Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 13 kwietnia

W poniedziałek przelotne opady deszczu, a na południu, wschodzie i częściowo w centrum kraju - burze (5-10 mm opadów deszczu podczas burz). Temperatura maksymalna w dzień od 10 stopni Celsjusza na Pomorzu do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 65 km/h, a w czasie burzy - do 80 km/h, północno-zachodni.

DPS-y jak więzienia. Koronawirus odcina je od świata

Domy pomocy społecznej powoli robią się puste. "Powoli" - ma tu szczególne znaczenie. Ewakuacja podopiecznych jest po prostu bardzo trudna. To starsi ludzie, a opiekunowie nie są liczni. Koronawirus zamienia domy pomocy społecznej w więzienia. Kwarantanna odcina je od świata. Ewakuacja bywa wyzwaniem ponad siły. Każda pomoc liczy się jak nigdy.

Ostatnie pożegnanie przez cmentarną bramę. "To było straszne"

Choć rodzina jest duża, to przy grobie podczas pogrzebu mogło przebywać tylko pięć osób. Dzień po tym, jak cała Polska zobaczyła Jarosława Kaczyńskiego z ochroną na Powązkach, które miały być dla wszystkich zamknięte. Nawiązania same cisną się na usta. Usta ludzi, którzy pogrzeb swojej babci widzieli tylko przez płot.

Minister zdrowia: jeżeli poluzujemy rygor w święta, będzie więcej zakażonych

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega, że jeżeli w czasie świąt wielkanocnych nie będziemy się izolować, to grozi nam dramatyczny wzrost zachorowań na COVID-19. Główny Inspektor Sanitarny ujawnił dane, z których wynika, że do około jednej trzeciej wszystkich zakażeń w Polsce dochodzi w szpitalach i przychodniach. Zła sytuacja jest również w domach pomocy społecznej.

Szef PKW: wybory to nie tylko głosowanie, to skomplikowany mechanizm

Państwowa Komisja Wyborcza i samorządy przygotowują się do wyborów prezydenckich. Wciąż obowiązuje termin 10 maja. Parlament wciąż pracuje nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym dla wszystkich wyborców. Związki zawodowe pracowników Poczty Polskiej sprzeciwiają się organizowaniu głosowania korespondencyjnego w środku epidemii.

Prognoza pogody na niedzielę 12 kwietnia

W Wielkanoc będzie na ogół pogodnie. Gdzieniegdzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 20 stopni Celsjusza w centrum kraju do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50 km/h na Wybrzeżu oraz do 90 km/h wysoko w górach.

Mieszkańcy Szczecina przygotowali ciasta na święta dla medyków

Wielkanoc spędzą na szpitalnych oddziałach, więc żeby było im trochę weselej, szczecinianie upiekli im ciasta. Do szczecińskiej kawiarni "Bistro pod 8" trafiają babki, serniki i mazurki dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników pracujących w szpitalu zakaźnym. Ciasta razem z życzeniami zdrowia trafią do szpitali, ale też do domów pomocy społecznej.

Wielkie kolejki w Wielką Sobotę. "Uczymy się nowej rzeczywistości"

Wielka Sobota to ostatni dzień na przedświąteczne zakupy. Od rana przed marketami i osiedlowymi sklepami ustawiały się kilkugodzinne kolejki. Na targowiskach i bazarach też trzeba było uzbroić się w cierpliwość. To wcale nie oznacza, że klientów było więcej, niż w 2019 roku, a dochody ze sprzedaży będą wyższe.

Tragiczna doba w USA. Najgorzej jest w Nowym Jorku

Jednej doby w Stanach Zjednoczonych zmarło 2 tysiące pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Sceny z Nowego Jorku mogą budzić grozę. Mowa o masowych grobach i trumnach z ciałami, które są dowożone przez wózki widłowe.