Najnowsze

Najnowsze

Molestowanie i gwałty na zgrupowaniach. Działacze o sprawie wiedzieli od lat

Molestowanie seksualne, zastraszanie i gwałt. Potwierdzam, że dochodziło do takich sytuacji - mówi prezes Polskiego Związku Kolarskiego, ale dziwi się, że poprzedni prezesi nie reagowali. Dziwne, że nie zareagował też on sam, bo to audytorzy i dziennikarze przynieśli dowody do prokuratury. O patologii, która przez lata miała miejsce w sportowej szatni.

"To kwestia zaufania". Opozycyjny pat po wyborach w Nowoczesnej

Umów należy dotrzymywać - mówi lider Platformy Obywatelskiej, kiedy nowa szefowa Nowoczesnej kwestionuje porozumienia w sprawie kandydata na prezydenta stolicy. Katarzyna Lubnauer na nowych zasadach chce usiąść do stołu, ale Platforma na starych chce iść do zwycięstwa w Warszawie. Ile zostało z porozumienia w Warszawie i sojuszu opozycji?

Prognoza pogody na wtorek 28 listopada

We wtorek na zachodzie, północy i w centrum Polski pochmurno z opadami deszczu do 10 mm. Na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 5 stopni Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany i dość silny. W porywach do 50 km/h, w górach do 70-100 km/h.

Wieszaki pod gołym niebem. "Wymiana Ciepła" także w Kaliszu

Ciepłe ubrania na zimne tygodnie potrzebne są wszystkim, ale nie wszystkich na nie stać. Na szczęście wielu stać na dobry gest - stąd powodzenie akcji "Wymiana Ciepła". Na ulicach Kalisza stanęły wieszaki. Kto może, ten zostawia na nich kurtki, płaszcze i szaliki. Bierze ten, kto potrzebuje. Bez opłat, bez formalności i bez wstydu. Podobne wieszaki mają Warszawa, Wrocław, Szczecin czy Łódź.

Radny o Kenijczykach w półmaratonach: podobne do cyrku wędrownego

Kontrowersyjne słowa radnego ze Świdnicy. Miał zażądać zakazu startu Kenijczyków w miejskim półmaratonie, a ich występy porównał do "cyrku wędrownego ze zwierzętami". Radny uznał, że Kenijczycy startują w maratonie tylko po to, aby zarobić. Część świdnickich urzędników nie kryje oburzenia, obrońcy praw człowieka mówią, że to rasizm.

"Byliśmy na dobrej drodze i z tej drogi zawracamy"

To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Ja bym to nazwał nacjonalizmem albo faszyzmem po prostu - tak Krystian Lupa, jeden z najsłynniejszych polskich reżyserów teatralnych, ocenił Marsz Niepodległości, który 11 listopada po raz kolejny przeszedł ulicami Warszawy. - Nienawiść, agresja, lęk przed drugim, przed obcym zawłaszcza Boga, zawłaszcza wszystkie idee patriotyczne - dodał Lupa. Jego zdaniem dużo lepszą sytuacją byłoby, gdyby "nasz patriotyzm, nasze poczucie polskości związało się z pragnieniem czy marzeniem progresu". - Byliśmy na dobrej drodze i z tej drogi zawracamy. Wydawało mi się, że młode pokolenia będą coraz bardziej otwarte. Przerażające jest to, że teraz rośnie w siłę generacja młodych ludzi, którzy biorą to coś wstecznego. I zastanawiam się skąd to się bierze? Gdzie ci młodzi ludzie tym nasiąkają? - ocenił Lupa. Z reżyserem rozmawiała Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Narodowcy powiesili na szubienicach portrety europosłów PO. "Trzeba się temu przeciwstawić"

Szubienice w centrum Katowic, a na nich zdjęcia europosłów Platformy - to głos narodowców, po głosowaniu nad rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce. Na taki polityczny protest może być paragraf, ponieważ znieważenie funkcjonariusza publicznego to przestępstwo ścigane z urzędu. Dlaczego więc policja ochraniała, a nie interweniowała i dlaczego prokuratura milczy?

Czarne chmury nad Polskim Związkiem Kolarskim. Lang: będzie brakowało pieniędzy na wyjazdy, trenerów, zawodników

Trzęsienie ziemi w Polskim Związku Kolarskim. Szczegółowy audyt i oskarżenia o między innymi zastraszanie, molestowanie, a nawet gwałt. Medale i sukcesy schodzą teraz na drugi plan, bo na pierwszy wychodzi prokurator. Ponadto w zaledwie dwa tygodnie wycofali się dwaj najwięksi sponsorzy polskiego kolarstwa, a komornik stara się odzyskać 10-milionowy dług powstały przy budowie toru w Pruszkowie.

Prognoza pogody na poniedziałek 27 listopada

W poniedziałek na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny. W Sudetach możliwe zjawiska fenowe.

Premiera "Ludzi z klisz" w Walimiu

Wyjątkowa premiera - wyjątkowego filmu. W Walimiu, bo tam się wszystko zaczęło. Historie mieszkańców tej miejscowości zamknięte w czarno-białych kadrach. Odnalezione przypadkowo na strychu ocalone i odtworzone na nowo. W filmową całość zebrał je nasz redakcyjny kolega - Mateusz Kudła. Jego praca była wielokrotnie nagradzana na zagranicznych festiwalach. Teraz "Ludzi z klisz" obejrzeli ludzie z Walimia.

Są zarzuty za dla matki i jej partnera, którzy katowali dzieci

Koszmar kilkuletnich chłopców - w marcu ubiegłego roku zostali odebrani matce, która się nad nimi znęcała. Kobieta została pozbawiona praw rodzicielskich i czeka na rozprawę sądową. Chłopcy leczą rany, nadal nie tylko psychiczne. Matka i jej partner usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa Marcela, znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad obojgiem starszych chłopców, a Marek K. dodatkowo - ich gwałcenia.

Antoni Macierewicz nie skomentował słów prezydenta

Szef MON Antoni Macierewicz był aktywny publicznie w niedzielę, ale z szansy na skomentowanie wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy z rozmowy w programie "Kawa na Ławę" nie skorzystał. Pytany o kulisy decyzji o wycofaniu wniosków o awanse generalskie, minister obrony narodowej opowiadał o powołaniu kolejnych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Ta uroczystość odbyła się w Rzeszowie.

MON wycofuje nominacje generalskie. "W trosce o dobro Sił Zbrojnych"

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wycofuje generalskie nominacje. Oficjalnie "w trosce o dobro Sił Zbrojnych". Jednak szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego o tej decyzji MON dowiedział się z mediów. O tę sprawę prezydent Andrzej Duda będzie pytany w niedzielę w programie "Kawa na ławę" o 10:45 w TVN24.

Marynarka Wojenna będzie miała nowy okręt. Pierwszy od blisko 20 lat

Pierwszy od prawie 20 lat okręt dla polskiej Marynarki Wojennej - ORP Kormoran jest już niemal gotowy. W stoczni w Gdańsku niebawem ma mieć towarzystwo, ale na razie jest jedyną nową dumą i kroplą w morzu potrzeb. Polska Marynarka Wojenna ledwo utrzymuje się na powierzchni, a nowoczesny niszczyciel min ma jej dodać mocy.