Najnowsze

Najnowsze

Listopadowy atak zimy w Warszawie

Warszawskich kierowców nad ranem w poniedziałek przywitały silne opady śniegu. Nie obyło się bez korków i pługosolarek na drogach. Ponadto nie wszyscy zdążyli z wymianą opon na zimowe. Synoptycy radzą odwiedzić warsztat wulkanizacyjny jak najszybciej. Choć to tylko pierwsza runda zmagań jesieni i zimy, to ta druga zmierza do nas nieuchronnie.

Młody bramkarz pokonał ciężką chorobę, wraca do gry

Przez półtora roku walczył z anemią aplastyczną, niezwykle rzadką chorobą, przypominającą w swoim działaniu białaczkę. Mowa o Krystianie Rudnickim, 23-letnim bramkarzu Pogoni Szczecin, który wygrał walkę z chorobą. Ratunkiem był przeszczep szpiku, dawcą była siostra piłkarza. Mógł także liczyć na wsparcie swojego klubu.

Prognoza pogody na poniedziałek 20 listopada

Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy. Możliwe są opady deszczu ze śniegiem do 5 mm, miejscami śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 3°C w centrum kraju, do 6°C na Pomorzu Zachodnim. Wiat zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć prędkość do 50-60 km/h.

Historia Karola poruszyła serca. Ruszyła akcja rejestracji dawców

Aby żyć Karol potrzebuje pomocy, potrzebuje dawcy szpiku. 9-latek cierpi na białaczkę szpikową i ma bardzo rzadki genotyp. W światowej bazie, spośród ponad trzydziestu milionów dawców, nie udało się znaleźć genetycznego bliźniaka. Ale poszukiwania trwają. Teraz rusza akcja rejestrowania nowych dawców. Rodzice Karola liczą, że uda się znaleźć szpik, który uratuje życie ich dziecku.

Macierewicz na straconej pozycji? "Prezydenta się nie da odwołać"

Mocne słowa prezydenta o "ubeckich metodach" ministra Macierewicza. Andrzej Duda chce załatwienia sprawy gen. Kraszewskiego - jak mówi prezydencki minister - ''bez zbędnej zwłoki''. Na linii pałac MON jest klincz, a w powietrzu wisi rekonstrukcja rządu. Opozycja twierdzi, że ukróceniem sporu byłaby dymisja ministra obrony.

Patrioty dla Polski coraz bliżej. "To sukces naszego i obecnego rządu"

Pentagon poprosił amerykański kongres o zielone światło na sprzedaż Polsce systemu rakietowego Patriot. Transakcja ma być warta ponad 10 miliardów dolarów. O bezpieczeństwie Polski można by mówić z większym optymizmem, gdyby konflikt prezydenta z ministrem obrony miał się ku końcowi. Ale nic tego nie zapowiada.

Prognoza pogody na niedzielę 19 listopada

Niedziela w całym kraju szykuje się pochmurna. Wyjątkowo mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny mogą spodziewać się słońca. Ponadto na północy i zachodzie deszcz ze śniegiem, a na pozostałym obszarze przelotny deszcz. W kotlinach śródgórskich mgły mogą utrzymywać się do południa. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągnąć do 60 km/h. W strefie brzegowej możliwe porywy do 70 km/h. Ciśnienie spada i w niedzielne południe osiągnie 992 hPa.

Komisja Wenecka ma wydać cztery opinie o zmianach w polskim prawie

Komisja Wenecka szykuje nowe rekomendacje dla polskiego rządu. Tym razem będą one dotyczyły między innymi zmian w prokuraturze, w sądach oraz prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Co najmniej 4 opinie mają być gotowe i przyjęte w grudniu. Już teraz rządzący mówią, że eksperckie rady są zbędne, bo nic nadzwyczajnego w Polsce się nie dzieje. Innego zdania jest opozycja.

Pierre Levy: idea ws. pracowników delegowanych nie jest taka, by obniżyć wynagrodzenia

- Mogę potwierdzić, że pani premier niedługo wybiera się do Paryża i myślę, że od wyboru Emmanuela Macrona mamy intensywny dialog - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Pierre Levy, ambasador Francji w Polsce, komentując fakt, że premier Beata Szydło spotka się w Paryżu z prezydentem Francji. Ambasador mówił między innymi o zerwaniu przetargu na caracale oraz o kwestii pracowników delegowanych, która jest jedną ze spraw priorytetowych dla prezydenta Macrona. - Idea nie jest taka, by obniżyć wynagrodzenia - zaznaczył Levy.

Polska ma poważny problem ze smogiem. "Taki Kołobrzeg znika co roku z mapy Polski"

- Taki Kołobrzeg znika co roku z mapy Polski - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Kamil Wyszkowski z UN Global Compact, wskazując, że z powodu zanieczyszczonego powietrza umiera w naszym kraju co roku 45-48 tysięcy ludzi. - Poprawa świadomości, działania na poziomie rządowym, normy jakości węgla, rozporządzenie o tym, że znikną z Polski kotły najgorszej jakości - takie działania, konieczne do poprawy tej dramatycznej sytuacji wyliczył natomiast Piotr Siergiej z Krakowskiego Alarmu Smogowego. - To wymaga odważnej polityki - dodał Wyszkowski i stwierdził, że "Polska jest w ogonie UE" pod względem jakości powietrza. - Polacy palą w piecach odpadami górniczymi - dodał i stwierdził, że brakuje nam edukacji ekologicznej.