Najnowsze

Najnowsze

Premier Morawiecki "to projekt polityczny, który prezes PiS realizował długotrwale"

- To nie jest ani przypadek, ani zbieg okoliczności, ani jakiś incydent. To jest pewien projekt polityczny, który szef PiS-u realizował długotrwale, stopniowo i z premedytacją - tak Jan Rokita ocenia zmianę na fotelu szefa rządu. Gość "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS nie wykluczył, że Jarosław Kaczyński może widzieć w osobie Mateusza Morawieckiego swojego następcę. - To zależy do tego czy Morawiecki faktycznie jest w stanie odnieść sukces i jako premier wygrać wybory w 2019 roku - podkreślił. Jan Rokita mówił również o krytyce Donalda Tuska ze strony Unii Europejskiej.

"PiS sprowadził relacje polsko-ukraińskie do jednej kwestii: historycznej"

- PiS sprowadził relacje polsko-ukraińskie do jednej kwestii: historycznej - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były Europoseł Paweł Zalewski. Jego zdaniem polityka zagraniczna nowego rządu się nie zmieni, bo sam premier Morawiecki mówił o "rządzie kontynuacji". - Rząd pani Szydło nie prowadził polityki zagranicznej. Wszystko, co robił, było adresowane do elektoratu PiS w kraju - dodał. - Brak wizji, brak koncepcji - tak expose Morawieckiego w zakresie polityki zagranicznej ocenił drugi gość programu Grzegorz Długi z Kukiz'15.

KRRiT: informacja o rozwiązaniu zgromadzenia pojawiła się o 3:30. Pokazujemy, że to nieprawda

Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji - podkreśla Departament Stanu USA. To najmocniejsze, jak dotąd, dotyczące Polski oświadczenie z Waszyngtonu. Rzeczniczka amerykańskiej dyplomacji mówi o 1,5 mln zł kary nałożonej na nadawcę TVN24 przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. - Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim Polska zdaje się zmierzać - dodaje Departament Stanu.

"Społeczeństwo nie wie, nie ma presji". O tych wydarzeniach ludzie nie dowiedzieliby się bez dziennikarzy

Dziennikarzem Roku w plebiscycie Grand Press został Wojciech Bojanowski, reporter "Faktów" TVN. Ta nagroda jest najlepszym symbolem tego, po co są wolne media. Dziennikarze docierają głębiej i pokazują to, co niektórzy chcą ukryć. Bez wolnych mediów o śmierci w komisariacie nikt by nie usłyszał. A to tylko jedna z wielu historii, o której informowali dziennikarze śledczy.

"Antyeuropejska propozycja". Unijny komisarz krytykuje list Tuska

W czwartek w pierwszą zagraniczną wizytę uda się nowy premier Mateusz Morawiecki. W Brukseli weźmie udział w szczycie Unii Europejskiej. Możliwe, że spotka się również z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, który jest krytykowany przez unijnych komisarzy. Powodem jest jego list w sprawie oceny programu relokacji uchodźców.

Niezwykły pomysł polskich lekarzy. Zorganizowali "chirurgię live"

Niezwykle wydarzenie medyczne. W środę przez internet transmitowane były operacje z kilkunastu szpitali w Europie. Wszystkie zabiegi laryngologiczne odbywały się jednocześnie, a nad całą akcją czuwali chirurdzy z Poznania. Dzięki temu lekarze mogli się razem przez internet wyszkolić.

Prognoza pogody na czwartek 14 grudnia

W czwartek w całej Polsce będzie pochmurno z przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Ponadto trzeba przygotować się na przelotne opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 7 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny. Okresami może osiągnąć w porywach 60-90 km/h. W Tatrach przejściowo halny. Ciśnienie spada i w południe wyniesie 981 hPa.

Tysiące internowanych i czołgi na ulicach. 36 lat temu wprowadzono stan wojenny

36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W niedzielę 13 grudnia 1981 roku generał Wojciech Jaruzelski ogłosił, że wprowadza go na terenie całego kraju. Na ulice wyprowadzono wojsko, milicja internowała liderów "Solidarności". Ku czci ofiar stanu wojennego płoną w Polsce znicze, a pod pomnikami i tablicami pamięci składane są kwiaty.

"Niszczycie demokracje". PiS kontynuuje prace nad zmianami w ordynacji

Sejm zajmuje się zmianami w Kodeksie wyborczym, które zaproponowali politycy PiS. Kilka minut przed planowanym posiedzeniem komisji nadzwyczajnej, wnioskodawcy wycofali się z części kontrowersyjnych zapisów. Opozycja wyzywa, aby wyrzucić projekt do kosza i nie zmieniać ordynacji przed wyborami samorządowymi.

