Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 20 lipca

W piątek na zachodzie będzie pogodnie. W pozostałych częściach kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Na wsi jak w kosmosie. Wyjątkowa inicjatywa w Beskidach

W Sopotni Wielkiej - małej wsi Beskidzie Żywieckim - jest niezwykłe miejsce stworzone przez pasjonatów astronomii - model jednego z modułów międzynarodowej stacji kosmicznej. W specjalnie przystosowanych do misji kosmicznych pomieszczeniach można sprawdzić, jak czuje się astronauta, który leci w kosmos.

Kłopoty Trumpa po spotkaniu z Putinem. Republikanie chcą przesłuchać jego doradców

Gdy w poniedziałek Donald Trump przyjął wersję wydarzeń Władimira Putina, a nie własnych służb, to doprowadził Amerykę do furii. Krytykowali go nawet zwolennicy. Powód? Opinia publiczna uznała, że stanął murem za rywalami - a nawet wrogami - a nie za swoim krajem. Były oskarżenia o zdradę państwową. Teraz amerykański prezydent robi coś, co robi niebywale rzadko: tłumaczy się ze swoich słów i twierdzi, że po prostu źle się wyraził. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Sikorski: Trump traktuje sojuszników tak jak byłe żony

- Skoro prezydent Trump uważa, że bronienie Czarnogóry to jest coś, co może trzeba robić, ale w zasadzie po co nasi synowie mieliby ryzykować życiem w obronie Czarnogóry, to znaczy, że nie traktuje Sojuszu (Północnoatlantyckiego - przyp. red.) poważnie - stwierdził "Faktach o Świecie" TVN24 BIS Radosław Sikorski, komentując wywiad, jaki Donald Trump udzielił Fox News po powrocie z Helsinek. - On traktuje sojuszników tak jak byłe żony. Znaczy: pożytek z nich żaden, narzekają i kosztują. Skoro tak traktuje, to trzeba z tego wyciągnąć wnioski, że jak przyjdzie co do czego, to może nas nie wesprzeć - ocenił.

"Niewykluczone, że za 50 lat nasze wnuki będą jadły pomarańcze spod Grójca lub Krakowa"

- To ciepłe powietrze, które nadpływa znad zwrotnika, dociera do Skandynawii - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Tomasz Zubilewicz z tvnmeteo.pl, komentując anomalie pogodowe w Europie. Zwrócił uwagę, że rekordy ciepła w Europie to kwestia zmieniającego się klimatu, a zmieniający się klimat wpływa nie tylko na pogodę, ale także na zachowanie zwierząt i rolnictwo. - Niewykluczone, że za 50 lat nasze wnuki będą jadły pomarańcze spod Grójca lub Krakowa - spekulował.

Strażacy z OSP podejrzani o podpalenie składowiska opon

Zarzuty spowodowania pożaru składowiska opon w Trzebini, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, postawiła we wtorek prokuratura dwóm mężczyznom. To 22-letni i 28-letni mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. Jeden z nich był, a drugi wciąż jest strażakiem OSP. Obydwaj przyznali się do winy.

Prognoza pogody na czwartek 19 lipca

W czwartek na zachodzie Polski pochmurno i deszcz (10-15 mm). Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie zmienne, miejscami przelotne opady deszczu i burze (5-15 mm i porywy do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 996 hPa.

"Trump nie przejmuje się słowami. Nawet bliscy zwolennicy byli zdumieni"

- Przez ostatnie 24 godziny mieliśmy do czynienia z bardzo silnymi naciskami na prezydenta USA. Celem nacisków było to, żeby prezydent odciął się od słów, które powiedział w Rosji - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Marcin Bosacki, były ambasador RP w Kanadzie. Stany Zjednoczone pozostają ważnym sojusznikiem Polski, ale administracja Trumpa i on sam nie są wiarygodni - dodał. Wiele osób ze sztabu Trumpa musiało się poczuć zdumionych, kiedy usłyszeli słowa, które wypowiedział w Rosji - dodał Bogdan Szafrański, amerykanista.

Prezydencka łaska przed prawomocnym wyrokiem. Echa orzeczenia TK

Czy prezydent może ułaskawić osobę, która nie jest skazana prawomocnym wyrokiem? Zdaniem nowego Trybunału Konstytucyjnego - może ułaskawić każdego na każdym etapie. Ułaskawiony Mariusz Kamiński może spać spokojnie. Wybrani przez PiS sędziowie przyznali rację prezydentowi kandydującemu z list PiS.

Drużynowy pytał o ewakuację dzieci. Usłyszał, że nie trzeba

Uwaga harcerze! Burze naprawdę są groźne i ostrzeżenia warto traktować poważnie. Na Mazowszu drzewo runęło na harcerski namiot. Tylko cudem śpiącym w środku dziewczynkom nic się nie stało. Przed nawałnicą jeden z drużynowych pytał - czy ewakuować dzieci? Ale usłyszał, że nie trzeba.

Prognoza pogody na środę 18 lipca

Na zachodzie kraju wystąpią opady deszczu, a na pozostałych obszarach mogą pojawić się burze. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na zachodzie, do 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.