Najnowsze

Najnowsze

750 złotych dziennie za sprzedawanie samochodu na ulicy

Ulice i chodniki niczym komis samochodowy. Radni Myszkowa mówią temu zdecydowane "nie" i ustalają drakońskie opłaty dla właścicieli aut, którzy sprzedają je, wystawiając kartkę z ofertą za szybą. 750 złotych dziennie wystarczy, by wywołać oburzenie.

Prognoza pogody na sobotę 16 grudnia

W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na południowym-wschodzie kraju opady śniegu do 2-8 cm, gdzie indziej miejscami przelotne opady do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 2 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Koniec z głosowaniem korespondencyjnym. Niepełnosprawny poseł: to pogarda dla wielu ludzi

"To insynuacje i to haniebne" mówi niepełnosprawny poseł Platformy Sławomir Piechota, kiedy słyszy, że głosowanie korespondencyjne rodzi w PiS podejrzenia kupowania głosów. Kiedy w partii rządzącej narodziły się nowe pomysły na ordynację, w dla niepełnosprawnych zniknęła jedna z możliwości wzięcia udziału w wyborach. - Dlaczego ogranicza nam się prawa obywatelskie? - pytają.

Protesty przeciwko reformom w sądownictwa w wielu miastach

"Jesteśmy tu, bo nie jest nam wszystko jedno" krzyczeli ci, którzy w wielu miastach w Polsce zgromadzili się wokół sądów. W Poznaniu, Szczecinie, Krakowie, czy Warszawie mówili o "złym śnie z PRL-u" i "złej zmianie PiS-u". - Nie może być tak, że "partia rządzi i to partia sądzi -" słychać było przed prezydenckim pałacem, pytanie czy Andrzej Duda usłyszy te wezwania oraz prośby o veta.

"Nie oszczędzili dzieci. Zabijali i torturowali je jak dorosłych"

Czystka etniczna dokonana na mniejszości muzułmańskiej Rohindża to bez wątpienia największa zbrodnia ostatnich lat. Szczegółowe dane na ten temat zebrali organizacja Lekarze bez Granic. Ich zdaniem co najmniej 6,7 tysięcy przedstawicieli mniejszości muzułmańskiej, w tym 730 dzieci poniżej pięciu lat, zostało zabitych w pierwszym miesiącu kampanii prowadzonej przez wojsko na zachodzie Birmy. Materia "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Debiut premiera Morawieckiego "został skradziony przez Tuska"

- Ten debiut został skradziony przez Donalda Tuska - tak Maran Piłka z Prawicy Rzeczpospolitej ocenił pierwszą zagraniczną wizytę nowego premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli. Gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS dodał, że nowy szef rządu jest w bardzo trudnym położeniu. - Jego miejsce w szeregu pokazał sam Jarosław Kaczyński, bo powiedział, że w styczniu będzie rekonstrukcja rządu. To premier powinien przecież o tym decydować - dodał Marian Piłka. Włodzimierz Czarzasty zwrócił z kolei uwagę na niekonsekwentną politykę władz Unii w sprawie uchodźców. - Sprawa uchodźców na pewno była nieprzemyślana - ocenił szef SLD.

Gretkowska: akcja #metoo zmienia prawo na świecie

Akcja #metoo na świecie zmienia prawo, w Polsce nazywana jest sabatem czarownic - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Manuela Gretkowska. - W Polsce 80 procent zarzutów o gwałt jest oddalonych. A 98 procent gwałcicieli w ogóle unika kary - dodała. Zdaniem pisarki głośne mówienie o molestowaniu seksualnym jest po to, żeby "kobiety i mężczyźni wiedzieli co wolno, a czego nie wolno". - Ale to wszystko jest bardzo "miękkie" - dodała.

