Najnowsze

Najnowsze

Marzyły o placu zabaw. Dzieci napisały petycję do wójta

To się nazywa wziąć sprawy w swoje ręce. Dzieciaki z pomorskich Chojniczek nie mogły się doczekać budowy placu zabaw. Postanowiły więc interweniować u samej góry. Napisały petycję do wójta. Daleko jej do pisma urzędowego, kilka błędów ortograficznych się zdarzyło, ale jest szczera, autentyczna i sympatyczna. Wójt nie mógł powiedzieć "nie".

Bójka z użyciem siekier i maczet. Dwie ofiary śmiertelne, sześć osób z zarzutami

Dwie ofiary śmiertelne, ośmiu mężczyzn zatrzymanych, sześciu z zarzutami - tak zakończyła się krwawa bójka w gminie Złotniki Kujawskie. Dwie grupy uzbrojone w siekiery i pałki starły się tuż przed świętami. W w zdarzeniu uczestniczyło kilkanaście osób. Nie wiadomo na razie, co było powodem bójki. Wiadomo, że grupy były skonfliktowane. Śledztwo prowadzi prokuratura w Inowrocławiu.

Kto ma wpływ na kluczowe decyzje w państwie?

Kto ma obecnie największy wpływ na kluczowe decyzje w państwie? - takie pytanie usłyszeli ankietowani w badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Blisko 2/3 badanych wskazało na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Bokserki czy slipy?". Książę przepytywał byłego prezydenta

Poznaliśmy treść wywiadu, który brytyjski książę Harry jeszcze we wrześniu przeprowadził z byłym amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą. Rozmowa między członkiem rodziny królewskiej i byłym prezydentem była bardzo swobodna. Dlatego pojawiły pytania związane z tym, czy Obamowie zostaną zaproszeni na ślub księcia Harrego. A z kolei rodzi obawy o możliwy dyplomatyczny zgrzyt.

"Zachód upomina się o Polskę jako członka swojej rodziny"

- Polska rzeczywiście w tej chwili szkodzi sama sobie. Nie ma żadnego geopolitycznej konieczności, aby dławić polską demokrację - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Janusz Lewandowski komentując spór na linii Warszawa-Bruksela. - Demokratyczny Zachód upomina się o Polskę jako członka swojej rodziny. Upomina się w imię wartości - dodał były unijny komisarz.

"Mowa PiS-u jest absolutnie zwycięska"

- Polska w Unii jest mocna zakorzeniona. Pytanie czy łatwo jest ją stamtąd wyjąć - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS profesor Andrzej Rychard komentując spór na linii Warszawa-Bruksela. Z kolei prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, wskazał na zwycięstwo narracji rządzącej partii. - Mowa PiS-u jest absolutnie zwycięska - ocenił. Jego zdaniem sytuacja polityczna w Polsce jest odbiciem kryzysu demokracji i wzrostu poparcia dla populistów w wielu rejonach świata. Goście programu komentowali również wyniki ostatnich sondaży Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24.

"Imperium ludzi ministra". Szyszko ma mieć swoje specsłużby

Czy powstanie specjalna grupa do obrony przyrody? Czy będzie uzbrojona? Czy będzie miała specjalne pościgowe drony? Plany Ministerstwa Środowiska opisała "Gazeta Wyborcza", która podaje, że nowa Agencja Bezpieczeństwa Ekologicznego ma mieć szerokie uprawnienia. Rzecznik Ministerstwa Środowiska z jednej strony zaprzecza, a z drugiej strony odsyła do komunikatu, którzy potwierdza, że trwają wstępne prace nad powołaniem służby.

Zamiast wyrzucić, można się podzielić. Akcja w całej Polsce

Kto się w ostatnich dniach najadł się do syta - a może i przejadł - niech zajrzy do lodówki, a potem na stronę podzielmysie.pl. Do czwartku w 50 miastach można podarować jedzenie zamiast wyrzucać. Do specjalnych jadłodzielni przychodzi mnóstwo osób, u których na wigilijnym stole nie było niczego.

