Najnowsze

Najnowsze

Kontrowersje wokół pielgrzymki ONR na Jasną Górę. Paulini się zgodzili

Członkowie Obozu Narodowo Radykalnego odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę. W sobotę uczestniczyli we mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. Roman Kneblewski. ONR dostał zgodę ojców paulinów, mimo listu kilkudziesięciu osób i stowarzyszeń do przeora klasztoru, o. Mariana Waligóry. "W polskim życiu społecznym i politycznym niepokojąco nabiera mocy narracja o supremacji narodu polskiego, definiowanego jako >czysty, biały, katolicki<Jest ona skrajnie wroga wobec różnorodności etnicznej i religijnej, a więc stanowi zaprzeczenie wartości i tradycji wyrosłych z cywilizacji Zachodu i jego chrześcijańskich korzeni" - ostrzegali.

Pierwsze wyprawki we wrześniu? Rodzice zachwyceni, szkoły mniej

Dla każdego coś dobrego. Politycy PiS przed wyborami samorządowymi ruszają w Polskę z całym pakietem nowych socjalnych prezentów. Wśród nich - wyprawka. 300 złotych wsparcia - dla każdego ucznia - na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Program startuje niemal od ręki... Pierwsza wypłata - już we wrześniu tego roku.

ONR maszeruje przez Gdańsk i świętuje w historycznej sali BHP. "To jest hańba dla Solidarności"

Prezydent Gdańska kipi z oburzenia, a Lech Wałęsa pyta o to, czy o takie wartości walczyli Polacy. W historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej Obóz Narodowo-Radykalny zorganizował obchody 84. rocznicy powstania. Działacze organizacji przeszli także w marszu ulicami Gdańska. Imprezę zarejestrowała prywatna osoba, pomijając we wniosku szczegóły. - To haniebne - mówi opozycja, jednak politycy obozu rządzącego tak surowi w ocenach nie są.

Prognoza pogody na poniedziałek 16 kwietnia

Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy. Jedynie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu bez opadów. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 18 stopni Celsjusza na Pomorzu, 23 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowy i południowo-zachodni, w czasie burz jego prędkość może osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Bez mandatów dla kierowców za brak dokumentów. Resort szykuje zmiany

Bez dowodu rejestracyjnego, bez polisy OC, ale i bez mandatu. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada zmiany w przepisach. Do tej pory za brak papierowej wersji dokumentów kierowcom groził mandat. Teraz policja te dane będzie mogła sprawdzić w systemie informatycznym, więc wożenie dokumentów przy sobie nie będzie już konieczne. Kiedy przepisy wejdą w życie i co na to kierowcy?

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego zwołuje posiedzenie KRS, opozycja jest rozczarowana

Profesor Małgorzata Gersdorf zmienia zdanie i ogłasza, że zwoła pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądwonictwa. Opozycja jest zawiedziona. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego jednocześnie deklaruje, że nie legitymizuje zmian w sądownictwie, tylko wykonuje swój obowiązek. Alternatywą była jedynie rezygnacja ze stanowiska, a to też nie byłoby rozwiązaniem problemu. Pytanie, co będzie dalej?

Konwencja PiS. Obietnice na jesienne wybory

Zjednoczona Prawica rusza z wyborczą ofensywą. Obiecuje wyprawki dla uczniów, premie za drugie dziecko i emeryturę za czwarte. Do tego zapowiada obniżkę CIT-u i bon na kulturę dla młodzieży. Prezes PiS dodaje: "musimy być partią czystych rąk" .

Kolejne miasta rozważają nocną prohibicję

Bytom konsultuje, Wrocław się zastanawia, Kraków od dawna jest na "tak". Nocna prohibicja ma być lekiem na całe "nocne zło". Samorządy liczą, że ograniczenia w sprzedaży alkoholu szybko zaprocentują mniejszą liczbą awantur i wypadków. A właściciele sklepów monopolowych liczą bilans zysków i strat.

