Najnowsze

Najnowsze

Wspomnienie Grzegorza Miecugowa dziś o 22:00 w TVN24

2 listopada to Dzień Zaduszny. W tym dniu wspominamy osoby, które odszeły. Wśród tych, którzy odeszli w tym roku jest między innymi Grzegorz Miecugow, jeden ze współtwórców "Faktów" TVN i stacji TVN24. Trudno pogodzić się z jego stratą i trudno oglądać "Szkło Kontaktowe" bez jego udziału. Dlatego dziś o godzinie 22:00 zapraszamy Państwa na film, w którym Cyprian Jopek zebrał wspomnienia o naszym redakcyjnym koledze.

"To jest PiSanjcum". Planowany wzrost wydatków kancelarii prezydenta, Sejmu i Senatu

Trzy spośród kancelarii najważniejszych instytucji w państwie - prezydenta, Sejmu i Senatu - planują największe od lat wydatki. Łącznie w przyszłym roku zgłaszają potrzebę ponad miliarda złotych. Wśród wskazanych przez urzędników potrzeb są między innymi obchody stulecia niepodległości, organizacje polonijne i nowe stroje dla Straży Marszałkowskiej.

"Cmentarze to nasze dziedzictwo". Ratują nekropolie od zapomnienia

"Sprzedam teren cmentarza pod inwestycje" - na takie ogłoszenie Angelika Babula zareagowała natychmiast. Kupiła starą nekropolię, żeby ją uratować od zniknięcia. Teraz ma przypominać, jak wielonarodowa, wielokulturowa i wielowyznaniowa była kiedyś Polska. Dla pasjonatów żydowskie, ewangelickie i prawosławne cmentarze, są jak pamiętnik.

Prognoza pogody na czwartek 2 listopada

Czwartek będzie pochmurny z opadami deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h a na Wybrzeżu do 80 km/h.

Prokuratura odmawia śledztwa po słowach prezesa PiS o "mordach zdradzieckich"

Śledczy postanowili, że nie zajmą się słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które wypowiedział w lipcu z sejmowej mównicy. Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania, bo w wystąpieniu nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. Podczas gorącej dyskusji o sądownictwie, prezes PiS mówił do opozycji: "nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata".

Pamiętają o najstarszych nagrobkach. Kwesty na polskich cmentarzach

Zniszczone i czasem zapomniane zabytkowe, ale przegrywające walkę z czasem. Na wielu nekropoliach są takie pomniki, które pilnie wymagają renowacji. Pamiętają o nich wolontariusze, którzy zbierali do puszek pieniądze na odnowienie zniszczonych nagrobków. Nie brakuje wśród nich znanych osób. Dzięki temu wiele z nich udało się uratować m.in. na Powązkach w Warszawie i cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Członkowie sztabu z zarzutami, doradcy na celowniku. Kto jest kim w śledztwie specjalnego prokuratora

Trzech członków sztabu wyborczego Donalda Trumpa już usłyszało zarzuty. Kto będzie następny? Doniesienia medialne podają, że w kręgu zainteresowań specjalnego prokuratora badającego wypływ Rosjan na amerykańskie wybory w 2016 roku jest dwóch doradców i syn prezydenta USA. Biały Dom bagatelizuje znaczenie oskarżonych członków sztabu, ale komentatorzy nie mają wątpliwości - śledztwo prowadzone przez Roberta Muellera dopiero się rozkręca.

Koniec stanu wyjątkowego nad Sekwaną. Zastąpią go nowe przepisy

Wraz z końcem października we Francji przestaje obowiązując stan wyjątkowy. Trwał on aż dwa lata. Według francuskiego MSW jego wprowadzenie pozwoliło na udaremnienie 32 zamachów terrorystycznych. Teraz we Francji obowiązywać będą nowe przepisy w sprawie bezpieczeństwa. Mniej restrykcyjne, ale - jak zapewnia Pałac Elizejski - równie skuteczne. Materiał "Fakty z Zagranicy" TVN24 BiS.

Nazwano go australijskim Guantanamo, nakazano likwidację. Imigranci nie chcą opuścić obozu

Centra tranzytowe - tak nazywane są obozy dla uchodźców w Papui Nowej Gwinei. Przetrzymywani tam są nielegalni imigranci, którzy próbowali dostać się do Australii. Jeden z tych obozów zostanie zamknięty. Miejscowy Sąd Najwyższy uznał, że przetrzymywanie ludzi w zamknięciu przez kilka lat jest niehumanitarne. Problem w tym, że mieszkańcy obozu nie chcą go opuścić.

Gazociąg w miejscu katastrofy smoleńskiej? "To jest gra polityczna"

Nie jest tak, że ktoś kupił ten teren, nie wiedząc, co to za teren, a ktoś sprzedał ten teren, też tego nie wiedząc. To przedmiot gry polsko-rosyjskiej. To gra polityczna - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wiceszef MSZ Paweł Kowal, komentując zakup terenu gdzie doszło do katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem wysyłanie przez Polskę not dyplomatycznych w tej sprawie "to zdecydowanie za mało". Drugi gość programu, były eurodeputowany Paweł Zalewski, przekonywał, że "to jest kwestia do spokojnej rozmowy z rządem rosyjskim". Jego zdaniem odzyskanie wraku byłoby trudne, ale możliwe, gdyby polska dyplomacja przestała traktować ten problem jako dwustronny, ale podniosła go do rangi unijnej. - Z tą polityką rządu szanse (na odzyskanie wraku - przyp. red.) są żadne - stwierdził Zalewski.

Dziak: Trump ma czas do końca stycznia. Inaczej Korea stanie się mocarstwem atomowym

- Gdybym był Chińczykiem, to stwierdziłbym, że najwyższy czas zawrzeć z Trumpem deal - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Waldemar Dziak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych PAN. Jego zdaniem Pekin ma obawy związane z północnokoreańskim programem atomowym i "Chińczycy mają powoli dość Kim Dzong Una" - skwitował. Profesor Dziak stwierdził także, że USA mają czas do końca stycznia, żeby rozwiązać problemy z Koreą Północną. W przeciwnym razie kraj ten zyska status mocarstwa atomowego.

Nie liczy się śnieg, liczy się temperatura. Czas na opony zimowe

W Zakopanem śnieg, w całej Polsce lodowaty wiatr, a nad ranem przymrozki. Czy już zmieniać opony? Fachowcy i zawodowi kierowcy mówią, że nie warto czekać, bo najważniejsze są niskie temperatury, a nie białe drogi. Przy temperaturze poniżej 3 stopni Celsjusza letnie opony zaczynają niebezpiecznie twardnieć.

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych

W dniu Wszystkich Świętych zachmurzenie duże z przejaśnieniami na południu. Okresami opady deszczu do 10 mm, w górach opady śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i 9 stopni Celsjusza w centrum kraju do 12 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach do 50-60 km/h, na Wybrzeżu do 70 km/h.

Zatrzymali "elkę" do kontroli, kursant był pijany

W miejscowości Stasikówka na Podhalu policjanci z zakopiańskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd nauki jazdy. Okazało się, że kierujący nim 26-latek był pod wpływem alkoholu. Instruktor niczego nie wyczuł, a kursant w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Za kilka dni miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Teraz grozi mu 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.