Najnowsze

Najnowsze

"Poniatowski" i "Pułaski" już w powietrzu. Unikalne zdjęcia z lotu testowego

W powietrzu testowany jest "Pułaski", do lotów przygotowuje się też "Poniatowski". Już wkrótce dołączy do nich największy - "Piłsudski". Dwa Gulfstreamy i Boeing - to nowa flota rządowych samolotów dla VIP-ów. Jednak najważniejsze osoby w państwie poczekają na to, aż maszyny wejdą do normalnej służby. Testom przyglądał się reporter "Faktów" Dariusz Prosiecki.

Prognoza pogody na sobotę 11 listopada

W sobotę będzie pochmurno, ale przejaśnieniami. Możliwe będą przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr dość silny i porywisty, z zachodu. W województwach północnych porywy mogą osiągnąć prędkość 60-80 km/h, w strefie brzegowej możliwe nawet ponad 90 km/h. Wiatr stopniowo słabnący. Ciśnienie rośnie, w południe 993 hPa.

"Im nie wystarczy posłuszny minister". PiS zamierza kontrolować szefa MSZ

Ostre spięcie pomiędzy szefem polskiej dyplomacji a PiS-em. Sejm przegłosował ustawę o powołaniu Rady Służby Zagranicznej, ale minister Witold Waszczykowski z partii rządzącej tego pomysłu nie popiera. Powodem jest fakt, że nowa rada miałaby kontrolować szefa MSZ. Waszczykowski pisze list i wymienia konstytucyjne błędy nowych przepisów. Jednak z PiS dostał tak ostrą odpowiedź, że w jego obronie stanęła opozycja.

Drugi dzień protestu ekologów w Warszawie

Zbierają się przed komisariatem policji by wspierać zatrzymanych kolegów. W czwartek ekolodzy okupowali siedzibę Lasów Państwowych, by powstrzymać wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. Po fiasku negocjacji doszło do zamieszek i przepychanek. Policja rozwiązała protest siłowo. 24 osoby zostały zatrzymane. W piątek od rana trwają ich przesłuchania.

Pierwszy taki przypadek w historii. Spacey usunięty z filmu na miesiąc przed premierą

Sytuacja bez precedensu w historii kina. Aktor grający jedną z głównych ról zostanie usunięty z filmu, który już za miesiąc miał mieć swoją kinową premierę. Kto jest tym aktorem? Oskarżany o molestowanie seksualne Kevin Spacey. Film "Wszystkie pieniądze świata" będzie montowany raz jeszcze. Dograne zostaną też nowe sceny. A miejsce Spacey'ego zajmie Christopher Plummer. Wszyscy aktorzy, którzy będą musieli ponownie pojawić się na planie, zgodzili się od razu.

Szydło: Szymański i Waszczykowski to filary polskiej dyplomacji

Pozycja polski jest mocniejsza niż dwa lata temu - mówiła premier Beata Szydło na Forum Polityki Zagranicznej. Mówiła też o filarach, na których polska dyplomacja stoi - to ministrowie Szymański i Waszczykowski. Rekonstrukcji w resorcie spraw zagranicznych chyba więc nie będzie. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

W Polsce zbrodniarze, na Ukrainie bohaterowie. "Obie te wersje pamięci są prawdziwe"

"Prawda historyczna" - to hasło powtarzane zarówno przez polską, jak i ukraińską stronę. Polska zapowiada ustami szefa dyplomacji, że nasza polityka wobec Ukrainy, jeśli chodzi o historię, będzie skorygowana. Minister oczekuje od Kijowa m.in. zaangażowania w ekshumację Polaków zamordowanych przez UPA. "Fakty z Zagranicy" przypominają złożoną historię Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Kampanie przypominające o cierpieniu dzieci. Poruszają serca, niczego nie zmieniają

Kampania chwytająca za serce. Kilkuletni chłopczyk szykuje się do szkoły. Zakłada buty, pakuje tornister. Uśmiechnięty wychodzi z domu. I nagle spada bomba. Tak wygląda życie w strefie wojny i przypomina o tym najnowsza kampania Czerwonego Krzyża. Najnowsza, ale nie jedyna. Podobnych w historii było wiele. Ruszały serca, ale chyba nie sumienia, bo realnie niewiele się zmieniało. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Nie ma sukcesów i nie ma polityki zagranicznej"

- Trudno wyciągnąć z tego "bla, bla, bla" cokolwiek sensownego - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Kazimierz Marcinkiewicz komentując czwartkowe wystąpienie premier Szydło o polskiej polityce zagranicznej. - Grupa Wyszehradzka jest kompletnie podzielona i w każdej sprawie, zwłaszcza Słowacja i Czechy, mają inne zdanie niż Polska - ocenił Marcinkiewicz i dodał, że Polska "nie ma sukcesów i nie ma polityki zagranicznej". - To, co PiS robi na zewnątrz, to dziecinna gra wymierzona jedynie po to, by utrzymywać swój elektorat w stanie podniecenia - pokreślił Marcinkiewicz.

