Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 18 stycznia

W czwartek okresami opady śniegu, a na zachodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr dość silny, na południowym zachodzie powodujący zawieje śnieżne, południowo-zachodni. W górach zjawiska fenowe.

Specjalna rada powiatu kluczborskiego. Tematem problemy kadrowe w szpitalu

W szpitalu w Kluczborku wciąż nie rozwiązano problemów kadrowych. Nie ma internistów, co oznacza, że nie ma szans na zapewnienie opieki pacjentom. Od 5 stycznia oddział wewnętrzny zawiesił pracę. Choć starosta zaoferował nawet 15 tysięcy złotych pensji i mieszkanie chętnych nadal brak. W Kluczborku zwołano specjalną radę powiatu, aby rozwiązała problem.

Wciąż brak kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa

Nie ma sędziów, którzy chcieliby wejść w skład nowej Krajowej Rady Sądownictwa, a minister sprawiedliwości właśnie odwołał prezesa łódzkiego Sądu Okręgowego. W poniedziałek sędziowie z Łodzi przyjęli uchwały ostro krytykujące zmiany w sądownictwie i apelowali o niezgłaszanie kandydatów do nowej KRS.

Pod nastolatkami załamał się lód. Chłopak nie żyje, dziewczyna miała więcej szczęścia

Dwoje nastolatków weszło na lód na nieczynnym basenie w Skarbimierzu w województwie opolskim. Kilkunastoletniego chłopaka mimo reanimacji nie udało się uratować. Jego koleżanka miała więcej szczęścia, ale strażacy przypominają, że nie ma bezpiecznego lodu, bo każde wejście na zamarznięty zbiornik to śmiertelne niebezpieczeństwo. Trudne, zimowe warunki panują także na drogach, tu obowiązuje jedna zasada - bezpieczniej to wolniej.

Nie ma wyjątkowego smaku, ale jest śmiertelnie niebezpieczna. Na rynek trafiło pięć porcji trującej ryby fugu

Fugu lub rozdymka tygrysia to ryba tak trująca, że tylko jedna sztuka może zabić aż 30 osób. Każdy, kto chce ją przyrządzić w restauracji - musi mieć specjalny certyfikat. Trucizny nie zabija ani wrzątek ani obróbka. Sztuka polega na precyzyjnym odcięciu elementów trujących. W miejscowości Gamagori w Japonii ta sztuka się nie udała. Sprzedanych zostało 5 zestawów zawierających truciznę. I teraz władze za wszelką cenę chcą je odzyskać

"Gdyby Timmermans spotkał się z prezesem Kaczyńskim, to może coś by z tego wynikało"

- Nie w osobie ministra tkwi w problem, tylko w polityce PiS. To, że minister jest milszy, niż jego poprzednik, to jeszcze o niczym nie świadczy - powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO o nowym szefie MSZ Jacku Czaputowiczu. Odniósł się do deklaracji ministra spraw zagranicznych, który mówił, że chce spotkać się z Fransem Timmermansem, aby porozmawiać o artykule 7. - Gdyby Timmermans spotkał się z prezesem Kaczyńskim, to może coś by z tego wynikało - dodał. Były szef MON mówił też o przyjęciu uchodźców przez Węgry oraz o obecności Polski w Unii Europejskiej. - Pełna obecność Polski w UE być może będzie wymagać redefinicji tych 14 lat, które są za nami - stwierdził Siemoniak. - Elementem obecności Polski w jądrze Europy jest to, że trzeba myśleć o wejściu do strefy euro - dodał. Zdaniem Siemoniaka sprawa Polski w UE będzie głównym tematem przyszłych kampanii wyborczych. - Będzie to działało na korzyść dzisiejszej opozycji - przekonywał polityk PO.

Gen. Koziej: broń atomowa nie jest po to, by jej używać, ale by nie dopuścić do wojny

- Rosja oszukała USA i świat zachodni. Stany Zjednoczone pozbyły się większości swojej broni taktycznej - powiedział Marek Świerczyński z "Polityki Insight" w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS. Odniósł się do ryzyka wojny atomowej, ponieważ Rosja i Chiny od wielu lat modernizują swój arsenał, a Stany Zjednoczone dopiero zaczęły to robić. - Broń atomowa nie jest po to, by jej używać. Jest po to, by do wojny nie dopuścić - mówił drugi gość programu gen. Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. - To, co teraz obserwujemy, to nuklearna gra strategiczna na poziomie wzajemnego odstraszania - dodał.

Negocjacje w sprawie systemu Patriot. Minister Błaszczak w USA

"Ekipa Inspektoratu Uzbrojenia leci do stanów finalizować umowę" - napisał na Twitterze wiceminister obrony Bartosz Kownacki. Minister Mariusz Błaszczak w USA już jest, ale po Antonim Macierewiczu nie ma lekko. Szef MON musi przekonać Amerykanów, że kupi, a nie wyłącznie obiecać, że dojdzie do zakupu.

Śnieg, wiatr oraz niebezpieczny lód. Zima w Polsce

Pękające rury, śliskie drogi i dramat na kruchym lodzie. Na Śląsku 14-letni chłopak wpadł do wody. Szukano go półtorej godziny, a teraz w szpitalu trwa walka o jego życie. Choć zima w styczniu jest normalna, Polacy chyba się od niej odzwyczaili.

