Najnowsze

Najnowsze

Ruszył proces rodziny zmuszającej do niewolniczej pracy

Zmuszali do niewolniczej pracy bezdomnych w gospodarstwie w Annowie. Wojciech i Maria H. wraz z 40-letnim synem Patrykiem stanęli przed sądem - dziś ruszył ich proces. Przetrzymywali i znęcaniem zmuszali do pracy mężczyzn w trudnej sytuacji życiowej. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z ofiar próbowała popełnić samobójstwo. Cała rodzina odpowie za znęcanie się. Patryk H. również za nielegalne posiadanie broni.

Zatrzymać krążenie, by uratować życie. "Narodziłam się na nowo"

- Musiałam umrzeć, by narodzić się na nowo - tak mówi pani Aneta, której podczas operacji usunięcia tętniaka wewnątrzczaszkowego lekarze trzykrotnie zatrzymali krążenie. Nową w Polsce metodę zastosował zespół chirurgów i anestezjologów z wojewódzkiego szpitala specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Operację wykonano w kwietniu, ale by mówić o jej powodzeniu, 32-letnia kobieta przez kilka miesięcy musiała być pod kontrolą lekarzy.

Modelka w wannie wyjaśnia zasady głosowania. Tak Niemcy walczą o frekwencję

Modelka leżąca w wannie i wyjaśniająca zasady głosowania oraz aplikacja, która podpowiada na kogo oddać głos - to tylko niektóre z pomysłów na to, jak zachęcić do głosowania w Niemczech. Już w niedziele wybory do Bundestagu. Wszyscy walczą o głosy i frekwencję. Bo kiedy prawie pewne jest kto wygra, często niektórzy chcą zostać w domu. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Problemy Ryanaira. "Pilotów jest za mało"

Jest globalna licytacja, kto zapłaci pilotom więcej - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS kapitan Oskar Maliszewski, dyrektor operacji lotniczych w firmie Jet Store. - Zasadniczy kłopot polega na tym, że tych pilotów jest za mało. Należy pamiętać, że ruch lotniczy się bardzo dynamicznie zwiększa. Przez ostatnie 10 lat o 50 procent. Z ekspertyz wynika, że sam Ryanair dynamicznie się rozwijał. Rok rocznie o 20 procent więcej osób przewoził. A wszystko wskazuje na to, że nie zwiększał ilości pilotów - zauważył z kolei Zbigniew Roman, adwokat. Goście programu rozmawiali o problemach jednego z największych przewoźników w Europie - linii lotniczych Ryanair.

Piłka: reparacje służą Kaczyńskiemu do mobilizacji elektoratu

Oczywiste jest, że tych reparacji nie było i Polska ma moralne prawo do tych reparacji. Ale jeżeli by się to poważnie traktowało, to trzeba by było to robić w zupełnie inny sposób - powiedział w "Faktach z Zagranicy" Marian Piłka z Prawicy Rzeczypospolitej. - Mam takie wrażenie, że kwestia reparacji bardziej Jarosławowi Kaczyńskiemu służy do mobilizacji elektoratu wewnątrz - dodał. Zgodził się z nim Paweł Zalewski, były eurodeputowany PO. Dodał jednak, że jego zdaniem problemem znacznie poważniejszym jest stanowisko Kaczyńskiego w sprawie Unii Europejskiej. - Jarosław Kaczyński chce ograniczyć udział Polski w Unii Europejskiej, dlatego że Unia Europejska dla niego jest przeszkodą, a nie szansą - stwierdził.

Raport: propaganda dżihadystów w sieci zagraża Wielkiej Brytanii

Brytyjczycy mają się czego obawiać. Powodem tego jest nie tylko kolejny zamach, do którego doszło w londyńskim metrze. Okazuje się, że Wielka Brytania jest tym europejskim krajem, w którym informacje poświęcone dżihadowi wyszukiwane są w internecie najczęściej.

Prezes Gersdorf dla "Faktów" TVN: obecność u prezydenta była błędem

- To był błąd - mówi "Faktom" Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego o swojej obecności na zaprzysiężeniu przez prezydenta Justyna Piskorskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Fala krytyki spadła na Małgorzatę Gersdorf, bo Piskorski to tak zwany sędzia dubler. Zajmuje stanowisko, które powinien zajmować - zdaniem Trybunału - inny sędzia.

Rząd przyjął projekt zmian w sprawie obrony koniecznej

Przestępca ma się bać, bo zaatakowany we własnym domu, czy mieszkaniu może się bronić. I nawet jeśli przekroczy granice obrony koniecznej, to nie zostanie ukarany. Rząd przyjął - kontrowersyjny dla części prawników - projekt zmian w prawie.

Prognoza pogody na środę 20 września

W środę na wschodzie pochmurno z deszczem do 10 mm. Poza tym zachmurzenie zmienne. Na krańcach zachodnich po południu możliwy słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie spada, w południe 1003 hPa.

Manewry Zapad'17? Estoński żołnierz: to nic dla nas nie zmienia

Jesteśmy przyzwyczajeni do rosyjskich manewrów i trenujemy jak co dzień - tak o ćwiczeniach Zapad'17 mówią estońscy żołnierze. Na rosyjsko-białoruskie ćwiczenia z większym niepokojem i uwagą patrzą kraje bałtyckie. Oficjalne zakończenie wojskowych ćwiczeń zaplanowano na środę.