Nowy dom dla ludzkości? "Szukamy kolejnych granic do przekraczania"

Tacy ludzie jak Elon Musk czy Stephen Hawking mają rację mówiąc, że Ziemia przestanie być bezpieczna dla ludzi - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Karol Wójcicki, popularyzator astronomii z portalu "Z głową w gwiazdach", komentując pomysł nowego domu dla ludzkości. - Pomysł wysłania czegoś do innej gwiazdy jest czymś kompletnie zwariowanym - ocenił pomysł wykorzystania tzw. nanokraftów, czyli zminiaturyzowanych sond kosmicznych. - Szukamy kolejnych granic do przekraczania, żeby nasza perspektywa się zwiększała - wyjaśnił.

Generał zdradza powody odejścia z armii. Wiceminister zaprzecza

W sprawie nominacji generalskich zaleca rozmowy i kompromis. O modernizacji polskiej armii mówi wprost: kupiliśmy trochę tego, trochę tamtego - fajne rzeczy. Były Inspektor Sił Powietrznych Tomasz Drewniak to kolejny generał, którego w dyskusji o naszej armii warto posłuchać.

Prognoza pogody na piątek 10 listopada

Piątek będzie pochmurny i deszczowy. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Prędkość wiatru w porywach może osiągnąć do 60 km/h, a na Wybrzeżu 90-100 km/h. W Sudetach zjawiska fenowe (na Śnieżce 120 km/h).

96-latek "poszybował" swoim autem. Zdarzenie nagrały kamery

Australia i spektakularny wypadek. Na nagraniu widać, jak niemal 100-letni kierowca wjeżdża swoim autem w inny samochód i wzbija się w powietrze. Autor nagrania przyjechał do szpitala, by odwiedzić kolegę. Miał szczęście. Był w budynku gdy doszło do wypadku. Nie wiadomo, dlaczego kierowca stracił kontrolę nad pojazdem. Sprawca wypadku, 96-latek, trafił z niegroźnymi obrażeniami do szpitala. Nikt inny podczas zdarzenia nie ucierpiał.

Ochrona VIP-ów po nowemu. "Koszty, koszty i jeszcze raz koszty"

Biuro Ochrony Rządu do likwidacji. VIP-y przejdą pod opiekę Służby Ochrony Państwa. Nowa formacja ma być liczniejsza, sprawniejsza i wyposażona w nowe uprawnienia operacyjno-rozpoznawcze, w tym podsłuchy. Szef MSWiA, przedstawiając w Sejmie projekt ustawy o jej powołaniu, na BOR-ze nie zostawił suchej nitki. Wśród grzechów głównych wymienił wieloletnie zaniedbania, zaniechania i niedofinansowanie.

Było spotkanie, są spekulacje. Joachim Brudziński wejdzie do rządu?

Cztery godziny rozmowy w dobrej atmosferze - tyle wiadomo o naradzie przy Nowogrodzkiej, czyli spotkaniu najważniejszych postaci obozu rządzącego. Mieli ustalić kształt rządu po rekonstrukcji. Ale chyba się nie dogadali, bo zamiast szczegółów znowu słychać spekulacje. Jedynie Jarosław Gowin ujawnił, że żadne decyzje personalne w środę nie zapadły.

Bagnetami zaatakował ludzi w centrum handlowym. Nowe informacje o nożowniku

W biały dzień w centrum handlowym zaatakował nożem 9 bezbronnych osób. Jedna zmarła. Prokuratura ujawnia nowe informacje o mężczyźnie, który dokonał tego ataku. 27-letni nożownik ze Stalowej Woli leczył się psychiatrycznie, pracował w Anglii. Po powrocie często miał stany depresyjne. Sporo czasu spędzał przed komputerem na graniu w gry, w których było dużo przemocy.

Minister ds. Brexitu dla "Faktów z Zagranicy": Polacy na Wyspach będą żyli jak dotychczas

W naszym kraju będzie również miejsce dla Polaków, którzy już tutaj są i którzy przyjadą w przyszłości - zapewnia w rozmowie z "Faktami z Zagranicy" TVN24 BiS brytyjski minister ds. Brexitu David Davis. Przedstawiciel brytyjskiego rządu dodaje, że Polacy, którzy już są na Wyspach, będą mieli takie same prawa i taki sam status jak do tej pory. Czyli Brexit w żaden sposób nie wpłynie na ich życie czy pracę, ma być wręcz prawie nieodczuwalny.

Polska chce wydać 10 miliardów na okręty podwodne. Trzy oferty na stole, Francuzi z poważnym atutem

W tej chwili polska marynarka wojenna nie dysponuje żadnym nowoczesnym okrętem podwodnym. Do przetargu na nowy sprzęt dla wojska za 10 miliardów złotych stanęły trzy firmy, w tym jedna z Francji. Francuska minister obrony Florence Parly zapowiada, że "nie wypuści z rąk tej sprawy". Podpisanie nowego kontraktu złagodziłoby napięcie powstałe po zerwaniu w ostatniej chwili umowy na dostawę caracali.