Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Niewygodne zeznania marszałka Terleckiego. Politycy PiS krytykują sędziego

Nie pamiętam, bym składał zeznania, ale może byłem w prokuraturze - tak Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS, niejasno tłumaczy się ze sprawy przeniesienia rok temu obrad izby do Sali Kolumnowej. Po decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, który - inaczej niż prokuratura - dostrzegł w sprawie możliwość złamania prawa, politycy PiS skupiają się na krytyce sędziego Igora Tuleyi.

Senator PiS i jego syn na celowniku CBA. "Czuję się niewinny"

To jest kłamstwo i oszczerstwo. Żadnych łapówek nie żądałem - tak Stanisław Kogut, senator PiS, komentuje zarzuty śledczych. Polityk i jego syn mają być zamieszani w aferę korupcyjną. CBA zatrzymało pięć osób, agenci przeszukali 40 mieszkań i biur. Jest też już wniosek o uchylenie immunitetu senatora Koguta.

Rondo im. Bartoszewskiego "mogłoby prowadzić do konfliktów". Radni zapowiadają, że nie posłuchają

Radni Krapkowic (woj. opolskie) byli na "tak", ale zupełnie innego zdania była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Negatywnie zaopiniowała pomysł, żeby patronem lokalnego ronda został Władysław Bartoszewski. Drogowcy tłumaczą, że nazwanie ronda imieniem byłego szefa dyplomacji "mogłoby prowadzić do konfliktów społecznych". Radni nie zamierzają złożyć w tej sprawie broni.

Prognoza pogody na środę 20 grudnia

W środę spodziewane jest w całym kraju duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Ponadto na wschodzie i południu kraju okresami opady śniegu do 2 cm. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami może być dość silny.

Zmiany w kancelarii premiera. Wśród nowych twarzy Marek Suski

Najpierw była zmiana premiera, teraz dopiero zaczyna się rekonstrukcja. Na początek w samej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki zdymisjonował Beatę Kempę, Elżbietę Witek, Henryka Kowalczyka i Rafała Bochenka. Wśród nowych współpracowników na uwagę zasługuje jedno nazwisko - Marek Suski.

Polscy policjanci testują kamery na mundurach

Broń, pałka, kajdanki plus kamera - to będzie standardowe wyposażenie każdego policjanta na patrolu. Zapis z kamer będzie dowodem na przebieg interwencji. Kilkudziesięciu policjantów rozpoczęło testy.

Prognoza pogody na wtorek 19 grudnia

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. Na Podlasiu i Mazurach słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu do 2 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1018 hPa.

PKBWL podała przyczyny awaryjnego lądowania dokonanego przez kpt. Wronę

Lądowanie Boeinga 767 na warszawskim Okęciu z 2011 roku było dramatyczne. Dzięki umiejętnościom pilota Tadeusza Wrony udało się uniknąć katastrofy. Po sześciu latach wiemy, dlaczego samolot LOT-u lądował "na brzuchu", bez wysuniętego podwozia. Eksperci nie wskazują jednak winnych. Piszą o awarii systemu hydraulicznego i wyłączonym bezpieczniku systemu elektrycznego.

Tworzą sztuczny tłum i okradają pasażerów. Łódź ma sposób na kieszonkowców

"Na tłok", "na bagaż" albo "na wyjście". Techniki są różne, ale efekt końcowy zawsze jest ten sam, czyli pasażer traci portfel. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi ostrzega przed kieszonkowcami całą serią filmów edukacyjnych. W rolach głównych seniorzy z koła teatralnego i licealiści. Dzięki kampanii, spada liczba przypadków kradzieży wśród pasażerów.

Prognoza pogody na poniedziałek 18 grudnia

Poniedziałek w całym kraju zapowiada się pogodnie. Tylko na południu spodziewane są przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

Pytania o szybszy powrót Morawieckiego. Kancelaria premiera milczy

Dlaczego premier Mateusz Morawiecki wyjechał z Brukseli przed końcem unijnego szczytu? To pytanie od piątku zadają sobie politycy i dziennikarze. Rządzący tłumaczą szefa Rady Ministrów pilnymi obowiązkami w kraju. A opozycja wytyka premierowi, że nie spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Uroczysty pogrzeb komandorów straconych w PRL-u

Po 65 latach w Gdyni odbył się uroczysty pogrzeb trzech komandorów Marynarki Wojennej straconych przez komunistyczne władze. Powodem była ich rzekoma "próba obalenia władzy ludowej". W ostatnim pożegnaniu kmd. Zbigniewa Przybyszewskiego, kmd. Stanisława Mieszkowskiego i kmd. Jerzego Staniewicza wziął udział między innymi prezydent Andrzej Duda.

"Krzywda dla nich, nie dla Szewczyka". Protestują przeciwko decyzji wojewody

"Plac Szewczyka, nie Kaczyńskich" - pod takim hasłem w centrum Katowic protestowało kilkaset osób. Nie zgadzają się z decyzją śląskiego wojewody, który z zaskoczenia i bez konsultacji z mieszkańcami zmienił nazwę placu Wilhelma Szewczyka na plac imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. Inni wojewodowie działają podobnie.

Prognoza pogody na niedzielę 17 grudnia

W niedzielę pogoda w całej Polsce pochmurno z przejaśnieniami. Ponadto spodziewane są słabe i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie i w niedzielne południe może osiągnąć 1004 hPa.

Race, petardy i fajerwerki. Awantura podczas derbów Krakowa

To wyglądało jak zaplanowany i dobrze przygotowany ostrzał z petard. Chuligani Cracovii zaatakowali trybunę gości. Derby Krakowa trzeba było przerwać. Atakujący byli zamaskowani, policja przegląda monitoring, a klub deklaruje współpracę. Pozostaje pytanie, jak można wnieść tyle petard na trybuny.