Najnowsze

Najnowsze

Strażacy szukają dawcy szpiku dla chorego kolegi

Alarm w jednostce, bo dawca szpiku potrzebny od zaraz. Koledzy ze straży, dla otuchy, sami ogolili głowy i stają na głowie, żeby pan Sławek stanął na nogi. W niesieniu pomocy to on jest specjalistą, ale teraz sam jej potrzebuje.

Prognoza pogody na wtorek 26 czerwca

Wtorek będzie pochmurny i deszczowy. Mogą wystąpić również burze. Pogodnie będzie jedynie na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 20 stopni Celsjusza w centrum kraju do 24 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, w burzach silny do 80km/h.

Swoich sił próbowało wielu. Konkurs na "Asa Strefy Kibica" rozstrzygnięty

Duch sportowej rywalizacji i niezliczone bramki - jeśli komuś zabrakło tego w meczach naszej reprezentacji, wystarczyło śledzić zmagania polityków, dziennikarzy i gości TVN24 w zmaganiach o miano "Asa Strefy Kibica". Zwyciężył poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Gryglas, ale wszyscy uczestnicy i widzowie świetnie się bawili.

Prognoza pogody na poniedziałek 25 czerwca

Poniedziałek będzie pochmurny z opadami deszczu, a lokalnie mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 19 stopni Celsjusza w centrum kraju do 23 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Oto kandydat PO i Nowoczesnej w Gdańsku. Adamowicz też będzie walczył

Jarosław Wałęsa został wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska. Tym razem Platforma nie poprze Pawła Adamowicza, który jest prezydentem od 20 lat i zamierza walczyć o szóstą kadencję. Z Wałęsą i Adamowiczem zmierzy się między innymi kandydat PiS-u, Kacper Płażyński.

W oku kamery nawet podczas rozmowy ze strażnikiem miejskim

Już nie tylko policjanci, ale także strażnicy miejscy noszą na mundurach kamery. Właśnie dostała je straż w Katowicach. Po co? Żeby można było sprawdzić, jak przebiegała interwencja. Ale znaczenie ma też prewencja. Gdy obie strony widzą kamerę, powstrzymują emocje.

Prognoza pogody na niedzielę 24 czerwca

W Polsce wystąpi zmienne zachmurzenie. Na obszarze kraju wystąpi przelotny deszcz, a na północy mogą pojawić się słabe burze. Temperatura wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Potrzeba 50 tysięcy złotych. Harcerze zbierają na nowe namioty

Żadna z instytucji nie chciała im pomóc w zakupie nowych namiotów, dlatego harcerze z Lublińca na Śląsku wzięli sprawy w swoje ręce i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w internecie. Namioty, które mają, nie są już bezpiecznym schronieniem dla harcerzy. Są dziurawe i przemakają. Mają nawet 20 lat. Żeby wymienić wszystkie zepsute namioty, harcerze muszą zebrać 50 tysięcy złotych.

Na ratunek pies. Dogoterapia przywróci uśmiech na twarzach pacjentów

Badania nie pozostawiają wątpliwości. Towarzystwo psa pomaga w radzeniu sobie z trudnościami w czasie pobytu w szpitalu. Podobne działanie ma śmiech, o który w polskich szpitalach od 19 lat dbają wolontariusze Fundacji Dr Clown. Teraz postanowili połączyć terapię śmiechem i dogoterapię i tak przywracać radość na twarzach chorych dzieci. Projekt został sfinansowany przez "Mars Polska".

Europa zaczyna pękać. Coraz bardziej odczuwalne skutki kryzysu migracyjnego

O tym, że to właśnie kryzys imigracyjny może rozsadzić Unię Europejską, mówimy od lat. Włochy mówią stop i nie wpuszczają do swoich portów statków z imigrantami. Angela Merkel też chce zamknięcia drzwi, bo jej rząd jest na skraju upadku. A Grupa Wyszehradzka z dodatkiem Austrii nie chce nawet brać udziału w rozmowach o rozwiązaniu kryzysu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Krytykując UE bardzo mocno, mam na myśli, że się o nią martwię"

- Musimy naprawić Unię Europejską, Europejczycy muszą się trzymać razem - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były minister finansów Grecji i współzałożyciel ruchu Diem25 Janis Warufakis. Jego zdaniem kryzys finansowy w Europie był skutkiem "złej architektury" UE. - Stworzyliśmy wspólny rynek bez instytucji, które są potrzebne, by ten rynek regulować - przekonywał. W ocenie Warufakisa UE powinna mieć wspólne normy pracy i środowiskowe. - Krytykując UE bardzo mocno, mam na myśli, że się o nią martwię. Nie chcę, żeby się rozpadła, bo wtedy ucierpimy - mówił.

"Policjant zawsze jest na służbie". Dymisje w lubuskiej policji

Kilkanaście dymisji w lubuskiej policji i prokuratorskie śledztwo w sprawie śmierci szefa policyjnych antyterrorystów. Dowódca wypadł przez okno w czasie imprezy kadry kierowniczej. - Czas wolny niczego nie tłumaczy, policjant zawsze jest na służbie - grzmi minister Brudziński.