Co wspólnego mają ze sobą Barbie, Beyonce i Taylor Swift?

Źródło:
CNN

Ponad miliard dolarów przychodów na świecie, w tym połowa w samych Stanach Zjednoczonych. Hit kinowy, którym stał się film "Barbie", wpisuje się w nurt wielkich sukcesów show-biznesu, za którymi w ostatnim czasie stoją kobiety. Innymi przykładami są wyprzedane trasy koncertowe wokalistek Beyonce czy Taylor Swift.

Kobiety w każdym wieku przyciąga magia Taylor Swift, Beyonce czy Barbie. Większość ma charakterystyczny styl. - Nie należy lekceważyć kobiet. Nie można nie doceniać ich wpływu na gospodarkę. Jednak producenci od lat nie potrafili dotrzeć do tych klientek - uważa Kristina Chiappetta, dyrektor ds. strategii Landor&Fitch.

Kolejne pokolenia kobiet łączą podobne doświadczenia. Rezultat tej pokoleniowej więzi przełożył się na miliard dolarów przychodu wygenerowanego przez film "Barbie" i na przychody z tras koncertowych Beyonce i Taylor Swift. Ta druga z uwagi na niesłabnące zainteresowanie zwiększyła liczbę swoich jesiennych koncertów.

- Nagrodą dla mnie było patrzenie na emocje dziewczyn. Pamiętam, jak nagrywałam ich reakcje, gdy zobaczyły Taylor na scenie. Zapamiętam te chwile na zawsze - wspomina Jeanine Richer, fanka Taylor Swift. - Miło doświadczać wspólnie czegoś, co niesie tak pozytywny przekaz. Taki wzorzec dla młodych nie zawsze był normą. Mam nadzieję, że zobaczymy kolejne podobne przykłady - dodaje Jennifer Deutsch, fanka Taylor Swift.

Miała być nie tylko zabawką, ale też inspiracją do spełniania marzeń. Oto jak zmieniała się najsłynniejsza lalka świata
Miała być nie tylko zabawką, ale też inspiracją do spełniania marzeń. Oto jak zmieniała się najsłynniejsza lalka świataEwelina Witenberg/Fakty po Południu TVN24

"Rzuciłam wszystko, by tu być"

Dwa odwołane loty nie powstrzymały Helen Polise od spotkania z córką Julie w Los Angeles. Kobieta zdążyła na ostatni koncert Taylor Swift w Mieście Aniołów. - Rzuciłam wszystko, by tu być. Mimo trudności udało mi się dotrzeć - opowiada fanka artystki.

Wymagało to droższego biletu lotniczego na ostatnią chwilę, biletów na koncert, specjalnych strojów i różnych dodatków. To spory wydatek. - Mężczyźni chodzą na mecze. Wydają przy tym dużo pieniędzy. To nigdy nie jest traktowane jak zbędny wydatek, a takie wyjście jest dla mnie jak Super Bowl - podkreśla Julie Polise, córka Helen.

Julie i Helen mają też inne plany. Podczas "babskiego" weekendu chcą razem zobaczyć w kinie film "Barbie". - Tego lata jest wiele okazji, aby kobiety mogły wspólnie się bawić. Pierwszy raz kobiety z różnych pokoleń, jak moja mama, ja czy całkiem młode dziewczynki, mogą dostrzec w sobie kobiecość. Ta emanacja kobiecości i stawianie kobiety w tak pozytywnym świetle sprawia, że czujemy się szczęśliwsze - mówi Julie.

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Mat Hayward/TAS23/TAS Rights Management/Getty Images

Pozostałe wiadomości

Jednym z powodów, dla których koalicja 15 października w ogóle powstała i ma większość w Sejmie, były głosy kobiet. Jednym z powodów, dla którego głosowały, była walka o prawo do aborcji. Sejm może przyjąć jedną z gotowych już ustaw albo zdecydować o referendum. Amnesty International przedstawiło 75 powodów przeciwko referendum.

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy robić referendum ws. aborcji

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy robić referendum ws. aborcji

Źródło:
Fakty TVN

Pałac Saski będzie odbudowany i to szybko - tak mówi minister kultury. Kiedyś to był jeden z najpiękniejszych pałaców Warszawy i od niemal dokładnie 100 lat jego częścią jest Grób Nieznanego Żołnierza. O jego powojennej odbudowie mówiono już dawno, ale realne staje się to dopiero teraz.

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Źródło:
Fakty TVN

Na antenie TVN24 opowiadaliśmy historię bezdomnego pana Jarosława. Mężczyzna próbował zmienić swoje życie. Po emisji materiału telefon Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdzwonił się z propozycjami pomocy i pracy. Pan Jarosław nie chciał wyjeżdżać z Poraja. Co zatem u niego słychać?

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dyktator Alaksandr Łukaszenka zakomunikował, że chce pozostać u władzy. Na Białorusi właśnie się zakończyły pseudowybory do parlamentu i lokalnych władz. Reżim, oczywiście, zatriumfował. Nie było ani kandydatów opozycyjnych, ani niezależnych obserwatorów.

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rozumiem, że pan Edgar chce się teraz wybielić. Dobrze, niech mówi. (...) Kodeks postępowania karnego przewiduje w takich sytuacjach złagodzenie kary - mówił w "Faktach po Faktach" Adam Szłapka, minister do spraw Unii Europejskiej, o zeznaniach Edgara Kobosa przed komisją śledczą do spraw afery wizowej.

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Źródło:
TVN24

Wszelkie podejrzenia i zarzuty w sprawie afery wizowej dotyczą kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna. Były wiceszef MSZ w rządzie PiS Arkadiusz Mularczyk wyraził przekonanie, że całe ówczesne kierownictwo resortu z chwilą podjęcia informacji, że są jakieś nieprawidłowości, zawiadomiło właściwe organy ścigania.

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Źródło:
TVN24

W kilku amerykańskich stanach sędziowie nie mogą ogłosić rozwodu, jeśli kobieta jest w ciąży. Rozwód w tej sytuacji jest po prostu niemożliwy. Nawet, jeśli w danym małżeństwie dochodzi do przemocy domowej. Tak jest między innymi w Missouri. Teraz pewna polityk chce to zmienić.

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Prezydent Zełenski udał się z wizytą do Arabii Saudyjskiej. Cel rozmów to między innymi kolejne pośrednictwo Saudów w wymianie jeńców i osób deportowanych. Kilka takich wymian udało się wcześniej. Na powrót swoich bliskich czekają wciąż między innymi rodziny obrońców Azowstalu. Żony żołnierzy systematycznie zbierają się w centrum Kijowa i apelują do władz o starania w celu sprowadzenia ich mężów do domów.

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niewykluczone, że o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zdecydują kobiety. Sąd Najwyższy stanu Alabama zdecydował, że zamrożone zarodki, wykorzystywane do zapłodnienia in vitro, są w świetle prawa dziećmi. Tamtejsze przychodnie natychmiast wstrzymały możliwość korzystania z tej procedury. Pacjenci przenoszą się do stanów, w których rządzą demokraci, licząc, że tam dotychczasowe prawo zostanie utrzymane. Republikanie w swoich stanach zmieniają prawo po decyzji Sądu Najwyższego, który dwa lata temu orzekł, że aborcja nie jest jednak konstytucyjnym prawem Amerykanek.

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS