loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

64-latka urodziła bliźniaki. "Nie przejmuję się, co ludzie mówią"

64-latka urodziła bliźniaki. "Nie przejmuję się, co ludzie mówią"

W Hiszpanii 64-latka została świeżo upieczoną mamą. I to bliźniąt. Zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro, urodziła przez cesarskie cięcie trzy tygodnie przed terminem. Ale dzieci na szczęście są zdrowe. Po miesiącu w szpitalu cała trójka wyszła już do domu. Kobieta przyznała w wywiadach , że odradzano jej ciąże w tak późnym wieku, bo mogło dojść do komplikacji. Poród jednak przebiegł prawidłowo. 64-latka urodziła zdrowe bliźniaki - chłopca i dziewczynkę. Do zapłodnienia doszło dzięki metodzie in vitro, której pacjentka poddała się w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze dziecko Hiszpanka urodziła pięć lat temu. Gdy dziewczynka miała dwa lata, interweniowała...
Śledczy chcą ekstradycji obywatela USA. Podejrzewają go o rozkaz wymordowania mieszkańców trzech wsi

Śledczy chcą ekstradycji obywatela USA. Podejrzewają go o rozkaz wymordowania mieszkańców trzech wsi

Jest już wniosek o areszt, ale będzie też o ekstradycję. Pion śledczy IPN wystąpi do USA o wydanie Polsce podejrzanego o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości Michaela K., vel Mychajło K. Śledczy nie mają wątpliwości, że to właśnie na rozkaz dowódcy kompanii Ukraińskiego Legionu Samoobrony mieszkańcy wsi Chłaniów, Kolonii Chłaniów i Kolonii Władysławin zostali zamordowani. Podejrzewa się go również o branie udziału w tłumieniu powstania warszawskiego.
Szef europarlamentu ukarał polskiego europosła za seksistowskie uwagi

Szef europarlamentu ukarał polskiego europosła za seksistowskie uwagi

Za swoje wypowiedzi - jakoby kobiety są mniej inteligentne i dlatego powinny zarabiać mniej - Janusz Korwin-Mikke został nie tylko ostro skrytykowany. O tym, że na takie seksistowskie słowa nie ma zgody szefa Parlamentu Europejskiego, prędko się przekonał. Antonio Tajani ukarał Korwin-Mikkego, pozbawiając go między innymi diet poselskich przez 30 dni, zawieszając w działalności poselskiej na 10 dni i zakazując wypowiadania się w imieniu Parlamentu Europejskiego przez rok.
Kierowca wpadł do dziury w drodze. Po wypadku policja zabezpieczyła wyrwę słupkami

Kierowca wpadł do dziury w drodze. Po wypadku policja zabezpieczyła wyrwę słupkami

Osuwisko na zakręcie - wielka wyrwa kruszy asfalt, niszcząc drogę. Nie ma z nią żartów - o tym, jak bardzo jest niebezpieczna, przekonał się pewien kierowca. Jadąc drogą do małopolskiej wsi nie zauważył zapadniętej jezdni i wpadł w przepaść. Na szczęście nic mu się nie stało. Policja po wypadku ustawiła barierki, ale kierowcy mają wątpliwości, czy to wystarczy i czy za chwilę nie dojdzie tu do prawdziwej tragedii.
Wychowywała gepardy, kangury i skunksy. Teraz czas na tygrysy

Wychowywała gepardy, kangury i skunksy. Teraz czas na tygrysy

Żyją jak pies z kotem, a właściwie z tygrysem. W amerykańskim ogrodzie zoologicznym trojgiem opuszczonych przez matkę kociąt zaopiekował się pies pasterski. Mimo różnicy gatunków - zrodziło się między nimi prawdziwe uczucie. Owczarek o imieniu Blakely troskliwie, ale stanowczo, wychowuje tygryski. Chira, Batari i Izzy to trzy tygrysy malajskie. Mają niewiele ponad miesiąc. Ich matka od urodzenia nie chciała się nimi opiekować. Pracownicy ZOO w Cincinnati na ich rodzica zastępczego wybrali owczarka australijskiego. Blakely ma sześć lat i spore doświadczenie w wychowywaniu młodych. Wcześniej zastępował już matkę gepardom, kangurom i skunksom. Pies jest bardzo...
Transseksualna Miss Świata wybrana

Transseksualna Miss Świata wybrana

Kandydatka z Tajlandii wygrała wybory Miss Świata transseksualnych kobiet. Po tytuł i koronę sięgnęła pokonując w konkursie 24 inne uczestniczki. Wybory po raz 12. odbyły się w Tajlandii, w mieście Pattaya. To najbardziej znane i prestiżowe wybory miss transseksualnych na świecie. W tym roku wygrała je kandydatka gospodarzy - modelka i projektantka mody. W konkursie mogą brać osoby, w wieku pomiędzy 18 a 35 lat, które urodziły się mężczyznami i są na dowolnym etapie zmiany płci.
Zamiast hamulca wcisnął gaz i wylądował na dachu domu

Zamiast hamulca wcisnął gaz i wylądował na dachu domu

Fatalna pomyłka i twarde lądowanie. Kierowca w Chinach zamiast hamulca wcisnął gaz i podróż zakończył wbijając się w dach domu. Do groźnej sytuacji doszło na drodze w Taizhou. Szczęśliwie nikt z lokatorów domu nie został ranny, bo samochód uszkodził dom głównie w jego części gospodarczej. W chwili wypadku nikogo tam nie było. Zawalił się fragment dachu i część ścian. Również kierowca pojazdu wyszedł z wypadku bez szwanku. Na zewnątrz auta wydostał się dzięki drabinie podstawionej przez mieszkańców. Mężczyzna przyznał się, że do wypadku doszło z jego winy. Wkrótce na miejsce przyjechał dźwig, który podniósł auto i postawił je na ziemi.
Wampir z Bytowa pod obserwacją. Biegli określą, czy nadal jest groźny

Wampir z Bytowa pod obserwacją. Biegli określą, czy nadal jest groźny

Leszek Pękalski, znany jako Wampir z Bytowa, trafił na obserwację do ośrodka w Gostyninie. Biegli z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii podczas trwającej około trzy tygodnie obserwacji będą musieli stwierdzić, czy mężczyzna może wyjść na wolność, czy nie, nadal stanowiąc bardzo duże zagrożenie. Jeżeli stwierdzą, że morderca może ponownie zaatakować, po odbyciu wyroku na stałe zamieszka w ośrodku Gostyninie. Jeżeli uznają inaczej - wyjdzie na wolność 11 grudnia 2017 roku.
tvnpix