Prognoza pogody na Wielkanoc

Niedziela Wielkanocna będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu przechodzącego w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa.

"Kolejny kamyk do wielkiego ogrodu skandali i kompromitacji Macierewicza"

To ja wykończyłem caracale - chwali się dr Wacław Berczyński, przewodniczący powołanej przez Antoniego Macierewicza podkomisji smoleńskiej. W 7. rocznicę katastrofy tupolewa podkomisja zaprezentowała film, w którym sugerowała użycie bomby termobarycznej. Teraz Berczyński mówi o swoim udziale w zerwaniu kontraktu na dostawy francuskich helikopterów dla polskiej armii. MON temu zaprzecza. Twierdzi, że bliski współpracownik ministra rozminął się z prawdą.

Zdegradowana major SKW wygrała w sądzie. Nie będzie degradacji

Ministerstwo obrony przegrało w sądzie sprawę degradacji funkcjonariuszki kontrwywiadu, która odegrała kluczową rolę w uwolnieniu polskiego oficera zatrzymanego na Białorusi. To była tajna akcja, po której nie było nagrody, lecz coś, co się się wyjątkowo rzadko zdarza - degradacja. Zdaniem sądu nieuzasadniona.

Dwunastogodzinne dyżury, setki zgłoszeń. Trudna praca cichych bohaterów

Przyjmowanie przez telefon wezwań pomocy to wyjątkowo stresująca praca. Ten, kto dzwoni, zwykle jest zdenerwowany. Ten, kto odbiera telefon, musi mieć nerwy jak postronki. Musi szybko się zorientować w sytuacji, wysłać pogotowie lub policję, a nawet prowadzić akcję ratunkową przez telefon. Tak jak w tym przypadku niemowlęcia, które przestało oddychać.

Prognoza pogody na sobotę 15 kwietnia

W sobotę przelotne opady deszczu. Tylko na Podkarpaciu pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Bartłomiej Misiewicz odchodzi z PiS. "Przepraszam Polaków"

Ani Sejm, ani Kancelaria Premiera, lecz siedziba PiS przy Nowogrodzkiej była w czwartek centrum życia politycznego. Rządowe limuzyny, ochroniarze, dziesiątki dziennikarzy i oblężeni Macierewicz, Kaczyński i Misiewicz. Dwaj pierwsi nie odpowiadali na pytania. Trzeci wygłosił płomienne oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że odszedł z PiS.

Prognoza pogody na piątek 14 kwietnia

W piątek pochmurno z przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna do 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie - w południe 998 hPa.