Najnowsze

Najnowsze

Byli na środku ekspresówki, przejechał ich tir. "Dziwnie się zachowywali"

Wysiedli z samochodów i stali niemal na środku drogi ekspresowej S8 za Jeżowem, kiedy wjechał w nich rozpędzony tir. Dwaj kierowcy zginęli. Kierowca ciężarówki, który ich śmiertelnie potrącił, usłyszał zarzuty, ale policja nie ma wątpliwości, że ofiary nie powinny były tam stać i szuka świadków, by to zdarzenie wyjaśnić.

Budżet UE ma być powiązany z przestrzeganiem praworządności

Komisja Europejska ma już kilka wariantów unijnego budżetu i kilka pomysłów na powiązanie go z przestrzeganiem zasad praworządności. Zasady mają być równe dla wszystkich. Ale na razie obawiać może się jeden konkretny kraj - Polska. Przypomnijmy, że od chwili wejścia do Unii, do końca 2017 roku z unijnego budżetu do Polski trafiło ponad 140 miliardów euro, to jest ponad 560 miliardów złotych. Wpłaciliśmy do kasy w Brukseli około jednej trzeciej tej sumy. W tym budżecie, który wciąż obowiązuje, przelewy do Polski stanowią największą pozycję. Pytanie, czy nasza dyplomacja ma jakąkolwiek szanse znów o to zawalczyć? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Niezwykłe nagrania z serca narkobiznesu. Dziennikarze odwiedzili pola makowe w Meksyku

Telewizji Sky News udało się dostać zgodę na pokazanie gigantycznych plantacji maku w sercu meksykańskiej dżungli. To z tych roślin powstają narkotyki, które szmuglowane są potem na cały świat, przede wszystkim do USA. Dość zaskakujące jest to, że zgodę na pokazanie takich zdjęć musiał wyrazić jeden bossów, który sam o sobie mówi jako o szefie związku farmerów.

Gen. Pacek: dzisiaj w Polsce nie jest potrzebna obowiązkowa służba wojskowa

- W Polsce nie jest potrzebna dzisiaj obowiązkowa służba wojskowa - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Bogusław Pacek, generał w stanie spoczynku i dodał, że na czas pokoju "można by rozszerzyć ochotniczą służbę". - Polacy opowiedzieli się za tym, żeby służba miała charakter ochotniczy - przypomniał z kolei Bogdan Klich. Senator PO i były szef MON dodał, że w tej kwestii "w Polsce niewiele się zmieniło" w przeciwieństwie do Francji, która z większości zgadza się z wizją Emmanuela Macrona, który chce przywrócić obowiązkową służbę wojskową. - Obrona terytorialna tak, ale nie zorganizowana jak wojsko weekendowe - ocenił Klich i dodał, że rolą takich wojsk terytorialnych jest wspomaganie armii profesjonalnej.

Prognoza pogody na czwartek 15 lutego

Czwartek będzie pochmurny z niewielkimi przejaśnieniami. W południowo-wschodniej części kraju pojawią się zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. Ciśnienie będzie rosnąć - w południe osiągnie 1014 hPa.

Dla żartu oblali burmistrza. Okaleczyli go, zostali skazani

Strażacy ochotnicy z wyrokiem. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skazał ich na kary od czterech do sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu. Będą też musieli zapłacić odszkodowanie. Latem w czasie festynu w Radnicy postanowili oblać burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebulę. Strumień trafił go prosto w twarz i okaleczył.

Policjanci uratowali 9-latkę uwięzioną pod warstwą błota

9-latka uwięziona pod metrową warstwą błota i skuteczna interwencja brazylijskiej policji. Do sieci trafiło właśnie nagranie, na którym widać jak policjanci odkopują i uwalniają dziewczynkę. Funkcjonariusze patrolowali okolice, gdy podbiegła do nich kobieta. Przekazała, że na 9-letnią dziewczynkę zeszła lawina błotna, a dziecko jest uwięzione pod powierzchnią. Służby zrezygnowały z ciężkiego sprzętu i razem z obecnymi na miejscu ludźmi zaczęto kopać i usuwać ziemię rękami. Po chwili udało się zlokalizować dziewięciolatkę. Dziewczynka przygnieciona była metrową warstwą błota i miała problemy z oddychaniem. W pierwszej kolejności zapewniono jej dostęp do świeżego powietrza. Potem udało się ją wyciągnąć. 9-latka została zabrana do szpitala i - jak przekazują służby - zdążyła już wydobrzeć.

Władysław Frasyniuk doprowadzony do prokuratury. W kajdankach

Władysław Frasyniuk - były opozycjonista i legenda Solidarności został w środę rano wyprowadzony w kajdankach ze swojego mieszkania. Został doprowadzony do prokuratury w Oleśnicy. Usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy na służbie. Padają pytania czy taka forma zatrzymania była niezbędna. Policja odpowiada, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurą, zwolniony już Frasyniuk, że z obecną władzą rozmawiać nie będzie.

Rosjanie mówią o iskanderach w obwodzie kaliningradzkim. Siemoniak: róbmy swoje, to będzie dobra odpowiedź

- Miejmy świadomość, że iskandery w obwodzie kaliningradzkim to trochę taki potwór z Loch Ness - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MON Tomasz Siemoniak, komentując słowa rosyjskich polityków o tym, że iskandery mają być umieszczone na stałe blisko polskiej granicy. Zdaniem polityka "to jest broń mobilna", więc położenie lądowych pocisków balistycznych nie musi być permanentne. - Rosja używa tego jako kategorii politycznej, trochę straszenia, trochę pokazania, że na Bałtyku chce być ważna - ocenił Siemoniak. Były szef MON mówił także o relacjach Polski ze Stanami Zjednoczonymi.

W jaką stronę zmierza rozwój nowych technologii? "Trudno powiedzieć na co się przygotować"

Trudno powiedzieć na co się przygotować, bo z jednej strony technologia bardzo szybko idzie do przodu, a z drugiej mamy ciągoty do tego, żeby jednak funkcjonować w świecie bardziej rzeczywistym niż wirtualny - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Kuba Klawiter z programu "Nowy gadżet" TVN Turbo. Jego zdaniem bardzo trudno jednoznacznie wskazać kierunek, w którym rozwój nowych technologii będzie zmierzał.

Premier: pomagamy na miejscu, to jest najbardziej efektywne

Polska ma przeznaczyć 10 milionów dolarów na budowę domów dla uchodźców w Libanie. Tak zapewniał premier Morawiecki w czasie wizyty w tym kraju. Podkreślał także, że Polska chce pomagać na miejscu. Szef rządu odwiedził szkołę i przychodnię dla syryjskich uchodźców.

"Robiłam wszystko, żeby mu pomóc". Revol o dramacie na Nanga Parbat

14 godzin spędzili razem na górze. To był czas pełen obaw, niepewności, oczekiwania na pomoc i poprawę stanu zdrowia Tomasza Mackiewicza. Później Elizabeth Revol ruszyła w dół Nanga Parbat przekonana, że przyjaciela można uratować. O swoich przeżyciach opowiedziała reporterce programu "Czarno na Białym" w TVN24.