Najnowsze

Najnowsze

Bohaterski 11-latek uratował siostrę. Wykazał się spokojem i opanowaniem

- Dla mnie to jest taki bohater - tak mała Sara dziękuje swojemu 11-letniemiu bratu za uratowanie życia. Gdyby nie przytomna postawa Oskara z Gryfina, zatrucie tlenkiem węgla w łazience mogłoby się skończyć tragicznie. Chłopak krok po kroku wykonywał polecenia strażaków, który przez telefon mówili jak ratować siostrę.

Sklep z alkoholem za blisko kościoła? Trzeba iść naokoło

100 metrów - tyle ma dzielić ustawowo kościół od sklepu z alkoholem. Problem zaczyna się wtedy, gdy znacznie bliżej tuż obok świątyni stoi jedyny sklep w okolicy. Na szczecińskim osiedlu Głębokie starają się sprytnie połączyć potrzeby duchowe i materialne.

Prognoza pogody na środę 6 grudnia

W środę czeka nas spore zachmurzenie. Okresami spodziewane są również opady deszczu do 10mm. Dodatkowo na Suwalszczyźnie i Podlasiu może pojawić się deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na wschodzie i południu do 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągnąć do 80 km/h na Wybrzeżu.

Włamywacze z Wiszni Małej aresztowani na 3 miesiące

Prokuratura stawia zarzuty, sąd godzi się na trzymiesięczny areszt. Trafią do niego dwaj mężczyźni zatrzymani w związku z sobotnią strzelaniną w Wiszni Małej w województwie dolnośląskim. Zginął wtedy jeden z policjantów, a także przestępca, który do niego strzelał. Włamywacze próbowali obrabować bankomat. Wrocławska prokuratura jest zdania, że nie pierwszy raz.

O zmianach w ordynacji za zamkniętymi drzwiami

Na zamkniętym dla mediów posiedzeniu, oficjalnie z powodu zamknięcia Sejmu przed orędziem prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym, nadzwyczajna komisja pracowała nad zmianami w Kodeksie wyborczym. Przepadły jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do rad gmin, zamiast tego wprowadzona będzie ordynacja proporcjonalna, która jest korzystniejsza dla dużych partii.

500 kilometrów problemu. "Nie wiem co się stanie po brexicie"

Tego tematu w kontekście brexitu nie da się uniknąć. Licząca 500 kilometrów granica między Irlandią i Irlandią Północną będzie jedyną, która oddziela Zjednoczone Królestwo od Unii Europejskiej. Dublin żąda od Londynu pełnych informacji na temat tego, w jaki sposób Brytyjczycy zapewnią swobodny przepływ ludzi i towarów.

Generał Hyten: Rosja i Chiny testują broń, której mogą użyć w kosmosie

Amerykański generał John Hyten, który nadzoruje wojskowe operacje w kosmosie, twierdzi, że Rosja i Chiny bardzo intensywnie pracują nad bronią zdolną niszczyć satelity na orbicie. Chodzi m.in. o lasery wystrzeliwane z Ziemi, ale też o"satelity kamikadze", które mogłyby zniszczyć amerykański sprzęt w kosmosie.

Irańska ropa i tureckie złoto. Zeznania biznesmena pogrążą Erdogana?

Czy zeznania irańsko-tureckiego biznesmena, który właśnie został przesłuchany w Nowym Jorku, pogrążą tureckiego prezydenta? To właśnie Reza Zarrab miał odgrywać kluczową rolę w nielegalnym handlu ropą pomiędzy Ankarą a Teheranem. Handel był nielegalny, bo miał miejsce wtedy, kiedy Iran był objęty sankcjami. Nie mogło być żadnych dowodów na taki proceder, dlatego Turcy za irańską ropę mieli płacić złotem. Tureckie władze najbardziej obawiają się, że wyjdzie na jaw kto w tę wymianę miał być zaangażowany. Mowa jest bowiem o ludziach z najbliższego otoczenia prezydenta Erdogana, w tym o jego synu. Na razie jednak Erdogan grzmi, że Ameryka atakuje Turcję. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Marcinkiewicz: w Wielkiej Brytanii wzrasta liczba niechętnych wobec brexitu

Czy dojdzie do brexitu? - Taki scenariusz pojawił się na horyzoncie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Jego zdaniem negocjacje brexitowe ujawniły skalę podziałów między krajami tworzącymi Zjednoczone Królestwo. - To jest zlepek różnych narodowości, dziś ze sobą walczą - stwierdził Marcinkiewicz. - Wzrasta liczba niechętnych wobec brexitu - dodał.

