Najnowsze

Najnowsze

Rasistowski atak w Łodzi. Pomógł policjant po służbie

Agresja, alkohol i atak. Dialio mieszka w Polsce już kilka lat, ale czegoś takiego nie przeżył nigdy. Posypały się na niego nie tylko wyzwiska, posypały się też ciosy. Dwie kobiety były wyjątkowo agresywne, a ich obelgi rasistowskie. Gwinejczykowi pomógł policjant w cywilu, napastnikom może pomóc tylko adwokat, bo już siedzą w areszcie.

Prognoza pogody na piątek 27 kwietnia

W piątek na Pomorzu Zachodnim, Suwalszczyźnie i Mazurach miejscami słaby przelotny deszcz. Wszędzie indziej w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1004 hPa.

Rusztowanie runęło na plac zabaw

Do niebezpiecznego wypadku doszło w Płońsku, w województwie mazowieckim. Na zdjęciach, które otrzymaliśmy na Kontakt24 widać rusztowanie leżące między blokami. Spadło w środę po południu podczas wichury. Przyjechali strażacy, którzy potwierdzili, że nikomu nic się nie stało oraz policja. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zbada, jak mogło dojść do przewrócenia się konstrukcji.

Pracownicy ubojni mieli znęcać się nad zwierzętami. Ruszył proces

Przed sądem w Stargardzie zaczął się proces dwunastu pracowników ubojni, którzy mieli się znęcać nad zwierzętami. Trzynasty przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Według prokuratury, podczas rozładunku świni i krów oskarżeni kopali je, bili kijami, młotkami i łańcuchami, a także używali w niedozwolony sposób poganiacza elektrycznego, co zostało nagrane przez obrońców zwierząt.

Siostry z sercem na dłoni i pingwinem w ręku

Kup maskotkę, a pomożesz wykończyć i wyposażyć dom niepełnosprawnych nastolatków, pomożesz spełnić ich marzenia. Uśmiechnięte zakonnice podbijają internet, oby ludzie dobrej woli podbili ceny za pingwiny.

Chcą referendum w sprawie niepodległości Kalifornii. Inicjator akcji wyjechał do Rosji

Szósta gospodarka świata chce niepodległości. Kalifornijczycy po raz kolejny zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum, by odłączyć się od Stanów Zjednoczonych. Będzie to już dwusetna taka próba w historii. Jednak tym razem ma być inaczej, bo tak wielkich różnic między polityką stanu Kalifornia, a Białym Domem dawno nie było. Ale sam pomysł akurat tego referendum wcale nie musiał zrodzić się w Ameryce. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Psychoterapeuta: Medycyna czasem się myli. Prawnik: ile cierpienia ryzykujemy?

Wychodząc poza ramy swojego zawodu, wiem jedno: medycyna (czasem - przyp. red.) się myli - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Robert Rutkowski, psychoterapeuta, komentując sprawę Alfiego Evansa. - Ja sam postawiłbym się w sytuacji nie rodziców, a dziecka - stwierdził z kolei mecenas Piotr Kaszewiak. - Ile cierpienia ryzykujemy, licząc na cud? - pytał.

Schnepf: Polska znajdzie się na liście Departamentu Stanu

Administracja amerykańska nie będzie siłą sprawczą. To nasza suwerenna, polska decyzja, co stanie się z tymi majątkami, które zostały. Czy będzie jakaś ustawa o zwrocie mienia, czy też nie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ryszard Schnepf, komentując przyjęcie przez Kongres ustawy nr 447, zwanej "aktem sprawiedliwości". Zdaniem byłego ambasadora RP w USA ustawa, która ma sprawić, że ocaleni Holocaustu lub ich spadkobiercy będą mogli odzyskać rekompensatę za utracone mienie "jest przykra", "buduje atmosferę niepewności wobec Polski" i "tworzy nam niedobrą markę i tym należy się przejmować". - Myślę, że powinniśmy się odnieść do niej z szacunkiem - ocenił dyplomata i dodał, że Trump "z całą pewnością ją podpisze".

Kolejne spotkanie i kolejne fiasko rozmów. Protest w sejmie trwa

Spotkanie na szczycie w sejmie i szczyt emocji wokół sejmu. Pani minister przyjeżdża do protestujących matek niepełnosprawnych, ale to oznacza tylko rozmowę, a nie rozwiązanie. Pieniędzy na postulaty nie będzie, dodatkowego posiedzenia Sejmu też nie. Wicemarszałek Terlecki jest nieugięty i zdziwiony, że "tak bardzo można nie mieć serca, żeby niepełnosprawnych tyle w sejmie trzymać".

Prognoza pogody na czwartek 26 kwietnia

W czwartek w całym kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na Pomorzu po południu mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 70km/h.

Migalski o sejmowym proteście: nikt nie ma pomysłu na to, jak sobie poradzić z problemem

- PiS rozpętało gigantyczną demagogię socjalną i w czasie, kiedy byli w opozycji, nie bali się sięgać po żaden z argumentów, żeby tylko tym, którzy wówczas rządzili, dowalić - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów, komentując sejmowy protest opiekunów osób niepełnosprawnych. - Kto mieczem wojuje, od miecza ginie - skwitował. - Tu nie ma żadnej obrony stanowiska rządu - ocenił politolog dr Marek Migalski. - Najważniejsze jest to, że nikt nie ma pomysłu na to, jak sobie poradzić z problemem - dodał.

Lewicki: Trump musi zrozumieć, że prawdziwego przeciwnika ma w Moskwie

- To jest logika wrastania w urząd - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS amerykanista prof. Zbigniew Lewicki, komentując fakt, że Donald Trump pogłębia swoje relacje z europejskimi politykami, zwłaszcza Emmanuelem Macronem i Angelą Merkel. Zdaniem Lewickiego Europa to dla Ameryki naturalny sojusznik ze względu na wspólne wartości. - Trump musi to zrozumieć, że nie może walczyć z całym światem, że ma prawdziwego przeciwnika w Moskwie i że ma bardzo wątpliwego partnera w Pekinie - ocenił.