"Nie zrobiła nic, aby temu zapobiec". Chroniła konkubenta za cenę życia córki

Przyniosła martwa córkę na pogotowie, choć wcześniej nie zrobiła nic, żeby ją obronić przed przemocą. Do Sądu Okręgowego w Łodzi trafił akt oskarżenia w sprawie śmierci 4-letniej Oliwii, nad którą znęcał się konkubent matki. Według prokuratury, 28-lenia Joanna N. patrzyła na cierpienie dziecka, siniaki smarowała maścią i milczała. Kiedy przerwała milczenie i zaczęła szukać pomocy, było już za późno.

Jest szansa dla zwierząt z nielegalnej hodowli pod Śremem

Dzikie zwierzęta w nielegalnej hodowli. Tygrysy bez wybiegów, małpy w klatce z odchodami. O tym, co dzieje się pod Śremem głośno było już nie raz. Teraz jest szansa, by zwierzęta znalazły prawdziwą opiekę. Na drodze stanął jednak powiatowy lekarz weterynarii. Brak jego decyzji uniemożliwił przeniesienie części zwierząt.

Tajemnicza śmierć posła Kukiz'15. Kolejny eksperyment procesowy

Kolejny eksperyment procesowy na drodze ekspresowej S8 ma wyjaśnić, jak zginął poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski. Prokuratura nadal bada sprawę styczniowego wypadku samochodowego. Śledczy starają się odtworzyć dokładny przebieg zdarzenia i odpowiedzieć na pytanie, co stało się z hamulcami w aucie posła. Były zepsute, ale nie wiadomo, czy ktoś się do tego przyczynił.

Ostrzeżenie przed burzami nad morzem

Zalane ulice w Słupsku i pogotowie przeciwpowodziowe. Meteorolodzy ostrzegają przed ulewami i burzami nad morzem. Znów jest się czego bać. W trudnej sytuacji są rolnicy. Już liczą straty i pokazują podtopione zbiory.

Nikola otrzymała pierwszą dawkę leku. Negocjacje w sprawie refundacji zostały zawieszone

To był piękny, a co najważniejsze skuteczny wyraz ludzkiej dobroci i solidarności. Darczyńcy zebrali prawie półtora miliona złotych na leczenie małej Nikoli. Dziewczynka jest chora na atypowy zespół hemolityczno-mocznicowy. Podano jej pierwszą dawkę leku, a zebrane pieniądze pozwola na kolejne. Przez dwa lata. Pytanie co później. Nie tylko z Nikolą, ale i innymi pacjentami cierpiącymi na tę rzadką chorobę. Drogi lek nie jest w Polsce refundowany, a negocjacje Ministerstwa Zdrowia z jego producentem zostały właśnie zawieszone.

Problemy z uzyskaniem statusu uchodźcy w Polsce

- Nie jesteśmy przestępcami, uciekłyśmy przed wojną - to słowa Walentyny, która ze swoją 9-letnią córką uciekła z Donbasu i szukała schronienia w Polsce. Kobieta chciała ubiegać się o status uchodźcy, ale zamiast tego aresztowano je i przeniesiono do ośrodka zamkniętego. Nie one jedne mają w Polsce problem z uzyskaniem takiego statusu. Także inni Ukraińcy, jak również Czeczeni, napotykają problemy.

Skradziono cały bankomat. Wózkiem widłowym

Takiej kradzieży amerykański bank z pewnością się nie spodziewał. W mieście Conway w stanie Arkansas, złodziej ukradł bankomat. W całości. Po prostu podjechał po niego wózkiem widłowym. Policja wciąż poszukuje bandytów. Twierdzi, że złodziej lub złodzieje mogli pracować w branży budowlanej, z uwagi na to, z jaką łatwością poruszali się maszyną.

W Hiszpanii był "człowiekiem z żelaza", w Paryżu grzeje ławę. Co dalej z karierą Krychowiaka?

Chwilowe zatrzymanie kariery czy już poważniejszy problem? - to pytanie zadają sobie kibice piłkarskiej reprezentacji Polski w odniesieniu do Grzegorza Krychowiaka. Jeden z ważniejszych piłkarzy kadry tym razem nie dostał powołania na zgrupowanie reprezentacji. Nie mieści się bowiem w składzie swojego klubu, czyli Paris Saint Germain. Czas na zmianę klubu Krychowiak ma do końca sierpnia.

