Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 12 lutego

Poniedziałek będzie pochmurny z przejaśnieniami. Na wschodzie, południu i w centrum okresami opady śniegu z deszczem. Możliwe też słabe opady śniegu na krańcach zachodnich. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, 2 stopnia Celsjusza w centrum kraju do 4 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowy i zachodni, słaby i umiarkowany.

W Krakowie powstaje antysmogowa wieża

Będzie mierzyła siedem metrów i ma oczyszczać zanieczyszczone powietrze, które truje mieszkańców. Smogowy oczyszczacz pracę zacznie już wkrótce i ma działać na pełnych obrotach, filtrując 30 tysięcy metrów sześciennych powietrza na godzinę.

Wypadek odebrał mu sprawność, ale nie chęć latania. "Trzeba korzystać z życia jak najwięcej"

22-letni Konrad Mielczarek przebył długą drogę do samodzielności po groźnym wypadku motocyklowym. Lekarze dawali mu małe szanse na przeżycie. Dziś Konrad nadal nie ma czucia poniżej klatki piersiowej i nadgarstków, ale ma determinację, która pozwoliła mu spełniać marzenia, pomimo naderwanego rdzenia kręgowego i czterokończynowego porażenia. Jak sam mówi, "próbuje wycisnąć jak najwięcej z tego, co mu zostało".

Od tropików woli mrozy. Bocian Bartek zimuje na Podlasiu

Zamiast odlecieć do ciepłych krajów, został w zimnej Polsce. Bocian Bartek we wsi Załuki na Podlasiu zadomowił się na dobre. Ma swoją opiekunkę, grono fanów i stał się lokalną gwiazdą. Bocian nie odleciał jak inne ptaki, ale mimo śniegu i mrozu, wiedzie mu się dobrze.

"Tylko dwie osoby w państwie wiedzą, czy zgłoszono te kandydatury"

Jeżeli ktoś nam kogoś poleca, to co jest warta ta rekomendacja, jeśli nie wiemy kto poleca? - pytają sędziowie ze stowarzyszenia "Iustitia" na swoim zjeździe. Wśród gorzkich komentarzy wiele dotyczy sposobu wyłaniania członków Krajowej Rady Sądownictwa. Bo jak się okazało, nie dowiemy się, kto ich zgłosił. To wyjątkowe dokumenty, na których podpisy są tajne.

"Superwizjer": ciemne interesy i zagadkowa śmierć. Romuald Ś. "nie liczy się z niczym"

Romuald Ś. to lekarz i biznesmen, który z listy stu najbogatszych Polaków trafił prosto do aresztu. Zarzuca mu się wyłudzenie mienia, pranie brudnych pieniędzy i oszukanie kilkuset osób. Ale to nie wszystko. Jest jeszcze sprawa tajemniczej śmierci właściciela cennych działek i dokumenty, w których zrzeka się ich na rzecz Romualda Ś. Więcej o sprawie w reportażu Michała Fuji w "Superwizjerze" o 20:00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 11 lutego

Niedziela będzie pochmurna z niewielkimi przejaśnieniami. W zachodniej części kraju można spodziewać się opadów śniegu przechodzących w deszcz. Temperatura maksymalna od -1 stopni Celsjusza na Podlasiu do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Dość silny wiatr powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe 998 hPa.

Jak porażkę przekuć w sukces? Bracia Franco o kulisach pracy nad "The Disaster Artist"

"Disaster Artist" to historia przyjaźni i kulisów powstania filmu "The room", który został okrzyknięty przez widzów i krytyków najgorszym obrazem w historii kina. W rolach głównych filmu "The Disaster Artist" bracia Franco: James i Dave. James stanął również za kamerą jako reżyser. O kulisach powstawania filmu bracia Franko rozmawiali z dziennikarką TVN Anną Wendzikowską.

O Polsce w niemieckiej umowie koalicyjnej. "Polsko-niemieckie partnerstwo ma szczególne znaczenie"

To, co zapisano w umowie koalicyjnej niemieckich socjaldemokratów i chadeków jest zaskakujące, bo wcześniej SPD była o wiele bardziej stanowcza w ocenie ostatnich zmian w Polsce i raczej niechętna do szukania porozumienia. Angela Merkel poszła na tyle ustępstw co do obsady stanowisk ministerialnych, że możliwe, iż to ona w jakimś sensie wymusiła na koalicjancie takie nastawienie do Warszawy. Przesłanie jest takie, że nie będzie Europy dwóch prędkości, jak oczekiwałby tego Paryż. Takiego scenariusza przynajmniej w tej umowie koalicyjnej nie ma.

