Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

W środę będzie pochmurno, ale na południu i w centrum Polski mogą wystąpić niewielkie rozpogodzenia. Na Podkarpaciu nad ranem spodziewane są zanikające, lokalne opady, a w drugiej części dnia strefa umiarkowanego deszczu pojawi się na zachodzie i będzie przemieszczać się w głąb kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie do 8 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr z południowego-zachodu i południa będzie umiarkowany, na zachodzie i północy kraju w porywach dość silny, osiągając do 30-40 kilometrów na godzinę, na Pomorzu do 50-60 km/h.

Opozycja ma całe mnóstwo pytań dotyczących polityki cenowej Orlenu. Byliśmy okradani - przekonują politycy i pokazują konkretne wyliczenia. Chcą oni, by prezes Obajtek w Sejmie wytłumaczył się z powrotu do ręcznego sterowania cenami.

Końcowe odliczanie przed batalią o miliardy z Unii. Posiedzenie Sejmu ma odbyć się za dwa dni, ustawa sądowa wciąż nie ma większości. Zjednoczona Prawica jest w tej sprawie niezmiennie podzielona. Opozycja zjednoczyła się, by bez swoich poprawek projektu nie przyjmować. Premier nie spotyka się z żadną ze stron.

Polska armia zostanie przebudowana. Szef MON - Mariusz Błaszczak - ogłosił właśnie powstanie 1. Dywizji Piechoty Legionów. Dodatkowo nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą również nasi sojusznicy. Amerykańskie zaangażowanie w regionie z miesiąca na miesiąc jest coraz silniejsze.

W poniedziałek została zwołana pilna narada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Poza prezydentem Andrzejem Dudą pojawili się na niej premier Mateusz Morawiecki oraz szefowie MON, MSZ i MSWiA. Jej zwołanie może wiązać się ze zgodą państw NATO na przekazanie Ukrainie ciężkiego sprzętu.

Sędzia przerywa milczenie i mówi o zastraszaniu i o wykorzystaniu aparatu państwa w prywatnej sprawie ministra. Nazywa to "początkiem autorytaryzmu". Agnieszka Pilarczyk uniewinniła lekarzy w głośnym procesie dotyczącym śmierci ojca Zbigniewa Ziobry, w który minister zaangażował podległe mu resort sprawiedliwości i prokuraturę.

To przełomowe odkrycie, punkt zwrotny w diagnozowaniu endometriozy. Stoją za nim naukowcy z Polski. Pierwsi na świecie opracowali bezinwazyjny test, który skraca czas diagnozy z lat do godzin. To - w przypadku piekielnie bolesnej i tak samo trudnej do wykrycia choroby - brzmi jak nadzieja.

3-miesięczny Teoś i jego 2-letnia siostrzyczka w środę w wypadku stracili oboje rodziców. Maluch ma wadę wrodzoną nóżki. Potrzebuje serii operacji. Trwała zbiórka na jego leczenie. Od środy wsparły ją tysiące osób. Jest potrzebna kwota, a nawet udało się zebrać więcej.

We wtorek będzie pochmurno, ale wystąpią niewielkie rozpogodzenia na zachodzie kraju. Na południu i wschodzie występować będzie strefa ciągłych opadów deszczu, a na obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach pojawią się opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie Polski do 7 stopni Celsjusza na południu i zachodzie. Wiatr słaby, południowo-zachodni, na wschodzie słaby, zmienny.

Za trzy dni Sejm zajmie się nową ustawą sądową, która zdaniem premiera otworzy nam drogę do unijnych miliardów na KPO. Powodem opóźnienia są kłótnie w obozie władzy. Za hamulec ciągną i prezydent Duda, i minister Ziobro. Według informacji "Faktów" władze PiS zdecydowały, żeby w przypadku dalszego oporu Solidarnej Polski rozpocząć negocjacje z opozycją.

Zachmurzenie będzie duże, ale wystąpią przejaśnienia i przemieszczające się od zachodu w głąb Polski opady deszczu i mżawki. Tylko na Podlasiu i Lubelszczyźnie na ogół będzie bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, tylko na zachodzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Kolejne szpitale i domy pomocy społecznej zakazują lub ograniczają odwiedziny pacjentów i pensjonariuszy przez bliskich. Powodem jest szalejąca grypa i choroby do niej podobne. Brakuje testów, coraz trudniej dostać się do lekarza i jest coraz mniej wolnych miejsc w szpitalach. To, co najłatwiej zrobić, żeby uniknąć choroby, to wrócić do noszenia maseczek.

Wskoczył na podium w Turnieju Czterech Skoczni i zaraz skoczył do domu, bo urodziła mu się córka. Piątek był wyjątkowym dniem dla Dawida Kubackiego. Tak samo jak wyjątkowy dla polskich skoczków jest obecny sezon. Biało-Czerwoni odnoszą sukcesy, a Kubacki jest liderem z szansą na Puchar Świata.

W niedzielę w kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. Na Pomorzu i na Ziemi Lubuskiej pojawią się słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada.