Najnowsze

Najnowsze

Wywiad z Ronanem Bergmanem w "Faktach po Faktach"

Słowa Mateusza Morawieckiego o "żydowskich sprawcach" Holokaustu to nie była pomyłka, on chciał to powiedzieć - mówi izraelski dziennikarz Ronen Bergman, który na konferencji w Monachium zapytał premiera o możliwe skutki nowelizacji ustawy o IPN. Usłyszał odpowiedź, która stała się głośna na świecie. Tym razem z pytaniami do Bergmana zwrócił się dziennikarz TVN24 Jacek Tacik. Cały wywiad w "Faktach po Faktach" TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 25 lutego

W niedzielę pogodnie. Tylko na Pomorzu oraz południowym wschodzie kraju pochmurno i opady śniegu do 2 cm. Temperatura maksymalna od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i -7 stopni Celsjusza w centrum kraju do -2 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Dzień krwiodawstwa dla zwierząt w Łodzi. One też potrzebują pomocy

Psy i koty również mogą uratować życie. W jednej z łódzkich lecznic został zorganizowany dzień krwiodawstwa dla zwierząt, bo krew - tak jak u ludzi - tak i u zwierząt jest niezastąpiona. Szczególnie po wypadkach albo przy nowotworach czy chorobach odkleszczowych. Od kilkunastu lat działają w Polsce banki krwi, ale mimo to jej brakuje.

Pierwsze zarzuty po strzelaninie w Zgierzu

Dwaj obcokrajowcy odpowiedzą za czynną napaść na policjantów. Obaj do winy się nie przyznają. Ich jedenastu kolegów czeka na przesłuchanie. Funkcjonariusze w Zgierzu otworzyli ogień po tym, jak w czasie interwencji w ich stronę poleciały wyzwiska, a później płyty chodnikowe i kamienie.

"Uczymy się żyć jak w wojsku". Ogólnorosyjski zlot "Młodzieżowej armii"

W Rosji w piątek było święto wojska, ale świętowała nie tylko armia. Pod Moskwą zorganizowano pierwszy ogólnorosyjski zlot „Młodzieżowej armii”. To organizacja dla nastolatków, gdzie z bronią w ręku i w mundurach mają uczyć się patriotyzmu. I być kadrowym zapleczem rosyjskiego ministerstwa obrony. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Jeśli chodzi o opinie na temat Polski, sytuacja jest bardzo zła"

Jeśli chodzi o opinie na temat Polski, sytuacja jest bardzo zła - stwierdziła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS europosłanka Danuta Hubner (PO). Jak przyznała, w ostatnim czasie odbyła dużo "bardzo przykrych, bardzo niedobrych rozmów" z zagranicznymi politykami na temat sytuacji w Polsce. - Ciągle jest troska, ciągle jest brak zrozumienia, ciągle jest pytanie "dlaczego?" - powiedziała europosłanka. Jej zdaniem spór wokół nowelizacji ustawy o IPN to "katastrofa, która przyszła w momencie, gdy Europa szykowała się do rozpoczęcia dialogu z Polską". - To jest antypolska ustawa - oceniła Hubner.

"Każdemu sobie to trudno wyobrazić, by nauczyciel miał broń"

To jest jakaś chora logika, że nic się nie da zrobić. Stoją za tym pieniądze - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dr Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej", komentując kwestię bezpieczeństwa w amerykańskich szkołach. Jego zdaniem "dobry człowiek z bronią" nie zatrzyma "złego człowieka z bronią", kiedy dojdzie do strzelaniny w szkole. - Każdemu sobie to trudno wyobrazić, by nauczyciel miał broń - ocenił. Drugi gość programy, były antyterrorysta Jerzy Dziewulski, stwierdził, że wyposażenie nauczyciela w broń nie pomoże, bo ważniejsze jest przygotowanie taktycznie. - Nauczyciel musi potrafić dzieci ze szkoły usunąć i zabezpieczyć sale, żeby sprawca się nie mógł do klasy dostać - ocenił.

Prognoza pogody na sobotę 24 lutego

W sobotę zachmurzenie zmienne i słaby przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od -10 stopni Celsjusza na Podlasiu do -1 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1014 hPa.

MSWiA chce zmian w zasadach prowadzenia zbiórek publicznych. Organizacje samorządowe: zostawmy dobre prawo

Blisko 30 organizacji pozarządowych apeluje do MSWiA, by nie zmieniać przepisów regulujących zbiórki publiczne. Według planowanych zmian resort będzie mógł zablokować każdą, której cel uzna za sprzeczny z zasadami życia społecznego lub naruszający ważny interes publiczny. Ministerstwo tłumaczy, że nowe przepisy to odpowiedź na zbiórkę zarejestrowaną w połowie stycznia przez stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność" i zapewnia, że "proponowane rozwiązanie będzie miało zastosowanie jedynie w sytuacjach nadzwyczajnych". Organizacje pozarządowe pytają, jak szef MSWiA będzie oceniał co jest, a co nie jest zgodne z interesem publicznym.

Zaatakował Annę i Elwirę rozbitą butelką. "Wystraszyłem się"

Rusza proces Sebastiana K, który rok temu w centrum Katowic zaatakował grupę znajomych. Dwie przypadkowe dziewczyny okaleczył rozbitą butelką. Młode kobiety same namierzyły sprawce za pomocą mediów społecznościowych. Sebastian K. jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa, trwałe zeszpecenie i pobicie.

Wielka bójka w barze. W ruch poszły krzesła i stoliki

Bójka w barze w Leeds na północy Anglii. W ruch poszły krzesła i stoliki. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu zainstalowana w barze. Na nagraniu widać jak jeden z mężczyzn rzucił w drugiego szklanką, a po chwili wybucha regularna bitwa. Mężczyźni rzucali krzesłami, a nawet stolikami barowymi. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc w identyfikacji sprawców bójki.

Jak Paryż radzi sobie z walką ze smogiem?

A jak radzić sobie ze smogiem? Polskie miasta muszą się tego uczyć, zagraniczne - mają swoje doświadczenia, jednak nie zawsze udane. Najnowsze informacje w tej sprawie docierają z Paryża. Tamtejsze władze, aby właśnie walczyć ze smogiem i nadmiarem aut, zamknęły bardzo popularną i ruchliwą drogę nad Sekwaną, w zamian tworząc deptak. Efekt? Odwrotny od zamierzonego, bo mieszkańcy są bardzo niezadowoleni, a sąd nie jest przekonany, że to była uzasadniona decyzja. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.