Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 22 czerwca

W czwartek w niemal całej Polsce zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Bardziej zachmurzy się na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Kujawach i Warmii. W tych regionach mogą też wystąpić opady deszczu (do 10-30 mm) i burze. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 25 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 29 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych może zyskać na sile - do 90 km/godz.

Legendy piłki nożnej oskarżone o manipulacje podatkowe. "Bogatym zawsze brakuje więcej niż biednym"

- Tam, gdzie są wielkie pieniądze, tam zawsze będą się pojawiać ludzie, którzy będą chcieli ich jeszcze więcej i nie oddawać ich fiskusowi - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Sebastian Staszewski z portalu "Sport.pl" i dodał, że "rozmowy o kolejnych skandalach to tak naprawdę tajemnica poliszynela". - Bogatym zawsze brakuje więcej, niż tym biednym - ocenił publicysta sportowy i były senator Andrzej Person. W jego opinii, miłość fanów do tych sportowców nie minie z powodu afer podatkowych, ponieważ "kibic jest ślepy".

"Problem uchodźców został zwielokrotniony przez gigantyczną kampanię strachu"

- Francuzi znają migrantów, żyją z nimi. Olbrzymia część się zintegrowała - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były eurodeputowany PO Paweł Zalewski i dodał, że problem imigrantów jest we Francji inny niż w Polsce. Goście Piotra Kraśki rozmawiali o istocie kryzysu uchodźczego. - To jest strach przed nieznanym i równocześnie zdemonizowanym - stwierdził natomiast prezes fundacji Batorego Aleksander Smolar. - Straszenie obcymi, którzy mogą przenosić np. choroby to jest taki język podręcznikowego wpływu manipulowania masami - ocenił Zalewski i dodał, że problem został "zwielokrotniony poprzez gigantyczną kampanię strachu". - Brak bezpośredniego doświadczenia działa na rzecz tych, którzy posługują się strachem i stereotypami na temat obcego. To jest ten dramat, zwłaszcza jeżeli inne siły polityczne i inne czynniki mające duże zaufanie społeczne nie czynią wiele żeby oddemonizować ten strach - dodał Smolar.

Boss Camorry w rękach policji. Czeka go deportacja i więzienie

Antonio C. w Neapolu tworzył najsłynniejszą mafię - Camorrę. W Polsce żył, mieszkał i pracował jako przedstawiciel handlowy. Żona nie miała pojęcia, kim naprawdę jest jej mąż. Gdy zatrzymała go policja na Podkarpaciu, powiedział "mamma mia, finito".

Matki chorych dzieci w Sejmie. Walczą o ustawę o medycznej marihuanie

Matki chorych dzieci przyjechały do Sejmu, domagając się dostępu do medycznej marihuany. Nie są przestępcami. Chcą móc jej używać, by uśmierzyć ból i opanować ataki padaczki swoich pociech. Co z projektem ustawy, która miała rozwiązać problem? Głosowanie wstępnie zaplanowano na czwartek.

WOŚP idzie na zakupy. Chce kupić prawie 4 tysiące urzadzeń

WOŚP realizuje zakupy na 26 milionów złotych. Jerzy Owsiak po ostatnim, finansowo rekordowym finale, zaczyna kupować sprzęt. Będzie on służył wszystkim, także tym, którzy Orkiestry nie lubią. - Kupimy prawie 4 tysiące urządzeń - zapowiada Owsiak.

Prognoza pogody na środę 21 czerwca

Zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na Suwalszczyźnie po południu możliwy słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna do 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe 1002 hPa.

Rząd chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych. Zdaniem ministerstwa, dla takich kobiet powinno być schronienie w domach samotnej matki. Problem w tym, że takich ośrodków jest za mało. Ponadto, kiedy dziecko rośnie to prędzej czy później i tak trafia do schroniska. Tam często mieszkają razem kilka lat, bo tyle muszą czekać na mieszkanie socjalne.

Spór Beaty Szydło i Konstantego Radziwiłła o opłaty w szpitalach

Różnica zdań między premier Beatą Szydło a ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Chodzi o opłaty za świadczenia w publicznych szpitalach. Zgody wszystkich ministrów nie ma też w kwestiach emerytalnych. Tu różne poglądy mają wicepremier Mateusz Morawiecki i minister Elżbieta Rafalska. Czy to tylko różne głosy w dyskusji czy już poważne tarcia w rządzie?

Polska technologia może znacząco poprawić efekty leczenia miażdżycy

Ta innowacyjna technologia w leczeniu miażdżycy jest w stu procentach polska. Opracowali ją lekarze i naukowcy z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca i Śląskiego Centrum Chorób Serca. Przez kardiologów w Europie została uznana za przełomową. Po badaniach klinicznych przyszedł czas na pierwszy zabieg, który odbył się w Chrzanowie.

