Najnowsze

Najnowsze

Polityczna fuzja na opozycji. "To pokazuje skuteczność"

Ludowcy łączą siły z Unią Europejskich Demokratów. Docelowo w Sejmie ma być jeden klub federacyjny. Na razie jest głośny transfer - do klubu ludowców dołączył Michał Kamiński. To rozwiązanie na trudny czas dla PSL-u. Z partią pożegnał się jeden z posłów; a sam klub zadrżał, bo o mały włos stałby się kołem.

Nieostre przepisy, różne interpretacje. Neonaziści mogą uniknąć kary

Czy neonaziści unikną kary? Po emisji reportażu "Superwizjera" TVN jest polityczne poruszenie, mobilizacja prokuratury i postępowanie. Sprawę stowarzyszenia Duma i Nowoczesność śledczy badają pod kątem "publicznego propagowania faszyzmu". Dziennikarze ujawnili nagrania, na których widać jak naziści z wytatuowanymi swastykami celebrowali urodziny Hitlera w lesie.

PiS: nie ma zgody na działanie neonazistów. "Gaszą pożar, który sami wywołali"

Polscy neonaziści w reportażu "Superwizjera" TVN i polityczne reakcje. Premier pisze o deptaniu pamięci przodków, Prokurator Generalny nakazuje wszczęcie śledztwa, a politycy w sejmie domagają się delegalizacji stowarzyszenia Duma i Nowoczesności. Na spotkaniach stowarzyszenia dziennikarze sfilmowali "ołtarzyk" ku czci Adolfa Hitlera, płonącą swastykę i młodych ludzi w mundurach Wermachtu. Zdaniem opozycji zbyt długo na takie zachowanie było ciche przyzwolenie.

Sposób na chorobę Parkinsona. "Pan doktor rusza i steruje mną"

Z chorobą Parkinsona trudno jest żyć, ale od niedawna można już ją wyłączać. Lekarze z Olsztyna wiedzą jak to się robi, a ich pacjenci z entuzjazmem podchodzą do zabiegów. - Jest fajnie mieć taki stymulator - komentują chorzy, którzy marzyli o normalnym życiu.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 stycznia

W poniedziałek rano bedzie mglisto. Na Podkarpaciu opady śniegu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Ledowe listwy na przejściach dla pieszych. Mają pomóc "smartfonowym zombie"

Wychodząc naprzeciw problemom współczesności, takim jak młodzież z nosami w telefonach, w Poznaniu testowane są sygnalizatory świetlne na ziemi. Czerwone i zielone światła mają pomóc przechodniom zauważenie światła, choć obowiązkiem każdego jest dokładne rozejrzenie się wokół nim wejdzie się na pasy. Czy wpatrzona w telefony komórkowe młodzież zauważy świecące listwy LED na chodniku?

Jest szansa dla chorej na nowotwór pani Moniki. Potrzeba jednak pieniędzy

Walka z czasem i chorobą. Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, pani Monika Wojnarowska od pół roku zmaga się z nowotworem złośliwym żołądka. Przeszła cykl chemioterapii po której miała mieć operację, ale jej stan pogorszył się i nikt nie chce przeprowadzić zabiegu. Pojawiła się nadzieja, że leczenia podejmą się lekarze z kliniki w Hanowerze, ale taka terapia kosztuje ok. 300 tysięcy złotych. Dlatego rodzina zbiera pieniądze i prosi o pomoc.

Spłoszony koń uciekał przez Krupówki

W Zakopanem spłoszony wystrzałem koń z zaprzęgiem uciekał Krupówkami, taranując wszystko na swojej drodze. Zwierzę uderzyło w 10-letnie dziecko, ale na szczęście nic chłopcu się nie stało. Koń uciekając najprawdopodobniej poślizgnął się, przewrócił i uderzył w barierki. Wstał o własnych siłach.

Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach

Kamil Stoch poleciał na medal. Jest wicemistrzem świata w lotach narciarskich i przegrał tylko z Norwegiem Danielem-Andre Tandem. Trzecie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag. W Obersdorfie rozegrano tylko trzy serie. Ostatnia została odwołana z powodu silnego wiatru.

