Najnowsze

Najnowsze

Przyszłe mamy z cukrzycą mogą korzystać z pomp insulinowych dzięki pomocy WOŚP

Już w niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Kto jak nie ci którym orkiestrowe granie już pomogło powiedzą o tym, jak te zbiórki są ważne. To na przykład przyszłe mamy chorujące na cukrzycę, które mogą korzystać nieodpłatnie z osobistych pomp insulinowych.

WOŚP gra od ponad ćwierćwiecza i nie zamierza przestać

Styczniowy kalendarz trudno sobie wyobrazić finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki niej zebrano już ponad 825 milionów złotych, za które kupiono blisko 50 tysięcy urządzeń medycznych. To wymierne efekty, ale też poczucie, że duch jedności ma się dobrze!

Prezydent USA sprawdza swoją kondycje zdrowotną

Amerykański obyczaj, który mógłby zmienić bieg wydarzeń w polityce wielu państw, gdyby wszędzie został wprowadzony. Jest to bardzo ciekawe co by wynikło z przebadania przez lekarzy rządzących nami polityków. W USA raz w roku takie badania są obowiązkowe dla prezydentów. Co ciekawe wielu poprzedników Trumpa sporo przed swoimi rodakami w tej materii ukrywało. Wielu Amerykanów bardzo długo nie miało pojęcia, że Franklin Delano Roosevelt jest sparaliżowany od pasa w dół, John Kennedy tylko niewielu przyznawał, że w całym swoim dorosłym życiu nie pamięta nawet jednego dnia bez bólu, czego nie uśmierzały nawet gigantyczne ilości środków przeciwbólowych. Tuż po odejściu z Białego Domu, u Ronalda Reagana stwierdzono chorobę Alzheimera. Teraz na badania do wojskowego szpitala Walter Reed pod Waszyngtonem przyjechał Donald Trump. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Zalewski: Polska pozycja w Unii Europejskiej jest drastyczna

- Nie dlatego, że artykuł 7 został uruchomiony Polska nie dostanie tych pieniędzy, które powinna dostać z budżetu, który właśnie zaczął być negocjowany w UE. Problem polega na tym, że Polska pozycja w Unii Europejskiej jest drastyczna - powiedział Paweł Zalewski, były eurodeputowany PO w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS. Drugi gość rozmowy, prof. Tadeusz Iwiński z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, mówił o problemie reputacji Polski w Unii. - Stara maksyma mówi, że zaufanie traci się szybko, a zyskuje powoli. My straciliśmy reputację. Nie wystarczy ubrać się w dobry garnitur i mówić dwoma, trzema językami, by zrobić dobre wrażenie. My naruszamy naszą własną konstytucję - podkreślił.

"Środowisko wewnątrz Hollywood wiedziało o wielu rzeczach"

- Trzeba przyznać, że Tom Hanks jest jednym z tych mężczyzn, który wspiera kobiety w Hollywood - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Dorota Warakomska z radia TOK FM. Odniosła się w ten sposób do nierównych płac w Hollywood i ostatniej gigantycznej różnicy wypłat dla Marka Wahlberga i Michelle Williams. Dziennikarka dodała, że aktorki już od kilku lat mówiły o tym, że mniej zarabiają. Warakomska mówiła też o problemie molestowania seksualnego w Hollywood i akcji #MeToo. - Środowisko wewnątrz Hollywood wiedziało o wielu rzeczach - podsumowała. Odniosła się także do listu podpisanego przez między innymi Catherine Denevue, broniącego "prawa do podrywu".

Komisja weryfikacyjna ma dostać nowe uprawnienia

Doprowadzenie siłą przed komisję, wyższe grzywny oraz możliwość zwrócenia się do prokuratora, aby ten przeprowadził czynności doprowadzenia na rozprawę. Komisja zajmująca się reprywatyzacją w Warszawie ma nowe i szersze uprawnienia. Zdaniem opozycji, organ ten cały czas jest niekonstytucyjny.

Prognoza pogody na sobotę 13 stycznia

W sobotę na południu słabe opady śniegu ziarnistego lub marznącej mżawki powodującej gołoledź. Rano mglisto. Poza tym dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, umiarkowany i wschodni.

Sędzia Dariusz Zawistowski odchodzi z Krajowej Rady Sądownictwa

Dariusz Zawistowski był przewodniczącym, ale teraz protestuje. Od poniedziałku nie będzie szefem Krajowej Rady Sądownictwa, bo już od wtorku będzie nowa ustawa, a ta - zdaniem sędziów - jest niezgodna z konstytucją. Nową KRS wybiorą politycy w Sejmie i może być tak, że zrobi to tylko partia rządząca.

"Można przyjąć 10 uchodźców i zdjąć z siebie krytykę"

Można zastosować taki manewr jak wiele krajów. Przyjąć 10 uchodźców i zdjąć z siebie krytykę. Tak robi wiele krajów - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BIS Piotr Strzembosz z Prawicy RP. Dodał, że uchodźcom "trzeba pomagać na miejscu, bo to jest tańsze". - To, czego Unia od nas oczekiwała, to nie właśnie humanitarnej pomocy (...) Tu był problem przepełnionych obozów w krajach członkowskich UE - powiedział drugi gość programu Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów.

"Do oceanu co minutę trafia cała ciężarówka plastiku"

- To jest zapewnienie Brytyjczyków o tym, że brexit nie oznacza rezygnacji z ekologii. Unia Europejska to światowy lider jeśli chodzi o różne inicjatywny ekologiczne - mówił Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marek Józefiak z Greenpeace Polska. Ekspert koalicji odniósł się do walki z plastikiem w Wielkiej Brytanii. - W przypadku plastikowych torebek problem jest taki, że plastik jest później ciężko odzyskać, bo się wyrzuca w plastikowej torebce na przykład szkło i to nie idzie później do recyklingu - zwracał z kolei uwagę drugi gość programu Ignacy Morawski, ekonomista. Dodał, że w Polsce problemy środowiska wynikają między innymi z zanieczyszczań kraju smogiem, gdzie na walkę z nim "trzeba wydać kilkaset miliardów złotych w przeciągu 15 lat".

Kary, krytyka, tłumaczenia i przeprosiny. Czarny dzień dla opozycji

Konsekwencje, kary, wzburzenie i przeprosiny. Przez opozycję przepadł obywatelski projekt łagodzący przepisy aborcyjne. Platforma Obywatelska wyrzuca trojkę posłów z partii. Z Nowoczesnej posłowie odchodzą sami. Swoją decyzję zawieszania członkostwa tłumaczą tym, że partia zawiodła nie tylko kobiety, ale również własnych członków. Kiedyś był wielki Czarny Protest, dziś czarny dzień dla opozycji.

Jagience pomógł sprzęt od WOŚP. Teraz sama rusza pomagać

Sama wygrała życie, teraz walczy dla innych. Jagna ma dopiero siedem lat i to są lata spędzone głównie na szpitalnych korytarzach. To właśnie tam będzie zbierała na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bo gdyby nie akcja stworzona przez Jurka Owsiaka, nie byłoby księżniczki o wielkim sercu.

Prognoza pogody na piątek 12 stycznia

W piątek na ogół pochmurno. Nieco rozpogodzeń we wschodniej części Polski. Na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku stopniowy zanik opadów. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.