Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 30 października

W poniedziałek pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie i krańcach wschodnich kraju opady deszczu ze śniegiem do 5 mm i mokrego śniegu, na pozostałym obszarze przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 5 stopni Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h na zachodzie, 70 km/h w centrum i 90 km/h na wschodzie, w górach powyżej 100 km/h.

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Trwają akcje "Znicz" i "Hiena"

5 tysięcy funkcjonariuszy drogówki, dodatkowo policjanci kryminalni i strażnicy miejscy będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze w całej Polsce. Od piątku trwają akcje "Znicz" i "Hiena". Wszystko po to, żeby usprawnić ruch przed nekropoliami i uniemożliwić kradzieże zniczy i kwiatów oraz powstrzymać kieszonkowców.

Tajemnice "wampira z Bytowa"

"Wampir z Bytowa" kończy odsiadywać wyrok. Po 25 latach za kratami już w grudniu trafi do zamkniętego ośrodka w Gostyninie. Reporterka "Superwizjera" TVN po raz pierwszy rozmawiała z psychiatrą, od którego będzie zależało czy i kiedy Leszek Pękalski opuści ten zakład. Więcej dziś o 20.00 w TVN24.

Na zachodzie kradli ciągniki i maszyny rolnicze. Zarobili miliony złotych

Rolniczy łup i złoty interes. Kradzione na zachodzie Europy ciągniki i maszyny w Polsce szybko znajdowały nowych właścicieli. CBŚP właśnie znalazło i złodziei, i pośredników. Zatrzymano 23 osoby. Według policji to zorganizowana grupa przestępcza, która przez kilka lat zarobiła 24 miliony złotych.

Trefny fortepian nieomal trafił do filharmonii. "Brzmiał ładnie"

Miał być koncertowy fortepian, a jest koronkowa podróba. Przebite numery, dorobione nóżki i płyta MDF zamiast fortepianowej klapy. Gdyby nikt się nie zorientował, Filharmonia Kaliska zapłaciłaby 400 tysięcy złotych za taki sprzęt. Teraz sprawę bada prokuratura.

Prognoza pogody na niedzielę 29 października

W niedzielę pochmurno z przejaśnieniami na północy i zachodzie kraju. Może padać na południu, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie możliwe są też burze. Pod wieczór na północy i wschodzie kraju opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 10 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, w porywach może osiągnąć prędkość do 70-100 km/h, w górach powyżej 100 km/h.

Centra miast bez starych samochodów? Samorządy czekają na przepisy

Stare auta z zakazem wjazdu do centrum miasta - tak może być we Wrocławiu. To kolejny pomysł na walkę ze smogiem: strefy ograniczonej emisji spalin komunikacyjnych. Pomysł nowy nie jest. Takich stref w Europie jest kilkaset. W Polsce samorządy czekają na odpowiednie przepisy.

Potrzebują pół miliona złotych na operację. Inaczej Nikoś straci nóżkę

Pomoc potrzebna od zaraz, najlepiej jak najszybciej. Chodzi o zdrowie małego Nikosia. Jego bliźniaczka Pola urodziła się zdrowia, on z poważną wadą nóżki. W Polsce jedynym rozwiązaniem jest amputacja. Nadzieję rodzicom dał lekarz ze Stanów Zjednoczonych. Na operację potrzeba jeszcze 160 tysięcy dolarów. A czasu jest coraz mniej.

Czy zmiana czasu zostanie zniesiona? "Jest po prostu bezsensowna"

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. W Europie nie robią tego tylko Islandia, Białoruś i Rosja. Polska pretenduje do stania się awangardą braku zmiany. Jeśli Sejm i Senat zdecydują, że od jesieni przyszłego roku nie będziemy przesuwać wskazówek zegarków, to będziemy pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który zdecyduje się na taki krok. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Sophia otrzymała obywatelstwo Arabii Saudyjskiej. Jest robotem

