Utrzymanie kościoła "obowiązkiem"? Wierni oburzeni listem proboszcza

Proboszcz wysłał list, a w nim wezwanie do zapłaty. "Utrzymanie kościoła parafialnego jest obowiązkiem każdej rodziny" - czytają wierni, więc za każdą niedzielę należy się 2 złote, czyli cały rok to okrągłe 100 złotych. I kto nie płacił, niech ureguluje zaległości. Rozmowa z biskupem tak uregulowała proboszcza z parafii w Białymstoku, że są przeprosiny, ale policji przeprosiny nie wystarczą, więc w sprawie oszustwa wszczęto śledztwo.

Prognoza pogody na czwartek 23 sierpnia

W czwartek na ogół słonecznie. Po południu na Podhalu, Orawie i Spiszu więcej chmur, przelotny deszcz i burze (10-20 mm, porywy 60-80 km/h). Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 1003 hPa.

Uniewinnieni w sprawie protestu przed Sejmem. Policja zapowiada odwołanie

Trzynaście osób, które były oskarżone o blokowanie drogi politykom, zostało we wtorek uniewinnione przez sąd pierwszej instancji. Kiedy w grudniu 2016 roku w Sejmie wrzało, poseł Platformy wyleciał z obrad, a budżet nagle wylądował w Sali Kolumnowej, obywatele chcieli pokazać swój sprzeciw. I według sądu mieli do tego prawo.

Woda do kostek, zaraz obok wielka dziura. Niebezpieczne falochrony

Falochrony życia nie ochronią, kiedy wskakuje się obok nich do wody. Mogą to życie zabrać. Nad Bałtykiem, tym razem w Łebie, znowu ratownicy w akcji i znowu lekcja dla wszystkich dookoła. Po dramacie w Darłówku lepiej żeby pamiętać o czarnych punktach i czerwonych flagach.

Prognoza pogody na środę 22 sierpnia

W środę w całym kraju będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ruszył wyścig o Warszawę. Stawka jest wysoka, ale zobowiązania jeszcze większe

Wybory, Warszawa i wyścig. Według sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 stolicę zdobywa Trzaskowski, ale Jaki depcze mu po piętach. Kandydata PiS do zwycięstwa ma pomóc dziś dowieźć metro, a kandydatowi Platformy ma pomóc bazarek i spacer. Inni potrzebują wielu głosów, żeby ich dogonić, ale dziś też maja swoje argumenty.

Wsadzili dwulatka do pralki. Odpowiedzą za znęcanie się

Dwuletni Kacper został zamknięty w pralce. Na filmie dokładnie widać go za szybą i dokładnie słychać jego płacz. Policja dokładnie wie, kto mu to zrobił. To nie zabawa i to nie przypadek, to znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. A za to do więzienia idzie się nawet na 10 lat.

Prognoza pogody na wtorek 21 sierpnia

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na północnym-wschodzie i południu kraju mogą wystąpić opady deszczu. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Nerwowa walka na spoty i o głosy. Europoseł PiS do dziennikarza: odejdź stąd!

Premier na froncie kampanijnej bitwy o samorządy. Obietnice posypały się jak z rękawa, oskarżenia pod adresem opozycji także. Trwa walka na spoty, a to dopiero pierwszy weekend przedwyborczej kampanii. Premiera wspomagać miał europoseł PiS Tomasz Poręba. Miał przekonywać, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią spokojnej, rzeczowej i kulturalnej dyskusji. Prezentując spot przekonywał, że PiS nie chce kampanii agresywnej. Dziś jednak zwrócił się do dziennikarza słowami: - Odejdź stąd! Powiedziałem ci coś, tak?