Jarosław Gowin za 3 tygodnie zaprezentuje nową partię. Potwierdził, że do ugrupowania dołączą między innymi Republikanie. Wicepremier zapowiada poszerzenie obozu Zjednoczonej Prawicy. Choć w samym obozie słychać głosy, że Gowin gra na siebie.

Są marsze, pikiety i wsparcie od starszych kolegów. Głosy solidarności do protestujących lekarzy rezydentów płyną też z kilku medycznych uczelni, a pacjenci okazują zrozumienie. W wielu placówkach medycznych wiszą plakaty i hasła "wspieramy protestujących".

Przerabiają samochody, którymi jeżdżą gwiazdy z całego świata. Teraz słynni bracia Collins postanowili wesprzeć akcję zbiórki pieniędzy na rzecz pogorzelców z Lądka Zdroju. 17 rodzin we wrześniowym pożarze, który strawił trzy kamienice w centrum miasta, straciło dorobek życia. By stanąć na nogi potrzebują pomocy.

Lekarz jak szpieg. 33-latek przyszedł na egzamin przyszedł przygotowany jak nikt inny. Jednak zamiast wiedzy w głowie, na sobie miał kable, słuchawki i specjalne okulary. Miał też pewność, że tak uzbrojony egzamin zda celująco. Oblał i ma problemy. Zamiast specjalizacji może otrzymać wyrok - nawet do 3 lat więzienia.

Było zawieszenie, jest wykluczenie. Poseł Łukasz Rzepecki wyrzucony z klubu PiS. Stracił i przynależność klubową, i dotychczasowe miejsce w Sejmie. O decyzji władz partii dowiedział się z mediów. Trochę udawał zaskoczonego, choć sam nie raz zaskakiwał zachowaniem wbrew partyjnym zaleceniom. Jak mówi, chce dalej realizować program dobrej zmiany, ale nie wie jeszcze z kim.

Ryszard Petru ma problem z dyscypliną w partii. Jeden poseł opuszcza Nowoczesną, drugi chce, by to Petru opuścił fotel lidera. Zbigniew Gryglas nie jest pierwszym posłem, który opuszcza Nowoczesną. Nie jest to też pierwszy raz, kiedy kwestionowane jest przywództwo Petru w partii. Poprzednio kryzys zażegnano, ale notowania sondażowe Nowoczesnej nie drgnęły.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych w reklamówce wyrzucone przez okno - brzmi jak żart, ale to z życia wzięty przykład, jak starsi ludzie dają się oszukiwać. Metody złodziei, takie jak "na wnuczka" czy "na policjanta", są niestety ciągle skuteczne. Policja apeluje o ograniczone zaufanie, a w Gdańsku w ramach akcji "Seniorze, bądź ostrożny" osoby w podeszłym wieku na własne oczy przekonują się, jak działają oszuści.

Na dwie godziny przed spotkaniem Kaczyński-Duda, do siedziby PiS przyjechał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Rozmawiał tam z liderem partii rządzącej. Jak będą wyglądały negocjacje z prezydentem? Kto, z czego i dla czego jest w stanie zrezygnować? O godzinie 17:00 w piątek ma się rozpocząć trzecia tura rozmów prezesa PiS z prezydentem w sprawie zmian w sądownictwie. W dniu, w którym Sąd Najwyższy krytycznie ocenił prezydenckie propozycje zmian we własnym projekcie ustawy.

Nazwanie rzeczy po imieniu prokuratorom zajęło niemal miesiąc. To, co wydarzyło się w jednej z taksówek w Olsztynie w nocy 7 września, było rozbojem. Początkowo mężczyzna, który zaatakował taksówkarza, traktowany był zdecydowanie łagodniej. Groziła mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Dzień przed trzecim spotkaniem prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, przedstawiciele PiS-u powtarzają, że dla obozu rządzącego kluczowa jest jedność i wspólne dokonanie głębokich zmian. Oozycja twierdzi, że może chodzić o polityczny handel - prezydent w końcu zgodzi się niemal na to samo, co zawetował, a w zamian zyska większy wpływ na politykę zagraniczną.

Trzecia doba głodówki lekarzy rezydentów i pytanie - czy będzie przełom? W środę o godzinie 18:00 protestujący mają się spotkać z ministrem zdrowia. Lista ich żądań pozostaje niezmienna. Chcą więcej pieniędzy - nie tylko dla siebie, ale także dla całego systemu opieki zdrowotnej. Jak mówią, bez potężnego zastrzyku finansowego, nie są w stanie pomagać pacjentom. Wątpią też, czy pomóc im jest w stanie tylko szef resortu zdrowia. Dlatego chcą rozmawiać także z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Bez bólu i i bardziej precyzyjnie. Centrum Onkologii w Bydgoszczy jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce wprowadził innowacyjną metodę wycinania nowotworów płuc. By usunąć chorą tkankę wystarczy jedno, krótkie cięcie. Pacjent po operacji mniej cierpi i może szybciej wrócić do domu.

Pozycja żółwia - to ona uratowała dziesięcioletniego Tobiasza przed jeszcze dotkliwszymi skutkami pogryzienia przez agresywnego psa. Mimo to chłopiec z miejscowości Konary koło Rawicza (woj. wielkopolskie) został poraniony i założono mu kilkadziesiąt szwów. Zwierzę wybiegło z posesji i zaatakowało uczniów idących do szkoły. Zachowanie Tobiasza to dowód na to, że szkolne pogadanki mają sens.

Na miejsce protestu lekarze rezydenci wybrali jeden z najnowszych polskich placówek medycznych. Przyjechali z całego kraju do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie i rozpoczęli tam głodówkę. Niskie wynagrodzenia za odpowiedzialną pracę i dorabianie na dodatkowych dyżurach - tak ich zdaniem wygląda codzienność młodych lekarzy. Wszystko to odbywa się kosztem ich rodzin i pacjentów, którzy od lat czekają w długich kolejkach i maja wiele zastrzeżeń do opieki zdrowotnej. Młodzi lekarze chcą, by i to się zmieniło.

Zamiast pomóc niepełnosprawnemu, nie chciał wypuścić go z pociągu. Poruszający się na wózku inwalidzkim pan Przemysław długo zapamięta swoją ostatnią podróż koleją. Kupił bilet z Wrocławia do Białegostoku, ale kiedy chciał wysiąść z pociągu, od konduktora usłyszał, że na pomoc nie ma co liczyć. Niepełnosprawny szukał jeszcze ratunku na infolinii, rozmowa kosztowała 20 zł. Ostatecznie za panem Przemysławem musieli się wstawić inni podróżni.

Pseudokibice Legii napadli na piłkarzy swojego klubu po przegranej z Lechem Poznań. Co zarząd warszawskiego klubu zamierza z tym zrobić? Na razie jest mocno zachowawcze oświadczenie i prawdopodobnie na tym się skończy, bo na wojnę z kibicami władze klubu się nie zdecydują. Nie milkną jednak komentarze, bo jak wytłumaczyć tolerowanie tego, że zawodnicy pod swoim stadionie dostają w twarz i nikt nie reaguje.