Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 1 grudnia

W piątek przeważać będą opady śniegu, a na Pomorzu możliwy jest deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku do 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodni i północno-zachodni. Mogą pojawić się też zamiecie śnieżne.

Miała być lokalna atrakcja, zwierzęta umierają pod płotem. "Nikt nie reagował"

Bez jedzenia, picia i schronienia - w takich warunkach, według obrońców praw zwierząt, żyje około 200 zwierząt w mini zoo pod Myślenicami. Jak mówią inspektorzy - barany, kozy, emu i renifery brodzą w błocie i pozbawione są odpowiedniej opieki. Za zoo odpowiada ksiądz, za księdza urzędnicy, ale nikt nie ma sobie nic do zarzucenia, choć według inspektorów zwierzęta mogły być zaniedbywane od co najmniej roku.

Rewolucja w profilaktyce raka. Polacy stworzyli innowacyjne testy

Polscy specjaliści jako pierwsi na świcie opracowali tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe. Wystarczy rejestracja na stronie i pobranie krwi. Specjaliści ocenią 70 genów zwiększających ryzyko zachorowania i jeśli znajdą mutację - zaczną profilaktykę. Nowej generacji testy genetyczne w onkologii są wspólnym osiągnięciem specjalistów Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zakładu Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wyniki były w piątek, informacja w poniedziałek. Śledczy badają sprawę zatrucia wody

Prokuratura w Siemiatyczach wyjaśnia dlaczego doszło do zatrucia wody. W miejskim wodociągu wykryto bakterie z grupy coli. 15 tysięcy mieszkańców ma spory kłopot, bo woda z kranu nawet po przegotowaniu nie nadaje się do picia. Śledczy sprawdzają również, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków przez urzędników, którzy zbyt późno poinformowali mieszkańców o zagrożeniu. Sanepid wstępne wyniki miał w piątek, ale oficjalny komunikat pojawił się dopiero w poniedziałek, bo w weekend laboratorium nie pracuje. I wtedy okazało się, że woda nie tylko nie nadaje się picia czy gotowania, ale też do kąpieli i mycia naczyń. Na ulicach stanęły beczkowozy, a do przedszkoli, szkół, szpitali dowożona jest woda w butelkach.

Maluch czeka na Hanksa. "Będziemy mieć wspólną przejażdżkę"

Tom Hanks i polski maluch, czyli finał wielkiej akcji z Fiatem 126p w roli głównej. Po tym jak aktor opublikował w sieci serię zdjęć z popularnym maluchem, Monika Jaskólska rozpoczęła zbiórkę funduszy na zakup takiego auta dla Hanksa. Dodatkowe pieniądze, które przy tej okazji udało się zebrać, trafiły na konto bielskiego szpitala pediatrycznego. Z organizatorką akcji rozmawiał w Los Angeles korespondent "Faktów" TVN i "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS Marcin Wrona.

Szef Parlamentu Europejskiego napisał list do premier Szydło

Zapowiedzi stały się faktem. Szef Parlamentu Europejskiego pisze do polskiej premier. W liście do Beaty Szydło Antonio Tajani wyraża "głębokie zaniepokojenie" wydarzeniami z Katowic. Przewodniczący europarlamentu pisze, że "groźby śmierci i zastraszanie wybranych w głosowaniu reprezentantów nie mogą być tolerowane w demokracji". Dziś w czasie obrad Parlamentu Europejskiego padły też pytania o bezpieczeństwo Polskich europosłów.

"60 państw świata przyczyniło się do tego, że Korea może być atomowym mocarstwem"

- Świat był bezczynny. 60 państw świata przyczyniło się do tego, że Korea może być atomowym mocarstwem. To błąd zaniechania - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Waldemar Dziak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych PAN. - Był moment, kiedy inaczej można było zagrać z Koreą - przekonywał. Jego zdaniem na początku lat 90., kiedy program nuklearny Pjongjangu był w powijakach, a sytuacja międzynarodowa lepsza, administracja amerykańska mogła przeprowadzić chirurgiczne uderzenia w Korei Północnej, by ten program zatrzymać.

Wizerunki eurodeputowanych na szubienicach. "To jest rzecz, która w Polsce była niewyobrażalna"

Została przekroczona granica, o której myślałem, że nie zostanie przekroczona za mojego życia - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ Adam Daniel Rotfeld, komentując manifestację Ruchu Narodowego w Katowicach, gdzie narodowcy powiesili na szubienicach wizerunki europosłów PO. - To jest rzecz, która w Polsce była niewyobrażalna - dodał. Jak stwierdził, bardziej niż reakcje międzynarodowe, interesuje go reakcja polskich władz, która jego zdaniem powinna być zdecydowana. - Mam nadzieję, że się nigdy to nie powtórzy - dodał Rotfeld.

Małżeństwo zgrane jak drużyna. Lewandowscy u Wojewódzkiego

Ania mówi czasem do mnie "Lewciu" - tak u Kuby Wojewódzkiego mówił Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski przyznał, że kiedy wyjechał do Niemiec, to miał kompleks Polaka, a kiedy w 9 minut strzelał 5 goli, to był w transie. A ponieważ na słynnej kanapie siedział razem ze swoją żoną, to każdy w tym meczu miał swoją połowę.

Prognoza pogody na czwartek 30 listopada

W czwartek na krańcach zachodnich kraju dość pogodnie. Na pozostały obszarze Polski zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym. W pasie od Śląska przez centrum kraju po Podlasie i Mazury opady śniegu intensywne do nawet 15 cm. W górach do 20 cm. Początkowo w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu opady deszczu ze śniegiem do 15 mm. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza w pasie od Śląska przez centrum po Suwalszczyznę do 3 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr wschodni, skręcający na północno-zachodni, słaby i umiarkowany, po południu okresami dość silny, w porywach na wschodzie i południu do 50-60 km/h.

Niemcy wydali instrukcję w sprawie żubrów. Odstrzelenie "w absolutnie wyjątkowych sytuacjach"

Co powinien zrobić Niemiec, jeśli na swojej drodze spotka żubra z Polski? Na pytanie odpowiada Ministerstwo Środowiska Brandenburgii. Opublikowano specjalną instrukcję, zgodnie z którą w przypadku pojawienia się zwierzęcia należy zachować spokój i zawiadomić właściwe urzędy, a żeby zyskać czas, zwierzę można osaczyć lub zamknąć. Instrukcję wydano po tym, jak dwa miesiące temu myśliwy zastrzelił żubra z Polski.

"Parlament jest używany w sposób charakterystyczny dla państwa totalitarnego czy faszyzującego"

- Faszyzm to ruch, który stawia na silne państwo i lekceważy parlament. To się dzieje. Parlament jest używany w sposób charakterystyczny dla państwa totalitarnego czy faszyzującego - mówił były minister finansów i spraw zagranicznych Andrzej Olechowski, który był gościem "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. W jego opinii, odradza się przekonanie o Polsce, że wraca do swojej "nieliberalnej tradycji", charakterystycznej dla regionu. Olechowski odniósł się także do wtorkowych prac sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która przyjęła wszystkie poprawki PiS do prezydenckich ustaw o KRS i SN, ale nie przyjęła ani jednej poprawki opozycji. - To by była sensacja, gdyby większość przyjęła chociaż jedną - dodał.

"On jest ten drugi. Książę Harry może sobie pozwolić na więcej"

- William mówiąc potocznie ma przerąbane, jest bardzo blisko tronu, nie wiadomo, czy królem będzie on czy Karol - oceniła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Karolina Korwin-Piotrowska z TVN Style. Jej zdaniem książę Harry mógł się zaręczyć z Amerykanką, i to w dodatku z rozwódką, bo w kolejce do tronu zajmuje odległe miejsce. - On jest ten drugi, więc mógł sobie pozwolić na więcej - stwierdziła.