Ponad 20 dzików na warszawskiej Białołęce

Na tej ulicy nie ma dokąd uciec, więc ludzie, którzy tam byli, musieli pochować się za ogrodzeniami posesji. "Lepiej żeby nikt nie stanął takiemu stadu na drodze" - opisał nagranie autor filmu. Stado przyszło tam w poniedziałek po południu. Mieszkańcy poinformowali straż miejską. Gdy patrol pojechał na miejsce, watahy już tam nie było. Według strażników, zgłoszenia z tej okolicy o dzikach dostają bardzo często, bo dziki żerują nad nieopodal płynącą Wisłą.

Po świętach zostało za dużo jedzenia? Można się nim podzielić

To, co zostanie na wielkanocnym stole, często ląduje w koszu. A nie powinno i nie musi. Jeśli kupiliśmy za dużo jedzenia, to możemy się podzielić nim z tymi, którzy mają mniej. Właśnie ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem podziel się posiłkiem z bezdomnym. Takich inicjatyw jest coraz więcej.

Chcą wspomóc pomorskie hospicja. Przebiegną ponad 500 kilometrów

Dla chorych dzieci chcą przebiec ponad 500 kilometrów i to w zaledwie 12 dni. Wybierają trudny, górski teren. Plan pana Bartka i pana Wojtka jest ambitny, ale cel wyjątkowy: zebrać ponad pół miliona złotych, by spełnić marzenia dzieci z pomorskich hospicjów. Ciężki trening już trwa. Przez góry do marzeń pobiegną za kilka tygodni.

WHO ostrzega przed tajemniczą chorobą

Ostrzeżenie przed nieznanym! Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje i ostrzega przed nową epidemią i "chorobą X". Nazwa tajemnicza, podobnie jak sama choroba. Choć pojawiła się na liście zagrożeń, eksperci przyznają, że znana jeszcze nie jest. Niemal pewne jest natomiast, że się pojawi. Czym jest, czy też czym może być "choroba X" i jak się bronić przed nieznanym?

31-letni policjant usłyszał zarzuty. Miał zabić kolegę

Egzekucja w lesie, a teraz zarzuty. Usłyszał je 31-letni Łukasz M., policjant kryminalny z Kutna. Według prokuratury ze służbowej broni zastrzelił kolegę, z którym prowadził nielegalny biznes. Motywem miał być dług w wysokości 20 tys. zł, który oskarżony miał u ofiary. Po brutalnym zabójstwie policjant jak gdyby nigdy nic poszedł do pracy i pracował na miejscu zbrodni. Grozi mu dożywocie.

Sondaż: Mateusz Morawiecki lepszym premierem. Skąd taki wynik?

Pojedynek premierów i pytanie kto jest lepszy: Mateusz Morawiecki czy Beata Szydło? W sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24, w tej konkurencji, to obecny szef rządu dostaje dwa razy więcej głosów, ale ponad 40 procent pytanych oboje z nich ocenia tak samo. Za co dokładnie te punkty i skąd plusy i minusy?

Wstrząsnęła polską polityką. Na czym polegała afera hazardowa?

Od tak zwanej afery hazardowej minęło już tyle lat, że wiele osób już o niej nie pamięta. 1 października 2009 roku "Rzeczpospolita" ujawniła kulisy prowadzonej od kilku miesięcy przez CBA sprawy pod kryptonimem "Black Jack". Afera wstrząsnęła pierwszym rządem Donalda Tuska, który szybko zdecydował o dymisjach. Stanowiska stracili między innymi ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki, oraz szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej i komisji finansów publicznych Zbigniew Chlebowski.

Miał znęcać się nad 2,5-letnim dzieckiem. Grozi mu 10 lat więzienia

Denerwował go płacz dziecka. 25-latek z Rypina podejrzany jest o znęcanie się fizyczne ze szczególnym okrucieństwem nad 2,5-letnim chłopcem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Przyznał się do bicia, a nie do znęcania, ale biegli nie maja wątpliwości, że od klapsów nogi się nie łamią. Piotruś w ciężkim stanie trafił do szpitala. Prawdopodobnie był bity od dawna, babcia o tym zawiadamiała i stąd pytanie, czy kurator, pomoc społeczna i asystent rodziny mogli temu zapobiec.

Spod warstwy ziemi wyłoniła się chata. Archeologiczna sensacja w Warszawie

Podczas przebudowy placu Krasińskich w Warszawie odkryto drewnianą chatę i stojącą przy niej ławkę. Najpewniej stały tak pod ziemią od czterystu lat. Robotnicy ustąpili więc pola archeologom. Badacze nie kryją swojego zaskoczenia i mówią o archeologicznej sensacji. Wstępnie datują znalezisko na XVI lub XVII wiek, czyli jeszcze przed budową Pałacu Krasińskich.

