Prognoza pogody na środę 12 maja

W środę na zachodzie i południu Polski wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu, a po południu miejscami burze z opadami. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Ziemi Gorzowskiej do 27 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr południowo-wschodni, tylko na zachodzie z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

"Działania destabilizacyjne Rosji są niepokojące"

W poniedziałek w Rumunii doszło do spotkania państw grupy B9 z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych i Sekretarza Generalnego NATO. Spotkanie miało charakter hybrydowy - prezydenci Polski i Rumunii spotkali się w Bukareszcie osobiście, pozostali przywódcy brali udział w spotkaniu w formule online.

"W tej chwili nie ma prokuratury jako urzędu państwowego. Jest folwark pańszczyźniany"

- W tej chwili nie ma prokuratury jako urzędu państwowego. Jest folwark pańszczyźniany, na czele którego stoi pan feudalny i nazywa się Bogdan Święczkowski - tak w "Faktach po Faktach" TVN24 oceniła Katarzyna Kwiatkowska, prezes Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia". Prokuratura Krajowa, na której czele stoi Bogdan Święczkowski, żąda od Katarzyny Kwiatkowskiej przeprosin i wpłaty 250 tysięcy złotych na Caritas za wypowiedzi udzielone w innym wywiadzie.

Podatnik potrójnie płaci za ochronę Jarosława Kaczyńskiego. "To jest kuriozum"

Z publicznych pieniędzy idą środki na policję, której kilkudziesięciu funkcjonariuszy pilnuje domu Jarosława Kaczyńskiego, na subwencję dla PiS, z której utrzymywana jest prywatna ochrona prezesa PiS, a także na Służbę Ochrony Państwa, która domu wicepremiera jednak nie pilnuje, choć mogłaby do tego być oddelegowana. Policja twierdzi, że nie pilnuje domu wicepremiera, tylko jest w jego okolicy z innych powodów, aczkolwiek też związanych z osobą Jarosława Kaczyńskiego. Cały Reportaż Piotra Świerczka i Grzegorza Łakomskiego w TVN24 o 20:30 oraz w TVN24 GO.

Kobieta dwa razy złamała zasady izolacji domowej. Usłyszała wyrok skazujący

Karolina L. była zakażona koronawirusem i dwa razy wyszła na zakupy. Złamała zasady izolacji domowej i za to w areszcie spędziła już pięć miesięcy. W poniedziałek kobieta usłyszała wyrok: rok więzienia w zawieszeniu na rok. Prokuratura przeprowadziła drobiazgowe śledztwo. Dzięki monitoringowi ustalono, że Karolina L. miała kontakt z ponad 30 osobami. Dziesięć z tych osób trafiło na kwarantannę i ma dostać od Karoliny L. po 150 złotych zadośćuczynienia.

Prognoza pogody na wtorek 11 maja

We wtorek na ogół słonecznie. Nieco chmur na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach osiągający prędkość do 40-60 km/h, południowo-wschodni.

"Od przeszło pięciu lat obecna władza skutecznie zniechęca Polaków do Unii Europejskiej"

21 prezydentów państw członkowskich UE, w tym Andrzej Duda, pozytywnie wypowiedziało się o projekcie europejskim w Dniu Europy, który obchodzony jest 9 maja. To wyjątkowa sytuacja, bo politycy obozu rządzącego o Unii Europejskiej często mówią źle. Spadek zaufania Polaków do UE widać w badaniach Komisji Europejskiej. - Gdyby PiS porządził jeszcze kilka lat i mielibyśmy przeprowadzić referendum, tak jak Wielka Brytania, to obawiałabym się o jego wynik - komentuje posłanka PO Izabela Leszczyna.

"Żyjemy w patologicznym państwie PiS-u"

Reportaż "Superwizjera" TVN opisał działalność Jana L., jednego z najbardziej tajemniczych polskich przestępców. W tej sprawie jest niemal wszystko, co groźne - mafia, kradzieże, przemyt, pranie brudnych pieniędzy i niezliczone przekręty, a do tego mocne powiązania z władzą i praktycznie bezkarność.

Polak drugi w charytatywnym biegu Wings for Life

W Polsce zrobiło się ciepło i słonecznie. To w sam raz, by wziąć udział w dorocznej akcji Wings for Life, w której - biegając - zbieramy pieniądze na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Drugie miejsce na blisko 200 tysięcy uczestników zajął Dariusz Nożyński.

"Żadna alergia nie jest przeszkodą, żeby się szczepić przeciwko COVID-19"

Alergolodzy podkreślają, że alergie nie są przeciwwskazaniem do przyjęcia szczepionki na COVID-19. Tylko osoby, które przebyły wstrząs anafilaktyczny, powinny po szczepieniu zostać dłużej na obserwację. W Polsce wykonano już ponad 13 milionów szczepień i zanotowano wstrząsy anafilaktyczne po ich podaniu u zaledwie 32 osób.

Prognoza pogody na poniedziałek 10 maja

W poniedziałek w Polsce będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

Wałbrzych zachęca do szczepień, prezydent miasta dostaje pogróżki

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 4765 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. Zmarło 421 zakażonych osób. Wirus wciąż jest śmiertelnie groźny, a my nadal jesteśmy daleko od zaszczepienia większości populacji. W pełni zaszczepionych jest blisko 11 procent dorosłych. Akcja szczepień szybko idzie w Wałbrzychu, ale prezydent tego miasta dostaje pogróżki od antyszczepionkowców.

List otwarty w PO, lokalny rozłam w Lewicy

Po tym, jak opozycja spektakularnie podzieliła się w Sejmie, coraz większe podziały widać też w poszczególnych partiach. Grupa parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej napisała list otwarty, który otwiera się zdaniem - dotarliśmy do punktu krytycznego.

"Prezydent staje się stroną bardzo złego konfliktu"

Czy krytyka postępowania władz jest atakiem na Polskę? Czy obrona praworządności jest działaniem antypaństwowym? Prezydent Andrzej Duda uznał za "antypolskie" słowa Adama Bodnara, który w wywiadzie dla zagranicznej agencji prasowej ostrzegł, że Polska może wkroczyć na drogę państwa niedemokratycznego.

9 maja rusza kolejna edycja Wings for Life

Już w niedzielę Wings for Life - doroczny bieg, który pomaga stanąć na nogi tym, którzy nie mogą biegać, chodzić, a nawet stać, bo mają uszkodzony rdzeń kręgowy. To głośna na świecie akcja, w której meta podąża za zawodnikiem.

Prognoza pogody na niedzielę 9 maja

W Polsce 9 maja zachmurzenie małe, a miejscami umiarkowane.Temperatura wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowy. Ciśnienie spada.