Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Na Suwalszczyźnie i Podlasiu oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu poniedziałek będzie pochmurny i miejscami ze słabymi opadami deszczu do 5 mm. Poza tym zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 23 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Dość silnie powiać może na wschodzie.

Z portów w Szczecinie i Świnoujściu pierwsze okręty właśnie zaczęły wypływać w morze. W manewrach NATO na Bałtyku weźmie udział 50 jednostek i kilkanaście tysięcy żołnierzy. Zanim okręty wypłynęły w morze, można było na własne oczy zobaczyć co jest na, a co pod ich pokładem.

Na bałtyckich plażach od początku roku znaleziono już trzydzieści martwych fok. To w większości bardzo młode zwierzęta, które nie miały czipów, bo urodziły się na wolności. Foki najczęściej giną zaplątując się w sieci, a w tych przypadkach czekamy na wyniki sekcji zwłok. Przyczyny ich śmierci mogły być jednak bardzo różne.

Niedziela będzie w całym kraju pochmurna. Na zachodzie dość intensywne opady deszczu (10-20 mm). Na wschodzie przelotny deszcz i gwałtowne burze (20-30 mm opadu, porywy wiatru do 90 km/h, grad). Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Minister edukacji żąda odwołania dyrektora gimnazjum w Gdańsku. Uczennice tej szkoły brutalnie pobiły koleżankę. Nie pomogli jej inni uczniowie, a nauczyciele ograniczyli się do wezwania policji. A dyrektor? - Nie zareagował po ludzku, czyli nie opuścił terenu szkoły żeby sprawdzić jaka młodzież się bije, bo taki telefon otrzymał - uważa kurator.

Znikające dyski, czyli ważne dowody w aferze Amber Gold i ich zadziwiające perypetie. Najpierw pojawiła się informacja, że zginęły trzy takie dyski, później, że siedem, a na koniec dnia przyszła dobra nowina - że dyski się znalazły. Są na nich e-maile małżeństwa P., twórców Amber Gold.

W sobotę rano na ogół słonecznie. W ciągu dnia postępujący od zachodu wzrost zachmurzenia. Pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej przelotne opady deszczu i burze (10-20 mm i porywy do 70 km/h). Temperatura maksymalna do 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

W piątek słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W czwartek pogodnie, zachmurzenie kłębiaste, małe i umiarkowane. Na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu do 1-3 mm. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie i 20 stopni Celsjusza w centrum kraju do 23 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h.