Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 4 grudnia

Tydzień zacznie się pogodnie tylko na Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach należy przygotować się na opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie i Podkarpaciu do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, powodujący na wschodzie zawieje śnieżne.

Wydłużenie kadencji samorządowców? Kolejne pomysły zmian w kodeksie wyborczym

Nadzwyczajna sejmowa komisja pracuje nad zmianami w ordynacji wyborczej. Wśród proponowanych zmian jest między innymi likwidacja głosowania korespondencyjnego, wymiana członków Państwowej Komisji Wyborczej a także ograniczenie do dwóch liczby kadencji wójtów burmistrzów i prezydentów miast. Pojawiają się też koleje pomysły, jak wydłużenie kadencji samorządowców z czterech do pięciu lat. Dalsza dyskusja od poniedziałku, ale już bez przedstawicieli PKW i Krajowego Biura Wyborczego. Przedstawiciele tych instytucji bojkotują prace, bo - jak podkreślają - ciągle są oskarżani o wyborcze nieprawidłowości sprzed trzech lat.

Przez szyb wentylacyjny do jubilera. "Pomysł jak z filmu"

Metoda mało finezyjna, ale bardzo skuteczna. Złodziej ukrył się w łazience warszawskiego centrum handlowego, szybem wentylacyjnym wszedł do sklepu jubilerskiego i ukradł biżuterię wartą ponad 700 tysięcy złotych. Stołeczna policja ma monitoring z salonu i prosi o pomoc w ujęciu podejrzanego.

"Superwizjer": "Łowczyni szpiegów" o odejściu z armii

Służyła na misjach, łapała szpiegów, była wiele razy nagradzana. Jako jedna z nielicznych kobiet w armii. Gdy w resorcie obrony zaczął rządzić Antonii Macierewicz, major Magdalena E. musiała odejść ze służby. Rozmowa z nią w "Superwizjerze" o godz. 20.00 na antenie TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 3 grudnia

W niedzielę będzie pochmurno z możliwymi przejaśnieniami. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie i Górnym Śląsku okresami spodziewane są opady śniegu do 5 cm. Natomiast na Wybrzeżu i Pomorzu możliwe są słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Górnym Śląsku do 3 stopni Celsjusza na Wybrzeżu. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany. Na Zachodzie i Pomorzu dość silny.

"Okoliczności dla smogu będą sprzyjające". Alarm na południu Polski

Smog dusi na południu Polski. W wielu miastach na Śląsku i w Małopolsce jakość powietrza jest fatalna. W sobotni poranek w Katowicach stężenie niebezpiecznych pyłów wynosiło aż 408 procent normy. Najbardziej narażone są osoby chorujące na astmę, dzieci i seniorzy. Szczególnie oni powinni przełożyć weekendowe spacery.

Łapiński: to kwestia spełnienia warunków, a nie zadowolenia prezydenta

Prezydent Andrzej Duda w czasie ostatniej zagranicznej wizyty w Wietnamie na pewno myślami był w Polsce. W tym czasie jego dwa projekty ustaw zmieniali politycy PiS. Prezydent wyznaczył granice tych zmian, ale na pytanie, czy nie zostały one przekroczone, jego urzędnicy nie udzielają konkretnej odpowiedzi. Opozycja apeluje o weto i mówi , że to nie są już prezydenckie ustawy.

Boni: ludzie za granicą pytali nas, czy nie potrzebujemy ochrony

- Brak reakcji naszych władz, to niszczenie demokracji, a takie zachowania wobec posłów do Parlamentu Europejskiego są bardziej dostrzegane, niż inne złe rzeczy, które rząd robi - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS eurodeputowany PO Michał Boni. Opowiadał, z jakimi reakcjami spotyka się za granicą, w związku z powieszeniem wizerunków europosłów PO na szubienicach w Katowicach. - Ludzie pytali nas, czy nie potrzebujemy ochrony - wspominał. - Szkody wizerunkowe dla Polski są olbrzymie - dodał.

"Czas, żeby reprezentacja narodowa zagrała na odpowiednim poziomie"

- To nie jest trudna grupa. Przeciwnicy są w jakiś sposób doświadczeni. Nie ma słabych zespołów na mistrzostwach świata, ale to nie są też wybitne drużyny. Powalczymy i przy odrobinie szczęścia wyjdziemy z grupy - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były piłkarz Piotr Świerczewski. - Czas, żeby reprezentacja narodowa zagrała na odpowiednim poziomie - dodał drugi gość programu, Maciej Petruczenko z "Przeglądu Sportowego". - Ja wierzę w Adama Nawałkę - podkreślił dziennikarz. Obaj goście zaznaczyli, że wierzą w awans z grupy polskiego zespołu.

Tom Hanks zachwycony maluchem z Polski

Wiedział, czego się spodziewać, ale przyznał, że trochę mu było ciasno. Tak mówił Tom Hanks, gdy wreszcie wsiadł, odpalił i przejechał się maluchem z Polski. Dał radę nawet ze sprzęgłem i zmianą biegów - bo przecież prezent od mieszkańców Bielska-Białej to nie jest automat.

Prognoza pogody na sobotę 2 grudnia

W sobotę pochmurno z przejaśnieniami. Rano na Suwalszczyźnie zanikające opady deszczu i śniegu. W województwach południowych opady przelotne śniegu. Ślisko. W górach śnieg. Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza w Małopolsce do 4 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się (przewaga zachodnich). Ciśnienie rośnie, w południe 1012 hPa.