Najnowsze

Najnowsze

Na razie mieszkają "treningowo". Potem zamieszkają sami

Mieszkania treningowe - w Warszawie są dwa i działają od dwóch lat. Trafiają do nich młodzi ludzie od 18 do 25 lat. Przychodzą prosto z ulicy albo różnego rodzaju placówek wychowawczych. Pracownicy fundacji "Po drugie" uczą ich, jak prowadzić gospodarstwo domowe - bo następnym krokiem ma być samodzielny wynajem.

Akcja ratunkowa w Zofiówce trwa. "Zawsze jest szansa"

W kopalni żałoba, przed nią - znicze. Ratownicy z Zofiówki dotarli do ciał dwóch zaginionych górników. Nadal szukają trzeciego. Akcja już określana jest jako jedna z najtrudniejszych w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Selekcja dosłownie zwala z nóg. Tak szuka się najlepszych ratowników

Poszukiwani są lekarze, pielęgniarki i ratownicy. Punktowana - sprawność i wytrzymałość, a w cenie także odporność na stres. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej prowadzi rekrutację. Czeka na ludzi, którzy w ciągu 24 godzin będą w stanie rzucić wszystko, by nieść pomoc na drugim krańcu świata.

Prognoza pogody na poniedziałek 14 maja

W poniedziałek na Pomorzu Zachodnimi i Ziemi Lubuskiej będzie pogodnie. Przelotny deszcz i burze możliwe są na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 24 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1004 hPa.

Żonkilowe kwesty dla dzieci chorych na raka. Pomagają aktorzy, tancerze i harcerze

"Pola nadziei" i żółte żonkile w Białymstoku. Te kwiaty - rozdawane przez wolontariuszy - mają zachęcać do pomagania. Żonkilową kwestę organizuje Fundacja "Pomóż im", która na co dzień wspiera dzieci walczące z rakiem. Wolontariusze mają nie tylko wielkie serca, ale i niezwykłe talenty - są wśród nich aktorzy, tancerze i zawodnicy futbolu amerykańskiego.

Trzeci Marsz Wolności. Bez PSL i lewicy

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wolności. W obronie demokracji, konstytucji i niezawisłych sądów. Platforma Obywatelska, Nowoczesna i KOD deklarują: jesteśmy razem, bo chcemy dać Polakom nadzieję. I zapowiadają walkę o wyborcze zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej.

Wizyta kardynała i wsparcie na ulicach. 25. dzień protestu w Sejmie

Warszawski Marsz Wolności był także marszem solidarności z protestującymi w Sejmie. W piątek nie została wpuszczona do sejmu Wanda Traczyk-Stawska, ale w sobotę ze sceny mówiła do protestujących: nie traćcie nadziei, jesteśmy z wami. Wsparcie płynęło w sobotę z całej Polski, a protestujących w Sejmie odwiedził kardynał Kazimierz Nycz.

Tytoniowy biznes w Polsce. Reportaż "Superwizjera"

Gigantyczne zyski i niemal całkowita samowolka, czyli tytoniowy biznes w Polsce. Nasz kraj jest największym w Europie producentem papierosów. Także tych nielegalnych. Przestępcy zgarniają miliony złotych i są praktycznie bezkarni. Dlaczego? I jak to działa? O tym dziś w "Superwizjerze" o 20:00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 13 maja

W niedzielę w całym kraju będzie słonecznie, ale po południu na wschodzie wzrośnie zachmurzenie i wystąpią lokalne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany i wschodni.

"Burmistrz Jersey City popełnił błąd, bo zignorował społeczność polską"

- Stało się dobrze, że ten konflikt został załagodzony i obie strony wyjdą z tego twarzą - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marcin Bosacki, były ambasador Polski w Kanadzie, komentując kompromis w Jersey City co do Pomnika Katyńskiego. - Burmistrz popełnił błąd, bo zignorował społeczność polską, społeczność polska się jakoś zorganizowała w ciągu kilku dni - ocenił drugi gość programu, dr Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych.

"Singapur leży stosunkowo najbliżej. Podobno w zasięgu samolotu rządowego Korei Północnej"

Donald Trump nie leci do Singapuru specjalnie, by spotkać się z Kim Dzong Unem, tylko w powiązaniu z wizytą w Azji i spotkaniami z innymi politykami - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marek Ostrowski, dziennikarz "Polityki", komentując ogłoszenie miejsca spotkania prezydenta USA i przywódcy Korei Północnej. - Singapur leży stosunkowo najbliżej. Podobno w zasięgu samolotu rządowego Korei Północnej. Może dolecieć do Singapuru, a do Warszawy byłoby już za daleko - mówił drugi gość programu, prof. Marian Edward Haliżak, prezes Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych.

Sejm jak twierdza, goście jak intruzi

Temat przepustek do budynku Sejmu podnosi politykom temperaturę. Szkoda, że nie podnosi się szlaban, kiedy do Sejmu chce wejść Wanda Traczyk-Stawska. Uczestniczka Powstania Warszawskiego protestującym matkom dałaby ordery, a rządowi daje słowo: "z matkami nie wygracie".

Były wysokie premie, będą niższe pensje

Prezes PiS zarządził cięcie, posłowie zagłosowali za. Choć to podobno "pod publiczkę". Nie wiadomo, czy ministrom starczy teraz do pierwszego. Wiadomo, że PiS pierwszy raz przyznaje, że premie były pomysłem na podwyżkę pensji w rządzie.

"To mógł być odwet". Ciąg dalszy sprawy Igora Stachowiaka

- Teraz rozumiem, dlaczego mój syn tak bardzo bał się policjantów - powiedział ojciec Igora Stachowiaka po tym, jak wczytał się w jawne już akta śledztwa. Z jednym z oskarżonych policjantów Stachowiak spotkał się w 2013 roku. Policjant miał go pobić, więc Stachowiak złożył na niego zawiadomienie do prokuratury. W 2016 roku z wrocławskiego komisariatu Igor Stachowiak nie wyszedł już żywy.

Duże emocje wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego

Specustawa dostaje głosy PiS, "speclotnisko" dostaje zielone światło. Centralny Port Komunikacyjny ma powstać 40 kilometrów od Warszawy, a latanie dzięki niemu ma stać się szybsze i prostsze. Patryk Jaki nie głosował nad ustawą o CPK i wygląda na to, że w bitwie o Warszawę megalotnisko to będzie megatemat.

Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej

Sam ją zakładał - Nowoczesną - ale teraz się z nią rozstaje. Na starcie miał świetny wynik, na zakręcie spektakularny poślizg. Czy to pożegnanie Ryszarda Petru z partią to także jego pożegnanie z tzw. zjednoczoną opozycją?