Prognoza pogody na niedzielę 15 kwietnia

Niedziela w całym kraju będzie słoneczna. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Weteranka, senator, matka. Tammy Duckworth napisała niezwykły list

Tammy Duckworth została pierwszą kobietą w historii Kongresu, która urodziła dziecko w trakcie trwania kadencji. Senator nie jest zawodowym politykiem. Jeszcze kilka lat temu służyła w amerykańskiej armii i Gwardii Narodowej swojego stanu. Nawet po tym jak helikopter Black Hawk, który pilotowała w 2004 roku w Iraku, runął na ziemię, a ona straciła obie nogi, dalej nosiła mundur. Teraz cała Ameryka poznała niezwykły list jaki Tammy Duckworth napisała do samej siebie z młodości. Podsumowuje w nim swoje życie pełne dramatycznych upadków i jeszcze większych wzlotów.

Wojskowa baza Akrotiri na Cyprze. To stąd mogą uderzyć Brytyjczycy

Atak chemiczny w Syrii nie może pozostać bez odpowiedzi, a gabinet premier Teresy May będzie współpracować z USA i Francją w ewentualnej operacji militarnej w Syrii. To oświadczenie Downing Street po nadzwyczajnym posiedzeniu brytyjskiego rządu. Brytyjczycy nie precyzują, jaka miałaby być skala ich zaangażowania, ale jedno wydaje się niemal pewne - jeśli brytyjskie myśliwce pojawią nad syryjską przestrzenią powietrzną, to najprawdopodobniej wystartują z ogromnej bazy na południu Cypru.

Kobosko: Ameryka nie jest gotowa na wojnę na dużą skalę

To smutne i straszne, że prezydent USA pisze na portalu społecznościowym rzeczy, które już po chwili okazują się być nieprawdziwe, okazują się być zapowiedziami, po których nic się nie dzieje - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kobosko. Zdaniem szefa warszawskiego biura Atlantic Council Ameryka nie jest gotowa na wojnę na dużą. -Nie sądzę żeby było przyzwolenie społeczne na angażowanie się w rozbudowaną operację gdzieś na świecie - dodał gość programu.

"Wcale nie jesteśmy blisko zimnej wojny. Rosja skazana, by zrobić krok do tyłu"

Relacja między Trumpem a wojskowymi w Syrii jest raczej taka, że Trump dąży do wycofania stamtąd wojsk, a nastawienie amerykańskich generałów jest takie, ażeby prowadzić tam operację nadal - uważa komentator TVN24 BiS Jan Rokita. Jak dodaje, obrazy dzieci umierających wskutek zatrucia gazem są straszne, ale "to nie są obrazy wystarczające do tego, żeby decydować o użyciu armii amerykańskiej". Rokita uważa, że wcale nie jesteśmy "blisko zimnej wojny", a "Rosja jest skazana na to, żeby zrobić krok do tyłu". - Podejrzewam, że Rosjanie dostaną gwarancje, że ich bazy nie zostaną naruszone przez odwetowy atak Zachodu - ocenił Rokita. Jego zdaniem Amerykanie "w wyniku dealu przymkną oczy na atak" w Dumie.

Prezes SN zwoła posiedzenie KRS. "Miałam dylemat. Prawny i moralny"

Pierwsze posiedzenie nowej KRS odbędzie się 27 kwietnia. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego ogłasza swoją decyzję i tłumaczy: "Miałam dylemat prawny i moralny, ale to jest mój obowiązek". W Polsce PiS to politycy wybierają sędziów do KRS, a kto jeszcze ich poparł - to wielka tajemnica. Ministerstwo Sprawiedliwości pokazało właśnie listę poparcia, ale bez nazwisk.

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dopiero 28 lat temu przyznał się do niej ZSRR. W 1940 r. polscy oficerowie, profesorowie, nauczyciele, lekarze, zostali zastrzeleni przez NKWD. Zginęło wtedy ponad 20 tysięcy Polaków.

Prognoza pogody na sobotę 14 kwietnia

Na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Pomorzu Gdańskim wystąpią stopniowo zanikające w ciągu dnia opady i burze. W pozostałych rejonach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1008 hPa.

Była działka i pozwolenie, nie było pieniędzy. W ciągu tygodnia zebrano 115 tys. zł

Każdy może pomóc i dorzucić swoją cegiełkę do budowy hospicjum. Miejsca, gdzie starsze, schorowane i samotne osoby poczują się jak w domu. To ma być pierwsze w Polsce wiejskie stacjonarne hospicjum na Podlasiu. Jest działka i pozwolenie na budowę, ale brakuje pieniędzy. Z pomocą przyszedł dziennikarz Szymon Hołownia. W ciągu tygodnia znalazło się ponad 115 tys. zł.