Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 10 listopada

Piątek będzie pochmurny i deszczowy. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Prędkość wiatru w porywach może osiągnąć do 60 km/h, a na Wybrzeżu 90-100 km/h. W Sudetach zjawiska fenowe (na Śnieżce 120 km/h).

96-latek "poszybował" swoim autem. Zdarzenie nagrały kamery

Australia i spektakularny wypadek. Na nagraniu widać, jak niemal 100-letni kierowca wjeżdża swoim autem w inny samochód i wzbija się w powietrze. Autor nagrania przyjechał do szpitala, by odwiedzić kolegę. Miał szczęście. Był w budynku gdy doszło do wypadku. Nie wiadomo, dlaczego kierowca stracił kontrolę nad pojazdem. Sprawca wypadku, 96-latek, trafił z niegroźnymi obrażeniami do szpitala. Nikt inny podczas zdarzenia nie ucierpiał.

Ochrona VIP-ów po nowemu. "Koszty, koszty i jeszcze raz koszty"

Biuro Ochrony Rządu do likwidacji. VIP-y przejdą pod opiekę Służby Ochrony Państwa. Nowa formacja ma być liczniejsza, sprawniejsza i wyposażona w nowe uprawnienia operacyjno-rozpoznawcze, w tym podsłuchy. Szef MSWiA, przedstawiając w Sejmie projekt ustawy o jej powołaniu, na BOR-ze nie zostawił suchej nitki. Wśród grzechów głównych wymienił wieloletnie zaniedbania, zaniechania i niedofinansowanie.

Było spotkanie, są spekulacje. Joachim Brudziński wejdzie do rządu?

Cztery godziny rozmowy w dobrej atmosferze - tyle wiadomo o naradzie przy Nowogrodzkiej, czyli spotkaniu najważniejszych postaci obozu rządzącego. Mieli ustalić kształt rządu po rekonstrukcji. Ale chyba się nie dogadali, bo zamiast szczegółów znowu słychać spekulacje. Jedynie Jarosław Gowin ujawnił, że żadne decyzje personalne w środę nie zapadły.

Bagnetami zaatakował ludzi w centrum handlowym. Nowe informacje o nożowniku

W biały dzień w centrum handlowym zaatakował nożem 9 bezbronnych osób. Jedna zmarła. Prokuratura ujawnia nowe informacje o mężczyźnie, który dokonał tego ataku. 27-letni nożownik ze Stalowej Woli leczył się psychiatrycznie, pracował w Anglii. Po powrocie często miał stany depresyjne. Sporo czasu spędzał przed komputerem na graniu w gry, w których było dużo przemocy.

Minister ds. Brexitu dla "Faktów z Zagranicy": Polacy na Wyspach będą żyli jak dotychczas

W naszym kraju będzie również miejsce dla Polaków, którzy już tutaj są i którzy przyjadą w przyszłości - zapewnia w rozmowie z "Faktami z Zagranicy" TVN24 BiS brytyjski minister ds. Brexitu David Davis. Przedstawiciel brytyjskiego rządu dodaje, że Polacy, którzy już są na Wyspach, będą mieli takie same prawa i taki sam status jak do tej pory. Czyli Brexit w żaden sposób nie wpłynie na ich życie czy pracę, ma być wręcz prawie nieodczuwalny.

Polska chce wydać 10 miliardów na okręty podwodne. Trzy oferty na stole, Francuzi z poważnym atutem

W tej chwili polska marynarka wojenna nie dysponuje żadnym nowoczesnym okrętem podwodnym. Do przetargu na nowy sprzęt dla wojska za 10 miliardów złotych stanęły trzy firmy, w tym jedna z Francji. Francuska minister obrony Florence Parly zapowiada, że "nie wypuści z rąk tej sprawy". Podpisanie nowego kontraktu złagodziłoby napięcie powstałe po zerwaniu w ostatniej chwili umowy na dostawę caracali.

Papież wzywa: wznoście w górę serca, a nie telefony

Wznieście serca, a nie telefony - mówi papież Francisek i wzywa wiernych, ale też duchownych, aby podczas nabożeństw nie używali telefonów komórkowych. Papież doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak popularne stało się nagrywanie jego wystąpień czy robienie sobie z nim zdjęć. Doświadcza tego na każdym kroku. Z pozowania do selfie całkowicie rezygnują też państwo Obamowie. Zdaniem byłej pary prezydenckiej to bardzo negatywne zjawisko, bo ludzie podchodząc do nich wcale nie chcą rozmawiać, tylko odwracają się tyłem i robią zdjęcie z nimi w tle. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Spór na linii Warszawa-Kijów. "Awanturnicza i cyniczna polityka"

- Każdy rozumny człowiek zdaje sobie sprawę, że Ukraina jest przedmiotem agresji Rosji - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Leszek Balcerowicz. Skomentował w ten sposób rosnące napięcia na linii Warszawa-Kijów w sprawie polityki historycznej. Zdaniem przewodniczącego Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju widzimy teraz "awanturniczą i cyniczną politykę" PiS, która skutkuje "utratą kapitału uznania", jaki Polska miała na Zachodzie.

"To jest lawina ogólnoświatowa, której już nic nie zatrzyma"

- To jest lawina ogólnoświatowa, której już nic nie zatrzyma - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Karolina Korwin-Piotrowska komentując efekt domina w wyjawianiu afer dotyczących molestowania seksualnego. Zdaniem dziennikarki TVN Style "to afera, która uderza nie tylko w Hollywood, ale w media. W przyzwolenie, które było". - Coś w ludziach pękło - dodała.

Chciał wysadzić autobus pełen ludzi. Bomber usłyszał wyrok

Bomber z Wrocławia jest terrorystą - uznał sąd i skazał Pawła R. na 20 lat więzienia. Były student chemii żądał 120 kilogramów złota okupu. W autobusie miejskim zostawił bombę. Nie wybuchła wyłącznie dzięki odważnej reakcji pasażerów i kierowcy. Przeprowadzony przez biegłych eksperyment procesowy pokazał, jak wiele osób mogło zginąć.

"Rozwiązanie w interesie wszystkich". Druga szansa dla asesorów

Zaprasza szef KRS, rozmawiali przedstawiciele sędziów, asesorów i prezydenta. Zabrakło jednak przedstawiciela Ministerstwa Sprawiedliwości. A to resort Zbigniewa Ziobry najgłośniej i najostrzej protestował przeciwko odrzuceniu kandydatur 265 asesorów. KRS chce dać im kolejną szansę.

Porozumienie ponad podziałami. "Siła podpisu jednego człowieka"

Psy nie będą trzymane na łańcuchach, zwierzęta nie będą występowały w cyrkach, a norki, lisy i jenoty nie będą zabijane na futra. Jeśli przyjęty zostanie projekt PiS-u. To jeden z nielicznych, pod którym pierwszy podpisał się Jarosław Kaczyński. Prezes PiS jest znany z sympatii do zwierząt.

Prognoza pogody na czwartek 9 listopada

Czwartek będzie pochmurny. Na Pogórzu Karpackim, Suwalszczyźnie i w górach możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Ciśnienie waha się. W czwartkowe południe barometry w stolicy wskażą 1010 hPa.

Ścieżka rowerowa donikąd. "Na papierze wszystko się zgadza"

Ścieżka rowerowa w Szczecinie jak tor przeszkód. Miała być wygodna, szeroka i komfortowa. I faktycznie taka jest, tylko do pewnego momentu. Potem miłośnicy jazdy na jednośladzie muszą muszą przygotować się na wyzwania. Zdaniem miejskich urzędników wszystko odbywa się zgodnie z planem.

"Są elementy, które mnie niepokoją". Prezydent o polityce MON

Oficjalne obchody święta 11 listopada prawdopodobnie znów odbędą się bez nominacji generalskich. Zgody pomiędzy Pałacem Prezydenckim i resortem obrony wciąż nie ma. Sporu o to, kto ma sprawować władzę na armią, nie ma końca. I choć ministerstwo Antoniego Macierewicza twierdzi, że to drobna różnica zdań, to sam prezydent Andrzej Duda nie kryje, że do MON ma spore zastrzeżenia m.in. w sprawie polityki kadrowej.

Biorą urlopy, wypowiadają klauzule. Rezydenci nie rezygnują z protestu

Medycy nie zawieszają swojego protestu, bo nie są zadowoleni z rządowych propozycji dotyczących finansowania służby zdrowia. Lekarze rezydenci nie wykonywali dziś planowych zabiegów m.in. Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. "Dzień bez lekarza" był również w Grudziądzu. Ponadto część rezydentów wypowiada klauzule umożliwiające pracę w dłuższym wymiarze.

Szkodzi nie tylko słuchowi. Hałas szkodliwy jak brudne powietrze

108 decybeli - tak głośna jest piła mechaniczna, młot pneumatyczny albo - jak się okazuje - kibice. Naukowcy krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej podczas jednego z meczy Legii Warszawa i Wisły Kraków zmierzyli poziom hałasu na stadionie. Kibice dali radę, ale eksperci ostrzegają: hałas szkodzi zdrowiu tak samo jak toksyczne związki chemiczne. Może uszkodzić nie tylko słuch, ale powoduje rozdrażnienie, bezsenność a nawet problemy z ciśnieniem.

"Słyszałem: pali się, uciekaj mamo". Wybuch w kamienicy na Pradze

Wypalone okna, zalane mieszkania - tak dziś wygląda kamienica przy Siedleckiej 34 na warszawskiej Pradze. Jedna osoba nie żyje, ranne zostało m.in półroczne dziecko. 3 osoby trafiły do szpitala. To wszystko tragiczne skutki wybuchu - prawdopodobnie nielegalnej - instalacji gazowej. Mężczyzna, w którego mieszkaniu doszło do eksplozji, jest w śpiączce. Część kamienicy jest całkowicie zniszczona, a mieszkańcy nie mogą wrócić do swoich domów.