Najnowsze

Najnowsze

Świąteczne zakupy na ostatnią chwilę

Jeszcze parę godzin przed pierwszą gwiazdką wciąż nie brakowało tych, którzy starali się zdążyć z zakupami dosłownie w ostatniej chwili. Miejmy nadzieję, że wszystkim się udało.

Prognoza pogody na poniedziałek 25 grudnia

Świąteczny poniedziałek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i przeważnie przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 10 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach od 40 do 60 km/h, z zachodu. Na Wybrzeżu porywy do 80 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 1003 hPa.

Blisko 200 strażaków gasiło pożar hali w Radomiu

Gigantyczny pożar hali magazynowej w Radomiu. W zniszczonym budynku były składowane tworzywa sztuczne. Stąd bardzo duże zadymienie, które nie ułatwiało pracy ratownikom. Dobra informacja jest taka, że wszyscy pracownicy zdążyli się ewakuować na czas.

Prognoza pogody na niedzielę 24 grudnia

24 grudnia duże zachmurzenie. Na północy i północnym wschodzie Polski opady deszczu do 5-15 mm, na pozostałym obszarze kraju miejscami słabe opady do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 9 stopni Celsjusza w centrum kraju do 10 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-80 km/h, na północy Polski możliwe porywy do 90 km/h.

Trwają zdjęcia do świątecznej komedii "Miłość jest wszystkim"

TVN pracuje nad nową komedią świąteczną pt. "Miłość jest wszystkim". W roli głównej Olaf Lubaszenko. W pozostałych między innymi Mateusz Damięcki i Agnieszka Grochowska. Akcja dzieje się w Gdańsku w czasie przedświątecznej gorączki. Film wejdzie do kin dopiero za rok, ale właśnie trwają zdjęcia i mieliśmy okazję się nim przyjrzeć.

Bańka pękła. Cena Bitcoina szybko spada

W piątek gwałtownie spadły ceny Bitcoina. Kryptowaluta straciła niemal jedną trzecią wartości. Jeszcze na początku tygodnia jeden kosztował blisko 70 tysięcy złotych. Od początku roku można było na nich zarobić ponad tysiąc procent. Eksperci i instytucje nadzoru przestrzegają jednak, że inwestowanie w wirtualny pieniądz to ogromne ryzyko, które w konsekwencji skutkować może wielkimi stratami.

Pogłębia się kryzys w szpitalach po wypowiedzeniu przez lekarzy klauzul opt-out

Lekarzy brakuje, a kolejne szpitale są w zawieszeniu. Wszystko po tym, jak lekarze w ramach protestu zaczęli zawieszać tzw klauzule opt-out, które pozwalały im na pracę ponad normę. Beskidzki oddział onkologii w Bielsku-Białej zawiesza pracę na najbliższe trzy miesiące, z oddziału wewnętrznego w Oleśnie pacjenci przewożeni są do innych szpitali, a pielęgniarki boją się, że stracą pracę. Część lekarzy złożyła wypowiedzenia - domaga się wyższych wynagrodzeń, ale to ponad możliwości szpitala.

"Orban wie, że jego sytuacja w Unii Europejskiej nie jest różowa"

Polska i Węgry bronią Europy. Komisja Europejska przekracza swoje kompetencje - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy RP. Jego zdaniem instytucje UE próbują rozbić jedność Grupy Wyszehradzkiej. - UE traktuje kraje Europy Środkowej jak kraje kolonialne - stwierdził. - Viktor Orban wie, że jego sytuacja w Unii Europejskiej nie jest różowa. Mówi się o tym, że ponieważ Fidesz jest członkiem Europejskiej Partii Ludowej, Węgry mogą liczyć na to, że Europejska Partia Ludowa nie zrobić Węgrom krzywdy. Otóż nie jest to prawda. Członkowie Europejskiej Partii Ludowej, moi koledzy z innych krajów, bardzo ostro zaczęli domagać się tego, żeby Węgrzy stosowali zasady, których domaga się Unia Europejska - mówiła z kolei Julia Pitera, eurodeputowana PO.

"Prześladowania chrześcijan nie zaczęły się od Państwa Islamskiego"

Świeckie reżimy - Asada i Husajna - gwarantowały pokój dla chrześcijan - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS ks. Kazimierz Sowa. W dyskusji na temat prześladowań chrześcijan na Bliskim Wchodzie ks. Sowa mówił, że "prześladowania chrześcijan nie zaczęły się od Państwa Islamskiego". - One zaczęły się na przykład w Iraku. Biskup Basry powiedział mi wprost, że najtragiczniejsze wydarzenia, kiedy ponad 600 tysięcy irackich chrześcijan opuściły tereny nad Eufratem i Tygrysem, miały miejsce między 2003 a 2006 rokiem. A więc wtedy, kiedy obalono Saddama Husajna. To samo dzieje się dzisiaj w Syrii - podkreślił ks. Sowa. - W Libanie chrześcijanie z Syrii mi mówili: modlimy się za Asada, bo tylko dzięki niemu wrócimy do ojczyzny - dodał. - Jest odwrót do trybalizmu. Do zamykania się w tożsamościach. Na całym świecie, ale na Bliskim Wschodzie widać to bardzo dobrze - dodała Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, drugi gość programu.

List otwarty I Prezes Sądu Najwyższego. "Tak postępuje tylko okupant"

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego ostrzega przed łamaniem konstytucji. Pisze, że to "ścieżka nad przepaścią, w którą spaść może cały Naród". I porównuje niszczenie struktur organów państwa do postępowania okupanta. PiS odpowiada, że to "bezczelność" i "żałosny kwik kasty".

Komisja weryfikacyjna: pieniądze za Noakowskiego 16 do zwrotu

Komisja weryfikacyjna nakazuje zwrot pieniędzy zarobionych na sprzedaży zreprywatyzowanej warszawskiej kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewnia, że jej rodzina, dziedzicząc i sprzedając nieruchomość, działała w dobrej wierze. W tej sprawie chodzi o duże pieniądze, powojenne oszustwo, problemy lokatorów, politykę i honor.

10 lat Polski w strefie Schengen. Co Polska zyskuje dzięki UE?

To już dziesięć lat, jak możemy jeździć po Europie bez paszportów i wiz. Dekadę temu weszliśmy do unijnej strefy Schengen i uzyskaliśmy wolność poruszania się po upragnionym Zachodzie. Właściwie to stało się to tak oczywiste, że na co dzień nie pamiętamy, że kiedyś było inaczej.

Catering w Święta? Zainteresowanie Polaków rośnie

W przedświąteczny piątek wiele osób już wie, co upiec, ugotować, usmażyć na Święta. Ale jest coraz więcej osób, którym albo opadają ręce, albo po prostu wolą, by zrobił to dla nich ktoś inny. Płacą za święty spokój.