Najnowsze

Najnowsze

Kolejny rekord zimna w Polsce. Trzy osoby zmarły z powodu wychłodzenia

Rekord padł w Bieszczadach - było minus 29 stopni Celsjusza. Ostrzeżeń nigdy za wiele, ponieważ zima może mieć dla nas jeszcze wiele niespodzianek. Zimno dokucza między innymi pasażerom pociągów, ale i pacjentom gołdapskiego szpitala. W łazience temperatura spadła poniżej zera, na korytarzu jest około pięciu stopni Celsjusza.

Zlikwidowany sklep z dopalaczami, pijany kierowca bez prawa jazdy i policjant-strażak

W poznaniu policjanci zlikwidowali sklep z dopalaczami. Wejścia broniły grube metalowe drzwi. Żeby dostać się do środka policjanci musieli użyć tarana i piły do metalu. W sklepie zatrzymano dwóch sprzedawców dopalaczy i trzech klientów. Z kolei funkcjonariusz z drogówki w Nowej Soli ugasił płonące auto na stacji benzynowej. Gdy zobaczył dym wydobywający się spod maski, od razu ruszył na ratunek, by ogień nie zdążył się rozprzestrzenić. W miejscowości Biały Kościół policja zatrzymała 42 latka, który spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Okazało się, że nie ma prawa jazdy, a dodatkowo jego samochód jest poszukiwany przez niemiecka policję.

Mobilny punkt straży miejskiej przed sklepem z dopalaczami

Mobilny, całodobowy i monitorowany posterunek straży miejskiej z lustrami weneckimi stanął przed sklepem z dopalaczami w Pabianicach. Przez 24 godziny na dobę będą przebywać w nim strażnik miejski i policjant. Zadanie jest proste – odstraszyć potencjalnych kupujących, a tych, którym uda się wejść do sklepu – wylegitymować i sprawdzić, czy kupili dopalacze.

Od milionów do... zera. Tak zarabiają światowi przywódcy

Gdy był ministrem, czasem nie wystarczało mu do pierwszego - oświadczył w Radiu Zet wicepremier Jarosław Gowin. Szybko za te słowa przeprosił, bo wiele osób w Polsce chciałoby mieć takie problemy finansowe, jak człowiek zarabiający średnio 10 tysięcy złotych miesięcznie. Ale zarobki polityków na całym świecie wzbudzają emocje.

Miała ochraniać burmistrza, twierdzi, że padła jego ofiarą. "To było miażdżące"

Mówił, że wygląda tak, że trudno się skupić, innym razem pytał czy nie myślała o tym, żeby tańczyć na rurze - w taki sposób burmistrz Denver zwracał się do chroniącej go policjantki. Teraz przeprasza i jednocześnie dodaje, że "szkoda, że nie powiedziała mu wcześniej". Nie brak głosów, że w ten sposób - może nieświadomie - obarcza winą swoją ofiarę, która ze strachu nie rozmawiała z nikim o sprawie.

Siódma debata o sytuacji w Polsce. " To, co mówicie państwo, ma się nijak do rzeczywistości"

W środę po południu w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się siódma debata na temat praworządności w Polsce i pierwsza po uruchomieniu przez Komisję Europejską artykułu 7. traktatu europejskiego. - Nie mogę sobie wyobrazić Unii Europejskiej bez Polski. Potrzebna jest nam Polska w Unii i myślę, że także Polsce potrzebna jest Unia Europejska - mówił Frans Timmermans. - Nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy byciem aktywnym i pełnoprawnym członkiem Unii, a byciem suwerennym państwem - dodał. Ryszard Legutko, występując podczas debaty w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, skrytykował podejście Komisji Europejskiej wobec Polski w sprawie praworządności. Przekonywał, że polski rząd naprawia system sprawiedliwości. - To, co mówicie państwo, ma się nijak do rzeczywistości, w której Polacy żyją - mówił Legutko. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Spór Polski z Komisją Europejską wygasa? "Atmosfera jest ważna, ale nie wystarczy"

Najczęściej stawiane jest takie pytanie: czy Polska się okopie na pozycjach, czy UE ustąpi. Ale podstawowy problem jest inny - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Tadeusz Iwiński, komentując dyskusję o praworządności w Polsce, jaka się toczy na forum unijnym. Jego zdaniem Brukseli w główniej mierze chodzi o to, że "Polska łamie własną konstytucję", a rozmowy między polskim rządem a KE to "dialog głuchych". - Nie widzę możliwości "ustępstwa" ze strony Komisji - dodał Iwiński. - Nie sądzę, by strony się zbliżały. Jest lepsza atmosfera niż za rządu Szydło. Atmosfera jest ważna, ale nie wystarczy - dodał drugi gość programu, Marcin Bosacki, były ambasador Polski w Kanadzie.

"Nigdzie na świecie nie jest tak, że ministrem się zostaje dla pieniędzy"

W biznesie się płaci za kompetencje, doświadczenie, wiedzę - oceniła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes zarządu Virgin Mobile. Jej zdaniem wicepremier Jarosław Gowin "powiedział brzydką prawdę", gdy się skarżył, że na ministerialnej pensji ledwo mu "starczało do pierwszego". - Nigdzie na świecie nie jest tak, że ministrem się zostaje dla pieniędzy. Sektor prywatny zawsze zapłaci więcej niż pensja ministra - argumentował drugi gość programu, prof. Witold Orłowski.

