Najnowsze

Najnowsze

Z domów znikają pieniądze, biżuteria, dokumenty. "Nie czujemy się bezpiecznie"

Mieszkańcy trzech wsi - Załomia, Pucic i Czarnej Łąki - twierdzą, że od miesiąca ktoś włamuje się do ich domów i kradnie wszystko co popadnie. Pieniądze, biżuterie, torby z dokumentami. Sprawę zgłaszali na policje, ale ich zdaniem policja niewiele robi, a przede wszystkim nie dostrzega, że problem jest naprawdę duży. Nie czekając na działania funkcjonariuszy, wynajęli firmę ochroniarską i zorganizowali nocne patrole.

Tworzył karkonoski GOPR, uratował wiele osób. "Maciek potrzebuje pomocy"

Maciej Abramowicz to legenda karkonoskiego GOPR-u. Uratował wiele osób - teraz sam potrzebuje pomocy. Od sześciu lat choruje na nowotwór, jedyną nadzieją dla niego jest niestandardowe leczenie. Niestety, miesięczna dawka leku kosztuje ponad dwanaście tysięcy złotych. Akcję pomocy zainicjowali koledzy ratownicy. Organizują zbiórki, pikniki i wierzą, że i tym razem uda się wygrać.

W pożarze stracili wszystko. Ruszyła zbiórka dla sześcioosobowej rodziny

Ogień zabrał im wszystko, ale została nadzieja, że jeszcze uda się wrócić do normalnego życia. Sześcioosobowa rodzina z Urbania w Wielkopolsce w pożarze straciła cały dobytek. Nie są w stanie odbudować domu własnymi siłami. Na szczęście chętnych do pomocy nie brakuje, a w akcję wsparcia może włączyć się każdy.

"Trumpowi wydawało się, że będzie siedział na szczycie świata"

- Wydawało mu się, że będzie siedział na szczycie świata. Moim zdaniem nie siedzi na nim, a na pewno ten szczyt jest trochę uwierający - tak dotychczasową prezydenturę Donalda Trumpa ocenił dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku. Gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS wskazał, że przywódca USA potrzebuje sukcesu wizerunkowego w obliczu oskarżeń, jakie w Ameryce spotkały jego bliskich współpracowników z kampanii wyborczej. - W historii Stanów Zjednoczonych nigdy nie doszło nigdy do impeachmentu zapisanego w konstytucji. Bo nawet Richard Nixon został poproszony przez służby, żeby ustąpił. Donald Trump i jego otoczenie pracuje na to, żeby to miało miejsce - ocenił dr Oczkoś. W podobnym tonie wypowiadał się drugi gość programu, Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA. Jego zdaniem, rozpoczynająca się wizyta Trumpa w Azji to dla Ameryki spore wyzwanie. - Prezydent Chin Xi Jinping będzie trudnym rozmówcą. Jego przywództwo po ostatnim zjeździe partii jest niepodważalne. Nie może tego powiedzieć Donald Trump, który pozostawia w USA za sobą ogromny bagaż kłopotów i znaków zapytania - mówił Schnepf w TVN24 BiS. - Chiny mają ogromne ambicje dominowania w regionie, a może nawet globalnego przywództwa - zaznaczył.

"Granica pomiędzy bandytyzmem i terroryzmem bardzo się zaciera"

- Granica pomiędzy bandytyzmem i terroryzmem bardzo się zaciera. Jest coraz mniej różnic - ocenił Piotr Niemczyk, ekspert ds. terroryzmu i były funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa. Gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS wskazał, że coraz częstsze przemyty narkotyków i leków przez islamskich radykałów mają reperować budżety organizacji ekstremistycznych. - Europejski rynek opiatów jest tak samo atrakcyjny jak amerykański, a może nawet bardziej - podkreślił ekspert

Poseł z ministrem ustalają zmiany w polskim sądownictwie

Już nie prezydent Andrzej Duda z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, ale minister z posłem negocjują i uzgadniają kształt ustaw zmieniających polskie sądownictwo. Rozmawiali nie w Sejmie, ale w Pałacu na Krakowskim Przedmieściu. Prezydencki minister Paweł Mucha i poseł PiS Stanisław Piotrowicz mają rozwiązać między innymi problem zapisów o udziale opozycji w wyborze członków Krajowej Rady Sądownictwa.

