Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Lustro weneckie, za nim ukryte pomieszczenie, a w nim ukryty strażnik. Śledzi monitoring i pilnuje korytarza przed gabinetem. Czego aż tak obawia się małopolski marszałek, że stworzył wewnętrzną służbę ochrony? Zatrudnił do niej dwóch ochroniarzy, a urząd zapłacił za kajdanki i pałki.

We wtorek we wschodniej części kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, a na Podlasiu - także z lokalnymi burzami. Na zachodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane - miejscami możliwy jest krótkotrwały, słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany. Miejscami silniejszy. Z zachodu ciśnienie rośnie.

Kleszcze atakują ze zdwojoną siłą. Już dwa razy więcej niż przed rokiem jest przypadków boreliozy, ponad trzy razy więcej kleszczowego zapalenia mózgu. Po łagodnej zimie mamy wysyp kleszczy i alarmujące dane, które trudno zlekceważyć.

Fryderyki zostały rozdane w 26 kategoriach. Dodatkowo wręczono trzy złote statuetki - za całokształt twórczości - dla Ewy Bem, Andrzeja Korzyńskiego i Tadeusza Strugały. Za nami muzyczne święto branży i jednocześnie muzyczna uczta dla fanów. Artystką Roku została Sanah. Artystą Roku i królem wieczoru, z pięcioma nagrodami - Mrozu.

Miłości wycenić się nie da, ale comiesięczne utrzymanie już tak. Drożyzna wystawia właścicieli zwierząt na ciężką próbę. Bo ceny karmy rosną w rekordowym tempie. A usługi weterynaryjne powoli stają się dobrem luksusowym. Nie każdy budżet domowy to wytrzyma. Widać to niemal w każdym schronisku.

W poniedziałek w zachodniej części kraju zachmurzenie będzie duże. Wystąpią przejaśnienia i przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 20 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni. Ciśnienie spada.

Walczyła o własne dobre imię, ale też o dobre imię wymiaru sprawiedliwości. Warszawska sędzia Justyna Koska-Janusz wygrała przed Sądem Najwyższym proces o naruszenie dóbr osobistych z ministrem sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro musi ją przeprosić. Sądowa batalia trwała 6 lat.

Artur Zawisza, były poseł PiS i były działacz Ruchu Narodowego, prowadząc bez prawa jazdy, staranował i okaleczył młodą kobietę. Za to został skazany na więzienie w zawieszeniu i ma zakaz prowadzenia pojazdów. Jak ustalił "Superwizjer" TVN - Zawisza wciąż wsiada za kierownicę. I to często. Reportaż "Zawisza bezkarny" o 20:00 w TVN24.

Kolejnemu już Dniu Ziemi tradycyjnie towarzyszą marsze, happeningi i wystawy. Każda akcja ma zwrócić naszą uwagę na katastrofę klimatyczną. Mówi się o niej coraz więcej, ale robi wciąż za mało, jeśli chcemy, by kolejne pokolenia też miały gdzie mieszkać.

Na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i słonecznie. Jedynie na zachodzie wystąpi strefa dużego zachmurzenia z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu. Miejscami możliwe są burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na zachodzie do 22 stopni Celsjusza na wschodzie i w centrum kraju. Wiatr umiarkowany, południowy, od zachodu skręcający na południowo-zachodni.

Musimy poczekać kilka dni, by usłyszeć odpowiedź prezesa Adama Glapińskiego na pytanie o gigantyczną stratę NBP za 2022 rok. To blisko 17 miliardów złotych. Rok wcześniej NBP miał zysk blisko 11 miliardów. To może być zaskoczenie dla słuchaczy optymistycznych konferencji prezesa.

Senat chce zmiany prawa wyborczego. W przyszłym tygodniu będzie projekt ustawy. Chodzi o głosowanie za granicą. PiS przyjęło przepisy, które dają komisjom tylko dobę na policzenie głosów - przy czym wspólnie musi je liczyć cała komisja. Rzecznik Praw Obywatelskich zgłasza stanowczy sprzeciw.