Najnowsze

Najnowsze

Czarne chmury nad Polskim Związkiem Kolarskim. Lang: będzie brakowało pieniędzy na wyjazdy, trenerów, zawodników

Trzęsienie ziemi w Polskim Związku Kolarskim. Szczegółowy audyt i oskarżenia o między innymi zastraszanie, molestowanie, a nawet gwałt. Medale i sukcesy schodzą teraz na drugi plan, bo na pierwszy wychodzi prokurator. Ponadto w zaledwie dwa tygodnie wycofali się dwaj najwięksi sponsorzy polskiego kolarstwa, a komornik stara się odzyskać 10-milionowy dług powstały przy budowie toru w Pruszkowie.

Prognoza pogody na poniedziałek 27 listopada

W poniedziałek na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny. W Sudetach możliwe zjawiska fenowe.

Premiera "Ludzi z klisz" w Walimiu

Wyjątkowa premiera - wyjątkowego filmu. W Walimiu, bo tam się wszystko zaczęło. Historie mieszkańców tej miejscowości zamknięte w czarno-białych kadrach. Odnalezione przypadkowo na strychu ocalone i odtworzone na nowo. W filmową całość zebrał je nasz redakcyjny kolega - Mateusz Kudła. Jego praca była wielokrotnie nagradzana na zagranicznych festiwalach. Teraz "Ludzi z klisz" obejrzeli ludzie z Walimia.

Są zarzuty za dla matki i jej partnera, którzy katowali dzieci

Koszmar kilkuletnich chłopców - w marcu ubiegłego roku zostali odebrani matce, która się nad nimi znęcała. Kobieta została pozbawiona praw rodzicielskich i czeka na rozprawę sądową. Chłopcy leczą rany, nadal nie tylko psychiczne. Matka i jej partner usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa Marcela, znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad obojgiem starszych chłopców, a Marek K. dodatkowo - ich gwałcenia.

Antoni Macierewicz nie skomentował słów prezydenta

Szef MON Antoni Macierewicz był aktywny publicznie w niedzielę, ale z szansy na skomentowanie wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy z rozmowy w programie "Kawa na Ławę" nie skorzystał. Pytany o kulisy decyzji o wycofaniu wniosków o awanse generalskie, minister obrony narodowej opowiadał o powołaniu kolejnych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Ta uroczystość odbyła się w Rzeszowie.

MON wycofuje nominacje generalskie. "W trosce o dobro Sił Zbrojnych"

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wycofuje generalskie nominacje. Oficjalnie "w trosce o dobro Sił Zbrojnych". Jednak szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego o tej decyzji MON dowiedział się z mediów. O tę sprawę prezydent Andrzej Duda będzie pytany w niedzielę w programie "Kawa na ławę" o 10:45 w TVN24.

Marynarka Wojenna będzie miała nowy okręt. Pierwszy od blisko 20 lat

Pierwszy od prawie 20 lat okręt dla polskiej Marynarki Wojennej - ORP Kormoran jest już niemal gotowy. W stoczni w Gdańsku niebawem ma mieć towarzystwo, ale na razie jest jedyną nową dumą i kroplą w morzu potrzeb. Polska Marynarka Wojenna ledwo utrzymuje się na powierzchni, a nowoczesny niszczyciel min ma jej dodać mocy.

Prognoza pogody na niedzielę 26 listopada

Aura w niedzielę szykuje się pochmurna z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu i wschodzie kraju zachmurzenie będzie większe i dodatkowo z zanikającymi opadami deszczu do 5-15 mm. Ponadto mieszkańcy Pomorza powinni przygotować sobie parasole. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Górnym Śląsku do 7 stopni Celsjusza na wschodzie. Umiarkowany wiatr spodziewany jest z kierunków zachodnich. W porywach do 70 km/h na wybrzeżu.

"Nie uważam, że budowa państwa partyjnego naprawi cokolwiek"

- Istota nie jest w rozmiarach - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marek Jurek, europoseł Prawicy Rzeczpospolitej, komentując spontaniczne protesty w obronie sądów w polskich miastach. - Jest w tej sprawie potężne napięcie polityczne - ocenił i dodał, że jego zdaniem "te propozycje (zmian w sądownictwie - przyp.red) poszły w złym kierunku". - Nie chcę żadnych sędziów związanych z opozycją ani z większością rządową - powiedział. - Sądownictwo wymagało zmian, ale nie uważam, że budowa państwa partyjnego naprawi cokolwiek - dodał.

Zbyt ostry wpis Tuska? "Mówił samą prawdę"

- To jest bezprecedensowa sytuacja - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński z koła Europejscy Demokraci mówiąc o wpisie Donalda Tuska na temat sytuacji w Polsce. Zdaniem Kamińskiego Tusk miał prawo zabrać głos, ponieważ "to, co dzieje się w Polsce też jest bez precedensu". - Do tej wypowiedzi Tusk ma dwa tytuły: obywatelstwo polskie oraz fakt, że odpowiada za funkcjonowanie szefów państw członkowskich - stwierdził natomiast Janusz Zemke. Eurodeputowany SLD dodał, że "polemizować z nim można by tylko wówczas, gdyby nie mówił prawdy, a Donald Tusk mówił samą prawdę, dlatego ona tak boli".

Wymiana kadr, wielkie koszty i głosowanie hasztagiem. Propozycje PiS budzą kontrowersje

Wróżenie z fusów w sprawie liczenia głosów. Nawet szef Państwowej Komisji Wyborczej nie wie dziś jak poda wyniki przyszłorocznych wyborów samorządowych. Wątpi też w skuteczność głosowania według nowych zasad. PiS proponuje nowe granice okręgów i nowych komisarzy. Według opozycji partia rządząca wprowadza zmiany, by zwiększyć swoje szanse w walce o samorządy.

Posłowie mówili, marszałek nęcił. Prezes wolał "Atlas kotów"

"Atlas kotów" w centrum uwagi. W Sejmie wyszedł dziś na pierwszy plan, bo w pierwszym rzędzie przeglądał go prezes PiS. Jarosław Kaczyński zatopił się w lekturze, która pochłonęła go bardziej niż debata. I nie zmienił tego, ani minister z rządu, ani posłowie z opozycji.

Prognoza pogody na sobotę 25 listopada

Sobota w województwach północnych i zachodnich będzie pochmurna i deszczowa. W pozostałych regionach kraju pogodnie. Śnieg możliwy jedynie pod wieczór w górach. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. We wschodniej części kraju prędkość porywów może osiągnąć prędkość 40-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe 995 hPa.