Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Prognoza pogody na sobotę 9 listopada

W sobotę w kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. W pasie dzielnic zachodnich i środkowych wystąpi deszcz. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Pomorzu do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni skręcający na zachód.

Długa lista nieobecności Zbigniewa Ziobry na posiedzeniach rządu. Resort tłumaczy to "pilnymi obowiązkami"

Na ostatnim posiedzeniu rządu tej kadencji Sejmu nie było ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Nie było go też na poprzednim i wcześniej też nie. Ostatnio widziano Zbigniewa Ziobrę na posiedzeniu rządu na początku września. Wygląda na to, że jego konflikt z premierem Mateuszem Morawieckim nie gaśnie. Resort twierdzi, że Zbigniew Ziobro był nieobecny, bo zatrzymały go "pilne obowiązki" prokuratora generalnego.

"Czysty bandytyzm". Samorządowcy krytykują działania rządu

Fatalne wieści dla mieszkańców miast, miasteczek i gmin - rozpoczyna się wielkie zaciskanie pasa. Nie będzie remontów chodników, dróg, a także nowych szkół, basenów czy bibliotek. Rząd przerzucił na samorządy tak dużo wydatków, że muszą one wstrzymać wiele inwestycji.

Zarzuty dla policjantów z Gliwic. "Są niestety czarne owce"

Działali wspólnie i w porozumieniu. Sześciu policjantów z Gliwic usłyszało ponad 80 zarzutów. Wyłudzali łapówki, nie gardzili alkoholem, a kierowców bez gotówki podwozili nawet do bankomatu. Funkcjonariuszom grozi 10 lat więzienia i utrata policyjnej emerytury.

Nowe zasady kontroli. Policja ma większe uprawnienia

W czwartek weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego, dlatego dobrze wiedzieć, jak zachowywać się podczas policyjnej kontroli. Ręce należy trzymać na kierownicy i nie wychodzić z auta, a polecenia wykonywać od razu i nie dyskutować. Kierowcom grożą wysokie mandaty w przypadku nie zastosowania się do poleceń policjanta.

Prognoza pogody na piątek 8 listopada

W piątek w kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Bez wiz do USA od 11 listopada. "Ma to swoją symbolikę"

Strona amerykańska potwierdza: już od 11 listopada Polacy nie będą musieli ubiegać się o wizy do USA. Osoby, które będą chciały polecieć od USA, będą musiały się zarejestrować przez internet w systemie ESTA. Rejestracja kosztuje 14 dolarów i jest ważna dwa lata.

Kto, jeśli nie Tusk? PO w piątek ma podjąć kluczowe decyzje

Deklaracja Donalda Tuska, że on na prezydenta Polski kandydować nie będzie, zmusiła Platformę Obywatelską do działania. Na piątek zaplanowane jest posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. Ma zapaść decyzja, czy PO chce urządzać prawybory. Jeśli będą prawybory, to być może poznamy kandydatów na kandydata. PSL już wzywa członków Koalicji Obywatelskiej do udziału w prawyborach obejmujących całą opozycję. Kandydatem na kandydata ze strony PSL zostanie prawie na pewno Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tusk się wycofał. Andrzej Duda "dzisiaj nie wie, kto tam będzie stał"

Donald Tusk nie chce kandydować na prezydenta Polski, bo jest obciążony bagażem trudnych i niepopularnych decyzji, które podjął jako premier - to jego własna diagnoza. Obecny prezydent Andrzej Duda też podjął wiele kontrowersyjnych decyzji, ale jednak ma ubiegać się o reelekcję. Poparcie dla niego już zadeklarowało PiS.

Transport tygrysów. Nagroda dla weterynarza i kłopoty zoo w Poznaniu

Weterynarz, który wszczął alarm, widząc transport 10 tygrysów na granicy z Białorusią, dostał nagrodę od Głównego Lekarza Weterynarii. To od tego alarmu zaczęła się akcja ratunkowa. Zwierzęta w dramatycznym stanie trafiły w końcu do zoo w Poznaniu i w Człuchowie. Poznański ogród zoologiczny ma z tego powodu obecnie kłopoty.

Po masakrze Trump zaproponował pomoc Meksykowi. Chłodna odpowiedź

Stany Zjednoczone oficjalnie proponują Meksykowi pomoc wojskową w walce z kartelami narkotykowymi. To reakcja USA na masakrę amerykańskich mormonów. Konwój z amerykańską rodziną mieli zaatakować w północnym Meksyku tamtejsi gangsterzy. Zginęły trzy kobiety i sześcioro dzieci. Pozostałe dzieci przeżyły, ale przeżyły dramat. Prezydent Meksyku stwierdził, że zwróci się o pomoc międzynarodową, jeśli to będzie potrzebne. - Nie wydaje mi się, że potrzebujemy interwencji obcego rządu, by poradzić sobie z takimi sytuacjami - dodał.

Prognoza pogody na czwartek 7 listopada

W czwartek w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Warmii opady deszczu do 6 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski pogodnie. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Podlasiu do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie rośnie, w południe, w Warszawie, wyniesie ono 994 hPa.