Tusk w Pekinie: świat, który budowaliśmy przez dekady, przyniósł pokój

W tym samym czasie co szczyt Trump-Putin w Pekinie odbył się szczyt Chiny-Unia Europejska. - Pamiętajmy, tu w Pekinie i na szczycie w Helsinkach, że świat, który budowaliśmy przez dekady, czasami mimo sporów, przyniósł pokój Europie, rozwój gospodarczy Chinom i koniec zimnej wojny między Wschodem i Zachodem - mówił Donald Tusk, nawiązując do słów Donalda Trumpa, że Unia Europejska jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

Sędzia Iwulski tłumaczy się z orzekania w procesach politycznych

Kierujący Sądem Najwyższym sędzia orzekał w procesach politycznych czasów PRL-u. - Starałem się nie robić nikomu krzywdy - mówi. Ale pojawia się pytanie, czy największej krzywdy nie wyrządził Sądowi Najwyższemu, kiedy przyznał się tylko do jednego procesu, mimo że było ich więcej.

Prognoza pogody na wtorek 17 lipca

We wtorek przelotny deszcz i burze (10-30 mm opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 992 hPa.

Pielęgniarki w szpitalu klinicznym w Lublinie wracają do pracy

Po tygodniu protestu w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie jest porozumienie z pielęgniarkami i nadzieja na lepsze warunki pracy, choć spór jeszcze trwa. To dobra wiadomość dla pacjentów. Nie będą już odsyłani z kwitkiem. Szpital wraca do pracy pełną parą.

Prognoza pogody na poniedziałek 16 lipca

W poniedziałek przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Tylko na zachodzie Polski pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, północny.

Sędziowie protestują przeciwko "czarnej liście" Pawłowicz

Nie mamy zaufania do rzetelności procedury nominacyjnej w Krajowej Radzie Sądownictwa - ogłosiło Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia", które już wcześniej się niepokoiło tym, że sędziów do KRS-u wybierali politycy. Teraz to politycy przynoszą czarne listy tych sędziów, którym awans się nie należy.

Prognoza pogody na niedzielę 15 lipca

W niedzielę na zachodzie będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na sobotę 14 lipca

W sobotę przelotny deszcz i burze (do 15 mm opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Tylko w województwach zachodnich pogodnie. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe 999 hPa.