Prognoza pogody na niedzielę 2 września

Na Ziemi Lubuskiej, Śląsku, w Małopolsce, Wielkopolsce, na Kujawach, Warmii i wschodnim Pomorzu zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na wybrzeżu, do 28 stopni Celsjusza na południu. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Prof. Gersdorf: Władza robi, co chce, a ja robię to, co muszę

Władza robi, co chce, a ja robię to, co muszę; to, co jest zgodne z tym, do czego się zobowiązywałam i przysięgałam. To nie są puste słowa - powiedziała reporterce "Faktów" TVN prof. Małgorzata Gersdorf. Wygląda na to, że jesteśmy w przededniu próby przejęcia Sądu Najwyższego przez PiS i prezydenta - jak może ta próba sił wyglądać?

"Warszawa. Dla wszystkich". Spór kandydatów: kto był pierwszy?

"Warszawa. Dla wszystkich" - takie hasło wyborcze ogłosił Rafał Trzaskowski. I musiał spierać się z Piotrem Guziałem o to, kto wymyślił je pierwszy. Karty wyborcze odkrywają też inni kandydaci - hasła, obietnice i plany dla stolicy. Lada dzień Warszawę zaleją billboardy.

Europejczycy zdecydowanie za zniesieniem czasu letniego

Ostatecznej decyzji nie ma, bo ankieta nie jest dla polityków wiążąca. Ale jeśli pięć milionów Europejczyków głosuje i zdecydowanie chcą skończyć ze zmianą czasu z zimowego na letni, to trzeba to zrobić. W Polsce tę dyskusję przerobiliśmy - Unia zaczyna działać.

Prognoza pogody na sobotę 1 września

W sobotę w południowej części Polski pochmurno i słaby deszcz. Na Podkarpaciu i w Małopolsce możliwe także burze (do 20 mm opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, zmienny. Ciśnienie rośnie, w południe 1010 hPa.

Minister zapowiada "lekkie poluzowanie" obrotu ziemią rolną

Już od jesieni będzie łatwiej kupić ziemię - wszyscy, którzy chcą osiedlić się na wsi będą mogli kupić hektar gruntu. Minister rolnictwa zapowiedział w "Faktach po Faktach" zmiany w ustawie. W 2016 roku PiS praktycznie wstrzymał handel państwowymi gruntami rolnymi.

Prognoza pogody na piątek 31 sierpnia

W piątek na północy i wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu burze. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Prędkość wiatru w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 70 km/h.

Sąd: listy poparcia kandydatów do KRS powinny być jawne

Premier chwali transparentność nowej KRS, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzeka, że listy osób zgłaszających kandydatów do niej nie powinny być utajnione. A były, wbrew protestom części prawników, którzy dodają, że wadliwie wybrana Rada może wadliwie wskazać nowych sędziów Sądu Najwyższego.

Byli pijani i agresywni. Grupa nastolatków pobiła policjanta

Był bity i kopany po głowie, bo próbował przerwać bójkę. Policjant po służbie został zaatakowany w Wołominie przez grupę nastolatków. Byli pijani, agresywni i w większości nieletni. Pięciu z nich zatrzymano. Tylko jeden - osiemnastolatek - odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza.

Zamek w sercu puszczy pod lupą. Ministerstwo podjęło decyzję

Co dalej z zamkiem w Stobnicy? Rozbiórki nie ma, ale jest wznowienie postępowania środowiskowego. Murowany gigant w sercu Puszczy Noteckiej, od początku kłuje w oczy ekologów. Urzędnicy problemu nie widzieli. Może dlatego, że - zdaniem resortu - inwestor wprowadził ich w błąd.

Zawierucha zagra u Tarantino. "Wielki zaszczyt i radość"

Pitt, DiCaprio i Zawierucha. Polak znalazł się w obsadzie najnowszego obrazu Quentina Tarantino. W filmie "Once Upon a Time in Hollywood" wcieli się w postać młodego Romana Polańskiego. To spełnienie marzeń - mówi o angażu. I już pracuje na planie.