W 70. rocznicę śmierci odsłonięto tablicę ku czci rotmistrza Pileckiego

70 lat temu w Warszawie na Rakowieckiej wykonano wyrok śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Był bohaterem podziemia, uczestnikiem powstania i więźniem Auschwitz, ale po wojnie - to bezpieka torturowała go tak, że powiedział żonie - "Auschwitz to była igraszka". Odsłonięto tablicę jego pamięci.

Prognoza pogody na sobotę 26 maja

W sobotę będzie pochmurno i deszczowo. W pasie od Warmii i Mazur przez Mazowsze, Ziemię Łódzką, Kielecczyznę po Małopolskę i Śląsk wystąpią opady deszczu oraz burze z gradem. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni i wschodni. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć 90km/godz.

Krzyki i przepychanki w Sejmie. "Nie mają serca ci strażnicy"

Gorąca atmosfera na sejmowych korytarzach. Matki niepełnosprawnych chciały wywiesić transparent, ale straż marszałkowska wkroczyła do akcji. Tłumaczyła, że musi dmuchać na zimne. Ale zrobiło się gorąco. Protestujący chcą kompromisu, ale rząd - póki co - nie chce rozmawiać.

Prognoza pogody na piątek 25 maja

W piątek na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce będzie słonecznie. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 26 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h.

Pierwsza Polka z Nagrodą Bookera. "To książka wyjątkowa"

Świetny czas dla polskiej sztuki. W Berlinie nagrodzona zostaje Szumowska, w Cannes - Pawlikowski, a w Londynie - Olga Tokarczuk. Za powieść "Bieguni" pisarka dostała Nagrodę Bookera. To na świecie jedna z najbardziej prestiżowych nagród literackich.

Ćwiczenie jazdy pod okiem rodzica? "Ciekawy pomysł"

Ministerstwo infrastruktury rozważa by kursanci - przed egzaminem na prawo jazdy - mogli ćwiczyć pod okiem rodziców. I jeździć bez prawa jazdy w normalnym ruchu miejskim. W wielu krajach tak jest. Czy pomysł przejdzie też w Polsce?

Przyjazna atmosfera, ale i walka o miejsce. Kadra trenuje nad morzem

Pierwsze zajęcia na boisku w Jastarni, walka w powietrzu o piłkę i już jest kontuzja barku Jacka Góralskiego. Trwa walka o miejsce w reprezentacji na mundialu, którą piłkarze nazywają walką o spełnienie chłopięcych marzeń. Młodsi, po raz pierwsi powołani - nie chcą słyszeć o urlopie nad morzem. Oni mają tylko kilka dni, by przekonać trenera Nawałkę, by na nich postawił.

Prognoza pogody na czwartek 24 maja

W czwartek na południu i południowym-wschodzie kraju zachmurzenie, przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 20 stopni Celsjusza na Żuławach, 24 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie i południu. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, a okresami dość silny. W porywach burzowych jego prędkość może osiągnąć 90 km/h.

Korek po horyzont. A2 zablokowana na 17 km. "To jest tragedia"

Gigantyczny korek na autostradzie A2. Kierowcom kończy się woda, paliwo i cierpliwość. Policja ewakuuje samochody z małymi dziećmi. Wyjazd z Polski przez granicę w Świecku to droga przez mękę. I nie stało się nic nadzwyczajnego - po niemieckim długim weekendzie - setki ciężarówek wyjechały na drogę.