Sophia, robot humanoidalny, otrzymała obywatelstwo Arabii Saudyjskiej. To pierwszy tego typu przypadek na świecie. Sophia wystąpiła na forum "Future Investment Initiative". Uwagę internatów przyciągnął fakt, że nie miała nakrycia głowy i nie była ubrana w abaję - tradycyjny strój, który obywatelki Arabii Saudyjskiej muszą nosić w miejscach publicznych. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"W polskim interesie jest integralność terytorialna Hiszpanii"

- W polskim interesie jest to, żeby Hiszpania zachowała integralność terytorialną - podkreślił Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS wskazał, że niepodległość Katalonii może spowodować awans Polski na czwarte miejsce wśród największych unijnych krajów. W jego opinii, są politycy w Europie, które "trzymają kciuki" za Katalonię, wskazując między innymi na problem separatyzmu na Korsyce. Czarnecki mówił także o możliwych zmianach w polskim rządzie. - Czy rekonstrukcja będzie wielka? Zobaczymy - podkreślił. Dodał, że będzie bronił ministrów obecnego gabinetu, w tym szefa MSZ.

"Tam nie ma tajemnic, które by wyjaśniały samą śmierć Kennedy'ego"

- Tam nie ma tajemnic, które by wyjaśniały samą śmierć Kennedy'ego. Tam są materiały operacyjne, źródła informacji, procedury. Tego, co najciekawsze nie ma - tak o ujawnionych aktach w sprawie zamachu na prezydenta USA z 1963 r. mówił prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jednak gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS wątpi, że Lee Harvey Oswald działał z własnych pobudek. - Ja jestem przekonany, że wersja z Komisji Warrena jest nieprawdziwa. To nie jest wersja ostateczna - podkreślił ekspert. W podobnym tonie wypowiadał się historyk prof. Andrzej Paczkowski z Polskiej Akademii Nauk. - Jeżeli to była operacja sowiecka, to Amerykanie nie mają żadnych dowodów, żeby to potwierdzić - dodał drugi gość programu.

Autor książki o zamachu na Kennedy'ego: teorii spiskowych będzie więcej

- Kiedy Lee Harvey Oswald przebywał w Meksyku, mówił otwarcie o planach zabicia Kennedy’ego - przypomina Philip Shenon, autor książki "Okrutne i szokujące morderstwo" o sekretach zamachu na Johna Kennedy'ego w 1963 r. W rozmowie z amerykańskim korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną ekspert podkreślił, że ujawnione przez administrację Donalda Trumpa tajne dokumenty w tej sprawie nie przyniosą sensacji, jednak na pewno będą paliwem dla kolejnych teorii spiskowych. - Nie znajdziemy tam niczego, co mogłoby na przykład sugerować, że w Dallas był drugi zabójca - podkreślił Shenon. Rozmowa miała miejsce jeszcze przed publikacją dokumentów przez administrację Donalda Trumpa.

ONZ alarmuje: praworządność zagrożona. PiS sprawę ignoruje

"Niezależność wymiaru sprawiedliwości jest w Polsce zagrożona", a "reforma, która miała być lekarstwem dla sądów, jest gorsza, niż ich choroba". Przedstawiciel Organizacja Narodów Zjednoczonych nie zostawia na rządzie suchej nitki. Po Komisji Europejskiej, Komisji Weneckiej, Stanach Zjednoczonych i OBWE, ONZ bije na alarm.

Prognoza pogody na sobotę 28 października

Sobota zapowiada się z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie do 70 km/h. Natomiast na Bałtyku spodziewany jest sztorm o sile 9 stopni w skali Beauforta.

Sprawa byłego księdza Jacka M. wraca do prokuratury. "Konieczność dopuszczenia dowodu z opinii biegłych"

Sprawa byłego księdza Jacka M. wraca do prokuratury do ponownego rozpatrzenia. Tak zdecydował sąd, który nie dopatrzył się wystarczających dowodów na mowę nienawiści w trakcie zeszłorocznego marszu w Święto Niepodległości. Przemówienie Jacka M. ocenią teraz językoznawcy, historycy i politolodzy. Według prawników, ten zabieg może zmierzać do umorzenia postępowania.