Pogoda na piątek 13 czerwca

W piątek na obszarze całego kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Kaszubach do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h.

Szczyt bez dyplomatycznych uprzejmości. Starcie Trumpa z Merkel

Szczyt NATO i szczyt emocji. Słowne starcie Angeli Merkel i Donalda Trumpa. Zdaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych Niemcy są "zakładnikiem Rosji". Od Europy żąda natychmiastowego zwiększenia wydatków na wojsko. Trump szykuje się do spotkania z Putinem. Czy z nim będzie rozmawiał równie ostro?

Uratowani chłopcy pokazują znak zwycięstwa. Tajlandia świętuje

Tajlandia dziękuje światu i pokazuje chłopców, uratowanych z jaskini Tham Luang. Są zdrowi, siedzą na szpitalnych łóżkach i wyciągają ręce w geście zwycięstwa. Po drugiej stronie szyby stoją ich mamy, które płaczą ze szczęścia. Ale to nie było szczęście. To ratownicy. Herosi, którzy przejdą do historii.

"Widziało się łuny, słyszało się krzyki". Dzień pamięci o rzezi wołyńskiej

- Nie spocznę, póki prawda nie zostanie wyjaśniona i każdy z okrutnie zamordowanych nie zostanie upamiętniony - oświadczył premier Morawiecki na obchodach 75. rocznicy rzezi wołyńskiej. W środę wypadła rocznica tzw. Krwawej Niedzieli. "Prawda o tym, co wydarzyło się na Wołyniu, nie jest zagrożeniem dla więzi łączących Polaków i Ukraińców. Przeciwnie, jest ona potrzebna, abyśmy mogli sobie trwale ufać i wzajemnie liczyć na siebie" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

Poseł PO Stanisław Gawłowski może opuścić areszt. Kaucja: 500 tysięcy złotych

Sąd zdecydował o zastosowaniu kaucji w wysokości 500 tysięcy złotych wobec Stanisława Gawłowskiego i przedłużył areszt do czasu jej wpłacenia. O rozstrzygnięciu poinformował Roman Giertych, adwokat Gawłowskiego. Jeśli kaucja zostanie wpłacona, poseł PO będzie mógł wyjść z aresztu, w którym przebywa od połowy kwietnia w związku z zarzutami, także korupcyjnymi.

Ronaldo przechodzi z Realu Madryt do Juventusu Turyn

Cristiano Ronaldo żegna się z Realem Madryt, wita się z Juventusem Turyn. "Przyszedł czas na nowy etap w życiu" - pisze do kibiców. Włoski Juventus zapłaci za niego ponad 100 milionów euro, ale Turyn nie żałuje, bo już liczy zyski. Ronaldo to marka - w piłce nożnej na razie nie ma mocniejszej.

Prognoza pogody na czwartek 12 lipca

W czwartek na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej dość intensywne opady deszczu (miejscami do 25 mm). Na Śląsku i w województwach wschodnich przelotny deszcz i burze (do 15 mm opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Na pozostałym obszarze słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie spada, w południe 999 hPa.

Prognoza pogody na środę 11 lipca

W środę przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 28 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 90 km/h, zachodni i południowy.

"Mówimy dość, nie dajemy rady". Pielęgniarki odeszły od łóżek

Co najmniej 130 pielęgniarek z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego numer 4 w Lublinie rozpoczęło w poniedziałek strajk i odeszło od łóżek pacjentów. Pielęgniarki domagają się podwyżek i zapowiadają, że akcja będzie trwała do skutku. Lubelska placówka to nie jedyny szpital, który w ostatnim czasie ma problem z personelem medycznym. Pielęgniarki na Podkarpaciu masowo idą na zwolnienia lekarskie.

Światowe media komentują słowa Micka Jaggera z Warszawy

Zagraniczne media odnotowały słowa Micka Jaggera z niedzielnego koncertu w Warszawie. - Polska, co za piękny kraj. Jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać - powiedział swoim fanom lider zespołu The Rolling Stones. Sytuację z koncertu zauważył m.in. "The New York Times", "Die Welt" czy agencja Reutera. Światowe media cytują muzyka i przypominają sytuację w Polsce wokół ustawy o Sądzie Najwyższym.