Aktywiści kontra strażnicy. Protestom w Puszczy przyjrzy się prokuratura

Nowe postępowanie w sprawie Puszczy. Tym razem nie chodzi o wycinkę drzew, a o ich obrońców. Aktywiści nagrywają i zgłaszają - brutalne ich zdaniem - interwencje Straży Leśnej. Strażnicy twierdzą, że to aktywiści łamią prawo. Teraz sytuację pod lupę bierze prokuratura w Hajnówce i w ciągu miesiąca zadecyduje, czy rozpocznie śledztwo.

Pierwszy eksperyment się nie powiódł, konieczny jest kolejny. Chcą wyjaśnić, jak doszło do śmierci harcerzy

Traumatyczny powrót na miejsce tragedii i - niestety - brak odpowiedzi na najważniejsze pytania. Co działo się tuż przed nadejściem nawałnicy? Jak przebiegały drogi ewakuacyjne? Dlaczego ostrzeżenie nie przyszło na czas? Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci dwóch harcerek na sierpniowym obozie w Suszku. Niedzielny eksperyment nie powiódł się i konieczna będzie powtórka.

Władze Francji wprowadzają "plan dla klimatu"

Donald Trump zdecydował, że USA nie podpiszą Porozumienia Paryskiego, a to sprawiło, że liderem kampanii na rzecz powstrzymania zmian klimatu nie są już Amerykanie, a Francuzi pod wodzą Emmanuela Macrona. Teraz w życie mają wejść konkretne rozwiązania. Francuski rząd gotów jest na ogromne wydatki, byle tylko zachęcać do ograniczenia zanieczyszczenia. Na wydatki będą musieli się zdecydować obywatele i kupić nowe samochody, bo starymi, które trują atmosferę, do centrów wielu miast już niedługo po prostu nie wjadą. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Leszek Miller o reparacjach: wszystko to jest humbug

- Nie było i nie będzie żadnych pieniędzy i myślę, że pan prezes Kaczyński o tym wie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Leszek Miller, komentując słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że reparacje od Niemiec to "akt sprawiedliwości". Podkreślił, że w ekspertyzie Biura Analiz Sejmowych nie podano żadnej drogi, jak to osiągnąć, "mimo że poseł Mularczyk o to pytał". - Wszystko to jest humbug - ocenił i dodał, że "PiS nie prowadzi żadnej polityki zagranicznej. Wszystko jest podporządkowane polityce wewnętrznej". Zdaniem Millera, skutkiem tej dyskusji będzie jedynie osłabienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Komisja weryfikacyjna uchyliła zwrot kamienicy przy Poznańskiej 14. "Wyrzuceni mają prawo do odszkodowań"

Prywatna firma nie jest właścicielem kamienicy przy Poznańskiej 14, a mieszkańcy - jak mówi przewodniczący komisji badającej jej reprywatyzację - "mogą czuć się bezpieczni". Patryk Jaki, uzasadniając decyzję komisji uchylającą decyzję reprywatyzacyjną, powiedział też - "tylko tak słowa mają się do przepisów, prawa i rzeczywistości". Spółka w oświadczeniu podkreśla, że decyzja jest bezprawna i zapowiada walkę w sądzie.

Prognoza pogody na wtorek 19 września

We wtorek na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce i na Śląsku będzie pochmurno i deszczowo. W pozostałych regionach pogodnie. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, 18 stopni Celsjusza w centrum kraju do 19 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Jednak jego porywy na południu będą dość silne.

MSWiA potwierdza ewentualne złożenie wniosku o wsparcie z Europejskiego Funduszu Solidarności

- Po przekroczeniu progu strat wynoszącego ponad półtora (1,57 mld), zł będzie można złożyć wniosek o unijne wsparcie z Funduszu Solidarności dla trzech województw najbardziej poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic - poinformowało w poniedziałek MSWiA. Ministerstwo potwierdziło ewentualne złożenie takiego wniosku przez Polskę. Na razie jeszcze ta kwota nie została przekroczona, ale mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego czekają na dalszą pomoc. Pierwsze pieniądze już dostali, ale potrzeby są znacznie większe.

Mija 17 lat od zakończenia produkcji fiata 126p. Auto wciąż ma fanów

"Maluch", "kaszlak, a oficjalnie Fiat 126p. Określany jako cud motoryzacji okresu PRL. Dokładnie 42 lata temu z fabryki w Tychach wyjechał pierwszy egzemplarz tego samochodu. Kiedyś królował na polskich drogach, dziś sympatią cieszy się wśród kolekcjonerów, a przede wszystkim swoich właścicieli. Ostatni z ponad 3 milionów wyprodukowanych w Polce maluchów zjechał z taśmy produkcyjnej 17 lat temu.

Rusza budowa azylu dla niedźwiedzi wargaczy

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ich populacji nic nie zagrażało, dziś niedźwiedzie wargacze są gatunkiem niemal skazanym na wyginięcie. Na scenie tańczą poruszając się w rytm muzyki. Za kulisami są bite, torturowane i łamane psychicznie. Poznańskie zoo i fundacja Don Vittorio Foundation For Wild Animals ruszają z pomocą i budową azylu. Tam niedźwiedzie już nigdy nie będą musiały tańczyć.

Wciąż trwają poszukiwania rodziców, którzy zabrali dziecko ze szpitala

Policyjna obława i rodzice, którzy uciekli ze szpitala w Białogardzie z noworodkiem. Funkcjonariusze kolejną dobę szukają pary, która zabrała dziecko. Sąd ograniczył ich prawa rodzicielskie, bo nie chcieli się zastosować do zaleceń lekarzy. Rodzice wysyłają kolejne oświadczenia, a Prokuratura Rejonowa w Białogardzie wszczęła śledztwo w sprawie narażenia życia i zdrowia dziecka.