Prognoza pogody na czwartek 25 stycznia

W czwartek na ogół pochmurno. W województwach zachodnich i północnych słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, południowy. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

Dwie osoby z zarzutami po wypadku w Świdniku

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który prowadząc samochód wjechał na chodnik i rozjechał rodziców i ich 10-letniego syna. Sprawca nie udzielił im pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia. 21-letni kierowca był tak pijany, że niewiele pamięta.

Prognoza pogody na środę 24 stycznia

W środę pochmurno z przejaśnieniami na południowym-zachodzie i południu kraju. Na krańcach zachodnich kraju bez opadów. Poza tym słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznącego. Na krańcach wschodnich opady śniegu do 3 centymetrów. Temperatura maksymalna od 0 stopnia Celsjusza na wschodzie, 4 stopni Celsjusza w centrum kraju do 9 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny.

Delegalizacja Dumy i Nowoczesności? Zieliński: proszę takich pytań nie stawiać

Widok polskich neonazistów świętujących urodziny Hitlera porusza i opozycję, i władzę, która obiecuje, że stanowczo się przeciwstawi propagowaniu faszyzmu. Opozycja pyta: dlaczego nie wcześniej? Dlaczego trzeba było dziennikarskiego śledztwa reporterów z "Superwizjera", by władze w końcu uznały, że hajlowanie, toasty za "Hitlera i naszą ukochaną Polskę" w ramach działalności organizacji pożytku społecznego dzieją się naprawdę?

Najpierw gościł ich w domu, później potrącił. Uciekł z miejsca wypadku

Szokujące są kolejne informacje w sprawie tragicznego wypadku samochodowego w Świdniku. Sprawca znał swoje ofiary - 10-letniego chłopca i jego rodziców. Chwilę wcześniej ich gościł. Gdy wracali do domu, po pijanemu wsiadł za kierownicę, nie wyrobił się na zakręcie, wjechał na chodnik, uderzył w nich i zabił. A potem nie ratował ich życia - uciekł.

Ma być większa autonomia uczelni. Gowin zaprezentował Konstytucję dla Nauki

Wicepremier Jarosław Gowin przedstawił poprawioną wersję ustawy o szkolnictwie wyższym. Zapewnił, że uwzględnił szereg postulatów. Z jednych rzeczy się wycofał, a inne dołączył. Szczyci się konsultacjami społecznymi, ale przed nim jeszcze konsultacje w rządzie i na zapleczu partyjnym. Kto wie, czy nie najtrudniejsze.

Prognoza pogody na wtorek 23 stycznia

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. W województwach zachodnich i południowych słaby deszcz, miejscami przechodzący w śnieg. Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie rośnie, w południe 1013 hPa.

Sposób na chorobę Parkinsona. "Pan doktor rusza i steruje mną"

Z chorobą Parkinsona trudno jest żyć, ale od niedawna można już ją wyłączać. Lekarze z Olsztyna wiedzą jak to się robi, a ich pacjenci z entuzjazmem podchodzą do zabiegów. - Jest fajnie mieć taki stymulator - komentują chorzy, którzy marzyli o normalnym życiu.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 stycznia

W poniedziałek rano bedzie mglisto. Na Podkarpaciu opady śniegu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.