Najnowsze

Najnowsze

"Jego zachowanie budziło wiele zastrzeżeń". Ruszył proces Kajetana P.

Potworna zbrodnia i pilnie strzeżony sąd. Pierwszy dzień procesu Kajetana P. to dziesiątki policjantów i klatka z kuloodporną szybą. Dwa lata temu młody student zabił nauczycielkę języka włoskiego, poćwiartował jej ciało, podpalił mieszkanie i uciekł za granicę. W śledztwie zeznał, że chciał się sprawdzić. Grozi mu za to dożywocie.

"Moskwa nie jest zainteresowana uczciwym, konstruktywnym dialogiem"

Bezpieczna Europa to najlepsza w historii amerykańska inwestycja - mówił w poniedziałek w Sejmie prezydent Andrzej Duda. Ostatniego dnia Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Warszawie o Rosji, która miesza się w procesy demokratyczne, mówili prezydent, premier, a także sekretarz generalny NATO.

Prognoza pogody na wtorek 29 maja

We wtorek w całym kraju będzie pogodnie. Jedynie na południowym zachodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu Gdańskim, do 32 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

Warszawa bez ulicy Lecha Kaczyńskiego

Uliczna dekomunizacja w Warszawie zawieszona. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zarządzenia wojewody w sprawie zmian nazw 12 stołecznych ulic. Jest w tej dwunastce także aleja Armii Ludowej przemianowana na ulicę Lecha Kaczyńskiego. Wojewoda może wnieść od tej decyzji kasację.

Ulice zamieniły się w rwące rzeki. Gubernator ogłosił stan wyjątkowy

Niebezpieczne powodzie w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych. W mieście Ellicot woda sięga nawet kilku metrów i zalewa część budynków mieszkalnych. Gubernator ogłosił stan wyjątkowy na obszarach zniszczonych przez żywioł. Lokalne media podają, że w ciągu zaledwie dwóch godzin spadło tam ponad 20 centymetrów deszczu.

Protest zawieszony, ale to jeszcze nie koniec walki

Wychodzą z sejmu z podniesioną głową. Nie mówią o porażce - bo to nie koniec - tylko o zawieszeniu protestu. Po czterdziestu dniach niepełnosprawni i ich opiekunowie mówią "dość". Dłużej na sejmowych korytarzach nie wytrzymają. Rząd zapowiada rozmowy w czerwcu.

Prognoza pogody na poniedziałek 28 maja

Na zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i lokalnie burze z gradem. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h.

"Chodzi o szacunek. O godność. Jesteśmy warci dużo więcej"

Dwanaście osób, które rozpoczęły protest w sejmie, zostało popartych przez tysiące osób w całym kraju. To niepełnosprawni oraz ich opiekunowie i asystenci, którzy nie mogli być w sejmie i dlatego wyszli na ulice. To także zwykli ludzie, którzy nie wyobrażali sobie, żeby nie okazać wsparcia walczącym o godność.

"Pogarda plus". Sejm labiryntem dla gości, więzieniem dla protestujących

Niepełnosprawni i ich opiekunowie protestują od 39 dni w Sejmie, w którym od dwóch dni równolegle trwa zgromadzenie parlamentarne NATO. Za kotarami, bez dostępu do windy i prysznica. Coraz bardziej izolowani, coraz bardziej pilnowani. Władza też jak w równoległej rzeczywistości. Mówi o dialogu i o tym jak dużo udało się dla niepełnosprawnych zrobić.