Prognoza pogody na czwartek 28 grudnia

W czwartek w całym kraju spodziewane są opady deszczu, a na Zachodzie również deszczu ze śniegiem. Natomiast na Suwalszczyźnie i Podlasiu pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 5 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr umiarkowany i południowy, skręcający na zachodni. Dość silny - w porywach osiągnie do 60km/h. W górach spodziewany jest halny.

Dają iskrę, która ma pomóc wygrać z rakiem. Tak działa stowarzyszenie UNICORN

Przekonuje, że rak to nie wyrok. Pomaga nie tylko chorym, ale i ich rodzinom. Krakowskie Stowarzyszenie UNICORN uczy, jak żyć z chorobą nowotworową, i jak nie dać się czarnym myślom po diagnozie. Stowarzyszenie wymyślił, założył i wspiera Jerzy Stuhr wraz z małżonką. Aktor kiedyś sam wygrał walkę z nowotworem. Teraz zagrzewa do walki innych pacjentów.

Policja podsumowuje Święta na drogach

Policja podsumowuje świąteczny weekend na drogach. Wypadków było mniej, niż przed rokiem. Podobnie jest jeżeli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych. 42 osoby straciły życie, blisko pół tysiąca zostało rannych. W tym zestawieniu krew mrozi jeszcze jedna pozycja - blisko 900 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców.

Sondaż: rząd PiS winny konfliktu z KE. Morawiecki ma to naprawić

Premier Mateusz Morawiecki tuż po Nowym Roku jedzie do Brukseli. Spotkanie z szefem Komisji Europejskiej będzie pierwszym po uruchomieniu przeciwko Polsce procedury z artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej. Jak teraz będzie wyglądał dialog na linii Warszawa-Bruksela? W programie "Jeden na Jeden" na antenie TVN24 wiceszef resortu dyplomacji Konrad Szymański zapowiadał, że premier Morawiecki "będzie bronił prawa polskiego parlamentu, polskiego rządu i prezydenta do tego, by reformować wymiar sprawiedliwości".

Tragiczne Święta na polskich drogach. Co najmniej 34 ofiary śmiertelne

Seria dramatycznych wypadków w trakcie Świąt. W małopolskiej Nowej Wsi pod kołami zginęły babcia z wnuczką, gdy przechodziły przez jezdnie w miejscu, gdzie nie ma pasów. Natomiast w Łodzi kierowcy zderzyli się czołowo. W wypadku zginęły trzy osoby, 7 zostało rannych rannych. A to tylko dwa przykłady z ostatniej doby. W policyjnym bilansie Święta to 34 zabitych, 400 rannych i 700 pijanych za kierownicą.

Prognoza pogody na środę 27 grudnia

W środę w całym kraju pojawią się zachmurzenia. Ponadto na południowym-wschodzie i wschodzie kraju możliwe słabe opady deszczu do 2 mm. Natomiast wysoko w górach opady śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągnąć do 80 km/h. W górach spodziewany jest halny do 120 km/h.

Zamiast na śmietnik do rąk potrzebujących. Trwa zbiórka świątecznej żywności

Na święta kupujemy za dużo jedzenia, a tuż po nich w wielu przypadkach część z zapasów trafia do śmietnika. Nie musi tak być. W całej Polsce po raz szósty ruszyła akcja "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi". W ciągu najbliższych trzech dni wystarczy zanieść jedzenie do punktu zbiórki, zadzwonić albo wypełnić internetowy formularz. Wolontariusze odbierają jedzenie i zawożą do lokalnych instytucji, które pomagają osobom ubogim i bezdomnym.

Tragiczne wypadki w bożonarodzeniową noc

W podwarszawskiej Kobyłce na przejściu dla pieszych zginęły trzy kobiety. Wracały z pasterki, kiedy młody kierowca w nie uderzył. Był trzeźwy, ale nie zatrzymał się przed przejściem. Natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku, a potrącona przez niego kobieta nie przeżyła.