Najnowsze

Najnowsze

Morawiecki: zobowiązaniem naszego rządu jest obrona prawdy

- Zobowiązanie naszego rządu jest bezwarunkowe do czczenia pamięci ofiar, do obrony prawdy, aby odpowiedzialni za zbrodnie nigdy nie byli zamieniani z ofiarami, żeby kat był katem, a ofiara miała cześć i pamięć - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, które w czwartek odbyły się w Muzeum Więzienia Pawiak.

PiS zmienia zdanie. Marszałek będzie mógł karać posłów za zachowania na terenie kompleksu sejmowego

- Chciałem, by pan wiedział, panie marszałku, że to, co pan zrobił dzisiaj, jest złamaniem demokracji parlamentarnej, jest skandalem i hańbą - powiedział Grzegorz Schetyna pod adresem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Opozycja chciała zapytać o konsekwencje nałożenia na Polskę kar w związku z artykułem siódmym TUE. Na posiedzeniu Sejmu jednak ta sprawa nie zostanie poruszona. Będzie za to głosowanie nad projektem nowych kar dla posłów, także za przewinienia popełnione poza salą plenarną.

Relacjonował wycinkę w Puszczy, stanął przed sądem. Dziennikarz TVN24 uniewinniony

Nie wolno wyganiać dziennikarzy z lasu - zwłaszcza, gdy relacjonują sprawę tak ważną jak wycinka Puszczy Białowieskiej. Dziennikarz TVN24 Piotr Czaban, który relacjonował protesty w Puszczy Białowieskiej oraz trzech aktywistów zostało w czwartek uniewinnionych przez Sąd Rejonowy w Hajnówce. Sędzia uznał, że zakaz wstępu do lasu, który mieli naruszyć, nie został poprawnie wprowadzony.

Prognoza pogody na piątek 15 czerwca

W piątek pogodnie. Tylko na Podlasiu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura maksymalna w dzień od 21 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, północny.

Zamiast ratować życie, wożą pijanych. Bo straż miejska ma problemy kadrowe

Zamiast ratować, wożą pijanych. Ratownicy z łódzkiego pogotowia przypominają: karetka to nie taksówka. Wcześniej "trudnych" pacjentów do izby wytrzeźwień przewoziła straż miejska, ale odmówiła współpracy. Teraz ratownicy są sami. I są w kropce. Bo taki kurs " z procentowym klientem" może opóźnić pomoc dla tych, którzy potrzebują jej naprawdę.

Moskiewska strefa kibica pełna emocji. "Przygotowanie jest na wysokim poziomie"

- Będziemy odnosić się lojalnie do wszystkich kibiców. Może nawet przymkniemy oko na drobne wykroczenia, wynikające z niektórych naszych przepisów - mówi Anton Gusiew, z MSW Federacji Rosyjskiej. - Biorąc pod uwagę to, że przyjadą do nas z całego świata. Jesteśmy gotowi w dowolnym miejscu i w każdym czasie bardzo ostro potraktować tych, którzy złamią prawo - zastrzega jednak. Bezpieczeństwo kibiców i zespołów ma chronić specjalne centrum międzynarodowej współpracy policyjnej. Wszystkie kraje, których drużyny grają na mundialu oddelegowały tu swoich najlepszych policjantów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Jestem zadziwiony, że USA są tak naiwne i nieodpowiedzialne"

- Jeśli uznać, że jakaś forma osłabienia napięcia jest znacząca i ważna, to trzeba powiedzieć: "czemu nie?" - mówił w programie "Fakty o Świecie" w TVN24 BiS Marek Ostrowski, publicysta "Polityki". Jak dodał, nie wierzy w deklaracje po spotkaniu Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem, ale - powiedział - "dzisiejsza atmosfera w świecie" w porównaniu do tej sprzed kilku miesięcy, jest niewątpliwie lepsza. Ostrowski wyraził zadziwienie tym, że "duży, wielki, przewodzący wszystkim kraj - USA - są tak naiwne i nieodpowiedzialne". - Trump traci autorytet - uważa z kolei Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej". - Musi się pokazywać światu, jest przywódcą światowego mocarstwa - przypomniał. - Musi dbać o swoją reputację jako przywódcy wolnego świata, jako prezydenta, który jest racjonalny, jest przewidywalny, nie robi rzeczy, które się dzieją same, bez żadnego opanowania - przekonywał Wieliński. Jak dodał, w sytuacji kiedy prezydent USA "na własną rękę" nawiązuje dialog z Koreą Północną - pokazuje, że "coś w prowadzeniu polityki zagranicznej nie działa". - Ja mam ciągle wrażenie, że Donald Trump myśli, że przywództwo w państwie jest jak prowadzenie jego biznesu w nieruchomościach: agresywna działalność, kupowanie tanio i oszukanie innych, wykołowanie, wyrzucenie ludzi niepotrzebnych i zwinięcie się jak najszybciej z interesem z pieniędzmi w walizkach. To nie działa, to jest Ameryka, kraj wolności i demokracji! To po prostu nie pasuje. Ten kraj traci - mówił Wieliński.

Tomasz Komenda wyściskany przez papieża Franciszka

Tomasz Komenda został wyściskany przez papieża Franciszka. Niesłusznie skazany przez lata w więzieniu modlił się o wolność do Jana Pawła II. Teraz, gdy wolność odzyskał, chciał podziękować i klęknąć przy jego grobie. Ale na miejscu w Watykanie czekało coś więcej.

Pogoda na czwartek 14 czerwca

Zachmurzenie w całej Polsce będzie umiarkowane i duże. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie oraz w Małopolsce i na Śląsku Górnym wystąpią opady deszczu. Na wschodzie kraju, będzie można zaobserwować przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, do 24 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h.

Hakerzy, broń chemiczna i milionowa armia. Arsenał Kima to nie tylko broń atomowa

Po szczycie nie jest znany konkretny harmonogram, nie wiadomo, kiedy zacznie się ten proces ani kto go będzie nadzorował. Pewne jest tylko to, że denuklearyzacja Korei Północnej będzie trwała latami. Pytanie czy to wystarczy? Reżim Kima nadal dysponuje potężnym arsenałem broni konwencjonalnej. I on także może być zagrożeniem dla świata. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.