"Największe zbrodnie dotykają świata arabsko-muzułmańskiego"

- Werbunek muzułmanów do terroryzmu dzieje się od dawna - oceniła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Magdalena El Ghamari z Uniwersytetu w Białymstoku. o prawda, ale takiego nasilenia, odkąd powstało Państwo Islamskie, nie było - stwierdził drugi gość programu i znawca Bliskiego Wschodu Ryszard Malik. Jego zdaniem islam jest na etapie wojen religijnych, analogicznych do tych, które w nowożytności toczyły się w łonie chrześcijaństwa. Jak dodała El Ghamari, zamachów nie ma tam, gdzie jest najwięcej uchodźców, czyli w krajach, takich jak Grecja czy Włochy. - Największe zbrodnie dotykają świata arabsko-muzułmańskiego. Problem jest tak, że nikt nic z tym nie robi - podkreśliła.

"Odkąd istnieje Grupa Wyszehradzka, mieliśmy problemy ze sformułowaniem jasnego planu dla wszystkich"

- Z takich spotkań najczęściej niewiele wynika - mówiła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS była szefowa gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Elżbieta Jakubiak, komentując poniedziałkowe spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej. Wytłumaczyła, że najbardziej produktywne są spotkania między ministrami poszczególnych krajów. - Ważna jest informacja, że istnieją normalne, sąsiedzkie relacje - oceniła. Dodała też, że od samego początku były problemy z uzgodnieniem wspólnego stanowiska w Grupie. Drugi gość programu, senator Marek Borowski, oświadczył, że oczekuje sprawozdania z roku przewodniczenia Polski w Grupie Wyszehradzkiej. - Ale nie suchego wymienienia, ile razy się spotkaliśmy, tylko na przykład tego, co uzgodniliśmy - zaznaczył.

Były amerykański żołnierz pojechał do Mosulu z rodziną, by pomagać ofiarom wojny

Dave Eubank to były amerykański komandos, który już po zakończeniu służby postanowił, że po tym, co zobaczył i przeżył jako żołnierz, nie może tak po prostu wrócić do swojego wcześniejszego życia w USA. Postanowił wraz z rodziną udać się do Mosulu w Iraku, miasta, o które od dziewięciu już miesięcy toczy się krwawa bitwa między armią iracką a Państwem Islamskim. Dave Eubank codziennie stara się uratować choć jedną osobę. Ostatnio była nią mała, przerażona pięcioletnia dziewczynka, którą odbił z rąk dżihadystów. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

W Jaworze powstanie fabryka silników dla Mercedesa

Inwestycja za pół miliarda euro w Jaworze na Dolnym Śląsku. Daimler rusza z budową fabryki czterocylindrowych silników dla Mercedesa. Jak dodaje wicepremier Mateusz Morawiecki,być może kiedyś w Jaworze będą powstawać całe samochody tej luksusowej marki.

Jan Szyszko: Puszcza Białowieska to okręt flagowy nurtu lewicowo-libertyńskiego w Europie Zachodniej

- Puszcza Białowieska to swego rodzaju okręt flagowy nurtu lewicowo-libertyńskiego całej Europy Zachodniej, który uważa, że człowiek jest największym wrogiem zasobów przyrodniczych, a najwyższą formą ochrony jest "nie wycinaj drzew" - powiedział w sobotę w Spale na zjeździe klubów Gazety Polskiej minister środowiska Jan Szyszko. Sprzęt który pojawia się w puszczy, tnie stuletnie drzewa w ciągu kilku sekund. Pytanie czy ratuje, czy pożera nasze lasy.

Prognoza pogody na wtorek 20 czerwca

We wtorek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przemieszczającymi się z północy na południe opadami deszczu do 10-30 mm i burzami z gradem. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Warmii i 29 stopni Celsjusza w centrum kraju do 30 stopni Celsjusza na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz silny do 90 km/h.

Wiceszef BOR rezygnuje ze służby po 19 latach. "Osobiste powody"

Niewiele wiadomo o przyczynach i okolicznościach rezygnacji pułkownika Tomasza Kędzierskiego z funkcji wiceszefa Biura Ochrony Rządu. Jedyny oficjalny komunikat mówi o osobistych powodach odejścia. Płk Tomasz Kędzierski był w grupie ochrony osobistej prezydenta i zabezpieczał wielkie wydarzenia w Polsce, takie jak szczyt NATO, czy Światowe Dni Młodzieży. W BOR pracował od 1998 roku. Opozycja zwraca uwagę, że to już kolejna głośna dymisja w tej formacji.