Prognoza pogody na środę 1 sierpnia

W środę przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia sięgnie od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni, w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 90 km/h.

Sąd w Dublinie wraca do sprawy ekstradycji Polaka

Sąd w Dublinie wrócił do sprawy Artura C. Jego wydania chce polska prokuratura, podejrzewając go o przemyt narkotyków. Irlandzka sędzia wyrażała obawy, czy w związku z zmianami w polskim sądownictwie Artur C. może liczyć w Polsce na uczciwy proces.

Polska importuje coraz więcej węgla z Rosji

Mamy najdroższy węgiel od 15 lat. Polskie kopalnie za mało wydobywają, a firmy importujące węgiel rosyjski biją kolejne rekordy. Pomimo tego, że PiS w przeszłości mówił nawet o embargu na rosyjski węgiel, a polskie firmy miały korzystać tylko z polskiego węgla.

Aktorka Brigitte Nielsen w wieku 54 urodziła piąte dziecko

Szczyt kariery modelki i aktorki ma już może za sobą, ale przed sobą kolejne wyzwanie - macierzyńskie. Brigitte Nielsen - była żona Sylwestra Stallone'a, z którym razem podbijali Hollywood - piąty raz została matką. Mając 54 lata. Niedawno wszyscy by się dziwili - dziś już nie.

Prognoza pogody na wtorek 31 lipca

We wtorek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10-40 mm i burzami z gradem. Tylko na krańcach zachodnich kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 31 stopni Celsjusza w centrum kraju do 34 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h.

Koszulka z napisem "Konstytucja" "znieważa pomnik"? KOD: to happening

Szczecińska policja postawiona na nogi. Szuka mężczyzny, który przebrał pomnik Lecha Kaczyńskiego. Sprawca pod osłoną nocy - naciągnął na figurę - koszulkę z napisem "konstytucja". Zapisał to monitoring, a nagranie jest głównym tropem w sprawie wstępnie zakwalifikowanej jako znieważenie.

Prognoza pogody na poniedziałek 30 lipca

Na zachodzie będzie pogodnie, a w pozostałych regionach przelotne opady deszczowo i burzowo – lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 27 stopni Celsjusza na Kaszubach do 32 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. W porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 90km/h.

Nowelizacja podpisana. Prezydent wzmocnił pozycję Ziobry

Na weto już nie liczą, bo klamka zapadła, ale protesty nie gasną. Ludzie znowu wyszli na ulice. Nie tak licznie jak przed rokiem, ale znowu by powiedzieć "nie" zmianom w sądach. W zeszłym roku "nie" powiedział też prezydent. Głównie po to, by ograniczyć wpływ Zbigniewa Ziobry na Sąd Najwyższy. Po roku je wzmocnił.

Tropikalne upały nie odpuszczają. Lekarze alarmują

Trzydzieści stopni w cieniu, w słońcu jeszcze więcej. Tam, gdzie z nieba nie leje się żar, leje też deszcz. A jak towarzyszą mu burze, to i porywisty wiatr. Synoptycy ostrzegają przed gradem, sanepid - przed sinicami, a lekarze - przed przegrzaniem.