Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 11 grudnia

W poniedziałek zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na północy oraz południu kraju okresami słabe opady deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny, w porywach od 50 km/h na północy do 90 km/h na południu, w górach powyżej 100 km/h.

Mikołaje w terenówkach odwiedzili szpital dziecięcy w Łodzi

Zamiast sań terenówki, a zamiast elfów - byli pacjenci. Do szpitala dziecięcego w Łodzi przyjechali członkowie miejscowego klubu offroadowego. Przebrani za Świętych Mikołajów i ich pomocników pojawili się z workami pełnymi prezentów, a na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

6-letni Tymek jedzie na leczenie do USA

Dla 6-latka to szansa na życie. Chłopczyk walczy z rzadkim nowotworem. W Polsce przeszedł 9 operacji mózgu, ale rak wciąż atakuje. Terapia za oceanem to koszt prawie dwóch milionów złotych. Rodzina Tymka nie miała takich pieniędzy, więc poprosiła o pomoc między innymi naszych widzów. I udało się. Teraz chłopczyk zbiera siły przed podróżą do Stanów Zjednoczonych.

Prognoza pogody na niedzielę 10 grudnia

Niedziela będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie słaby, przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Cesjusza w Małopolsce. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może przekroczyć 60 km/h. W Tatrach przejściowo halny. Ciśnienie spada, w południe 991 hPa.

W tej branży Polska to potęga. Tajniki wyjątkowych ozdób świątecznych

Święta dopiero za dwa tygodnie, ale decyzje o tym, co zawiśnie na choinkach zapadają o wiele wcześniej. Polscy producenci ręcznie malowanych ozdób choinkowych są światowym liderem i to oni dyktują trendy. W tym roku - obok tradycyjnych srebrnych i złotych brokatów - mają dominować bombki białe i czerwone z białymi zdobieniami.

300 plus dla seniora. Świnoujście z nowym programem

Rusza nowy program - 300 plus dla seniorów. To nie projekt rządowy, a pomysł radnych ze Świnoujścia. Od nowego roku mieszkańcy, którzy skończyli 65 lat mogą liczyć na wsparcie na prywatne leczenie czy rehabilitację o wartości 300 złotych. Ale Świnoujście to nie jedyne miasto, które w swoim budżecie zadbało o najstarszych mieszkańców.

Komisja Wenecka: przyjęte ustawy o SN i KRS zagrażają praworządności

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stanie nowy premier, będzie spór z Komisją Wenecką. W piątek Komisja wydała kolejną, miażdżącą opinię o ustawach dotyczących Sądu Najwyższego i KRS. Komisja uważa, że nowe ustawy stwarzają poważne zagrożenie dla wymiaru sprawiedliwości w Polsce, bo godzą w niezależność polskiego sądownictwa. Komisja wzywa nasz kraj do zmiany tych ustaw. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Patrioty za drogie dla Polski? Rosjanie kpią

Cena za system rakiet typu Patriot, którą zaproponowali nam Amerykanie, jest nie do przyjęcia - ocenia wiceszef MON. A mowa o kwocie 37 miliardów złotych. Warszawa nie chce zgodzić się na cenę dyktowaną przez Waszyngton, choć - jak przyznaje Bartosz Kownacki - z zakupów Patriotów się nie wycofuje. Słowa wiceministra odbiły się szerokim echem, zwłaszcza w Rosji. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Surrealizm". Balcerowicz o zamianie miejsc Szydło i Morawieckiego

Zmianę premiera uważam za nieistotną z punktu widzenia kierunku. A on jest zły. My idziemy na Wschód pod kątem ustrojowym - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Leszek Balcerowicz. Były wicepremier i były minister finansów podkreślił, że dla większości Polaków sytuacja gospodarcza jest postrzegana za korzystną, ale to tylko fasada. - Rząd PiS podbija wydatki między innymi przez obniżanie wieku emerytalnego, co sprawi, że więcej ludzi nie będzie pracować, a mniej będzie pracować. To podwójny cios dla finansów naszego państwa - ocenił autor reform gospodarczych z początku lat 90. ubiegłego stulecia. Prof. Balcerowicz bardzo krytycznie ocenił zmiany w sądownictwie, podobnie jak politykę zagraniczną rządu PiS na przykład w stosunku do Ukrainy. - Polską racją stanu jest popierać kraj, który jest atakowany przez jedyne państwo, które może nam zagrażać. To jest zdrowy rozsądek - podkreślił gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Proszę, zaufajcie mojej decyzji". Tak Kaczyński przekonywał do Morawieckiego

Dzień po tym, jak PiS obronił w Sejmie przed dymisją premier Beatę Szydło, prezydent - na wniosek PiS-u - desygnuje jej następcę. To Mateusz Morawiecki wskazany przez Jarosława Kaczyńskiego. Najpierw PiS przekonywał, że atakowanie Szydło jest atakowaniem Polski, teraz przekonuje, że dla dobra Polski, trzeba ją zastąpić.

