Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 8 listopada

Środa zapowiada się pochmurna z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Jednak rano miejscami warto przygotować się na mgły. Natomiast w Sudetach, na Przedgórzu Sudeckim oraz w Beskidach możliwe słabe opady deszczu do 3 mm. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopniu Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Na wschodzie okresami dość silny i w porywach osiągnie do 50 km/h.

MSZ studzi emocje po słowach niemieckiej minister

Emocje wokół słów niemieckiej minister obrony Ursuli von der Leyen próbuje wyciszyć szef polskiego MSZ. Witold Waszczykowski mówi, że polski rząd nie chce z całej sprawy robić wielkiej dyskusji politycznej. Tłumaczeń strony niemieckiej nie chce jednak zaakceptować resort obrony, kierowany przez Antoniego Macierewicza.

"Widok tych dzieci. To boli najbardziej". Relacje świadków masakry w Teksasie

O tym, jak ogromna tragedia spotkała maleńkie miasteczko Sutherland Springs w Teksasie, świadczy to, że w strzelaninie w kościele zginął albo został ranny co dziesiąty mieszkaniec. 26 ofiar i prawie drugie tyle rannych. Uzbrojony napastnik miał na sobie kamizelkę kuloodporną, w rękach karabin szturmowy. Najpierw oddał strzały w kierunku budynku. Potem wszedł do świątyni i strzelał dalej. Jedna z ofiar miała 5 lat. Życie straciła też 14-letnia córka pastora oraz cała 8-osobowa rodzina. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Timmermans ostrzega: jeśli nie będzie żadnego postępu, nie będziemy mieli innej opcji

Prezydenckie projekty reformy sądownictwa mogą budzić poważne obawy jeśli chodzi o zasady i normy - mówi Frans Timmermans, który w Brukseli relacjonuje to, co dzieje się w Warszawie. I ostrzega. Jeśli nie będzie reakcji polskich władz na wnioski komisji w sprawie praworządności, to nie jest wykluczone użycie dostępnych Komisji instrumentów. Jakich? Jego Timmermans nie chce na razie ujawniać. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Problem USA z bronią. Lewicki: sytuacja nie do opanowania

Problem dostępu do broni jest daleko poza granicą opanowania. Nawet gdyby dziś wprowadzić całkowity zakaz sprzedaży broni, to i tak w rękach ludzi jest paręset milionów sztuk broni - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Zbigniew Lewicki. Jego zdaniem wszelka inicjatywa obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa w tym i innych problemach, i tak spotka się z ostrą reakcją mediów. - Cokolwiek prezydent zrobi lub nie zrobi, to przez 90 procent mediów jest krytykowany - ocenił. Innego zdania był dr Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej", który szansę na zmianę w USA upatruje w metodzie małych kroków. - Polityk może wpływać na społeczeństwo. Jest wiele obszarów, które kilkadziesiąt la temu wydawały się niemożliwe do zmiany - podkreślił dr Pawłowski.

"Z punktu widzenia niemieckiego sprawa jest zamknięta"

Reakcje uważam za przewidywalne, ale sama wypowiedz pani minister nie była do końca szczęśliwa - tak Eugeniusz Smolar, ekspert Centrum Stosunków Międzynarodowych, ocenił zamieszanie wokół wypowiedzi szefowej niemieckiego resortu obrony o Polsce. Gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS dodał, że nasi zachodni sąsiedzi oraz pozostałe państwa europejskie nie są zaskoczone chłodnymi relacjami na linii Warszawa-Berlin. - Z punktu widzenia niemieckiego sprawa jest zamknięta - dodał Smolar.

Prognoza pogody na wtorek 7 listopada

We wtorek w całej Polsce czeka nas pogodna aura. Jednak na Dolnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej spodziewane są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 9 stopni Celsjusza na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 12 stopniu Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany.

Napięcie polsko-ukraińskie. "Realizacja scenariusza Władimira Putina"

Napięte relacje polsko-ukraińskie po zapowiedzi szefa MSZ o wprowadzeniu ograniczeń prawa wjazdu do Polski wobec osób, które przedstawiają skrajnie "antypolskie stanowisko". Ukraiński MSZ odpowiada, że takich nastrojów nie ma, a opozycja dodaje, że Witold Waszczykowski przed rekonstrukcją rządu zachowuje się nerwowo.

11-latek zobaczył nietrzeźwego kierowcę. Powiadomił policję

Obywatelska postawa jedenastoletniego Patryka z podkarpackiej Gorliczyny. Chłopiec zobaczył, jak kierowca po wyjściu z pojazdu zatacza się. Patryk chwycił za telefon i zaalarmował policjantów. Jego trzeźwa reakcja pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego mężczyznę, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zmarł Walery Pisarek, wybitny polski językoznawca

Założył Radę Języka Polskiego i to dzięki niemu mamy dziś ustawę o języku polskim. Nie żyje profesor Walery Pisarek, jeden z najwybitniejszych językoznawców. Miał 86 lat. Zmarł nagle w niedzielę wieczorem. Jeszcze tego samego dnia miał wystąpić na katowickiej gali Ambasador Polszczyzny.

Nowym samochodem nie przekroczysz prędkości? "Bardzo ciekawa propozycja"

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu chce walczyć z drogowymi piratami. Skoro kierowcy nie stosują się do ograniczeń prędkości, mają się do nich stosować same samochody. Za dwa lata każde auto zjeżdżające z fabrycznej taśmy ma być wyposażone w urządzenie odczytujące znaki drogowe. Jeśli wartość na prędkościomierzu będzie wyższa niż dozwolona, włączy się się alarm albo elektroniczny system ograniczy prędkość. Mrzonki czy drogowa przyszłość?

Nowe twarze i pożegnanie "króla Artura". Polacy szykują się do meczy towarzyskich

Przed podopiecznymi Adama Nawałki ostatnie w tym roku dwa mecze towarzyskie. W obu może zabraknąć kapitana naszej reprezentacji, Roberta Lewandowskiego. Piłkarz dochodzi do siebie po kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Jednak na listopadowe zgrupowanie kadry przyjechał, a ostateczna decyzja o jego grze podejmie selekcjoner. Trener już zapowiada nowe ustawienie w polskiej jedenastce. Podczas, gdy w szatni biało-czerwonych nie brakuje debiutantów, to z kadrą żegna się jej weteran - bramkarz Artur Boruc.

Prognoza pogody na poniedziałek 6 listopada

W poniedziałek zachmurzenie zmienne. Na obszarach centralnych i wschodnich Polski dość pogodnie, gdzie indziej więcej chmur i słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza w Wielkopolsce do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr przeważnie słaby, zmienny. Ciśnienie rośnie, w południe 1004 hPa.

Paweł Ciesielski nie ma nóg, ale nie przeszkadza mu to nurkować

Nie ma obydwu nóg, ale nie stracił pogody ducha i wiary w to, że chcieć to móc. Paweł Ciesielski z Tarnowa porusza się na wózku inwalidzkim, ale pod wodą radzi sobie lepiej niż niejeden sprawny kolega. O nurkowaniu marzył od dziecka i to paradoksalnie choroba dała mu siłę i motywację, by to marzenie spełnić. Udało mu się i stawia sobie kolejne cele.