Najnowsze

Najnowsze

"Jakim prawem partyjny notabl siedzący w Warszawie ma decydować o mojej pensji?"

Samorządowa reakcja na zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent Nowej Soli oficjalnie pyta, dlaczego to prezes PiS ma decydować o jego pensji i dlaczego kosztem samorządowców próbuje ratować partyjne sondaże. "Jakim prawem partyjny notabl siedzący w Warszawie ma decydować o mojej pensji - moi mieszkańcy, mojego miasta powinni o tym decydować" - argumentuje samorządowiec.

Cypr w cieniu możliwego konfliktu

Zaledwie 100 kilometrów - tylko tyle dzieli wybrzeże Syrii od plaż na Cyprze. Gdy patrzymy na mapę, ta odległość zdaje się być jeszcze mniejsza. Maleńka wysepka leży w pobliżu rosyjskich portów wojskowych, a tuż obok płyną amerykańskie niszczyciele. Sam Cypr też może być celem, bo to tam znajdują się na przykład brytyjskie bazy. Gdyby to z nich wyleciały samoloty atakujące cele w Syrii, to Rosja w odwecie mogłaby zaatakować lotniska. Czy tysiące turystów powinny szybko wracać z wyspy, czy nic im nie grozi? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Gdzie Rosjanie stacjonują w Syrii?

Amerykański atak na Syrię musi być przeprowadzony z chirurgiczną precyzją. W każdej ważniejszej bazie wojskowej są Rosjanie. Nawet najmniejsza rakieta mogłaby okazać się zagrożeniem. Śmierć rosyjskiego żołnierza byłaby jednoznaczna z zaostrzeniem relacji na linii Moskwa - Waszyngton. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Prof. Weiss: mam nadzieję, że ustawa o IPN tylko tymczasowo zaszkodziła relacjom Polski i Izraela

- Ta ustawa, nowelizacja IPN zmieniła sytuację polityczną między narodami, między krajami - przyznał w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Szewach Weiss i dodał, że "zaszkodziła" bilateralnym relacjom. Gość programu ma nadzieję, że "tymczasowo". - Marsz Żywych jest symbolem i znakiem, że my nie chcemy się pożegnać - stwierdził. Zdaniem byłego ambasadora Izraela w Polsce taka forma pamięci jest bardzo ważna "żeby nie zgasić marszu do normalności".

Gen. Dukaczewski: nawet precyzyjne ataki nie będą chirurgiczne

- Atak Amerykanów mógłby objąć po pierwsze obiekty, w których produkowana jest broń chemiczna oraz lotniska, z których wyprowadzono ewentualny atak lub skąd środki chemiczne były transportowane - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef Wojskowych Służb Informacyjnych gen. Marek Dukaczewski, komentując możliwość zbrojnego ataku USA na reżim Baszara el-Asada. - Nawet precyzyjne ataki, które miałyby zniszczyć konkretne obiekty, nie będą absolutnie chirurgiczne - uważa generał.

W "Czarno na Białym" o szczegółach smoleńskiego śledztwa

Antoni Macierewicz powtarza "zamach", ale w opinii biegłych prokuratury, "zamachu" ani śladu. Reporter "Czarno na Białym" dotarł do informacji z akt smoleńskiego śledztwa. Zdanie po zdaniu analizuje tezy biegłych i centymetr po centymetrze pokazuje, jak po uderzeniu w drzewo rozpadało się skrzydło tupolewa. Znacznie więcej w czwartek o 20.30 w TVN24.

Prognoza pogody na piątek 13 kwietnia

W piątek na północnym-wschodzie kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste oraz opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 24 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h. W czasie burz wiatr do 80 km/h.

Unikalne zdjęcia z wyprawy na K2

Zdjęcia, które wykonał dronem Maciej Siemaszko, operator "Faktów" TVN, który razem z reporterem Robertem Jałochą był w bazie pod K2, pokazują górę, bazę, himalaistów podczas trekkingu, czyli wszystko związane z Narodową Wyprawą na K2.

Lista potencjalnych celów jest długa. Gdzie mogą uderzyć Amerykanie i sojusznicy?