Przedszkolaki kontra smog. "Jest czarny i brzydko pachnie"

Na smog narzekają dorośli, ale jeszcze bardziej szkodzi on dzieciom. Coraz częściej maluchy nie wychodzą się bawić na świeżym powietrzu, bo ono wcale nie jest świeże. Coraz częściej rodzice i samorządowcy szukają sposobu, jak pomóc dzieciom w przedszkolach.

Prognoza pogody na sobotę 9 grudnia

W sobotę w całym kraju czekają nas opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągnąć do 60km/h.

Niesamowita mobilizacja widzów "Faktów". "Padły serwery i prawie wszystkie rodziny znalazły darczyńców"

Ogromny sukces akcji "Szlachetna Paczka". "Dziś na liczniku rodzin mamy '0' - to znaczy, że WYGRALIŚMY walkę o każdą rodzinę" - pisze do redakcji "Faktów" TVN przedstawiciel Stowarzyszenia WIOSNA. Jak informuje, po wczorajszej emisji materiału w "Faktach" "padły serwery i prawie wszystkie rodziny znalazły darczyńców". "Wczoraj, dzięki Wam, wydarzyło się 30 tysięcy cudów" - dodaje organizator akcji.

28 sędziów pilnuje, żeby kraje unijne przestrzegały prawa

Czy Polska złamała unijne prawo? O tym zdecyduje Trybunał Sprawiedliwości, który właśnie do tego celu został powołany. Ma dbać o przestrzeganie prawa zarówno Unii Europejskiej, jak i jej obywateli. Mało kto wie, że przed Trybunałem Sprawiedliwości często stawały takie państwa, jak Francja i Niemcy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Uchodźcy zakładają firmy i pomagają innym. Nie wszyscy jednak mają tyle szczęścia

Przez dziewięć miesięcy w Paryżu 50 uchodźców pracowało nad swoimi pomysłami na biznes, czyli start-upami. Teraz mają wejść z nimi na rynek i spróbować rozwinąć swoje przedsiębiorstwa. A to dopiero początek - bo podobny program ma objąć całą Europę. Wielu uchodźców to osoby wykształcone i przygotowane do pracy w konkretnych zawodach.

Prof. Rosati o sprawie uchodźców: mamy do czynienia z ewidentnym złamaniem prawa europejskiego

- Mamy do czynienia z ewidentnym złamaniem prawa europejskiego. Jeśli Polska w efekcie tego wyroku nie zmieni swojego postępowania - a wszystko wskazuje na to, że rząd PiS pozostanie ślepy i głuchy na te nawoływania - to będą kary finansowe w wysokości od kilkuset tysięcy do kilku milionów euro dziennie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Dariusz Rosati, europoseł PO i były minister spraw zagranicznych. Jak przypomniał, taka sytuacja jest ewenementem w historii UE i nie ma od niej odwołania, ponieważ uruchomienie takich ostatecznych rozwiązań poprzedzał szereg prób dyplomatycznych. - Polska popełniła ogromny błąd od początku, mówiąc, że nie przyjmie ani jednego uchodźcy, bo nominalnie miała wziąć ponad 6 tysięcy, a wzięłaby prawdopodobnie maksymalnie tysiąc i to z wielkim wysiłkiem - ocenił i dodał, że nie opłacało się Polsce "robić wojny z UE praktycznie o kilkaset osób". Rozmowa dotyczyła także tematów krajowych. - Na naszych oczach dokonuje się zmiana ustroju i powrót do państwa totalitarnego - ocenił sytuację sądownictwa prof. Rosati i podkreślił, że kandydat na premiera Mateusz Morawiecki "nie będzie toczył wojny z PiS", bo "jest łatwiejszy od odwołania niż prezydent".