Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

We wtorek pochmurno z rozpogodzeniami na Mazurach i Podlasiu. Lokalnie, zwłaszcza na południowym-wschodzie Polski, możliwy słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza w Małopolsce do 8 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Są sklepy, w których nieletni za żadną cenę nie kupią alkoholu. Są też takie, w których zrobią to bez przeszkód. We Wrocławiu przeważają te drugie. 7 na 10 skontrolowanych przez miasto punktów nie próbowało nawet zweryfikować wieku młodego klienta.

W poniedziałek pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami na zachodzie i północy. Lokalnie, zwłaszcza na południu i na wschodzie, słabe opady deszczu lub mżawki (1-2 mm). Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na wschodzie do 9 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr północno-zachodni, słaby, na północy umiarkowany.

W niedzielę na wschodzie i częściowo w centrum Polski pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite, którego strefa przemieszczać się będzie z zachodu na wschód kraju. Nad ranem na zachodzie silne zamglenia, lokalnie mgły. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na wschodzie w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby, zachodni.

Daniel Obajtek zafundował sobie w Orlenie milion plus - alarmuje opozycja i domaga się wkroczenia prokuratury. Zdaniem polityków opozycji Orlen źle wylicza zarobki i prezes firmy dostał o prawie milion złotych za dużo. Gdy PiS słyszy, że to kolejna afera, zapewnia, że nie ma o czym mówić.

Gdy rząd i PiS bronią się przed odpowiedzialnością za aferę "willa plus" i nagle nikt nikogo nie zna, nie wspiera politycznie i nie współdziała - najbardziej uderzające jest oderwanie od rzeczywistości w przypadku fundacji Polska Wielki Projekt. Wspólne konferencje, narady, projekty, wychwalanie się nawzajem i wręczanie sobie nagród, a teraz 5 milionów na willę.

CBA sprawdza oświadczenia majątkowe Radosława Sikorskiego, eurodeputowanego PO, byłego ministra spraw zagranicznych i byłego marszałka Sejmu. Chodzi o pieniądze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich za doradztwo przy międzynarodowej konferencji. Sikorski mowi, że nie ma żadnej tajemnicy, bo zarobki ujawniał w oświadczeniach i płacił za nie podatki.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech koło Magdeburga. W nocy pojazd zjechał z drogi i przewrócił się. Jechało nim 51 osób - większość ma obrażenia, ale na ogół lekkie. Jedna osoba została przewieziona do szpitala na oddział intensywnej opieki medycznej, jednak jej życie nie jest zagrożone.

14-letnia Wiktoria cierpiała na bardzo zaawansowaną skoliozę. Lekarze, do których wcześniej trafiała dziewczyna, nie potrafili tego zoperować, więc kazali jej się gimnastykować, rehabilitować i chodzić w gorsecie. W końcu Wiktoria trafiła do specjalistów z Białegostoku, którzy przeprowadzili dwie operacje w efekcie których pacjentka "urosła" aż o 16 centymetrów.

W sobotę będzie pochmurno, ale wystąpią opady deszczu, a na Podkarpaciu i w górach śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 9 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny.

Opozycja mówi "Czarnek musi odejść" i składa wniosek o wotum nieufności. Polacy skrajnie niekorzystnie oceniają przyznawanie dotacji na nieruchomości dla fundacji związanych z politykami PiS. 70 procent ankietowanych źle ocenia tę decyzję, 68 procent jest tym, żeby Przemysław Czarnek podał się do dymisji, a 66 procent - za odzyskaniem tych środków od beneficjentów.