Prognoza pogody na wtorek 29 maja

We wtorek w całym kraju będzie pogodnie. Jedynie na południowym zachodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu Gdańskim, do 32 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

Protest zawieszony, ale to jeszcze nie koniec walki

Wychodzą z sejmu z podniesioną głową. Nie mówią o porażce - bo to nie koniec - tylko o zawieszeniu protestu. Po czterdziestu dniach niepełnosprawni i ich opiekunowie mówią "dość". Dłużej na sejmowych korytarzach nie wytrzymają. Rząd zapowiada rozmowy w czerwcu.

Prognoza pogody na poniedziałek 28 maja

Na zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i lokalnie burze z gradem. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h.

"Pogarda plus". Sejm labiryntem dla gości, więzieniem dla protestujących

Niepełnosprawni i ich opiekunowie protestują od 39 dni w Sejmie, w którym od dwóch dni równolegle trwa zgromadzenie parlamentarne NATO. Za kotarami, bez dostępu do windy i prysznica. Coraz bardziej izolowani, coraz bardziej pilnowani. Władza też jak w równoległej rzeczywistości. Mówi o dialogu i o tym jak dużo udało się dla niepełnosprawnych zrobić.

Prognoza pogody na niedzielę 27 maja

Niedziela będzie pogodna na wschód od linii Wisły oraz na południowym zachodzie. W pozostałych rejonach kraju przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Wiatr wschodni, w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 90 km/h. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 24 stopni Celsjusza na Kaszubach do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Prognoza pogody na sobotę 26 maja

W sobotę będzie pochmurno i deszczowo. W pasie od Warmii i Mazur przez Mazowsze, Ziemię Łódzką, Kielecczyznę po Małopolskę i Śląsk wystąpią opady deszczu oraz burze z gradem. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni i wschodni. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć 90km/godz.

Krzyki i przepychanki w Sejmie. "Nie mają serca ci strażnicy"

Gorąca atmosfera na sejmowych korytarzach. Matki niepełnosprawnych chciały wywiesić transparent, ale straż marszałkowska wkroczyła do akcji. Tłumaczyła, że musi dmuchać na zimne. Ale zrobiło się gorąco. Protestujący chcą kompromisu, ale rząd - póki co - nie chce rozmawiać.