Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 8 lutego

W czwartek na południu, wschodzie i w centrum opady śniegu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Benedykt XVI: pielgrzymuję do Domu

Emerytowany papież zwrócił się do wiernych na łamach włoskiego dziennika "Corriere della Sera". Podziękował im za wsparcie na - jak to ujął - ostatnim odcinku swej drogi. Dziennikarz zapytał emerytowanego papieża o stan jego zdrowia, w związku ze zbliżającą się piątą rocznicą jego abdykacji. 11 lutego 2013 roku Benedykt XVI ogłosił, że ustępuje z papieskiego urzędu, bo jest coraz słabszy. Od tamtej pory mieszka w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich. 90-letni Joseph Ratzinger był papieżem przez 8 lat.

15 kg sprzętu niezbędnego do przeżycia. Co jest w plecakach himalaistów?

Zapotrzebowanie nawet na 10 tysięcy kalorii dziennie, ekstremalny wysiłek organizmu nieporównywalny do żadnego wysiłku sportowego na wysokości, na jakiej na co dzień żyjemy. Do tego mróz sięgający minus kilkudziesięciu stopni, w końcu na samej górze "strefa śmierci", czyli wysokość, na jakiej ludzki organizm nie jest już w stanie sam się regenerować. Himalaiści decydują się na to wszystko w imię wielkich marzeń o zdobywaniu najwyższych szczytów Ziemi.

Trwają poszukiwania Piotra Kijanki. Policja rozważa różne hipotezy

Jest nowe nagranie z monitoringu i apel policji o pomoc w odnalezieniu dwóch osób, które mogły 7 stycznia widzieć zaginionego Piotra Kijankę. Przesłuchano już dwóch rowerzystów, policja stara się odtworzyć trasę, którą mężczyzna wracał do domu. Minął właśnie miesiąc od tego, jak po imprezie urodzinowej żony, nie dotarł do domu.

"Tekst tej ustawy ma charakter propagandy partyjnej"

Zwiększanie zakresu przestępstw w kodeksie karnym i dawanie arbitralnej władzy prokuratorom w rozstrzyganiu spraw historycznych jest ograniczeniem wolności słowa - tak konflikt wokół noweli ustawy o IPN ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wicepremier prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju. - Tekst tej ustawy ma charakter propagandy partyjnej, która będzie używana przez PiS w kampanii - dodał podkreślając, że "to gra na dzikich emocjach, która - do pewnego stopnia - może skonsolidować elektorat PiS".

Prognoza pogody na środę 7 lutego

Środa będzie pogodna, ale po południu w Małopolsce, na Podkarpaciu i Górnym Śląsku zacznie padać śnieg. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

"Mamy wiele wspólnego. Obaj mamy śmieszne imiona"

Angielskie opanowanie i jamajski temperament. Sting i Shaggy nagrali razem płytę. To jeden z najbardziej nietypowych duetów ostatnich lat. Już dziś polska publiczność na żywo usłyszy ich wspólne piosenki podczas gali Bestsellerów Empiku. Wcześniej jednak artyści spotkali się z reporterką TVN24, Eweliną Woźnicą.

"Dyplomatyczny kryzys" czy "katharsis"? Komentarze po decyzji prezydenta

Dialog będzie kontynuowany, wciąż liczymy na wprowadzenie "zmian i poprawek" w ustawie - oświadczył izraelski MSZ w reakcji na decyzję prezydenta Dudy. Tel Awiw liczy na to, że do zmian dojdzie właśnie w czasie, gdy ustawą będzie się zajmował Trybunał Konstytucyjny. Czy tak będzie i jak dzisiejsza decyzja wpływa na nadszarpnięte ostatnio relacje z Izraelem?

Pieniądze, broń i narkotyki. Mroczna przeszłość koreańskiego promu

Północnokoreański prom o tajemniczej przeszłości zawinął do portu w Korei Południowej. Dziś na pokładzie przywiózł muzyków i cheerleaderki z Pjongjangu na igrzyska olimpijskie, ale wcześniej miał szmuglować narkotyki, pieniądze i urządzenia, dzięki którym komunistyczny reżim realizował swoje programy balistyczne. Dawno niewidziana jednostka w Korei przywitana została przez protestujących.

Muru Berlińskiego nie ma już tyle czasu, ile stał

Mur Berliński stał przez 10 315 dni. W poniedziałek minęło dokładnie tyle samo od jego upadku. Nie jest to może tak doniosła rocznica, jak rocznica zburzenia muru, ale o wiele ciekawsza. Bo okazało się, że wielu młodych Berlińczyków nawet jeśli wie, że kiedyś mur dzielił ich miasto, to nie ma pojęcia, w którym miejscu stał, ale ważniejsze jest to, że ponad 10 tysięcy dni po upadku muru i praktycznym zjednoczeniu Niemiec, tylko połowa obywateli tego kraju uważa, że to zjednoczenie naprawdę się dokonało. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Dorn: to najgorsza pozycja międzynarodowa Polski od 2004 roku

- To najgorsza pozycja międzynarodowa Polski od 2004 roku, czyli wejścia do Unii Europejskiej - tak w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były marszałek Sejmu Ludwik Dorn skomentował konflikt polsko-izraelski, dotyczący znowelizowanej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Zdaniem Dorna obecna sytuacja międzynarodowa Polski to skutek "sekwencji pewnego rodzaju wydarzeń i przypadków", a nie część wielkiej strategii, choć jak dodaje "niewątpliwie cała odpowiedzialność za dalszy ciąg wydarzeń spada na pana Kaczyńskiego", co wiąże się z "izraelską ustawą odwetową". Zdaniem eksperta z Centrum Stosunków Międzynarodowych Eugeniusza Smolara taka strategia może spodobać się twardemu elektoratowi PiS, ale prowadzi do długofalowych skutków na arenie międzynarodowej. - To co robi Kaczyński będzie miało poważne konsekwencje - stwierdził Smolar.

Czerkawski o Super Bowl: wszystko się dzieje wokół tego jednego święta

- Dla Amerykanów to jest przeżywanie jednego meczu jak finału mistrzostw świata - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Mariusz Czerkawski, były reprezentant Polski w hokeju na lodzie, komentując fenomen Super Bowl. - Wszystko się dzieje wokół tego jednego święta - mówi gość programu, opowiadając o największym amerykańskim wydarzeniu sportowym, które skupia się wokół meczu futbolu, który co roku ogląda 100 milionów ludzi, co - zdaniem gościa programu - budzi zazdrość sportowców uprawiających inne dyscypliny.

Podpis a potem nowelizacja? Co zrobi prezydent z ustawą o IPN?

Prezydent wciąż nie zadecydował co dalej z ustawą o IPN. Prezes Jarosław Kaczyński oczekuje podpisu, a byli ambasadorowie piszą list z apelem o weto. Stawką dla Andrzeja Dudy jest albo konflikt z PiS albo sojusznikami z zagranicy, choć żaden nie leży w interesie narodowym.