Premier obiecuje drogi i wytyka poprzednikom zastój. Opozycja: oszukuje ludzi

- Nam niestraszne są te wszystkie pomruki z zagranicy - oświadczył w Szczecinie premier Morawiecki. I sam straszy opozycją, która chce doprowadzić do fragmentacji Polski. A wcześniej PO miała kompletnie zaniedbać infrastrukturę Polski. Dlatego szef rządu samorządom obiecuje budowę dróg. Opozycja zarzuca premierowi kłamstwa. - Otwiera fragment drogi S3, która w całości była przygotowana przez nasz rząd i mówi, że nie budowaliśmy dróg - mówi Grzegorz Schetyna.

Prezydent na dożynkach. Dziękuje rolnikom za "codzienny trud"

Prezydent w Spale wziął udział w uroczystościach dożynkowych. - Chciałem z całego serca podziękować żeście przepracowali ciężko na roli ten kolejny rok, że pokonaliście wszystkie trudy i że dzisiaj przychodzicie pochwalić się swoim plonem. Dzięki pracy polskiego rolnika, dzięki jego codziennemu trudowi jesteśmy w Polsce bezpieczni, mamy polską żywność, nie jesteśmy w tym zakresie od nikogo zależni - mówił do rolników podczas uroczystości.

Tajfun Mangkhut dotarł do Hongkongu

Tajfun, który uderzył w Filipiny, stracił impet, ale nie stracił siły rażenia. Bilans ofiar wzrósł do 64 - i to pewnie nie koniec. Mangkhut dotarł do chińskiego wybrzeża i uderzył w Hongkong.

Szerszenie zaatakowały uczestników imprezy biegowej

Miała być dobra zabawa, jest trauma i jedna osoba w szpitalu. Rój szerszeni zaatakował biegaczy pod Mikołajkami. 18 osób zostało użądlonych. Trasa biegu była wcześniej sprawdzana, ale nikt nie zauważył gniazda przy drodze.

Prognoza pogody na poniedziałek 17 września

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 1009 hPa.

Warszawski pirat stanie przed sądem. Grozi mu 14 lat więzienia

Po chodniku, pod prąd, na czerwonym świetle, i z dużo za dużą prędkością. Szaleńczy marcowy rajd po Warszawie znajdzie finał w sądzie. Kierowca złotego lexusa był znany w stolicy z pirackich wyczynów, ale ze względu na rzekomą niepoczytalność kary dotąd unikał. Tym razem biegli wydali inną opinię.

"Superwizjer". "Reportaż "Piłka nożna i gangsterzy" o 20:00 w TVN24

Pseudokibice Wisły Kraków jak zorganizowany gang. Na stadionach burdy i ustawki, poza nimi brutalne zabójstwa i handel narkotykami. Ich nieformalny przywódca jest ścigany przez policję. Środowisko prześwietlił "Superwizjer" TVN. Reportaż "Piłka nożna i gangsterzy" w sobotę o godzinie 20:00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 16 września

W niedzielę pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 18 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Ludmiła Kozłowska w Bundestagu. Polska chce wyjaśnień

O złożenie wyjaśnień zostali poproszeni niemiecki ambasador i oficer łącznikowy po tym jak w Bundestagu wystąpiła Ludmiła Kozłowska, prezes Fundacji Otwarty Dialog. Na wniosek Polski została wydalona ze strefy Schengen. Niemcy wydali jej wizę.