Najnowsze

Najnowsze

Sikorski: Rosja pokazała, że jest kompletnie niewiarygodna

- Rosjanie blefowali, bo mówili, że zestrzelą amerykańskie rakiety, że się rozpęta III wojna światowa, ale jakoś o niej nie słychać - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Radosław Sikorski, były szef MSZ. Zdaniem gościa programu Rosja pokazała, że jest kompletnie niewiarygodna", a Władimir Putin przekonuje się, że nie może bezkarnie kłamać w żywe oczy świata demokratycznego.

Załucki: Syria jest poligonem dla rosyjskiego MON

- Moim zdaniem nie było ryzyka konfliktu amerykańsko-rosyjskiego - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były ambasador Polski w Rosji Andrzej Załucki, komentując sytuację po ataku na Syrię. Jak podkreślił, jest to kraj ważny dla Moskwy - Syria to jest poligon dla rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej i trudno będzie się z niego wycofać - podkreślił. W jego opinii sankcje nakładane na ludzi Władimira Putina nie skłonią prezydenta Rosji do zmian. - To wykluczone - uważa Załucki.

Wzywają do delegalizacji ONR. "Wściekli jesteśmy, że ta organizacja nadal działa legalnie"

Jeśli ktoś oczekiwał od Prawa i Sprawiedliwości i Solidarności, że skrytykują zjazd Obozu Narodowo-Radykalnego w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej to się mylił. Posłowi Januszowi Śniadkowi bardziej przeszkadza obecność Komitetu Obrony Demokracji na Placu Solidarności przed budynkiem stoczni. Nikt za nic nie będzie przepraszał. Jednak wniosek o delegalizację ONR i tak będzie.

Tragiczny finał sprzeczki. "Nie przypuszczałem, że po zadaniu jednego ciosu dojdzie do takiej tragedii"

Rozpoczął się proces w sprawie śmierci mężczyzny, który zwrócił uwagę rowerzyście, by nie jechał po chodniku. Doszło do kłótni, obu stronom puściły nerwy. To był jeden cios. 47-letni pan Robert upadając uderzył głową o chodnik, a rowerzyści - nie udzielając mu pomocy - odjechali. Sprawca przeprosił rodzinę i zawarł z nią ugodę, ale nadal grozi mu do 12 lat więzienia.

Burmistrz wynosi ze sklepu gazety z krytycznym artykułem. "Gang Olsena"

Kolejny odcinek z życia i działalności Leszka Tabora, burmistrza Sztumu w województwie pomorskim. Jest nagranie, na którym wynosi lokalne gazety z krytycznym wobec niego artykułem. Siostra burmistrza też je wynosi, tylko z innego sklepu. Prawda wychodzi na jaw, a do akcji wkracza prokuratura.

Prognoza pogody na środę 18 kwietnia

Środa będzie pogodna, choć miejscami - zwłaszcza na wschodzie i północy - może się chmurzyć. Niewykluczone są też słabe i krótkotrwałe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1017 hPa.

Zarzut zabójstwa za wjechanie w grupę osób w Rzezawie

Prokuratura potwierdza to, co od początku podejrzewali świadkowie niedzielnej tragedii w Rzezawie. Sprawca, który samochodem staranował pięcioro ludzi na chodniku, miał zrobić to celowo. Usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Prokuratura ujawnia szokujące szczegóły sprawy.

Wielkie wizje Macrona. Chce zmieniać Francję. I całą Europę

Co się stało z wielkim poparciem, jakie Emmanuel Macron miał niemal rok temu, gdy wygrał wybory prezydenckie? I czy rzeczywiście zaczął zmieniać Francję tak, jak to zapowiadał? We wtorek w Parlamencie Europejskim ma wygłosić przemówienie programowe, w którym zapowie nie tylko jak chce zmienić swój kraj, ale i całą Europę. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Barbara Bush, żona i matka prezydentów, prosi lekarzy: pomóżcie uśmierzyć ból

W prawie 250-letniej historii Stanów Zjednoczonych tylko dwie kobiety stały się zarówno żonami, jak i matkami amerykańskich prezydentów. Abigail Adams była najpierw żoną drugiego przywódcy USA, a potem matką szóstego. Barbara Bush wprowadziła się do Białego Domu w 1989 roku z mężem Georgem H. W. Bushem, a już 12 lat później odwiedzała tam swojego syna - prezydenta George'a W. Busha. W niedzielę rzecznik rodziny Bushów poinformował, że stan zdrowia 92-letniej byłej pierwszej damy pogorszył się na tyle, że zrezygnowała z pomocy medycznej i poprosiła, by lekarze pomogli jej tylko w tym, by nie odczuwała już bólu. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Dzięki rozsądkowi Mattisa uderzenie było precyzyjne, wyważone i nie dotknęło rosyjskich zasobów"

