Prognoza pogody na sobotę 21 lipca

W sobotę na ogół słonecznie, choć miejscami może się trochę chmurzyć. Burze w Bieszczadach. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 998 hPa.

Prognoza pogody na piątek 20 lipca

W piątek na zachodzie będzie pogodnie. W pozostałych częściach kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Strażacy z OSP podejrzani o podpalenie składowiska opon

Zarzuty spowodowania pożaru składowiska opon w Trzebini, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, postawiła we wtorek prokuratura dwóm mężczyznom. To 22-letni i 28-letni mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. Jeden z nich był, a drugi wciąż jest strażakiem OSP. Obydwaj przyznali się do winy.

Prognoza pogody na czwartek 19 lipca

W czwartek na zachodzie Polski pochmurno i deszcz (10-15 mm). Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie zmienne, miejscami przelotne opady deszczu i burze (5-15 mm i porywy do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 996 hPa.

Prezydencka łaska przed prawomocnym wyrokiem. Echa orzeczenia TK

Czy prezydent może ułaskawić osobę, która nie jest skazana prawomocnym wyrokiem? Zdaniem nowego Trybunału Konstytucyjnego - może ułaskawić każdego na każdym etapie. Ułaskawiony Mariusz Kamiński może spać spokojnie. Wybrani przez PiS sędziowie przyznali rację prezydentowi kandydującemu z list PiS.

Drużynowy pytał o ewakuację dzieci. Usłyszał, że nie trzeba

Uwaga harcerze! Burze naprawdę są groźne i ostrzeżenia warto traktować poważnie. Na Mazowszu drzewo runęło na harcerski namiot. Tylko cudem śpiącym w środku dziewczynkom nic się nie stało. Przed nawałnicą jeden z drużynowych pytał - czy ewakuować dzieci? Ale usłyszał, że nie trzeba.

Prognoza pogody na środę 18 lipca

Na zachodzie kraju wystąpią opady deszczu, a na pozostałych obszarach mogą pojawić się burze. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na zachodzie, do 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.