Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 31 grudnia

W sylwestrową niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu do 5-10 mm, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 40-60 km/h, na Wybrzeżu do 70 km/h.

W stolicy powstaje biblioteka dla bezdomnych

Miedzy innymi dzięki łodzianom, półki biblioteki już się uginają. Zebrane w Łodzi i Warszawie książki trafiają do tworzonej właśnie w stołecznym Pensjonacie Socjalnym "Św. Łazarz" Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Dostęp do książek będzie miało ponad 90 mieszkańców schroniska, ale także mieszkańcy lokali treningowych prowadzonych przez Misję oraz bezdomni, korzystający z jej pomocy doraźnie. To w sumie ponad 400 osób.

Nie ustają problemy w szpitalach. Kolejni lekarze wypowiadają klauzule opt-out

W najbliższą środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, w związku z trudną sytuacja szpitali w całym kraju. Od nowego roku w niektórych placówkach może zabraknąć lekarzy. Specjaliści i rezydenci w ramach protestu nie chcą już pracować dłużej niż 48 godzin w tygodniu i wypowiadają klauzulę opt-out, która im to umożliwiała.

"Przez 25 lat Polska stała się krajem normalnym. Ta normalność nam się należy"

- Jest niedocenianie tego, że na porządku dziennym są sprawy, które uważa się za załatwione. To tak nie jest. Pozycja państwa i jego wizerunek jest procesem - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Adam Daniel Rotfeld, były minister spraw zagranicznych. - Gdyby w Polsce nie było tych zmian, wywalczonych przez takie osoby jak Bronisław Geremek, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń czy Krzysztof Skubiszewski, bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Ich zasługą jest to, że przez 25 lat Polska stała się krajem normalnym. Ta normalność nam się należy. To nasza zdobycz i wysiłek - przekonywał. - Obawa przed zmianą to część naszej historii. Wiele osób sugeruje, że UE nam się narzuca i że rola Unii jest taka, jaką kiedyś spełniała Moskwa. Ale to my sami zabiegaliśmy o wejście do NATO i UE - zaznaczył. Prof. Rotfeld odniósł się także do wypowiedzi Kornela Morawieckiego, który wezwał rząd do przyjęcia uchodźców. - Ma rację. To święte słowa. Wyrażają zdroworozsądkowe podejście - ocenił.

Żandarmeria Wojskowa wzywa dziennikarzy do zaprzestania publikacji. "Praktyka krajów totalitarnych"

Po głośnych skargach funkcjonariuszek na molestowanie i mobbing w Żandarmerii Wojskowej, ŻW w oficjalnym piśmie domaga się od dziennikarzy, by o tym nie pisali. Nie twierdzi, że to nieprawda, nie domaga się sprostowań, ale domaga się, by nie publikowali nic na ten temat. Tuż przed emisją "Faktów" pojawiło się nowe pismo o szacunku dla wolnych mediów i konieczności sprawdzania informacji.

Zgubił wypłatę w pubie, szukali go internauci. Sukces akcji #FindMariusz

Na Wyspach Brytyjskich miała miejsce wielka internetowa akcja: #FindMariusz, czyli "znajdź Mariusza". Chodzi o Polaka, który przed świętami zgubił w pubie kopertę ze swoją wypłatą. W nagłośnieniu akcji wzięła udział nawet Joanne K. Rowling, autorka książek o przygodach Harry'ego Pottera. Udało się. Pan Mariusz się znalazł.

Prognoza pogody na sobotę 30 grudnia

W sobotę na zachodzie opady deszczu ze śniegiem. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy. W górach halny.

Zabrze: zamknięty dom dziecka po pożarze

Podopieczni placówki zostali przymusowo przeniesieni do hostelu. W środowym pożarze nikt nie został poszkodowany, ale sam budynek ucierpiał. Trzeba go wyremontować, a prace mogą potrwać nawet 3 miesiące. Władze miasta już starają się o pieniądze

Tragiczny wypadek w Raniewie koło Kwidzyna. Cztery osoby nie żyją

Rozpędzone BMW zjechało na przeciwny pas ruchu i zmiażdżyło renault. Wszyscy pasażerowie zginęli. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, kto za ten dramat odpowie, bo wciąż nie wiadomo, kto siedział za kierownicą BMW. Zatrzymani zostali 22 i 32-latek, którzy składają sprzeczne zeznania. Ten straszy był pod wpływem alkoholu.

"Ojciec mówi to, czego syn nie może powiedzieć"

- Ojciec mówi to, czego syn nie może powiedzieć - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wiceszef MSZ Paweł Kowal, mówiąc o Kornelu Morawieckim, ojcu premiera Mateusza Morawieckiego. Zdaniem Kowala Kornel Morawiecki może sobie pozwolić na więcej swobody w wywiadach, więc to stwarza okazję, by mówił to, co nie wypada jego synowi jako premierowi. - Jeszcze nie raz będziemy czytali ojca Morawieckiego - ocenił, komentując czwartkowy wywiad "Rzeczpospolitej" z liderem partii Wolni i Solidarni.

Jak służby zabezpieczą Sylwestra. "To nie obecność funkcjonariuszy jest najważniejsza"

Co zniechęca terrorystów do przeprowadzenia zamachu? - To nie obecność fizyczna funkcjonariuszy - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 ekspert ds. bezpieczeństwa Piotr Niemczyk. Jego zdaniem najważniejsze są kamery i środki techniczne. - Przede wszystkim to elektronika, systemy rozpoznawania twarzy - wymieniał. Przyznał jednocześnie, że system nie zawsze jest doskonały, problemem są na przykład burki. - Islamski sposób ubierania się kobiet tak zakrywa twarze, że nie wiemy, czy to kobieta czy mężczyzna - ocenił.

Najważniejszy test szefa MSZ. "Mamy trzy miesiące"

3 stycznia premier Morawiecki leci do Budapesztu, 9 stycznia do Brukseli. Rząd pilnie potrzebuje wsparcia, dlatego premier i szef MSZ planują wielką dyplomatyczną ofensywę. Czy Polska w sporze z Komisją Europejską, która doprowadziła do rozpoczęcia procedury zawartej w artykule siódmym Traktatu o Unii Europejskiej, może liczyć tylko na Węgry?

Kolejna data i kolejne spekulacje. Kto opuści rząd w styczniu?

Obiecana we wrześniu, planowana do grudnia i wisząca jak miecz Demoklesa nad kilkoma resortami rekonstrukcja rządu będzie po Święcie Trzech Króli. Ale bez względu na to, jak głębokie zmiany wprowadzi premier Morawiecki, Polacy w sondażu dla "Faktów" TVN sytuację oceniają jednoznacznie - państwem rządzi Jarosław Kaczyński.

Jutro, za miesiąc, a może za kwartał. Podsumowanie obietnic szefa MON

Nieznośna lekkość słowa. Śmigłowce i okręty podwodne za chwilę, w tym roku, w tym tygodniu. Do czerwca, października czy grudnia. Dwa, osiem, a może czternaście. W polityce czasem trudno dotrzymać słowa. Ale zostawmy słowa, spytajmy o daty. Bo ze słów ministra Macierewicza wyłania się bardzo zabawny kalendarz.

Prognoza pogody na piątek 29 grudnia

W piątek zachmurzenie duże z przejaśnieniami na zachodzie. Na wschodzie, południu i w centrum kraju okresami opady deszczu ze śniegiem do 10 mm oraz mokrego śniegu do 5 cm. W Karpatach opady śniegu do 10 cm. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza w Małopolsce, na Górnym Śląsku i w centrum kraju do 5 stopni Celsjusza na wschodzie. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.