Składy broni chemicznej, bazy wojskowe, lotniska, a może nawet gmachy rządowe i rezydencje dyktatora - lista potencjalnych celów jest długa. Ameryka wraz z sojusznikami - przede wszystkim Wielką Brytanią i Francją - chcą odpowiedzieć na atak na cywilów bronią chemiczną w Syrii. Zdjęcia duszących się dzieci, tak jak rok temu, bardzo poruszyły Donalda Trumpa. Donald Trump Asada nazywa "zwierzęciem" i nie może zrozumieć dlaczego Moskwa go popiera. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Jest ogromne ryzyko czarnego scenariusza"

Możemy to różnie nazywać, możemy mówić o owej zimnej wojnie - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS gen. Stanisław Koziej. Zdaniem byłego szefa BBN istnieje ryzyko, że konflikt syryjski "rozleje się". - Jest ogromne ryzyko czarnego scenariusza - ocenił generał. Zdaniem płk Krzysztofa Przepiórki "Rosjanie nie odpuszczą sobie Syrii, dlatego że cała infrastruktura militarna, która jest na wybrzeżu - to jest baza morska dla Rosjan". W opinii eksperta krok militarny Trumpa będzie "reakcją trochę spóźnioną", bo "al-Asad jest ubezwłasnowolniony przez Rosjan".

Szef Goldman Sachs dla TVN24 BiS: w Polsce możemy znaleźć talenty

Światowa gospodarka radzi sobie dobrze, lepiej niż oczekiwano - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Lloyd Blankfein, dyrektor generalny Goldman Sachs, komentując prognozy biznesowe. Zdaniem gościa programu to "polityka jest źródłem wielu ryzyk na świecie". W opinii Blankfein'a wielki kryzys z 2008 roku się nie powtórzy, bo - parafrazując Marka Twain'a "historia się nie powtarza, lecz rymuje".

Niższy wyrok dla bombera z Wrocławia. Prokurator: jestem zdumiony

15 lat więzienia dla bombera z Wrocławia. Sąd Apelacyjny obniża wyrok i tłumaczy, że Paweł R. nie do końca chciał zabić. Mężczyzna dwa lata temu wniósł bombę do miejskiego autobusu i zostawił obok wózków z dziećmi. Gdyby ładunek zadziałał prawidłowo, mogłoby zginąć kilkadziesiąt osób.

"Mam nadzieję, że moja historia przestrzeże inne kobiety"

Młoda kobieta obita jak treningowy worek. Złamany nos, rozcięty łuk brwiowy, wykręcone ręce i siniaki to pamiątka po jej chłopaku - trenerze samoobrony. Pani Katarzyna pokazuje jak teraz wygląda, przyznaje, że wcześniej bała się odejść i apeluje: Dziewczyny, nie czekajcie. Od razu reagujcie.

Prognoza pogody na czwartek 12 kwietnia

W ciągu dnia będzie pogodnie, ale wieczorem na zachodzie i południowym zachodzie pojawią się burze. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni i umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych osiągnie prędkość do 60 km/h.

Drogowcy na ratunek ropuchom. Pomagają płazom przejść przez ulicę

Człowiek w służbie przyrody. Razem z nadejściem ciepłych dni nadeszła też pora dla ropuch szarych na poszukiwanie lepszych warunków do życia. Płazy muszą pokonać ruchliwą ulice, żeby dostać się do jeziora. Mają jednak profesjonalną pomoc. Pracownicy szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wzdłuż jezdni ustawili siatkę, wykopali dołki, a teraz przenoszą na drugą stronę ulicy żaby, które do nich wpadły. W ten sposób ratują je przed śmiercią pod kołami rozpędzonych samochodów. W zeszłym troku uratowali w ten sposób 2,5 tysiąca osobników.

"Liczy się czas, a my ten czas tracimy". Słupkowy absurd w Poznaniu

Osiedle w Poznaniu zamknięte dla służb - mówią ratownicy medyczni i publikują zdjęcia słupków, które w teorii miały im pomóc. W praktyce wyszło inaczej. Gumowe zapory odgradzające tak zwane koperty od pozostałych miejsc parkingowych, odgrodziły je skutecznie. Zaparkować na nich nie mogą nie tylko mieszkańcy osiedla, ale i kierowcy karetek.

Schnepf: gra jest o coś większego niż skarcenie reżimu Asada

- Gra jest o coś większego niż skarcenie reżimu Asada za użycie broni chemicznej. To jest gra o Bliski Wschód i odsunięcie wpływów Iranu i Rosji z tego regionu. Mówimy tu o polityce globalnej - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były ambasador RP w USA Ryszard Schnepf, komentując sytuację wokół Syrii. - Spodziewam się, że nie będzie odwetu rosyjskiego. Myślę, że Bliski Wschód jest jednak w rękach Zachodu - dodał, choć zaznaczył, że skupienie zainteresowania USA w tym rejonie może okazać się "niebezpieczne dla naszego regionu". - Trzymajmy kciuki za to, że Donald Trump będzie przywódcą wolnego świata - stwierdził z kolei Michał Baranowski, dyrektor German Marshall Fund. - Sprawa budowana jest na forum ONZ, ale nie możemy się spodziewać konsensusu dyplomatycznego. Rosjanie i najprawdopodobniej Chińczycy to zablokują - uważa ekspert.