PiS: propozycje kompromisowe. Opozycja: całe wybory w ręce Błaszczaka

Niektóre pomysły PiS na zmiany w ordynacji wyborczej trafiły do kosza. Jednak dzięki nowym poprawkom wygranym w sprawie nowelizacji Kodeksu wyborczego jest Mariusz Błaszczak. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji będzie miał władzę, jakiej dotąd nie miał żaden jego poprzednik. To szef MSWiA będzie mógł powołać komisarzy wyborczych i szefa Krajowego Biura Wyborczego.

Członek KRRiT: departament prawny nie widział podstaw do nałożenia kary

To była niefortunna decyzja - tak wicepremier Jarosław Gowin ocenia stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która chce na TVN nałożyć blisko półtoramilionową karę za relacjonowanie wydarzeń kryzysu parlamentarnego z grudnia 2016 roku. W czwartek głos w tej sprawie zabrał też premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w Brukseli mówił o tym, że wolne media są wielką wartością.

Prognoza pogody na piątek 15 grudnia

W piątek na przeważającym obszarze kraju spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Wyjątek na Pomorzu, gdzie będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągnąć do 45km/h. W górach przejściowo wiatr halny.

Premier Morawiecki "to projekt polityczny, który prezes PiS realizował długotrwale"

- To nie jest ani przypadek, ani zbieg okoliczności, ani jakiś incydent. To jest pewien projekt polityczny, który szef PiS-u realizował długotrwale, stopniowo i z premedytacją - tak Jan Rokita ocenia zmianę na fotelu szefa rządu. Gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS nie wykluczył, że Jarosław Kaczyński może widzieć w osobie Mateusza Morawieckiego swojego następcę. - To zależy do tego czy Morawiecki faktycznie jest w stanie odnieść sukces i jako premier wygrać wybory w 2019 roku - podkreślił. Jan Rokita mówił również o krytyce Donalda Tuska ze strony Unii Europejskiej.

"PiS sprowadził relacje polsko-ukraińskie do jednej kwestii: historycznej"

- PiS sprowadził relacje polsko-ukraińskie do jednej kwestii: historycznej - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były Europoseł Paweł Zalewski. Jego zdaniem polityka zagraniczna nowego rządu się nie zmieni, bo sam premier Morawiecki mówił o "rządzie kontynuacji". - Rząd pani Szydło nie prowadził polityki zagranicznej. Wszystko, co robił, było adresowane do elektoratu PiS w kraju - dodał. - Brak wizji, brak koncepcji - tak expose Morawieckiego w zakresie polityki zagranicznej ocenił drugi gość programu Grzegorz Długi z Kukiz'15.

KRRiT: informacja o rozwiązaniu zgromadzenia pojawiła się o 3:30. Pokazujemy, że to nieprawda

Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji - podkreśla Departament Stanu USA. To najmocniejsze, jak dotąd, dotyczące Polski oświadczenie z Waszyngtonu. Rzeczniczka amerykańskiej dyplomacji mówi o 1,5 mln zł kary nałożonej na nadawcę TVN24 przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. - Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim Polska zdaje się zmierzać - dodaje Departament Stanu.

"Społeczeństwo nie wie, nie ma presji". O tych wydarzeniach ludzie nie dowiedzieliby się bez dziennikarzy

Dziennikarzem Roku w plebiscycie Grand Press został Wojciech Bojanowski, reporter "Faktów" TVN. Ta nagroda jest najlepszym symbolem tego, po co są wolne media. Dziennikarze docierają głębiej i pokazują to, co niektórzy chcą ukryć. Bez wolnych mediów o śmierci w komisariacie nikt by nie usłyszał. A to tylko jedna z wielu historii, o której informowali dziennikarze śledczy.

"Antyeuropejska propozycja". Unijny komisarz krytykuje list Tuska

W czwartek w pierwszą zagraniczną wizytę uda się nowy premier Mateusz Morawiecki. W Brukseli weźmie udział w szczycie Unii Europejskiej. Możliwe, że spotka się również z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, który jest krytykowany przez unijnych komisarzy. Powodem jest jego list w sprawie oceny programu relokacji uchodźców.