Błyskawiczna reakcja maszynisty i konduktorów uratowała im życie

Najpierw do wagonu wbiegł konduktor i zaczął krzyczeć, żeby uciekać do tyłu, później usłyszeliśmy głośny huk - to dramatyczne relacje pasażerów pociągu Przewozów Regionalnych, który w czwartek po południu uderzył w betonową płytę. Element spadł z remontowanego wiaduktu pod Samborowem w województwie warmińsko-mazurskim. Dzięki błyskawicznej reakcji maszynisty i konduktorów, nikomu nic się nie stało.

Spowodował groźny wypadek. Poszukuje go policja

Groźnie wyglądający wypadek w Małopolsce. Ucierpiało w nim 9 osób, w tym troje dzieci Wszystko zarejestrowała kamera samochodowa. Kierowca, który prawdopodobniej go spowodował, odjechał. Teraz szuka go policja.

W Polsce wielu ignoruje ryzyko czerniaka. "Rakoobrona" ma to zmienić

W czasie wakacji nad polskim morzem warto zejść z leżaka i wejść do namiotu "Rakoobrony", który od poniedziałku stoi na gdyńskiej plaży. To może być krótka chwila, która wydłuży życie. Warto pamiętać, że czerniak jest bezwzględny i śmiertelny oraz warto umieć dostrzec na skórze groźne zmiany. W Polsce co roku czerniak atakuje 2,5 tysiąca osób. Połowa z nich umiera.

Trwa usuwanie skutków nawałnic w całej Polsce

Nawałnica trwała chwilę, a usuwanie strat zdaje się nie mieć końca. W całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na ponad dwóch tysiącach budynków. Blisko 100 tysięcy odbiorców nadal jest bez prądu. Strażacy pracują bez przerwy od kilku dni.

Rottweiler zaatakował 8-latka na plaży. Właścicielka nie chciała przyjąć mandatu

Atak rottweilera na plaży w Świnoujściu - nieupilnowany pies pogryzł ośmioletniego chłopca. Dziecko nie wymagało hospitalizacji. Właścicielka czworonoga z kolei problemu nie widziała. Obywatelka Niemiec była pod wpływem alkoholu, nie przyjęła mandatu i zaczęła się awanturować. Podobnie zachowywała się jej matka. Obie kobiety zostały zatrzymane.

5 września premiera "Diagnozy" - nowego serialu TVN

5 września o godzinie 21:30, na antenie TVN zobaczyć będzie można pierwszy odcinek serialu "Diagnoza". W obsadzie znaleźli się między innymi Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz czy Maciej Zakościelny. Annę Nowak, główną bohaterkę serialu, widzowie poznają na katowickim lotnisku. Kobieta przyleci na Górny Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń, Anna trafi do szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę - amnezja.

Policjant jak człowiek-pająk. Ryzykując życie uratował 5-latkę

Policjant ze Świnoujścia, ryzykując własne życie, uratował 5-letnią dziewczynkę. Na wysokości drugiego piętra pensjonatu, przeszedł miedzy oknami po dachówkach bez żadnego zabezpieczenia. Pięciolatka zamknęła się w pokoju i nie potrafiła otworzyć drzwi. W tym czasie ojciec był w sklepie, a starszy brat wyszedł na korytarz do łazienki. Rodzina przyjechał do Świnoujścia na wakacje. Policja przypomina, że wakacje to nie urlop od obowiązków rodzicielskich.

Jest nadzieja na skuteczną walkę z rdzeniowym zanikiem mięśni. Innowacyjny lek zatrzymuje postęp tej choroby

Nowy lek i nowa nadzieja dla dzieci chorujących na rdzeniowy zanik mięśni. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka terapię innowacyjnym specyfikiem rozpoczęło właśnie sześcioro małych pacjentów. To pierwszy i jak na razie jedyny lek, który chorobę zatrzymuje. Nie jest jeszcze refundowany ani dostępny w aptekach, ale producent udostępnił go nieodpłatnie wybranym pacjentom w szpitalach w Warszawie, Katowicach i Gdańsku.