Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

W poniedziałek pogodnie. W drugiej części dnia na zachodzie i na Pomorzu więcej chmur, lokalnie przelotne deszcze oraz możliwe pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W niedzielę będzie pogodnie. W drugiej części dnia na zachodzie i Pomorzu pojawi się więcej chmur, lokalnie będzie padać przelotny deszcz oraz możliwe jest wystąpienie pojedynczych burz. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Politycy Zjednoczonej Prawicy przekonują, że afery nie widzą, ale wyborcy już tak. 64 procent Polaków źle ocenia to, że pieniądze z przeróżnych źródeł - takich jak "willa plus" czy NCBR - trafiają do ludzi związanych z PiS. Co więcej - po ponad 50 milionach złotych dla Kacpra z Gdańska i ponad 120 milionach złotych dla firmy, która przez ostatnie lata przynosiła straty - dziennikarze odnajdują kolejnych obdarowanych.

Polska to drugi kraj po Słowacji, który odwiedził nowy prezydent Czech Petr Pavel. Rozmawiał już z prezydentem Andrzejem Dudą i marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, a także z premierem Mateuszem Morawieckim. Zaszczyt było gościć go także w studiu "Faktów po Faktach".

Często mijają lata, zanim ofiary zdecydują się szukać pomocy. Lata przemocy, strachu i upokorzeń. Boją się często, że kiedy doniosą na domowego oprawcę, to on zemści się jeszcze okrutniej. Zgodnie z nowymi przepisami nawet po zamknięciu niebieskiej karty jeszcze przez 9 miesięcy służby mają monitorować sytuację, a sprawca może zostać zmuszony, pod groźbą grzywny lub więzienia, do uczenia się, jak kontrolować agresję.

W sobotę na zachodzie i północy Polski pochmurno z przejaśnieniami. Na Pomorzu możliwy słaby deszcz. Na wschodzie i południu pogodnie, miejscami słonecznie. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

ABW zidentyfikowała dziewięć osób w związku z nagrywaniem sprzętu wojskowego, który trafia do Polski. Podejrzani mieli działać w pobliżu linii kolejowych i dróg, głównie w województwie podkarpackim. ABW ma dowody, że podejrzani o szpiegostwo byli opłacani, a zbieranie informacji nie było ich jedynym zadaniem.

Dawid Kubacki w wielkim stylu zwyciężył na obiekcie Lysgardsbakken. Polak wygrał czwartkowy konkurs w skokach narciarskich cyklu Raw Air w Lillehammer. W serii finałowej zobaczyliśmy aż pięciu Biało-Czerwonych.

W najnowszym sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 prowadzi Zjednoczona Prawica - zagłosowałoby na nią 31 procent pytanych. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 procent. Na trzecim miejscu znajdują się dwie partie: Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Polska 2050 Szymona Hołowni - obie z poparciem 9 procent. Lewica uzyskała w sondażu 6 procent poparcia. W lutym, w poprzednim badaniu Kantar dla "Faktów" TVN, prowadziła Koalicja Obywatelska.

Zbigniew Ziobro znowu się nie zgadza z premierem. Jak pisze, Mateusz Morawiecki robi tak jak Niemcy, Tusk i lewica, dlatego mamy dziś drożyznę i inflację. Premier nie reaguje na to, jak jego podwładny nim pomiata. - Zawsze wygrywa Ziobro, a Morawiecki musi ustąpić - komentuje Piotr Zgorzelski, poseł PSL i wicemarszałek Sejmu.