Szef MSZ: wizyta Tillersona to potwierdzenie zaangażowania w bezpieczeństwo regionu

W Białym Domu rok Donalda Trumpa, w Senacie budżetowy paraliż. Polska delegacja w Ameryce pojawia się w gorącym momencie, ale ma okazję, żeby podkreślić jak ciepłe są nasze stosunki. Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson w piątek przylatuje do Warszawy, ma to być kontynuacja wizyty prezydenta USA. O szczegółach wizyty reporter Faktów TVN rozmawiał w Nowym Jorku z szefem polskiego MSZ.

PSL zaczyna kampanię. "Trzeba zakasać rękawy"

PSL zaczyna walczyć o samorządy. Oficjalnie startuje z kampanią i ogłasza, że idzie własną drogą. Trzeba ściągnąć marynarkę, zakasać rękawy i zapracować na swój sukces - mówił w sobotę w Kraśniku Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Reporterzy "Superwizjera" przeniknęli do środowiska polskich neonazistów

Kim są, jak i gdzie działają polscy neonaziści? Reporterzy "Superwizjera" TVN przeniknęli do szeregów Stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". To organizacja pożytku publicznego, której wiceprezes odpowiedzialny jest za stojące w Katowicach szubienice z portretami europosłów Platformy. Znacznie więcej w sobotę 20 stycznia o godzinie 20.00 w TVN24.

Kolejne województwa rozpoczynają ferie zimowe

Śnieg pada, ferie trwają, góry kuszą. Z Warmii, Mazur i Podlasia też już można ruszać na południe. A na południu nie tylko można jeździć na nartach, można też na nartach chodzić. O pomysłach na wolny zimowy czas.

Prognoza pogody na niedzielę 21 stycznia

W niedzielę na południu kraju pochmurno z opadami śniegu od 3 do 5 centymetrów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady śniegu nawet do 2 centymetrów. Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, -1 stopnia Celsjusza w centrum kraju, do 2 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północny i północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Taryfa antysmogowa miała zachęcić klientów. Eksperci: jest droższa

Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa energii największe spółki energetyczne wprowadziły do swojej oferty taryfę antysmogową. Tani prąd nocą ma zachęcić Polaków do przerzucenia się na ogrzewanie elektryczne. Problem w tym, że - jak wynika z wyliczeń ekspertów - nowa taryfa jest nieopłacalna.

Dane szokują, problem jest na całym świecie. Brytyjczycy powołali urzędnika do walki z samotnością

Znak XXI wieku? Minister do walki z samotnością. Takiego urzędnika powołano właśnie w Wielkiej Brytanii, ale problem jest na całym świecie. Również w Polsce. Setki tysięcy osób codziennie czują się jakby na świecie nie mieli nikogo bliskiego. Samotność oznacza wykluczenie społeczne, większe ryzyko chorób, a nawet próby samobójcze. Problem dotyka w dużej mierze osób starszych, ale samotni czują się nawet nastolatkowie.

"Morawiecki i Czaputowicz mają ułatwione zadanie. Czarna robota została zrobiona przez poprzedników"

- Czaputowicz wie, jakie są mechanizmy UE - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Roman Kuźniar, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jego zdaniem zmiany na stanowiskach szefa dyplomacji i premiera tylko czasowo poprawią wizerunek Polski. - Morawiecki i Czaputowicz mają ułatwione zadanie. Czarna robota została zrobiona przez poprzedników. Oni mogą powiedzieć: to nie ja. A oni to wszystko popierali i uczestniczyli - przekonywał, mówiąc o polityce zagranicznej PiS.

Bez zgody na aresztowanie senatora Koguta. "Źle się stało"

Wszyscy powinni być równi wobec prawa, również senator Kogut - mówi marszałek Senatu, ale senatorowie są innego zdania. Stanisława Koguta prokuratura chciała zatrzymać, ale obronili go koledzy z PiS. Prezes PiS jeszcze w czwartek podkreślał, że "nie ma żadnych przywilejów".