Etgar Keret: stanowisko władz Izraela jest skierowane głównie do wyborców

W pobliżu skrzyżowania ulic Chłodnej i Żelaznej na warszawskiej Woli znajduje się niezwykłe miejsce. Instalacja artystyczna i najwęższy dom w Polsce. Znajduje się on w 152-centymetrowej szczelinie pomiędzy dwoma powojennymi budynkami. Oryginalne mieszkanie zaprojektowane zostało dla konkretnej osoby - polsko-izraelskiego pisarza Etgara Kereta. To tam, przyjeżdżajac do Polski może odpocząć i tworzyć. Mówimy o nim teraz, bo udzielił wywiadu TVN24. Mówi o trudnych relacjach między Polską i Izraelem. Na co dzień żyje w dwóch światach i dlatego może jego perspektywa jest tak unikalna.

Korupcja i seksskandal. Lider rosyjskiej opozycji na tropie lekkich obyczajów

Aleksiej Nawalny, tropiący korupcję na najwyższych szczeblach rosyjskiej władzy, wziął się za jej erotyczną stronę. Śledząc internetowy profil młodej kobiety, która nazywa siebie "mistrzynią uwodzenia" i "seksualnym myśliwym na oligarchów" dotarł do najważniejszych gabinetów politycznych w Rosji. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Ustawa o IPN to jedna z największych szkód wyrządzonych przez prezesa PiS"

- Ustawa o IPN to jedna z największych szkód wyrządzonych przez prezesa PiS - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ Andrzej Olechowski. Jego zdaniem Polska wizerunkowo traci na tym, że trwa dyskusja, która przywróciła stereotyp Polaka-antysemity oraz bezrozumną narrację antyżydowską. W opinii Olechowskiego podpisanie ustawy o IPN przez prezydenta Andrzeja Dudę można porównać do "Poncjusza Piłata a rebours". - Ten bubel trzeba poprawić - stwierdził gość programu, odnosząc się do słów byłego premiera Jana Olszewskiego, który miał podobne zdanie o ustawie.

Kobieta reprezentuje Kima na igrzyskach. "To jest nowa ofensywa uśmiechu"

- Kim Dzong Un doskonale orientuje się w tym, czego świat od niego chce - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Waldemar Dziak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych PAN. - To jest nowa ofensywa uśmiechu - pokazać nową, piękniejszą twarz reżimu - tak prof. Dziak wyjaśnia zamysł taktyki ocieplenia wizerunku Kima, polegający między innymi na tym, że wysłał na Igrzyska Olimpijskie kobietę. Zdaniem profesora Kim Dzong Un odczuł boleśnie sankcje, dlatego, chcąc osłabić presję militarną USA, próbuje pojednać się z Koreą Południową, by nie powtórzyła się sytuacja z czasów prezydentury Billa Clintona, który chciał uderzyć na reżim Pjongjang, ale nie zrobił tego pod presją Seulu. - Kim chce zyskać na czasie, by dopiąć program atomowy - uważa prof. Dziak.

Tajna lista kandydatów do KRS. Opozycja: czy to jest lista wstydu?

Powstaje nowa Krajowa Rada Sądownictwa, ale nie do końca wiadomo kto kandyduje, ani kto popiera i promuje kandydatów. Termin wyborów jest coraz bliżej, ale decyzją Kancelarii Sejmu szczegóły są tajne. Dlaczego, skoro w oryginalnym prezydenckim projekcie ustawy o KRS zakładano pełną jawność?

Prognoza pogody na sobotę 10 lutego

Weekend na wschodzie rozpoczną słabe opady śniegu. W pozostałych regionach będzie jednak pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -2°C na Kaszubach, Mazurach i Suwalszczyźnie do 4°C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

Odpalili auto by się dogrzać. Dwaj mężczyźni nie żyją

Tragedia w Sopocie. Kiedy właściciel zakładu przyszedł rano znalazł nieprzytomnych pracowników. 52-latek już nie żył, 48-latek zmarł w szpitalu. Najprawdopodobniej obaj zatruli się spalinami. Policja i Państwowa Inspekcja Pracy prowadzą czynności sprawdzające.

Ponad półtora miliona złotych premii dla członków rządu Beaty Szydło

Mariusz Błaszczak - największym beneficjentem. Witold Waszczykowski i Anna Streżyńska także nie mają powodów do narzekań. Ministrowie rządu Beaty Szydło otrzymali w ubiegłym roku nagrody o łącznej wartości ponad półtora miliona złotych. Opozycja mówi o horrendalnych kwotach i pyta jak się to ma do idei taniego państwa. PiS odpowiada, że to premia za ciężką pracę.