Ważna doba polskiej delegacji w Jerozolimie. Na szali nie tylko relacje z Izraelem

Dwa zespoły i jedna gorąca ustawa. W środę wieczorem w Izraelu wylądowała polska delegacja. Na miejscu czeka izraelska. Czeka też Waszyngton. - Nie jedziemy negocjować, jedziemy wyjaśniać - mówi szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Ale druga strona wyraźnie ma nadzieję nie tylko na zmianę tonu, ale też na zmianę ustawy.

25 lat więzienia za oblanie kwasem modelki

Jest prawomocny wyrok na mężczyznę, który oblał kwasem modelkę. Dręczył ją przez lata, a gdy sprawa trafiła do sądu, przyszedł z kwasem siarkowym. W środę sąd utrzymał wyrok 25 lat więzienia i dołożył 12 lat zakazu zbliżania się do ofiary.

Prognoza pogody na czwartek 1 marca

W czwartek pogodnie. Tylko na wschodnim Pomorzu oraz na północnym wschodzie i wschodzie kraju pochmurno. Na Podlasiu, Mazurach, Warmii i Gdańskim Wybrzeżu opady śniegu do 2 cm. Temperatura maksymalna od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i -8 stopni Celsjusza w centrum kraju, do -5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i północno-wschodni. Słaby i umiarkowany.

5 osób zmarło ostatniej doby z powodu wyziębienia

Mróz nie odpuszcza. Z taką temperaturą nie ma żartów. Mija kolejna doba, kolejnych pięć osób nie żyje. W środę rano na termometrach w Polsce było miejscami minus 18 stopni. Jakby tego było mało, to mieszkańcy Świnoujścia nie mieli ogrzewania i ciepłej wody.

Urubko: na K2 wpadłem w szczelinę, cudem się wydostałem

Denis Urubko opuszcza bazę, a rosyjskim dziennikarzom zdradza, co się z nim działo, kiedy odłączył się od kolegów. Spadłem w pięciometrową szczelinę. Potrzebowałem cudu, żeby się stamtąd wydostać - mówi. Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 potrzebuje teraz dobrej pogody, żeby ruszyć na szczyt.

Niemieckie miasta mogą zakazywać jazdy autom z silnikami diesla

Niemiecki sąd administracyjny uznał, że miasta mają prawo ograniczać lub wręcz zakazywać jazdy autom z przestarzałymi silnikami diesla. Obrońcy środowiska w Niemczech cieszą się z sukcesu. Niechciane za polską zachodnią granicą samochody mogą teraz trafić na wschód. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Śpiewak: ustawa o IPN od początku była bzdetem

To jest katastrofa, która wydarzyła się na wyraźne życzenie strony rządzącej - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS socjolog prof. Paweł Śpiewak, komentując napięte stosunki polsko-izraelskie. Zdaniem dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego nowelizacja ustawy o IPN "to próba pisania na nowo polskiej historii" oraz "próba uruchomienia demonów antysemickich, które ożywiły się w marcu 1968 roku".

"Gdyby gra w piłkę polegała na bieganiu bez piłki, to Usain Bolt miałby wiele do powiedzenia"

Piłka stała się sportem tak intuicyjnym, że tego się nie da opanować w wieku 32 lat - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ambasador Dobrej Woli UNICEF i wielokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, komentując możliwość występów na piłkarskich stadionach Usaina Bolta. - Wszystko to jest takie gadanie w celach reklamowych - stwierdził z kolei Maciej Petruczenko z "Przeglądu Sportowego". Goście programu podkreślili, że choć zdarzają się pojedyncze sukcesy sportowców po zmianie dyscyplin, w jakich się specjalizują, to w dzisiejszych czasach jest to zjawisko bardzo mało realne. Zdaniem Korzeniowskiego "kariera Bolta skończyła się przedwcześnie i nie tak, jak to sobie wymarzył", więc teraz "bawi się życiem".

Prognozy się nie sprawdziły. Ekstremalne warunki na K2

Prognozy się nie sprawdziły. Zamiast okna pogodowego na K2 panują ekstremalne warunki. Zespoły, których celem było dotarcie do obozu trzeciego i zaaklimatyzowanie się, wróciły do bazy. Ten wiatr chce nas zwiać z grani - mówią himalaiści. Na miejscu jest wysłannik "Faktów" TVN Rober Jałocha.

Kamery w lokalach wyborczych? Specjaliści pokazali "Faktom" TVN, jak przejąć takie urządzenia w dwie minuty

Transmisja z wyborów jest zdaniem rządu przemyślana i zaplanowana, ale brakuje 600 milionów złotych i ponad 25 tysięcy kamer. Wszystko dlatego, że po zmianach Kodeksu wyborczego w każdej z dwudziestu ośmiu tysięcy wyborczych komisji ma być kamera. Ale nie wiadomo czy i kiedy będą, bo nie ma przetargu i nie wiadomo kiedy będzie. Dodatkowym problemem jest zabezpieczenie takich transmisji.