Wojciech Bojanowski Dziennikarzem Roku 2017

Nagrodę Grand Press dla Dziennikarza Roku 2017 otrzymał reporter "Faktów" TVN i TVN24 Wojciech Bojanowski. Na scenie pojawił się ponownie, kiedy ekipa "Superwizjera" TVN odebierała też nagrodę w kategorii Dziennikarstwo Śledcze za reportaż "Śmierć na komisariacie". Ujawniono w nim kulisy tragicznej śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie. Wśród wyróżnionych znaleźli się także inni nasi redakcyjni koledzy - dziennikarze "Superwizjera" Anna Barańska-Całek i Michał Fuja, za reportaż "Jak zamordowano Iwonę Cygan". Grand Press to jedyna nagroda w polskich mediach, którą przyznają sami dziennikarze.

Morawiecki chce walczyć ze smogiem i stawia na węgiel. "Próba pogodzenia wody z ogniem"

Nowy premier stawia na walkę ze smogiem i nie chce rezygnować z gospodarki opartej o węgiel. W swoim expose mówił, że ,"czyste powietrze to wyzwanie cywilizacyjne". Zapowiedział dopłaty dla najuboższych do na przykład termomodernizacji domów. Podkreślał jednocześnie, że węgiel jest podstawą energetyki. Jego rząd nie chce z niego rezygnować. Opozycja i eksperci pytają: jak Mateusz Morawiecki zamierza to połączyć?

Dorn: opowieści o namaszczeniu delfina włóżmy między bajki

Opowieści o namaszczeniu delfina włóżmy między bajki. Dlaczego Kaczyński miałby być jedynym wyjątkiem w historii? - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ludwik Dorn o powołaniu na stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem "czas premier Szydło się skończył", a elektorat PiS jest związany z partią "niezależnie od tego, kto jest premierem".

"Morawiecki ma świadomość, że jest obcym ciałem"

- To było expose wygłoszone do elektoratu i aparatu PiS - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSWiA Ryszard Kalisz. - Mateusz Morawiecki ma świadomość, że jest obcym ciałem - dodał. Drugi gość programu, historyk Zbigniew Girzyński, przekonywał, że Mateusz Morawiecki może równie dobrze sprawdzić się w roli premiera, jak sprawdził się w roli prezesa banku. - Jego doświadczenie zawodowe może być przez inwestorów odczytywane jako dobry sygnał - argumentował były poseł PiS.

"Romantyzm celów, pozytywizm środków". Morawiecki wygłosił expose

Ten rząd nie będzie rządem ideologicznych skrajności, bowiem trzeba łączyć, a nie dzielić, przekonywać, a nie pokonywać - mówił w expose nowy premier Mateusz Morawiecki. Mówił, że nie chce Polski odgrodzonej murem i obiecywał bardzo ambitny rząd. Mówił też o błędach III RP.

Prognoza pogody na środę 13 grudnia

W środę pogodnie, tylko na Podkarpaciu pochmurno i słabe opady śniegu do 3 cm, a pod wieczór więcej chmur z opadami deszczu ze śniegiem na Pomorzu Zachodnim. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu i 4 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami dość silny - w porywach do 60 km/h na Wybrzeżu i Pomorzu.

Od nowego roku miejsca parkingowe będą szersze

Dobre wieści dla kierowców. Od nowego roku - na nowych parkingach - będzie zdecydowanie łatwiej zaparkować samochód. Nowe miejsca mają być szersze o co najmniej 20 centymetrów. Niestety te stare zmienione nie będą.

Europa wiąże duże nadzieje z Mateuszem Morawieckim

Mam nadzieję, że "Polska będzie nadal pozytywną siłą na rzecz integracji europejskiej" - pisze w liście do Mateusza Morawieckiego przewodniczący Komisji Europejskiej, a rzecznik niemieckiego rządu zapewnia o chęci współpracy z nowym starym rządem. Czy nowy premier oznacza nowe otwarcie w Europie? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Atak zimy w Wielkiej Brytanii, lotniska w Londynie zamknięte

We wtorek ma być w Polsce ciepło - jak na grudzień - za to Brytyjczycy przeżywają atak zimy rzadko spotykany na Wyspach. Śnieżyce są tak potężne, że zamknięto nie tylko pięć lotnisk w Londynie, ale nawet część baz sił powietrznych w całej południowej Anglii. Do tego kilkadziesiąt tysięcy domów jest bez prądu. I nie ma wielkiej nadziei na to, że szybko będzie lepiej. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Johnny Hallyday odszedł. Dla Francuzów był ikoną muzyki

Na scenie występował przez 60 lat. Sprzedał 110 milionów płyt. W swoim kraju porównywany był do Elvisa Presleya, a jednak na świecie nigdy nie stał się aż tak wielką gwiazdą. Jak na Francuza miał dość oryginalny pseudonim - Johnny Hallyday - ale kochany był niezmiennie przez ponad pół wieku. Nawet trudno opisać w jak wielką rozpacz wpadli jego rodacy, gdy odszedł. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.