Rosjanie wykluczeni z igrzysk? "Obawiam się, że tak nie będzie "

Będzie tak jak w Rio, gdzie MKOl powiedział, że to poszczególne federacje podejmą decyzję. Pewnie jutro będzie podobnie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS publicysta sportowy Andrzej Person przed wtorkową decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w sprawie dopuszczenia rosyjskich sportowców do startu w igrzyskach w Pjongczangu (9-25 lutego). Zadaniem Persona całkowitego wykluczenia rosyjskiej reprezentacji nie będzie. Publicysta sportowy znaczył jednak, iż oczekuje, że igrzyska będą pozbawione dopingu. - Sport bez równości szans nie ma sensu - ocenił Person.

Członków PKW mają wybierać politycy. PiS mówi o "demokratyzacji"

Kolejny dzień prac nadzwyczajnej komisji i kolejne propozycje zmian w ordynacji wyborczej. Państwowa Komisja Wyborcza ma być oddana w ręce polityków. Większość jej członków będzie wybierał Sejm, a nie - jak dotąd - Sąd Najwyższy, Najwyższy Sąd Administracyjny i Trybunał Konstytucyjny.

Trudne warunki na drogach. "Okropność, jak na lodzie"

Jest grudzień, więc śnieg nie dziwi. Ale pod śniegiem bywa ślisko. Zwłaszcza, gdy pada śnieg z deszczem, temperatura spada poniżej zera, a pługopiaskarki spóźniają się. W poniedziałek najtrudniejsze warunki drogowe były na wschodzie kraju.

Prognoza pogody na wtorek 5 grudnia

We wtorek na ogół pochmurno. Na wschód będzie się przemieszczała strefa frontowych opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz. W górach śnieg. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1010 hPa.

Zjechał Afrykę, za cel bierze Amerykę. Najpierw maluch musi przejść renowację

Arkady Paweł Fiedler - wnuk podróżnika i pisarza - odziedziczył po słynnym dziadku nie tylko imię, ale też jego pasję. Podjął właśnie kolejne wyzwanie. "Maluchem" chce przemierzyć obie Ameryki. Do pokonania ma prawie 30 tysięcy kilometrów. Najważniejsze to odpowiednio przygotować samochód. Na szczęście z pomocą ruszyli mu uczniowie i mechanicy szkoły samochodowej w Radomiu.

Strzelał gdzie popadnie, zużył dwa magazynki. Policjant usłyszał zarzuty

Policjant, który po pijanemu urządził strzelaninę w Łodzi, traci wolność i pracę. Sąd zdecydował o areszcie dla funkcjonariusza, a policja wydaliła go ze swoich szeregów. Strzelał, bo prawdopodobnie podejrzewał żonę o zdradę, ale oskarżony nie chce dokładnie wytłumaczyć dlaczego na ulicy opróżnił dwa magazynki.

"Skoczyła przez płot i krzyczała: co ja narobiłam?"

Zaprószenie ognia z pieca lub świeczki - to najbardziej prawdopodobna przyczyna tragicznego pożaru w Piechowicach (woj. dolnośląskie). Zginęła w nim trójka rodzeństwa. Tylko dziadek, który spał w pokoju obok, zdążył uciec. Nie wykluczone, że on lub matka dzieci usłyszą zarzuty. Prokuratura wszczyna śledztwo. Szuka też odpowiedzi na pytanie, czy rodzina miała zapewnioną odpowiednią pomoc ze strony opieki społecznej.