyniku listopadowych wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Emma McIntyre/Getty Images

Pozostałe wiadomości

Sto punktów za kolekcję zapałek Jana Pawła II. Te punkty są prawdziwe, ale ta kolekcja to bzdura. Jeden z naukowców postanowił pokazać, jak działa system oceny naukowców, który zostawił po sobie minister Czarnek. Efekty są i śmieszne, i straszne.

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Źródło:
Fakty TVN

Polacy są zmęczeni wyborami - to przyznają nawet politycy, ale sami też dodają, że chodzi o nasz wybór: czy chcemy w Europie dobrobytu czy autorytaryzmu. Nadchodzi czas decyzji i to my, Polacy, mamy głos. To przywilej i warto z niego skorzystać.

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Źródło:
Fakty TVN

Daniel Obajtek zostanie ukarany finansowo za niestawienie się przed sejmową komisja śledczą do spraw afery wizowej. Kara to trzy tysiące złotych. O terminie przesłuchania Obajtek wiedział, bo się do niego odniósł w swoim piśmie, ale wezwania nie odebrał, dlatego zapewnia, że formalnie dalej nic nie wie. Były prezes Orlenu dodał też, że przed komisją nie stawi się podczas kampanii wyborczej. Obajtek kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Andrzej Duda wspiera w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego swojego człowieka, Wojciecha Kolarskiego, który sam prezentuje siebie w mediach jako człowiek prezydenta. Wojciech Kolarski kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wybory odbędą się 9 czerwca. W mediach na temat numer jeden wybija się afera wokół Funduszu Sprawiedliwości i nagrania ziobrystów. Koalicja 15 października walczy o frekwencję.

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Głosowanie nad uchyleniem immunitetu posła Michała Wosia może się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu w czerwcu - powiedział w "Faktach po Faktach" marszałek Sejmu Szymon Hołownia. - Myślę, że w czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną - dodał.

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Źródło:
TVN24, PAP

- Zachowanie byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który do tej pory nie odebrał wezwania na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą, jest bulwersujące. Zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim - powiedział w "Faktach po Faktach" Krzysztof Brejza (Koalicja Obywatelska). - Unika tej komisji jak ognia, bo najwyraźniej boi się, że ta komisja i pytania tam zadane, zwyczajnie go pogrążą - dodał Krzysztof Hetman (Trzecia Droga).

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Źródło:
TVN24

Benjamin Netanjahu zapowiada, że będzie kontynuował wojnę z Hamasem, dopóki "nie zostaną osiągnięte wszystkie cele". Premier Izraela uważa, że nalot na Rafah, w wyniku którego wybuchł pożar w obozie dla przesiedleńców, był "tragicznym błędem". Zginęło co najmniej 45 osób. To głównie kobiety i dzieci. Atak potępiły między innymi Niemcy, Francja i Turcja. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych po raz kolejny przypomniał, że w Strefie Gazy nigdzie nie jest bezpiecznie.

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To pierwsza od 24 lat oficjalna wizyta prezydenta Francji w Niemczech. Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Emmanuel Macron przybył do Berlina, żeby przypomnieć, że o demokrację trzeba walczyć. W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego dużą reprezentację może zdobyć skrajna prawica. Ursula von der Leyen, która chce zostać ponownie wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej, nie wykluczyła współpracy z EKR, frakcją w PE, do której należy też Prawo i Sprawiedliwość.

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Źródło:
Fakty o świecie TVN24 BiS