Ratownicy wspominają akcję w kamienicy w Poznaniu

Wracamy do tragedii z Poznania, gdzie na początku marca eksplodowała kamienica. W wybuchu zginęło 5 osób. Zasypanych pod gruzami ofiar szukali strażacy z kilkunastoma psami. - To była trudna akcja - wspominają ratownicy i zaznaczają, że do tej pory nie wynaleziono nic skuteczniejszego niż psi nos.

Strażacy chcą, by korytarze życia znalazły się w Kodeksie Drogowym

Za blokowanie przejazdu - wysoki mandat. Dolnośląscy strażacy chcą, by obowiązek tworzenia korytarza życia dla jadącego na sygnale pojazdu trafił do Kodeksu Drogowego. Do wyobraźni kierowców próbują przemówić już od dawna. Jednak to, co za granicą jest normą, na polskich drogach jest ciągle wyjątkiem.

Piracki rajd złotym lexusem. "To chyba normalnemu kierowcy się w głowie nie mieści"

Zrobił sobie rajd po chodniku. Slalomem omijał pieszych w alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Teraz policja sprawdza, kto siedział za kierownicą złotego lexusa i czy to ta sama osoba łamała przepisy w stolicy i w jej okolicach. Po tym, jak nagranie zostało umieszczone na platformie Kontakt24, internauci rozpoznali auto i nadsyłają kolejne nagranie, na których widać, jak kierowca przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle.

W ciąży zdiagnozowano u niej raka. Dzięki przeszczepowi szpiku wróciła do rodziny

Przykład na to, jak ważne jest rejestrowanie się w bazach dawców szpiku. Pani Katarzyna w ósmym miesiącu ciąży dowiedziała się, że ma raka. Po porodzie zamiast z synkiem do domu pojechała na chemioterapię. Potrzebny był też przeszczep szpiku dla wyniszczonego organizmu. Na szczęście znalazł się dawca. Chętnych do oddawania szpiku nadal jest za mało. Warto to zmienić.

Śmierć mężczyzny po rażeniu paralizatorem. Sprawę badają MSWiA, BSW i prokuratura

Szef MSWiA zleca kontrolę po interwencji policji w Przecławiu pod Szczecinem. Zatrzymany mężczyzna zmarł 6 godzin po interwencji. Sprawie przygląda się też prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Mają sprawdzić, czy do śmierci mężczyzny doszło w wyniku użycia paralizatora. 30-latek, zdaniem interweniujących policjantów, był agresywny, czuć było od niego alkohol i miał zostać zatrzymany za znieważenie funkcjonariuszy.

Z wioski zniknęła woda. Sprawę badają naukowcy

W studniach sucho, w kranach też - już od kilku miesięcy mieszkańcy małopolskiej Naprawy nie mają bieżącej wody. Górale podejrzewają, że to efekt prac przy budowie nowego tunelu Zakopianki. Sprawę badają już nawet naukowcy, ale na jednoznaczne wyniki ekspertyzy trzeba jeszcze poczekać. Do tego czasu mieszkańcy jakoś muszą sobie radzić.

Kierowca autobusu zignorował opadające szlabany i czerwone światło. "Musiał je widzieć"

Kierowca autobusu miejskiego wjechał na przejazd kolejowy, ignorując czerwone światło oraz opuszczane właśnie rogatki. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Wodzisławiu Śląskim. Jak mówi Marta Pydych z komendy miejskiej, kierowca musiał widzieć nadawane sygnały ostrzegawcze, a mimo to zdecydował się wjechać. Naraził życie swoje i pasażerów. Za popełnione wykroczenia kierowcy grożą kary aresztu i grzywny. Urząd miasta zażądał odsunięcia kierowcy od obsługi linii.

Nocna prohibicja w Krakowie? "W nocy nie musi być wódki"

Większość mieszkańców Krakowa i rad dzielnicowych chce nocnej prohibicji. Mieszkańcom przeszkadza zakłócanie ciszy w pobliżu całodobowych sklepów z alkoholem. Dzięki nowej ustawie o wychowaniu w trzeźwości, miasto może ograniczyć sprzedaż między godziną dwudziestą drugą a szóstą. Czy wkrótce ze stolicy Małopolski znikną całodobowe sklepy alkoholowe, czy - jak podejrzewają niektórzy - handel alkoholem w nocy przeniesie się do melin?