- Nie ma takiego mechanizmu jak w końcówce zimnej wojny, mechanizmu kontroli zbrojeń, takich kanałów komunikacji, które umożliwiałyby rozładowywanie napięć - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS senator PO i były minister obrony narodowej Bogdan Klich. Komentował relacje amerykańsko-rosyjskie po atakach rakietowych na cele w Syrii. - Znakomitym strategiem jest gen. James Mattis, czyli sekretarz obrony. Jestem głęboko przekonany, że to dzięki rozsądkowi Mattisa to uderzenie było bardzo precyzyjne, bardzo wyważone, skoordynowane także z sojusznikami (...) i nie dotknęła w żaden sposób zasobów rosyjskich w Syrii - stwierdził.

Markowski: wybory na Węgrzech były wolne, ale nie były fair

- Orban na pewno wygrał, nikt inny nie mógł wygrać, ale jest wiele dziwnych rzeczy, które się w tych wyborach stały - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS politolog prof. Radosław Markowski, komentując sytuację polityczną na Węgrzech po wyborach parlamentarnych, w których Fidesz zdobył większość konstytucyjną. Wymienił sprzeczne informacje o frekwencji i dużą liczbę głosów nieważnych. - Obserwatorzy mówią, że były wolne, widzieliśmy te tłumy ludzi, którzy chcieli zagłosować do późnych godzin wieczornych, ale te wybory na pewno nie były fair - stwierdził.

"Tak się eliminuje polityków z innych obozów". PO murem za Gawłowskim

Platforma Obywatelska staje murem za sekretarzem generalnym Stanisławem Gawłowskim. Usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące. Do Szczecina pojechał dziś cały zarząd Platformy - to demonstracja w obronie Gawłowskiego. - To są standardy białoruskie. Tak na Białorusi, i w Turcji, i w Rosji traktuje się opozycję polityczną. Tak się eliminuje polityków z innych obozów - mówił szef PO Grzegorz Schetyna.

Politycy PiS ruszyli w Polskę. Padają niewygodne pytania

Najłatwiejsza część planu już zrealizowana - politycy PIS ogłosili na konwencji plan "piątki Morawieckiego". I ruszyli w Polskę na spotkania z suwerenem - ma ich być 700. Łatwo nie będzie - bo plan można podliczyć i zadawać pytania których PiS bardzo chciał uniknąć.

"Jakby gazu dodał". 52-latek mógł celowo wjechać w ludzi

W tej chwili jest na badaniach psychiatrycznych - później będą zapewne prokuratorskie zarzuty i sądowy proces. 52-letni mężczyzna potrącił w małopolskiej wsi troje rowerzystów i trzech pieszych. Jedna z potrąconych osób nie żyje. Sprawca próbował uciekać z miejsca wypadku. W ludzi mógł wjechać celowo.

21-latka nie żyje. Policjanci przed sądem

21-letnia Monika prosiła policjantów o pomoc - bała się byłego partnera, który groził jej śmiercią, nękał i prześladował. Nie dostała ochrony - i została zamordowana. Matce pęka serce, gdy musi o tym mówić. Do jej oskarżeń dołącza prokuratura, która stawia zarzut niedopełnienia obowiązków. Dziś w Poznaniu rozpoczął się proces czterech policjantów.

Złodziej jak dyskobol z betonowym bloczkiem

Nie widać było talentu, ale dużą determinację u złodzieja, który tak bardzo chciał włamać się do sklepu spożywczego, że kręcił się w kółko z betonowym bloczkiem niczym dyskobol. Miał kilka podejść i w końcu udało mu się sforsować witrynę. Teraz szuka go policja.

Prognoza pogody na wtorek 17 kwietnia

We wtorek na zachodzie Polski, na Pomorzu i w Wielkopolsce pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie lokalne burze. Temperatura maksymalna w dzień od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach burzowych do 60 km/h, północno-zachodni.

Propozycja Gowina: niech rodzice głosują za dzieci. "A z zaświadczeniem o ciąży?"

W znanym powiedzeniu dzieci - podobnie jak ryby - głosu nie mają. Jarosław Gowin chce, by to się zmieniło. W imieniu dzieci przy urnach wyborczych mieliby przemówić ich rodzice. Chyba żadna z propozycji sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy nie wzbudziła takich emocji jak ta. Padają różne komentarze. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podaje przykład sytuacji, w której każde z rodziców ma inne preferencje polityczne. Konstytucjonalista Marek Chmaj mówi, że na realizację tej propozycji nie pozwala konstytucja i zastanawia się, jak traktować kobietę, która przyniesie zaświadczenie, że jest w ciąży.