Epidemia odpornej bakterii. Nie ma na nią leku, są zgony

Jest nazywana superbakterią, bo nie ma na nią leku. Odporna na antybiotyki - może być przekazana nawet przez dotyk dłoni. I może prowadzić do śmierci. New Delhi atakuje Polaków. Liczba zakażeń rośnie i to w ekspresowym tempie. A lekarze są bezradni...

Prognoza pogody na poniedziałek 20 sierpnia

W poniedziałek zachmurzenie będzie zmienne. Na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej wystąpi przelotny deszcz. Po południu miejscami na Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej i Śląsku także burze. Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 1001 hPa.

Polityczne manewry z fregatami w tle. "Gigantyczna kpina"

Czy Adelajdy podzielą los Caracali? Zakup fregat dla polskiej marynarki stanął pod znakiem zapytania. Prezydent był za, szef MON - także. Obaj zresztą są w Australii, gdzie miał być podpisany list intencyjny. Ale nieoficjalnie słychać, że w ostatniej chwili transakcję zablokował premier.

NIK ws. frankowiczów: niektóre praktyki banków były nieuczciwe

NIK upomina się o frankowiczów. W pokontrolnym raporcie winą za ich kredytowe problemy obarcza banki i publiczne urzędy, które tym bankom pozwoliły na zbyt wiele. Pyta też, kiedy wreszcie pojawi się ustawowa pomoc. Trzy lata temu, w kampanii wyborczej, obiecywali ją wszyscy.

Prognoza pogody na niedzielę 19 sierpnia

Niedziela będzie pochmurna. Na wschodzie, południowym-wschodzie i południu kraju zachmurzenie wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 28 stopni Celsjusza w centrum kraju do 29 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 80 km/godz.

Ginekolog z Zabrza oskarżony o gwałcenie pacjentek

Ginekolog z Zabrza podejrzany o gwałcenie pacjentek. Pierwsza z kobiet sama zgłosiła się na policję, potem śledczy dotarli do kolejnych trzech. Jeżeli jest więcej poszkodowanych to niech się zgłaszają - apeluje prokurator, a policja zatrzymuje lekarza w drodze do gabinetu.

Prognoza pogody na sobotę 18 sierpnia

Na krańcach zachodnich kraju będzie pogodnie. Poza tym wystąpi zachmurzenie z przemieszczającymi się z zachodu na wschód przelotnymi opadami deszczu. Miejscami, szczególnie na północy i wschodzie, wystąpią burze z opadami. Temperatura wyniesie od 26 stopni Celsjusza na Pomorzu, do 29 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany.