Najnowsze

Najnowsze

"Nie da się problemu załatwić, mówiąc, że go nie ma"

Chyba niewielu uczniów i rodziców potraktowało poważnie słowa minister edukacji o tym, że "uczeń nie ma prawa prawa mieć ciężkiego tornistra". Taka jest rzeczywistość, że tornistry są ciężkie - mówi rzecznik praw dziecka. I tego problemu nie rozwiąże żadne rozporządzenie.

Prognoza pogody na sobotę 17 lutego

W sobotę na północnym wschodzie Polski, a wieczorem również na Podkarpaciu, słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Śledczy skonfrontowali opinie biegłych. Kajetan P. ma stanąć przed sądem

Brutalnie zamordował tłumaczę języka włoskiego, w końcu stanie przed sądem. Prokuratura ponownie kieruje akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. Po konfrontacji biegłych psychologów śledczy uznali, że w momencie dokonania zbrodni miał on ograniczoną poczytalność, ale może być sądzony. Kajetanowi P. grozi mu dożywocie.

Po litewsku, od rycerzy. Polska składa Liwie życzenia na 100 lat niepodległości

W piątek we wszystkich kościołach Litwy będą bić wszystkie dzwony na pamiątkę stulecia niepodległości. Na wielkich uroczystościach w Wilnie obecni będą między innymi prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Ponieważ Polska i Litwa mają setki lat wspólnej historii, to oficjalny portal stulecia polskiej niepodległości postanowił przesłać Litwinom życzenia - po litewsku, od polskich rycerzy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Ujazdowski: W 2013 roku PiS zaproponowało dobre przepisy. Nie wiem dlaczego je zmieniono

Pierwotny przepis, który Klub Parlamentarny PiS zgłosił w 2013 roku, był dobry, bo koncentrował się na sformułowaniu "polskie obozy śmierci". Nie wiem dlaczego go zmieniono na bardziej generalny - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Kazimierz Michał Ujazdowski, europoseł i były wiceminister kultury w pierwszym rządzie PiS. Skrytykował on politykę historyczną PiS, która jego zdaniem jest przejawem "partyjnej wizji historii Polski".

Schnepf: słowa Trumpa mnie nie przekonują

Słowa Trumpa po maskarze w szkole na Florydzie, że "coś trzeba zrobić", nie przekonują mnie. Bo nic nie zostało zrobione po poprzednich maskarach - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf. Tłumaczył, że w USA prawo do posiadania broni jest uświęcone tradycją. Jego zdaniem nawet masakra w szkole to za mało, by zmienić poglądy Amerykanów w tej kwestii.

Klif osunął się na plażę w Gdyni

Na plaży w Gdyni Orłowie osunął się duży fragment tamtejszego klifu. Dopiero po akcji poszukiwawczej strażaków można było być pewnym, że pod zwałami ziemi nie ma ludzi.

Prognoza pogody na piątek 16 lutego

W piątek duże zachmurzenie z przejaśnieniami na zachodzie. Przemieszczające się z zachodu na wschód opady śniegu do 5 cm oraz śniegu z deszczem marznącym do 5 mm. Ślisko na drogach. Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 3 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami dość silny. Na Wybrzeżu w porywach do 70km/h.

Na utwardzenie drogi czekają 30 lat. Urzędnicy: nie ma pieniędzy

Mieszkańcy ulic Hermanowskiej i Pilara w Starogardzie Gdańskim od kilkudziesięciu lat skarżą się, że ich domy dosłownie stoją w wodzie. Wszystko dlatego, że ulica, przy której mieszkają, nie odprowadza wody i nie jest utwardzona. Urzędnicy o problemie wiedzą, ale szczerze przyznają: na remont nie ma pieniędzy.

"Chcę tylko, żeby siostra przeżyła". Przed Oksaną tygodnie rehabilitacji

Nie może samodzielnie jeść, z trudem mówi, do pracy może już nigdy nie wrócić. Pani Oksana z Ukrainy była zatrudniona nielegalnie. Gdy doznała wylewu, jej szef nie wezwał do niej karetki. Teraz bije się w piersi i zapowiada, że pokryje koszty leczenia i rehabilitacji. Finansowe wsparcie obiecały też władze Środy Wielkopolskiej. Pieniądze ofiarodawców zbierane są na specjalne konto.

Byli na środku ekspresówki, przejechał ich tir. "Dziwnie się zachowywali"

Wysiedli z samochodów i stali niemal na środku drogi ekspresowej S8 za Jeżowem, kiedy wjechał w nich rozpędzony tir. Dwaj kierowcy zginęli. Kierowca ciężarówki, który ich śmiertelnie potrącił, usłyszał zarzuty, ale policja nie ma wątpliwości, że ofiary nie powinny były tam stać i szuka świadków, by to zdarzenie wyjaśnić.

Budżet UE ma być powiązany z przestrzeganiem praworządności

Komisja Europejska ma już kilka wariantów unijnego budżetu i kilka pomysłów na powiązanie go z przestrzeganiem zasad praworządności. Zasady mają być równe dla wszystkich. Ale na razie obawiać może się jeden konkretny kraj - Polska. Przypomnijmy, że od chwili wejścia do Unii, do końca 2017 roku z unijnego budżetu do Polski trafiło ponad 140 miliardów euro, to jest ponad 560 miliardów złotych. Wpłaciliśmy do kasy w Brukseli około jednej trzeciej tej sumy. W tym budżecie, który wciąż obowiązuje, przelewy do Polski stanowią największą pozycję. Pytanie, czy nasza dyplomacja ma jakąkolwiek szanse znów o to zawalczyć? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Niezwykłe nagrania z serca narkobiznesu. Dziennikarze odwiedzili pola makowe w Meksyku

Telewizji Sky News udało się dostać zgodę na pokazanie gigantycznych plantacji maku w sercu meksykańskiej dżungli. To z tych roślin powstają narkotyki, które szmuglowane są potem na cały świat, przede wszystkim do USA. Dość zaskakujące jest to, że zgodę na pokazanie takich zdjęć musiał wyrazić jeden bossów, który sam o sobie mówi jako o szefie związku farmerów.

Gen. Pacek: dzisiaj w Polsce nie jest potrzebna obowiązkowa służba wojskowa

- W Polsce nie jest potrzebna dzisiaj obowiązkowa służba wojskowa - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Bogusław Pacek, generał w stanie spoczynku i dodał, że na czas pokoju "można by rozszerzyć ochotniczą służbę". - Polacy opowiedzieli się za tym, żeby służba miała charakter ochotniczy - przypomniał z kolei Bogdan Klich. Senator PO i były szef MON dodał, że w tej kwestii "w Polsce niewiele się zmieniło" w przeciwieństwie do Francji, która z większości zgadza się z wizją Emmanuela Macrona, który chce przywrócić obowiązkową służbę wojskową. - Obrona terytorialna tak, ale nie zorganizowana jak wojsko weekendowe - ocenił Klich i dodał, że rolą takich wojsk terytorialnych jest wspomaganie armii profesjonalnej.