Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 17 lipca

We wtorek przelotny deszcz i burze (10-30 mm opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 992 hPa.

Dowódca amerykańskich nurków: liczyliśmy się ze śmiercią pięciu chłopców

Jeszcze trzy dni i chłopcy będą mogli opuścić szpital. Dzikie Dziki i ich trener czują się coraz lepiej. Na tyle dobrze, że mogą poznać kolejne szczegóły akcji ratunkowej. Także dramatyczne. Członkowie tej wyjątkowej ekipy nurków wyznają, że nie mogli dać po sobie poznać, że liczą się z tym, iż w akcji może zginąć nawet pięciu chłopców.

Pielęgniarki w szpitalu klinicznym w Lublinie wracają do pracy

Po tygodniu protestu w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie jest porozumienie z pielęgniarkami i nadzieja na lepsze warunki pracy, choć spór jeszcze trwa. To dobra wiadomość dla pacjentów. Nie będą już odsyłani z kwitkiem. Szpital wraca do pracy pełną parą.

Prognoza pogody na poniedziałek 16 lipca

W poniedziałek przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Tylko na zachodzie Polski pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, północny.

Sędziowie protestują przeciwko "czarnej liście" Pawłowicz

Nie mamy zaufania do rzetelności procedury nominacyjnej w Krajowej Radzie Sądownictwa - ogłosiło Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia", które już wcześniej się niepokoiło tym, że sędziów do KRS-u wybierali politycy. Teraz to politycy przynoszą czarne listy tych sędziów, którym awans się nie należy.

Prognoza pogody na niedzielę 15 lipca

W niedzielę na zachodzie będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Wakacje w ciszy i bez alkoholu? Na taki pomysł wpadli w hiszpańskim kurorcie

Hiszpański kurort stawia na nowy rodzaj turystyki. Cichy i bez alkoholu. Tego chcą mieszkańcy, którzy mają dość głośnych i pijanych turystów, oraz imprez do rana. Władze poparły pomysł i wprowadziły zmiany. W miasteczku pojawiły się kamery i patrole z psami. Głośni turyści mają być pokojowo zachęcani do ciszy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Angela Merkel robiła wrażenie. Niejeden facet czułby, że musi odparować"

- Wydaje mi się, że proces "obróbki dyplomatycznej" Donalda Trumpa zaszedł daleko, bo jednak podpisał ostre stanowisko w sprawie Krymu - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS politolog i były wiceszef MSZ Paweł Kowal, komentując wizytę amerykańskiego prezydenta w Europie. Jak mówił, na szczyt w Brukseli Trump "przyjechał naburmuszony, od kilku dni prowokował wyraźnie Angelę Merkel". - Trzeba powiedzieć, że Angela Merkel robiła duże wrażenie, wytrzymując to nerwowo, ponieważ niejeden facet, jako przywódca, po prostu czułby, że musi odparować - powiedział Kowal. - Ze względu na charakter Donalda Trumpa ten osobisty kontakt odgrywa ogromną rolę, ponieważ trzeba jakoś zapanować nad jego nastrojami - uważa. Jego zdaniem "można powiedzieć, że przegranym tego szczytu będzie chyba Władimir Putin". W ocenie drugiego gościa programu, Marka Migalskiego, politologa z Uniwersytetu Śląskiego, Trump "robi wszystko tak, jak nie zrobiłby tego Obama, albo jak Obamie się nie udało". Politolog "bałby się takiego sukcesu w rozmowie z Putinem, jaki zanotował Trump i Ameryka w rozmowach z Kimem", bo "to Korea Północna odniosła konkretne i realne korzyści" z tego spotkania.

Spotkanie z królową Elżbietą to "osiągnięcie" dla Trumpa

- To nie jest znaczące spotkanie - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Wiesław Gałązka, doradca ds. wizerunku, komentując piątkowe spotkanie Donalda Trumpa i królowej Elżbiety II. Jak tłumaczył, królowa panuje, ale nie rządzi, więc spotkanie nie miało znaczenia politycznego, ale miało znaczenie wizerunkowe. - To było jakieś osiągnięcie dla Donalda Trumpa, który uwielbia się wszędzie prezentować. Będzie mógł twittować, pokazywać zdjęcie z królową - stwierdził.

Prognoza pogody na sobotę 14 lipca

W sobotę przelotny deszcz i burze (do 15 mm opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Tylko w województwach zachodnich pogodnie. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe 999 hPa.

KE wyjaśnia niedyspozycję Junckera

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podczas szczytu NATO w Brukseli miał wyraźne problemy z przemieszczaniem się, a pomocy udzielało mu wielu uczestników szczytu. Nagranie wzbudziło niemałe kontrowersje i spekulacje na temat stanu jego zdrowia. Teraz pojawiło się oficjalne wyjaśnienie. Powodem trudności z chodzeniem, a nawet staniem, jest rwa kulszowa - wyjaśnia Komisja Europejska.