Najnowsze

Najnowsze

Mieli być wspólni kandydaci opozycji. "Fakty" dotarły do treści deklaracji

Poseł Rafał Trzaskowski został przedstawiony jako kandydat PO na prezydenta Warszawy. Decyzja największej opozycyjnej partii wywołała zaskoczenie na scenie politycznej. Myślałem, że wspólnych kandydatów nie będziemy wybierać przez media - komentuje Ryszard Petru, lider Nowoczesnej. Wspólne listy zjednoczonej opozycji w przyszłorocznych wyborach samorządowych stanęły pod znakiem zapytania, choć w najbliższych dniach miała zostać podpisana deklaracja o współpracy. "Fakty" dotarły do treści dokumentu.

"Chcemy podtrzymać dobrą atmosferę". Wiceszef MSZ z wizytą w USA

Ważne jest, aby zacząć rozmawiać nie tylko o kwestiach politycznych i wojskowych - mówi Marek Magierowski, wiceminister spraw zagranicznych. Podczas wizyty w USA Magierowski przygotowywał również grunt pod przyszłoroczne wizyty prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

Wspomnienie Grzegorza Miecugowa o 22:00 w TVN24

W Dzień Zaduszny nigdy nie było "Szkła Kontaktowego". I dziś też go nie będzie. Zamiast tego będziemy wspominać Grzegorza Miecugowa - współtwórcę tego kultowego programu oraz znakomitego dziennikarza. Reportaż o 22:00 w TVN24.

Prognoza pogody na piątek 3 listopada

W piątek czeka nas zmienne zachmurzenie. W centralnej i wschodniej części kraju przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 8 stopniu Celsjusza na Podlasiu do 11 stopniu Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie rośnie i w południe osiągnie 1004 hPa.

Wspomnienie Grzegorza Miecugowa dziś o 22:00 w TVN24

2 listopada to Dzień Zaduszny. W tym dniu wspominamy osoby, które odszeły. Wśród tych, którzy odeszli w tym roku jest między innymi Grzegorz Miecugow, jeden ze współtwórców "Faktów" TVN i stacji TVN24. Trudno pogodzić się z jego stratą i trudno oglądać "Szkło Kontaktowe" bez jego udziału. Dlatego dziś o godzinie 22:00 zapraszamy Państwa na film, w którym Cyprian Jopek zebrał wspomnienia o naszym redakcyjnym koledze.

Kierowcy tirów szaleli na S3, zostali złapani. "Rozum odebrało obydwu"

Kierowcy tirów brawurowo ścigali się po S3 i koncertowo łamali przepisy. Na amatorskim filmie jak na dłoni było widać takie rzeczy, jak wyprzedzanie pod górkę, na wysepce i na trzeciego. Obaj kierowcy mogą już nigdy nie usiąść za kierownicą. Jeden z nich to Polak, drugi to Węgier.

Pół tysiąca wypadków i 42 zabitych. Tragiczny bilans świątecznych podróży

Doroczna akcja "Znicz" na drogach i statystyki, które - jak co roku - skłaniają do refleksji. Pół tysiąca wypadków, ponad sześciuset rannych, 42 ofiary śmiertelne. Do tego jeszcze półtora tysiąca pijanych kierowców. Warunki drogowe nie są łatwe, łatwo za to w czasie świątecznych wyjazdów stracić czujność.

"To jest PiSanjcum". Planowany wzrost wydatków kancelarii prezydenta, Sejmu i Senatu

Trzy spośród kancelarii najważniejszych instytucji w państwie - prezydenta, Sejmu i Senatu - planują największe od lat wydatki. Łącznie w przyszłym roku zgłaszają potrzebę ponad miliarda złotych. Wśród wskazanych przez urzędników potrzeb są między innymi obchody stulecia niepodległości, organizacje polonijne i nowe stroje dla Straży Marszałkowskiej.

"Cmentarze to nasze dziedzictwo". Ratują nekropolie od zapomnienia

"Sprzedam teren cmentarza pod inwestycje" - na takie ogłoszenie Angelika Babula zareagowała natychmiast. Kupiła starą nekropolię, żeby ją uratować od zniknięcia. Teraz ma przypominać, jak wielonarodowa, wielokulturowa i wielowyznaniowa była kiedyś Polska. Dla pasjonatów żydowskie, ewangelickie i prawosławne cmentarze, są jak pamiętnik.

Prognoza pogody na czwartek 2 listopada

Czwartek będzie pochmurny z opadami deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h a na Wybrzeżu do 80 km/h.

Prokuratura odmawia śledztwa po słowach prezesa PiS o "mordach zdradzieckich"

Śledczy postanowili, że nie zajmą się słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które wypowiedział w lipcu z sejmowej mównicy. Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania, bo w wystąpieniu nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. Podczas gorącej dyskusji o sądownictwie, prezes PiS mówił do opozycji: "nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata".

Pamiętają o najstarszych nagrobkach. Kwesty na polskich cmentarzach

Zniszczone i czasem zapomniane zabytkowe, ale przegrywające walkę z czasem. Na wielu nekropoliach są takie pomniki, które pilnie wymagają renowacji. Pamiętają o nich wolontariusze, którzy zbierali do puszek pieniądze na odnowienie zniszczonych nagrobków. Nie brakuje wśród nich znanych osób. Dzięki temu wiele z nich udało się uratować m.in. na Powązkach w Warszawie i cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Członkowie sztabu z zarzutami, doradcy na celowniku. Kto jest kim w śledztwie specjalnego prokuratora

Trzech członków sztabu wyborczego Donalda Trumpa już usłyszało zarzuty. Kto będzie następny? Doniesienia medialne podają, że w kręgu zainteresowań specjalnego prokuratora badającego wypływ Rosjan na amerykańskie wybory w 2016 roku jest dwóch doradców i syn prezydenta USA. Biały Dom bagatelizuje znaczenie oskarżonych członków sztabu, ale komentatorzy nie mają wątpliwości - śledztwo prowadzone przez Roberta Muellera dopiero się rozkręca.

Koniec stanu wyjątkowego nad Sekwaną. Zastąpią go nowe przepisy

Wraz z końcem października we Francji przestaje obowiązując stan wyjątkowy. Trwał on aż dwa lata. Według francuskiego MSW jego wprowadzenie pozwoliło na udaremnienie 32 zamachów terrorystycznych. Teraz we Francji obowiązywać będą nowe przepisy w sprawie bezpieczeństwa. Mniej restrykcyjne, ale - jak zapewnia Pałac Elizejski - równie skuteczne. Materiał "Fakty z Zagranicy" TVN24 BiS.