Prognoza pogody na środę 17 stycznia

W środę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na północnym-wschodzie opady śniegu wyniosą od 3 do 6 centymetrów, na pozostałym obszarze okresami śnieg do 1 do 3 centymetrów, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od -1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 1 stopień Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny.

Policja zatrzymała mężczyzn, którzy napadli na konwój

Przełom w sprawie zuchwałego napadu w Płocku. Do rąk policji trafili czterej sprawcy ubiegłotygodniowego ataku na bankowy konwój. Trzej z nich napadli na ochroniarzy i skradli kasetę z łupem, a czwarty był mózgiem całej operacji, która była planowana od kilku miesięcy.

CBŚP podsumowuje miniony rok i chwali się sukcesami

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji na cel w ubiegłym roku obrali sobie przestępczość zorganizowaną związaną z narkotykami, czy przestępstwa akcyzowe związane z wyłudzaniem podatku VAT. Komendant CBŚP insp. Kamil Bracha pierwszy raz od ponad dwóch lat, czyli po tym jak objął stanowisko, wypowiedział się w telewizyjnym wywiadzie.

W restauracji wybuchł gaz. Służby musiały wydobywać osoby spod gruzu

Co najmniej 10 osób jest rannych po wybuchu gazu we włoskiej restauracji w belgijskiej Antwerpii. Policja przekazała, że wybuch nie ma podłoża terrorystycznego. Policja przekazała informację, iż zdarzenie nie ma charakteru terrorystycznego. Eksplozja zniszczyła jeden budynek, a dwa kolejne są uszkodzone. Podczas akcji ratowniczej, służby musiały szukać ludzi pod gruzami. Znaleziono tam co najmniej 7 osób, w tym dziecko.

Szef MSZ chce rozmawiać z Fransem Timmermansem o artykule siódmym

Jacek Czaputowicz, który w poniedziałek rozmawiał w Bułgarii, już w środę będzie na ten temat rozmawiał w Berlinie. Zapowiada też pisemne wyjaśnienie polskiego stanowiska dla wszystkich członków Unii. Kluczowe pytanie brzmi: czy plan rządu Mateusza Morawieckiego to wyjaśnienia, czy też może ustępstwa, na jakie na przykład wielokrotnie w różnych sporach z UE szedł Viktor Orban. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS .

"Opozycję musimy krytykować, żeby wzięła się do roboty"

- Opozycja musi zjednoczyć się przed wyborami samorządowymi - powiedział Andrzej Olechowski, były szef MSZ i były minister finansów w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS. Jego zdaniem opozycja powinna wystartować wspólnie do sejmików wojewódzkich, bo tam "broni się samorządności i tam są sprawy pryncypialne". - Opozycję musimy krytykować, by się wzięła do roboty - ocenił gość programu. W opinii Olechowskiego, polski rząd po ostatnich zmianach ma charakter zadaniowy. - Ma zapewnić wzrost gospodarczy, bo tylko w takich warunkach PiS może sobie pozwolić na kontrowersyjne reformy - podkreślił.

"Zapłacenie miliarda za piłkarza jest niemożliwe"

- Jeżeli hiszpańska prasa pisze o tym, że Cristiano Ronaldo ma gdzieś odejść, to najprawdopodobniej znaczy, że za chwilę podpisze nowy kontrakt - powiedział Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego" w "Faktach z Zagranicy" na antenie TVN24 BiS. Dodał, że jego zdaniem odejście Portugalczyka jest "bardzo wątpliwe". - To gra transferowa. Tu chodzi o nowy kontrakt - wtórował mu Piotr Salak z NC+. - Zaczyna się okienko transferowe i w związku z tym będziemy zalewani informacjami kto gdzie odejdzie - mówił. Goście zwrócili uwagę na wielkie pieniądze, za jakie kupuje się piłkarzy. - Neymar miał wpisaną klauzulę w wysokości 222 milionów euro, Cristiano ma wpisany miliard - podkreślił Włodarczyk. - Zapłacenie tyle za piłkarza jest niemożliwe - zaznaczył Salak.

"Rekordem jest to, że zagraliśmy po raz 26."

Takiego 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie spodziewał się nikt. Do tej pory udało się zebrać ponad 81 milionów złotych, a pieniądze wciąż wpływają na konto, aukcje także jeszcze się nie zakończyły. Jerzy Owsiak ma co liczyć, a także z pewnością ma na kogo. Polacy dali z siebie jeszcze więcej niż rok temu, po cichu już można mówić o nowym rekordzie.

Awantura na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Kibiców

X Ogólnopolska Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę miała być patriotyczna, ale po drodze patriotyzm się zgubił. Wśród kibiców wyrośli chuligani, a ich rozzłościła grupa przedstawicieli Obywateli RP i Demokratycznej RP. I mimo, że wcześniej w kościele wymienili znak pokoju, to na jasnogórskich błoniach zrobiło się gorąco.

Kościół wzywa do pomocy uchodźcom. Rząd: pomagamy im na miejscu

Przyjmować, chronić i integrować - mówi papież Franciszek w Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Jednym głosem mówi też polski Kościół przekonując, że tego problemu nie da się wywieźć za granicę. Rząd woli jednak pomagać na odległość. Jak zatem z obozu uchodźców w Jordanii Polska chce stworzyć miejsce do życia?