Prognoza pogody na czwartek 10 maja

W czwartek na południu i zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu i lokalnie burze z gradem. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany południowo-wschodni. Jego prędkość w porywach burzowych wyniesie do 90 km/h.

Ostre wypowiedzi, unikanie spotkania i frustracja. "Niech nas wsadzą do gazu"

Posłowie partii rządzącej pracują nad ustawami, ale niepełnosprawnych i ich rodziców omijają szerokim łukiem. Posłanka Krynicka straszy protestujących paragrafami, poseł Pięta Strażą Marszałkowską, a poseł Żalek wątpi, czy protestujący uczciwie wydaliby 500 złotych dodatku pielęgnacyjnego. Ostatnie wypowiedzi polityków partii rządzącej budzą frustrację niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Ratownicy w Zofiówce odebrali sygnał radiowy

Ratownicy pracujący w kopalni Zofiówka namierzyli sygnał radiowy, który może wysyłać górnicza lampa należąca do jednego z trzech zaginionych górników. Na głębokości 900 metrów trudno jednak dokładnie zlokalizować źródło sygnału.

Zatrzymywali się gdzie popadnie, bo padał deszcz. "Karygodne"

Ten film powinien obejrzeć każdy kierowca, bo pokazuje jak nigdy nie należy zachowywać się na autostradzie. Podczas ulewy kierowcy zaczęli zatrzymywać się na pasie zieleni, po lewej i po prawej stronie jezdni i pod estakadami. Ktoś był pierwszy, kolejni popełniali ten sam błąd.

Otwarcie z pompą. Pierwsza strzelnica z rządowego programu gotowa

Jeszcze nie wiadomo, czy to będzie strzał w dziesiątkę, ale projekt "Strzelnica w każdym powiecie" przeszedł z fazy planów do realizacji. Strzelnicę "Anna" otwarto na Podkarpaciu, w bastionie PiS. Pierwszy strzelał szef kancelarii premiera, a matką chrzestną została posłanka PiS Anna Schmidt-Rodziewicz.

Prognoza pogody na środę 9 maja

W środę w województwach północnych zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju przelotny deszcz i burze (opady 10-30 mm, porywy wiatru 60-90 km/h, grad). Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza w Małopolsce do 30 stopni Celsjusza na Kujawach. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe 998 hPa.

"Akwarysta" skazany. Prokuratura: może będziemy żądać dożywocia

Na 25 lat więzienia został skazany Jakub K. - przez media nazwany Akwarystą. Zamordował młodą kobietę, jej ciało poćwiartował i ukrył w walizce. Znał ofiarę - miał przyjechał do niej wyczyścić akwarium. Prokurator Adam Karbowski czeka na uzasadnienie wyroku. Prokuratura rozważy, czy nie wnieść o karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Wyreżyserowana ceremonia i czwarta przysięga Putina

Dłużej na Kremlu rządził tylko Józef Stalin - jeśli chodzi o czasy współczesne, Władimir Putin idzie na rekord. Został właśnie zaprzysiężony na czwartą kadencję prezydencką. Uroczystość miała ten sam scenariusz co zawsze - była efektowna i doskonale wyreżyserowana.

Prognoza pogody na wtorek 8 maja

We wtorek będzie pochmurno, zwłaszcza na południu, południowym-wschodzie i w centrum kraju, gdzie możliwe są również przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na wschodnim Pomorzu, 25 stopni Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i na Mazowszu. Wiatr wschodni i północno-wschodni. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć do 90 km/godz.