Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 10 maja

W czwartek na południu i zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu i lokalnie burze z gradem. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany południowo-wschodni. Jego prędkość w porywach burzowych wyniesie do 90 km/h.

15 ton czekolady na autostradzie. Służby miały ręce pełne roboty

To nie była łatwa akcja. Kilkanaście ton mlecznej czekolady rozlało się na autostradzie A2 między Wrześnią a Słupcą w Wielkopolsce. Kierowcy utknęli w kilkukilometrowym korku, a służby w zastygającej czekoladowej masie. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, ale czyszczenie jezdni zajęło dużo czasu.

Smolar: na spór wokół Pomnika Katyńskiego wpłynęła ustawa o IPN

- Oni po prostu zmienili plany zagospodarowania, park chcą tam założyć - przekonywał w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prezes Fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar, komentując plany przeniesienia pomnika katyńskiego z prominentnego miejsca na placu w Jersey City. Jednak mówiąc o sposobie, w jaki burmistrz uzasadniał swoją decyzję, stwierdził, że "nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jest to związane z sytuacją, jak została wytworzona przez zmianę ustawy o IPN-ie". - To jest poważny problem polityczny dla Polski i Polonii - ocenił.

Ostre wypowiedzi, unikanie spotkania i frustracja. "Niech nas wsadzą do gazu"

Posłowie partii rządzącej pracują nad ustawami, ale niepełnosprawnych i ich rodziców omijają szerokim łukiem. Posłanka Krynicka straszy protestujących paragrafami, poseł Pięta Strażą Marszałkowską, a poseł Żalek wątpi, czy protestujący uczciwie wydaliby 500 złotych dodatku pielęgnacyjnego. Ostatnie wypowiedzi polityków partii rządzącej budzą frustrację niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Ratownicy w Zofiówce odebrali sygnał radiowy

Ratownicy pracujący w kopalni Zofiówka namierzyli sygnał radiowy, który może wysyłać górnicza lampa należąca do jednego z trzech zaginionych górników. Na głębokości 900 metrów trudno jednak dokładnie zlokalizować źródło sygnału.

Zatrzymywali się gdzie popadnie, bo padał deszcz. "Karygodne"

Ten film powinien obejrzeć każdy kierowca, bo pokazuje jak nigdy nie należy zachowywać się na autostradzie. Podczas ulewy kierowcy zaczęli zatrzymywać się na pasie zieleni, po lewej i po prawej stronie jezdni i pod estakadami. Ktoś był pierwszy, kolejni popełniali ten sam błąd.

Otwarcie z pompą. Pierwsza strzelnica z rządowego programu gotowa

Jeszcze nie wiadomo, czy to będzie strzał w dziesiątkę, ale projekt "Strzelnica w każdym powiecie" przeszedł z fazy planów do realizacji. Strzelnicę "Anna" otwarto na Podkarpaciu, w bastionie PiS. Pierwszy strzelał szef kancelarii premiera, a matką chrzestną została posłanka PiS Anna Schmidt-Rodziewicz.

Prognoza pogody na środę 9 maja

W środę w województwach północnych zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju przelotny deszcz i burze (opady 10-30 mm, porywy wiatru 60-90 km/h, grad). Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza w Małopolsce do 30 stopni Celsjusza na Kujawach. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe 998 hPa.

Kolejna kadencja Putina. "Taki stan rzeczy, który może istnieć bardzo długo"

Rosja jest krajem politycznie bardzo stabilnym - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Jan Rokita, komentując fakt, że Putin przez czwartą kadencję zajmie fotel prezydenta. - Putin zaprowadził system miękkiej tyranii - wyjaśnił komentator i dodał, że "jest to tyrania bardzo łagodna", bo ma ogromne poparcie społeczne oraz "w gruncie rzeczy istnieje dość szeroka wolność słowa". - To jest taki stan rzeczy, który może istnieć bardzo długo, w którym władza jest zdolna do skutecznego zadbania o swoją pozycję, a opinia publiczna jest zadowolona, że nie jest ostrzej". - Moim zdaniem wcale nie jest tak oczywiste, że nie znajdzie jakiegoś konstytucyjnego sposobu, żeby za 6 lat przedłużyć swoją władzę - ocenił gość programu. - Na tle straszliwych tyranów, a nawet na tle reżimu chińskiego, to Putin jest władcą oświeconym, a Rosja jest krajem umiarkowanym, nie radykalnym. Jeśli nawet czasem zdarzy się morderstwo polityczne z inicjatywy władz, to jednak jest to pewnego rodzaju wyjątek - stwierdził i dodał "w Rosji jest znacznie gorzej niż myślą Rosjanie, ale znacznie lepiej niż piszą zagraniczne media".