Wniosek posła PiS do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

"Wycofaj ten wniosek" - tak organizacje kobiece apelują do posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego. Polityk złożył w Trybunale Konstytucyjnym zapytanie o przepisy dopuszczające usunięcie ciąży w przypadku poważnego uszkodzenia płodu. Szykuje się kolejna gorąca dyskusja na temat zmian dotyczących aborcji.

Prognoza pogody na sobotę 4 listopada

Pogoda w sobotę zapowiada się z wyższą temperaturą, ale rano miejscami możemy się spodziewać zamglenia. Ponadto pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, natomiast na zachodzie i Wybrzeżu może być dość silny.

Śmiertelnie potrącił 55-latkę i uciekł. Pirat drogowy usłyszał wyrok

7 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Taki wyrok usłyszał Rafał B., który na początku marca pędząc ulicami Zgierza i śmiertelnie potrącił kobietę. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanej 55-latce. Prokuratura domagała się dla niego ośmiu lat pozbawienia wolności.

Motorniczy uratował mężczyznę, który leżał w kałuży krwi na przystanku

Bohaterski motorniczy z Gdańska przekonuje, że nie mógł postąpić inaczej. 1 listopada prowadził tramwaj pełen pasażerów, ale gdy na przystanku zobaczył leżącego człowieka, nie zawahał się zatrzymać i pobiegł z pomocą. Starszemu nieprzytomnemu mężczyźnie uratował życie. Pomimo, że wokół był tłum ludzi, nikt inny nie zareagował.

Wandal zniszczył rękawy przeciwpowodziowe w Elblągu

- To nie był przypadek - przekonuje policja i szuka wandala, który zniszczył 12 rękawów przeciwpowodziowych w Elblągu. Miasto leży w depresji i często jest zalewane. A rękawy ułożone wzdłuż rzeki Elbląg mają je chronić przed wielką wodą. Teraz miasto zostało narażone nie tylko na straty finansowe, ale także na ewentualną powódź.

Partyjne negocjacje przełożone. Choroba prezesa PiS czy przemyślany ruch?

Kierownictwo PiS nie spotka się w piątek, żeby rozmawiać o szczegółach rekonstrukcji rządu. Oficjalny powód to choroba prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego. Opozycja zastanawia się, czy to przypadkiem nie jest strategiczna zmiana terminu rozmów. Premier Beata Szydło zapowiadała, że zmiany w jej gabinecie zostaną ogłoszone w połowie listopada.

Olechowski: strategia polskiej polityki zagranicznej to dystans do UE i skłócanie z sąsiadami

Koncepcja polskiej polityki zagranicznej to dystans od Unii Europejskiej i skłócanie z sąsiadami. To wygląda na celowe działania - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych. Jego zdaniem rezultaty działań polskiej dyplomacji są słabe nie tylko w wydaniu europejskim, ale i relacji ze Stanami Zjednoczonymi. - Nasze stosunki są ograniczone do spraw militarnych i bezpieczeństwa i bardzo dobrze. Ale w tych sprawach też nie idziemy do przodu - ocenił Olechowski.

Fala doniesień o molestowaniach. "Dopiero teraz kobiety nie są osamotnione"

- Oby się nie skończyło tylko na manifestacjach i rozmowach, które mogą edukować, ale realnie nic nie zmienią - tak psycholog Maria Rotkiel odniosła się do lawiny ujawniania przypadków molestowania kobiet na całym świecie. Gość "Fakty z Zagranicy" TVN24 BiS podkreśliła, jak wielkim wyzwaniem dla ofiar dwuznacznych propozycji i przemocy jest przyznanie się do tego faktu. - Dopiero teraz kobiety zaczynają mieć możliwość mówić otwarcie, bo nie są osamotnione - wskazała Rotkiel. Jej zdaniem potrzebne jest sformalizowanie międzynarodowego ruchu, który doprowadzi do realnej poprawy sytuacji kobiet.

Mieli być wspólni kandydaci opozycji. "Fakty" dotarły do treści deklaracji

Poseł Rafał Trzaskowski został przedstawiony jako kandydat PO na prezydenta Warszawy. Decyzja największej opozycyjnej partii wywołała zaskoczenie na scenie politycznej. Myślałem, że wspólnych kandydatów nie będziemy wybierać przez media - komentuje Ryszard Petru, lider Nowoczesnej. Wspólne listy zjednoczonej opozycji w przyszłorocznych wyborach samorządowych stanęły pod znakiem zapytania, choć w najbliższych dniach miała zostać podpisana deklaracja o współpracy. "Fakty" dotarły do treści dokumentu.